Środa, 4 marca 2020, godz. 20:30
Lechia Gdańsklechia
0 : 2
97'

Koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa z Lechią Gdańsk i umacnia się na pozycji lidera! 9 punktowa przewaga nad resztą stawki otwiera im autostradę do Mistrzostwa Polski. Trzeba również podkreślić, że Wojskowi zasłużyli na to zwycięstwo. Czy będą nadal prezentować taką formę? Przekonamy się już w niedzielę!

97'

Dużo przypadku w tej sytuacji. Tomas Pekhart uderzył, piłka spadła pod nogi Cholewiaka, który dobił ją do pustej bramki!

96'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mateusz Cholewiak stawia kropę nad i!

95'

Filip Mladenović za wymuszanie rzutu karnego również ogląda żółtą kartkę.

94'

Omran Haydary za tą sytuację również jest ukarany.

93'

Marko Vesović ukarany żółtą kartką.

92'

Tomasz Musiał obejrzy całą sytuację na monitorze VAR. Czy posypią się kary indywidualne?

92'

Przepychanka pod polem karnym Legii. Marko Vesović leży na murawie.

90'

4 minuty potrwa jeszcze ten mecz.

90'

Fatalny błąd Mateusza Wieteski, który został przez zawodnika Legii momentalnie naprawiony. Omran Haydary powinien zachować się lepiej.

89'

Mateusz Cholewiak zmienia Luquinhasa.

86'

Artur Jędrzejczyk starł się z Ze Gomesem w swoim polu karnym. Tomasz Musiał posłuchał podpowiedzi, ale o karnym nie ma mowy.

84'

Radosław Majecki bardzo pewnie wyłapuje wszystkie dośrodkowania rywali. Bramkarz Wojskowych wprowadza dużo spokoju w szeregi swojej drużyny.

82'

Brzydki faul Artur Jędrzejczyka. Kapitan Legii ogląda 10 żółtą kartkę w tym sezonie.

79'

Jose Kante kończy dzisiejszy mecz bez bramki. Zmienia go Tomas Pekhart.

78'

13055 widzów zasiadło dzisiaj na trybunach Stadionu Energa w Gdańsku.

76'

Piotr Stokowiec decyduje się na ostatnią zmianę w tym meczu. Karol Fila schodzi, a na murawie melduje się Ze Gomes.

75'

Radosław Cierzniak zbyt agresywnie skomentował decyzje sędziego i mimo że nie ma go na boisku to obejrzał żółtą kartkę.

74'

Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Żółtą kartkę obejrzał Paweł Wszołek.

72'

Legia mimo dobrego wyniku nadal stosuje bardzo mocny pressing. Znowu zamknęli Lechię na ich części boiska.

71'

No i mamy debiut najdroższego piłkarza w historii Ekstraklasy! Bartosz Slisz zmienia Arvydasa Novikovasa!

70'

No no no! Lechia w końcu mogła wyrównać stan meczu! Mladenović huknął z dystansu i piłka trafiła w poprzeczkę!

67'

Kolejny fatalny błąd zawodników Lechii. Tym razem udało im się jednak w ostatnim momencie zażegnać niebezpieczeństwo.

65'

Fatalne pudło Jose Kante! Marko Vesović wyłożył piłkę Gwinejczykowi, a ten mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek!

63'

Rafał Pietrzak kończy swój występ. W jego miejsce pojawia się Kenny Saief.

62'

Maciej Gajos zauważył wysuniętego Radosława Majeckiego. Jego próba przelobowania bramkarza rywala była jednak mocno nieudana.

61'

Artur Jędrzejczyk nieprzyjemnie zderzył się z Flavio. Kapitan Legii na szczęście jest twardy i szybko podniósł się z murawy.

59'

Tomasz Makowski zmienia Jarosława Kubickiego.

58'

Fatalny błąd Lechii wykorzystał Luquinhas, który przejął piłkę i idealnie obsłużył Pawła Wszołka! Doświadczony skrzydłowy z dużym spokojem pokonał Kuciaka w sytuacji sam na sam!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Wszołek! Legia przypieczętowuje swoją przewagę!

55'

Legia w świetny sposób wymienia podania pod polem karnym rywala. Cały czas brakuje konkretów, ale gra wicemistrza Polski może się podobać.

53'

Kolejna świetna akcja Legii! Zakończył ją Arvydas Novikovas minimalnie niecelnym strzałem! Wojskowi grają coraz lepiej!

51'

Co teraz obronił Dusan Kuciak! Paweł Wszołek wyłożył piłkę Jose Kante, który huknął z 11 metrów! Słowacki bramkarz intuicyjnie odbija lecącą futbolówkę!

50'

Aleksandar Vuković ukarany żółtą kartką. Trener Legii nie był zadowolony z decyzji arbitra.

49'

Piłkarze Legii domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników gospodarzy. Tomasz Musiał pokazuje, że o jedenastce nie ma mowy.

47'

Paweł Wszołek wstrzelił piłkę w pole karne i Maloca trochę w panice musiał wybijać na rzut rożny.

46'

Tomasz Musiał daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy!

47'

Koniec pierwszej połowy! Legia jest drużyną lepszą. Drużyną, która kontroluje przebieg meczu. Brakuje jednak konkretów i na gole musimy poczekać na drugą połowę.

47'

Ależ było blisko! Jose Kante świetnie utrzymał się przy piłce i z 5 metra trafia w słupek!

45'

2 minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

43'

No w końcu! Bardzo groźna okazja Legii! Marko Vesović dograł idealnie na głowę Pawła Wszołka, który pomylił się o kilka centymetrów!

42'

Świetny powrót Waleriana Gwilii. Gruzin idealnie trafia w piłkę i odbiera szansę na strzał Gdańszczanom.

40'

Spokojniejszy fragment meczu. Brakuje strzałów na bramkę.

37'

Fatalnie rozegrana kontra gospodarzy. Mladenović trafił prosto w Jędrzejczyka.

35'

Legia kontroluje przebieg tego meczu, ale nie potrafią przekuć to na groźne sytuacje.

31'

Zakotłowało się pod bramką Lechii, jednak nikt z gości nie zdołał oddać strzału.

29'

Niecelny strzał głową Macieja Gajosa.

27'

Luquinhas ucierpiał przy starciu z rywalem. Potrzebna jest pomoc medyczna.

26'

Znakomity, idealny wręcz wślizg Mateusza Wieteski. Stoper Legii zażegnał niebezpieczeństwo spod swojej bramki.

25'

24'

Jose Kante sprytnie obrócił się z piłką, jednocześnie mijając zawodnika. Gwinejczyk nie miał już jednak szans na oddanie mocnego strzału i posłał tylko lekką piłką, która z dużym spokojem broni Kuciak.

22'

Zablokowane uderzenie Waleriana Gwilii. Nadal bez zagrożenia bramki Kuciaka.

20'

Flavio Paixao wpadł w Mateusza Wieteskę, a następnie upadł niczym rażony piorunem. Dobrze, że szybko się podniósł, ponieważ tak doświadczonemu zawodnikowi nie wypada tak się zachowywać.

18'

Dobre uderzenie Waleriana Gwilii z rzutu wolnego. Piłka trafiła jednak prosto w golkipera gospodarzy.

15'

Michał Karbownik miał dużo miejsca na dośrodkowanie, ale mocno skiksował. Od bramki zacznie Lechia.

13'

Bardzo dobra piłka zagrana w pole karne Legii. Artur Jędrzejczyk zdołał jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

12'

Świetny odbiór piłki przez Jose Kante pod polem karnym Lechii. Futbolówkę przejął Luquinhas, który oddał strzał. Bezproblemowo broni jednak Dusan Kuciak.

10'

Walerian Gwilia dośrodkowuje z rzutu rożnego, prosto w rękawice Dusana Kuciaka.

8'

6'

Nieźle bita piłka przez Novikovasa, jednak to Flavio Paixao wygrywa pojedynek główkowy i zażegnuje niebezpieczeństwo.

5'

Składna wymiana podań gości, dzięki której wywalczyli rzut rożny.

3'

Pierwszy ofensywny wypad Legionistów. Marko Vesović dogrywa jednak zbyt słabo i Lechia przejmuje piłkę.

1'

Goście rozpoczęli mecz od środka boiska!

20:27

Tomasz Musiał wyprowadził obie ekipy! Zaraz zabrzmi pierwszy gwizdek!

20:23

Na ławce Legii zasiadł dzisiaj najdroższy transfer Ekstraklasy w historii - Bartosz Slisz. Nowy pomocnik Wojskowych ma szansę na szybki debiut, ze względu na pauzę Andre Martinsa.

20:20

Lechia Gdańsk również znajduje się w czołówce tabeli. Gdańszczanom do pierwszego miejsca brakuje jednak sporo - 11 punktów. Cel jest jeden - awansować do Europejskich Pucharów. Dzisiaj mogą przybliżyć się do tego celu, a zwycięstwo pozwoli im zrównać się punktami z Pogonią Szczecin.

20:17

Legia Warszawa prezentuje ostatnio znakomitą formę. Podopieczni Aleksandara Vukovicia z duża przewagą okupują pierwsze miejsce w tabeli. Dzisiaj mogą tę przewagę powiększyć - gdy pokonają Lechię to będą mieć o 9 oczek więcej od drugiej w tabeli Cracovii.