Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 0
Korona KielceKorona Kielce
16:56

Piąty mecz z rzędu wygrywa Wisła Kraków i "Biała Gwiazda" znów wychodzi ze strefy spadkowej. W pierwszej połowie gola zdobył 17-letni Aleksander Buksa, w drugiej części gry do siatki trafił Jakub Błaszczykowski, który przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko. Drugi gol dla Wisły podłamał Koronę - wynik mogli podwyższyć jeszcze Buksa czy Maciej Sadlok, który trafił w poprzeczkę. "Biała Gwiazda" złapała oddech, sytuacja Korony jest natomiast coraz gorsza. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

95'

Koniec meczu! Wisła Kraków wygrywa z Koroną Kielce 2:0 i wychodzi ze strefy spadkowej!

94'

Żukow zablokowany przez Szymusika, rzut rożny dla Wisły.

93'

Błaszczykowski ładnie wszedł w pole karne i oddał strzał, ale tym razem piłka przeszła tuż obok słupka!

92'

Nieudane zagranie Pućki, od piątego metra zacznie grę Buchalik.

91'

Żukow świetnie przejął piłkę przed polem karnym, popędził z futbolówką Błaszczykowski, lecz źle dogrywał do Bashy.

90'

Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

89'

Mogło być 3:0! Przymierzył z pola karnego Sadlok, trafił jednak w poprzeczkę!

89'

Dośrodkowanie z lewej strony prosto w ręce Buchalika.

87'

Po czerwonej kartce Korona straciła już wiarę na odrobienie strat w Krakowie. Wydaje się, że decyzja Pawła Gila była nieco pochopna.

85'

Mateusz Spychała faulował Bashę. Dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

84'

Tym razem z ostrego kąta uderzał Sadlok, bramkarz Korony znów był na posterunku.

83'

Gieorgij Żukow przymierzył z dystansu, bez większego problemu obronił jego strzał Kozioł.

81'

Zablokowany strzał Pućki, rzut rożny dla Korony.

80'

Ostatnia zmiana w Wiśle. Aleksandra Buksy nie ma już na boisku, w barwach "Białej Gwiazdy" debiutuje Mateusz Hołownia.

80'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Wasilewski, lecz nie trafił w bramkę.

79'

W tej akcji Aleksander Buksa doznał urazu. Młody napastnik potrzebuje pomocy medycznej.

79'

Świetna kontra Wisły, ale Buksa przegrał tym razem pojedynek z Koziołem!

77'

17.354 kibiców zasiadło dziś na trybunach stadionu przy Reymonta.

76'

Jacek Kiełb błyskawicznie zarobił żółtą kartkę. Faulował Jakuba Błaszczykowskiego.

75'

Ostatnia roszada w Koronie. Jacek Kiełb zastąpił Milana Radina.

74'

Druga zmiana w Wiśle. Za Vukana Savicevicia na boisku pojawia się Marcin Wasilewski.

73'

Kolejne uderzenie Pućki. Tym razem strzał w środek bramki obronił Buchalik.

71'

Naciskają goście. Strzał Pućki został jednak zablokowany.

70'

Groźnie pod bramką Wisły! Forsell obsłużył Erika Pacindę, a ten uderzył obok słupka.

68'

Vullnet Basha faulował Żubrowskiego. Żółta kartka dla pomocnika Wisły.

67'

Druga zmiana w Koronie. Schodzi Bojan Cecarić, na murawie melduje się Michal Papadopulos.

67'

Odpowiedź Korony - Forsell uderzył celnie z rzutu wolnego, ale Buchalik zbił piłkę na rzut rożny.

65'

Zmiana także w Wiśle. W miejsce Michała Maka wchodzi Lubomir Tupta.

64'

Od razu reaguje na boiskowe wydarzenia Mirosław Smyła. Zdjął z boiska Marcina Cebulę, wprowadził Erika Pacindę.

64'

Świetnie przymierzył z rzutu wolnego Jakub Błaszczykowski! Mimo ostrego kąta kapitan Wisły przymierzył w samo okienko, Marek Kozioł był bez szans!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BŁASZCZYKOWSKI!

62'

Michał Mak minął Mateusza Spychałę na lewej stronie. Faulował obrońca Korony niedaleko pola karnego, zasłużył na żółtą kartkę.

60'

Odpowiedź Wisły. Kozioł bez problemu złapał piłkę po uderzeniu Buksy.

59'

Szymusik strzelał sprzed pola karnego, bez większego problemu złapał piłkę Buchalik.

58'

Sadlok uderzał z ostrego kąta, po rykoszecie jest kolejny korner.

57'

Dośrodkowanie Maka z lewej strony boiska. Nieco pogubili się obrońcy Korony, niepotrzebnie wybijając piłkę na rzut rożny.

55'

Kolejna kartka dla gracza Wisły. Tym razem Vukan Savicević faulował Ivana Marqueza.

53'

David Niepsuj ostro potraktował Kovacevicia. Arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

53'

Vullnet Basha czystym wślizgiem przerwał kontrę Korony, wybijając piłkę spod nóg Cecaricia.

52'

Kolejna akcja gospodarzy prawą stroną i jeszcze jeden korner. Tym razem dośrodkowywał Niepsuj.

50'

Błaszczykowski miał sporo miejsca na prawej stronie i dośrodkował w pole karne, wybił piłkę na aut Marquez.

48'

To mógł być gol Korony! Pućko ładnie minął dwóch rywali i uderzył z kilkunastu metrów, lecz posłał piłkę tuż obok słupka!

46'

Od środka wznowiła mecz Wisła. Oba zespoły na razie bez zmian.

45'

Znów gramy!

16:02

Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

15:49

Naprawdę niezły mecz oglądamy do tej pory w Krakowie. Wisła bardzo szybko wyszła na prowadzenie - już w piątej minucie po dośrodkowaniu Davida Niepsuja do siatki trafił Aleksander Buksa. W kolejnych minutach lepiej prezentowała się jednak Korona. Dobre okazje na gola mieli Petteri Forsell i Mateusz Spychała - pierwszy posłał piłkę obok słupka, drugi trafił w Michała Buchalika. Czy kielczanie odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Odskoczyła piłka w polu karnym Błaszczykowskiemu. Dogrywał mu Żukow.

43'

Sadlok miał mało miejsca na lewej stronie, ale poradził sobie z dwoma rywalami na tyle dobrze, że Wisła ma aut.

41'

Ostre wejście Jakuba Żubrowskiego w nogę Błaszczykowskiego. Żółta kartka dla gracza Korony,

39'

Zderzyli się w polu karnym Michał Buchalik i Adnan Kovacević. Ucierpiał kapitan Korony.

38'

Mógł być remis! Nieco przypadkowo w polu karnym futbolówka trafiła do Spychały, lecz jego uderzenie świetnie obronił Michał Buchalik!

36'

Teraz to Buksa niedokładnie zagrał na prawą stronę.

34'

Błaszczykowski zepsuł kontrę Wisły, niecelnie podając do Buksy.

33'

Złe dośrodkowanie Szymusika z lewej strony, wybijają piłkę obrońcy Wisły.

31'

Tempo spotkania chwilowo nieco spadło. W pierwszych 30 minutach działo się jednak naprawdę sporo.

28'

Atak Korony prawą stroną, Mak zablokował podanie Spychały i wybił piłkę na aut.

26'

Nieudane dośrodkowanie Niepsuja z prawej strony. Od bramki zacznie Kozioł.

24'

Niezłe uderzenie Forsella z rzutu wolnego, Buchalik był czujny na linii bramkowej i zbił piłkę na rzut rożny.

22'

Korona bliska wyrównania! Z lewej strony w pole karne dośrodkował Grzegorz Szymusik, a tuż obok słupka głową uderzył Forsell!

21'

Błaszczykowski przewrócił się przed polem karnym, lecz nie było tam mowy o faulu. Mógł zachować się lepiej kapitan Wisły, bo "Biała Gwiazda" dobrze wyprowadziła piłkę.

19'

Forsell uderzył z szesnastu metrów. Fin posłał piłkę nad poprzeczką.

18'

Sadlok uderzył z dystansu, Marek Kozioł zbił piłkę do boku.

17'

Kolejny szybki atak Wisły, Niepsuj dośrodkował z prawej strony, jeden z obrońców Korony wybił piłkę na rzut rożny.

16'

Nieudane uderzenie Błaszczykowskiego z dystansu. Piłka przeszła daleko obok słupka.

15'

Sadlok faulowany na lewej stronie boiska. Będzie dobra okazja dla "Białej Gwiazdy" z rzutu wolnego.

14'

Cecarić dobrze zgrał piłkę do Forsella, a Fin chciał obsłużyć Pućkę. Brakło nieco dokładności.

13'

Bojan Cecarić dośrodkowywał z prawej strony i wywalczył rzut rożny. Nic z niego jednak nie wyszło.

12'

Odpowiedź Korony, uderzali z dystansu Matej Pućko i Petteri Forsell. Obaj zostali zablokowani.

11'

Dośrodkował z lewej strony Michał Mak, ale tym razem nie doszedł do piłki Buksa.

10'

Wisła ładnie wyszła spod pressingu rywali, nie zdołała jednak wyprowadzić kontry - na połowie rywali akcja spaliła na panewce.

8'

Jakub Żubrowski miał niezłą okazję, aby oddać uderzenie z dystansu, lecz nie trafił czysto w piłkę.

6'

Nieco za mocne podanie do Błaszczykowskiego na prawą stronę. Aut dla Korony.

6'

Idealny początek Wisły! Jakub Błaszczykowski zagrał na prawą stronę do Davida Niepsuja, ten dośrodkował w pole karne, a Aleksander Buksa wyprzedził Ivana Marqueza i trafił do siatki!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! ALEKSANDER BUKSA!

3'

Na razie w ataku są goście. Seria autów dla Korony na połowie rywali.

2'

Marcin Cebula minął na prawej stronie Macieja Sadloka. Obrońca Wisły musiał uciekać się do faulu.

1'

Od środka rozpoczęła mecz Korona. Goście grają dziś na biało, Wisła na czerwono.

1'

Zaczynamy!

14:58

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Właśnie wyprowadza oba zespoły na murawę.

14:53

Jesienią w Kielcach padł remis 1:1. Wisła przez większość meczu grała w osłabieniu, gdyż już w 31. minucie czerwoną kartką został ukarany Rafał Boguski. Gola z rzutu karnego zdobył jednak w pierwszej połowie Paweł Brożek, a w drugiej połowie wyrównał Erik Pacinda. W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie - Korona potrafiła wygrać w Krakowie, lecz w kolejnych dwóch spotkaniach lepsza była Wisła.

14:48

Korona Kielce także nie przegrała żadnego z ostatnich czterech spotkań, na dodatek nie straciła w tym czasie żadnego gola. Najpierw grając w osłabieniu kielczanie pokonali na koniec roku Cracovię oraz Pogoń Szczecin, w tym roku oba spotkania Korony zakończyły się bezbramkowymi remisami - z Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. Dużo mówi się także po problemach finansowych klubu. Wycofanie się z Korony planują podobno niemieccy właściciele, a włodarze miasta nie mają zamiaru dokładać do klubu.

14:43

Jeszcze niedawno wydawało się, że Wisła Kraków jest pewnym kandydatem do spadku z PKO Ekstraklasy. Po osiemnastu kolejkach "Biała Gwiazda" miała bowiem na koncie tylko 11 punktów i była czerwoną latarnią ligi. Jeszcze w zeszłym roku przyszło bowiem niespodziewane przełamanie z Pogonią Szczecin, później niezwykle ważne zwycięstwo z ŁKS-em Łódź, a już wiosną drużyna Artura Skowronka pokonała Jagiellonię Białystok oraz Zagłębie Lubin.

14:39

Tak wygląda wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Korony Kielce:

14:35

Oto podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Wisły Kraków:

14:30

Czas na drugi niedzielny mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed nami starcie, które może okazać się bardzo ważne, jeśli chodzi o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej - rozpędzona Wisła Kraków podejmie mającą ostatnio spore problemy Koronę Kielce. Początek tego spotkania o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.