Niedziela, 7 czerwca 2020, godz. 17:30
Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 3
95'

Koniec meczu! Legia zdaje kolejny egzamin i coraz mocniej zbliża się do triumfu w całych rozgrywkach! Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Vukovicia była znakomita!

93'

Groźne uderzenie Mateusza Cholewiaka! Michał Buchalik zdołał jednak odbić piłkę.

90'

4 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89'

Hebert oddał soczysty strzał głową, tylko że piłka trafiła prosto w ręce Majeckiego.

87'

Radosław Majecki znakomicie broni w sytuacji sam na sam! Próbował jeszcze dobijać Szot, ale nie trafił w światło bramki.

85'

Mateusz Wieteska melduje się na murawie w miejsce Tomasa Pekharta.

83'

Ukarany został również Tomas Pekhart.

82'

Gierogij Żukow ogląda żółtą kartkę.

81'

Chuca melduje się na murawie w miejsce Łukasza Burligi.

81'

Nie ma jednak bramki! Lukas Klemenz wcześniej zagrał piłkę ręką!

77'

Gruzin był kompletnie niekryty i miał bardzo dużo miejsca żeby wykorzystać sytuację sam na sam! Legia z zimną krwią karci każdy błąd Białej Gwiazdy.

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Walerian Gwilia podwyższa prowadzenie!

75'

Legia Warszawa bardzo mocno dąży do zdobycia kolejnych bramek. Brakuje tylko wykończenia!

74'

Luis Rocha pojawia się na boisku, a schodzi z niego Luquinhas.

73'

Co za zamieszanie w polu karnym Wisły! Co rusz ktoś oddawał strzał, a piłka trafiła prosto w zawodników gospodarzy!

71'

Domagoj Antolić dograł idealnie na głowę wysokiego Czecha i zdobywa on swoją czwartą bramkę w tym sezonie!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart po raz drugi!

67'

Igor Lewczuk po raz kolejny pokazuje swoje niewiarygodne doświadczenie. Jednym ruchem zmylił rywala i odebrał mu piłkę.

65'

Jean Carlos Silva wchodzi, a schodzi Lubomir Tupta.

63'

Świetne uderzenie Antolicia sprzed pola karnego! Tylko pewna interwencja Buchalika ratuje Białą Gwiazdę!

61'

Tomas Pekhart był tam gdzie być powinien i oddał groźny strzał. Piłka poszybowała jednak nad bramką Wisły.

60'

Igor Lewczuk nie dał się nabrać na zwody rywala i bardzo spokojnie blokuje akcję gospodarzy.

58'

Mateusz Cholewiak dograł idealnie w tempo do wbiegającego Tomasa Pekharta, a Czech z najbliższej odległości pokonuje Michała Buchalika!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart doprowadza do remisu!

54'

Walerian Gwilia uderzył z 25 metra. Michał Buchalik odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

53'

Marko Vesović gonił pędzącego sam na sam z bramkarzem Błaszczykowskiego. Obrońca Legii zdołał dogonić doświadczonego skrzydłowego i uratować swój zespół.

52'

Błąd popełnia Paweł Wszołek. Cała akcja kończy się mecz, lecz niecelnym strzałem na bramkę Majeckiego.

49'

Niezłe dośrodkowanie w pole karne Wisły. Igor Lewczuk przegrał jednak pojedynek z Klemenzem.

46'

Sędzia daje znak do wznowienia meczu po przerwie!

46'

Andre Martins nie wychodzi już na drugą połowę. W jego miejsce pojawia się Mateusz Cholewiak.

18:30

46'

Koniec pierwszej części meczu. Wisła Kraków realizuje plan na ten mecz i do przerwy prowadzi 1:0. Legia musi się obudzić, gdyż z taką grą nie utrzyma ośmiopunktowej przewagi nad Piastem Gliwice.

45'

Luquinhas był bardzo blisko zdobycia bramki! Brazylijczyk miał piłkę na 11 metrze, ale uderzył trochę zbyt mocno!

44'

Legia stara się atakować rywali, ale cały czas brakuje konkretów.

43'

Soczyste uderzenie z dystansu Andre Martinsa okazało się znowu zbyt łatwe dla Buchalika.

41'

Michał Karbownik świetnie minął rywali i podał do Luquinhasa. Brazylijczyk posłał jednak niezbyt trudną do złapania piłkę w ręce golkipera Białej Gwiazdy.

38'

Fatalne podanie Igora Lewczuka. Od bramki zaczną gospodarze.

36'

Agresywne dośrodkowanie Vesovivica, znowu ląduje w rękawicach Buchalika.

35'

Legia długimi fragmentami gry potrafi utrzymywać się przy piłce. Jest jednak problem, gdy podchodzą pod pole karne rywala. Brakuje jakichkolwiek sytuacji.

32'

Techniczne uderzenie Michała Karbownika. Młody zawodnik znacznie się jednak pomylił.

31'

Legia szybko chciała odpowiedzieć swoim rywalom. Walerian Gwilia oddał groźny strzał, ale okazał się minimalnie niecelny.

30'

Zakotłowało się pod polem karnym Legii. Piłka spadła pod nogi Łukasza Burligi, który precyzyjnym strzałem pokonuje Radosława Majeckiego!

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Łukasz Burliga daje prowadzenie Wiśle Kraków!

28'

25'

Radosław Majecki bardzo dobrze broni strzał Rafała Boguskiego! Było bardzo groźnie!

23'

Żukow podłączył Łukasza Burligę do akcji ofensywnej. Prawy defensor Wisły dośrodkował, a piłka została wybita przez Lewczuka.

20'

Płaskie podanie Karbownika w pole karne Wisły znowu zostało zablokowane. Obie defensywny działają jak na razie bez zarzutu.

18'

Dobrze bita piłka z rzutu wolnego przez Domagoja Antolicia. Hebert zdołał jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

17'

Było bardzo blisko zdobycia bramki dla Wisły! Dawid Szot minął się jednak z piłką mając przed sobą już tylko Radosława Majeckiego!

14'

Paweł Wszołek przegrywa pojedynek z Lukasem Klemenzem. Legia traci szansę na stworzenie groźnej sytuacji pod bramką Buchalika.

12'

Artur Jędrzejczyk brzydko fauluje rywala i szybko łapie żółtą kartkę.

11'

Przeciągnięte dogranie z rzutu wolnego Kuby Błaszczykowskiego. Od bramki zacznie Radosław Majecki.

9'

Dobre dośrodkowanie Michała Karbownika, po którym górą w polu karnym był Rafał Janicki.

6'

Kąśliwe dośrodkowanie Marko Vesovicia. Piłka ląduje prosto w rękawicach Michała Buchalika.

5'

Andre Martins zamykał akcję swojego zespołu strzałem sprzed pola karnego. Portugalczyk nie trafił jednak w światło bramki.

4'

Luquinhas bardzo sprytnie wywalczył rzut rożny, walcząc z Łukaszem Burligą.

2'

Pierwsza próba strzału została zablokowana przez Artura Jędrzejczyka.

1'

Jarosław Przybył używa gwizdka po raz pierwszy!

17:27

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

17:23

Wisła Kraków i Legia Warszawa to dwa najlepsze kluby w tabeli wszech czasów Ekstraklasy! Mimo wszystkich problemów jakie dotykają Biała Gwiazdę w ostatnich latach to ten mecz zawsze wiążę się z wielkim emocjami!

17:20

Duży pech prześladuje Williama Remy'ego. Wg. słów Aleksandara Vukovicia francuski stoper miał rozpocząć ten mecz od pierwszej minuty. Znowu jednak zamiast na boisku wylądował w gabinecie lekarskim.

17:17

Oba zespoły mają problemy z kontuzjami. Dużo większy ból głowy ma zdecydowanie Artur Skowronek. Szkoleniowiec Wisły Kraków nie będzie mógł skorzystać m.in. z Macieja Sadloka, Pawła Brożka czy Vukana Savicevicia. W drużynie z Warszawy nie zagrają dzisiaj Jose Kante, Arvydas Novikovas, William Remy i Bartosz Slisz.

17:12

Powrót do ligowej rzeczywistości okazał się dużo łaskawszy dla Wojskowych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali odwiecznych rywali - Lecha Poznań 1:0. Biała Gwiazda rozegrała zupełnie inne spotkanie i po słabym meczu przegrali z Piastem Gliwice 0:4.

17:08

W poprzednim meczu obu drużyn Legia zdecydowanie pokonała na własnym stadionie Wisłę, aż 7:0. Dzisiaj okoliczności są zupełnie inne. Na trybunach nie zasiądzie publiczność, a zawodnicy wracają do regularnych pojedynków po przerwie spowodowanej pandemią.