Koniec spotkania. Wynik mówi wszystko - to były dwa światy!

GOOOOOOOOOOOOOOL! Tuszyński z bliska na 4:0.

82'

Błaszczykowski za krótko z wolnego. Futbolówka została wybita.

80'

Brożek na spalonym. Nawet gdyby nie było gwizdka to piłka i tak by nie wpadła do siatki.

78'

Po stronie Piasta to koniec meczu dla Parzyszka. Wchodzi Tuszyński.

77'

Komplet zmian w Wiśle. Hołownia za Tuptę.

77'

Nawet obrońca Czerwiński marzy o golu. Pobiegł z piłką aż pod pole karne. Oczekiwał podania zwrotnego, ale akcja skończyła się stratą.

75'

Koniec meczu dla Sadloka. Druga żółta i w jej konsekwencji czerwona kartka.

73'

Kartka dla Savicevicia.

72'

Parzyszek bez hat-tricka. Dostał niezłą piłkę od Vidy, ale kopnął obok. Tor lotu podania zmienił jeszcze nieco Hebert - może dlatego nie padła bramka.

72'

Savicević zablokowany, Sadlok do rywala. Źle grał Wisła po utracie kolejnej bramki.

70'

Nawet Brożek marnuje dogodną okazję. Głową obok słupka.

66'

Burliga z kartką.

65'

Kryminał Wojtkowskiego! Pomocnik wślizgiem wystawił piłkę Konczkowskiemu. Ten oddał Parzyszkowi i mamy 3:0.

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Pozamiatane! 3:0 dla Piasta.

63'

Piast w poszukiwaniu rytmu gry. Na razie jest z tym słabo. Po wolnym głową uderzał Czerwiński - obok bramki.

61'

Brożek zastąpił Buksę. To druga roszada w Wiśle.

56'

Zdecydowana przewaga Wisły. Brakuje tylko kropki nad i.

53'

Sadlok z żółtą kartką.

51'

Błaszczykowski wycofał piłkę do Savicevicia. Strzał został zablokowany. To zupełnie inny początek niż przed przerwą. Wisła aktywna, zadziorna, może strzeli?

50'

Świetne zachowanie Czerwińskiego. Zablokował próbę Błaszczykowskiego. To była chyba najlepsza akcja Wisły.

50'

Błaszczykowski! Mocno z prawej nogi, ale nieczysto. Nieudany strzał.

50'

Jodłowiec uprzedził Heberta. Piłkę wrzucał Błaszczykowski.

48'

W pierwszej akcji Burliga został "skasowany". Cierpi. Dostał mocnego dzwona od rywala.

46'

Wojtkowski wszedł za słabego Bashę.

46'

Gramy dalej. Od środka Wisła, w której doszło do zmian.

45'

Przerwa! Różnica klas jest zauważalna. Piast w pełni zasłużył sobie na to prowadzenie. Wracamy za piętnaście minut.

45'

Hateley z rożnego akurat do rąk Buchalika. Rożne bije dziś wyłącznie Piast. Ten był trzeci.

43'

Radość Piasta po bramce:

41'

Z dystansu Sadlok. Bardzo niecelnie... Jego wyraz twarzy mówi wszystko: ale lipa!

39'

Tupta za daleko do Burligi, który wbiegał pod pole karne. Powtórzymy się: brakuje dokładności po stronie Wisły.

39'

Piast inaczej rozegrał rożnego. Piłka została wycofana i wrzucona przez Kirkeskova. Ponownie złe podanie lewego obrońcy.

36'

Basha kopnął w aut. Za dużo tych błędów po stronie Wisły. Brakuje przede wszystkim składnych akcji.

35'

Za krótkie dośrodkowanie Kirkeskova, Wisła oddaliła zagrożenie, a potem Buksa wywalczył rzut wolny.

31'

Po raz kolejny stratę zaliczył Żukow - tym razem bez konsekwencji. Zbyt długo z decyzją zwlekał Parzyszek.

29'

Kolejna kartka w meczu. Ukarany Czerwiński.

27'

Karnego nie ma, bo być nie mogło. Burliga niepotrzebnie starał się wymusić decyzję. W dobie wideoweryfikacji to nie ma sensu.

27'

Piłkarze Wisły domagają się rzutu karnego. Czekamy na decyzję VAR.

24'

Felix z żółtą kartką.

22'

Burliga szukał podaniem nabiegającego Bashę. Trochę to przeciągnął i w efekcie grę wznowi bramkarz Piasta.

20'

No nie - to nie mogło się udać. Błaszczykowski z dystansu, piłka odbija się od obrońcy i w końcu trafia do rąk Placha.

18'

Milewski źle podawał, a potem został nabity przez rywala i piłka wyszła za linię końcową. Wisła na pewno gubi się na własnej połowie. Ta akcja zaczęła się od jej błędu. Słabo grają środkowi pomocnicy - Basha i Żukow. Sporo nerwów i niedokładności z ich strony.

17'

Basha fauluje Feliksa na środku boiska.

13'

To jest na razie mecz do jednej bramki.

12'

Piast przypomina dziś Zagłębie. Strata Żukowa, Felix w okolicach szesnastki wystawia piłkę Parzyszkowi, a ten dopełnia formalności.

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla PIASTA!

11'

Tym razem Jodłowiec sfaulował rywala i sędzia sięgnął po gwizdek.

11'

Buksa wrócił za akcją. Dobre zachowanie i jest róg dla Piasta. Atakował Jodłowiec.

10'

Przypomnijmy, że Wisła nie zaznała goryczy porażki w żadnym z ostatnich ośmiu meczów ligowych (sześć zwycięstw i dwa remisy).

7'

Piast nie rezygnuje z ataku pozycyjnego. To Wisła musi biegać za piłką.

3'

Błaszczykowski otrzymał kartkę. Słuszna decyzja, kapitan Wisły nie dyskutuje z arbitrem.

2'

Okropne zachowanie Wisły w obronie - zwłaszcza Janickiego! Piast w pierwszej akcji oddał chyba trzy strzały. Trzeci, Feliksa, okazał się zabójczy. Ekspresowe 1:0!

1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 42 sekunda meczu. Felix na 1:0 dla mistrzów Polski!

1'

Gramy w Gliwicach. Od środka rozpoczął Piast.

17:12

Na ławce Piasta m.in. Rymaniak Tuszyński, Huk czy Klupś. W Wiśle na szansę czekają Mak, Boguski, Chuca, Brożek czy Wasilewski.

17:02

16:53

W składzie i na ławce Piasta brak kontuzjowanego Badii. W Wiśle brak pauzującego Klemenza. Nie ma też Turgemana ani Niepsuja.

16:52

O co toczy się walka? Dla Piasta mecz jest okazją do odrobienia części strat do Legii. Z kolei Wisła chce nadrobić to miejsc, które gwarantują awans do grupy mistrzowskiej.

16:51

Piast przystępuje do kolejki pozycji wicelidera, ale to Wisła nie przegrała żadnego meczu od 6 grudnia. Zapowiada się świetny mecz.

16:50

Nieco ponad pół godziny pozostało do rozpoczęcia spotkania na stadionie mistrza Polski. Pogoda? Taka sobie. Jest pochmurno, świeżo po deszczu. Bramkarze rozpoczęli rozgrzewkę, pora na zawodników z pola.