Zagłębie LubinZagłębie Lubin
0 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Koniec spotkania. Wisła wygrywa i opuszcza strefę spadkową. To czwarte zwycięstwo z rzędu!

94'

Guldan już rzadko wraca na własną połowę. Tym razem popełnił błąd w szesnastce Wisły. Piłka została stracona. Od bramki Buchalik.

92'

Cztery minuty doliczone przez sędziego. Jedna już upłynęła.

91'

Dobry mecz rozgrywa Sadlok. Przed przerwą mógł zdobyć bramkę, po przerwie zaliczył asystę. Sporo dobrych decyzji podjął w obronie.

91'

Czas ucieka Zagłębiu. Przed chwilą sfaulowany przez Balicia został Niepsuj.

88'

Balić oddaje kolejny strzał. Niecelny. Z piątego metra spokojnie wznawia Buchalik.

87'

Zostało może osiem, dziewięć minut gry. Zagłębie upatruje szans po stałych elementach. Ma kolejny korner.

81'

Nastoletni Buksa zmienił Turgemana. Więcej zmian w Wiśle nie zobaczymy.

81'

VAR potwierdził przypuszczenia sędziego. Piłka nie przekoczyła linii całym obwodem. Gramy dalej!

79'

Gol czy nie?! Chyba nie! Janicki wybija głową sprzed linii. Uderzał Guldan.

77'

Bardzo słabo (jak na siebie) gra dzisiaj Starzyński. Przed chwilą piłka odskoczyła mu na parę metrów. To niewybaczalne przy takim wyniku.

77'

Oficjalna frekwencja meczu: 4349 widzów.

75'

Boisku opuścił także Savicević. Za niego debiutujący Kuveljić.

74'

I jeszcze Szysz w miejsce Żivca.

74'

Dwie zmiany w Zagłębiu. Za Tosika wchodzi Tajti.

70'

Autor bramki ponownie trafił do notesu arbitra. Żółta kartka.

68'

Odpowiedź Guldana po rzucie wolnym. Obok bramki. Obrońca już wraca na własną połowę.

67'

Przepiękna bramka dla Wisły. Sadlok delikatnie wrzucił w pole karne, a Savicević tylko ją musnął obok Forenca.

64'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Wisły. Savicević!

65'

Basha z pierwszej piłki, zza pola karnego. Zablokowany. Szykują się kolejne zmiany.

63'

Czerwiński na aut po szarży Savicevicia. Z kontrą wychodził Błaszczykowski.

61'

Jednak to Tosik a nie Bohar ucierpiał. Na szczęście obaj poszkodowani podnieśli się z boiska o własnych siłach. Obaj kontynuują mecz.

59'

Zderzenie dwóch piłkarzy Zagłębia: Kopacza i Bohara. Mamy przerwę.

58'

Sędziowie VAR nie sklasyfikowali faulu Wojtkowskiego na czerwoną kartkę. Decyzja sędziego Jakubika utrzymana w mocy. Gramy dalej.

56'

Wojtkowski ukarany żółtą kartką. Brzydko faulował Slisza.

56'

Tym razem Niepsuj przerwał groźne podanie. Zagrywał Starzyński.

55'

Janicki przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia. Podania do Starzyńskiego próbował Białek.

54'

Tosik... Z dystansu, daleko od bramki. Wznawia bramkarz.

53'

Wisłę z sektora gości wspiera kilkuset jej sympatyków.

53'

Starzyński z rożnego. Piłka szukała Kopacza w szesnastce. Ostatecznie padła jednak łupem Buchalika.

50'

Przypomnijmy, że "Miedziowi" nie oddali jeszcze celnego strzału.

48'

Wrzutka z rzutu wolnego w szesnastkę gospodarzy. Znowu dobrze ustawiony Guldan. Przeciął zagranie, oddalił zagrożenie.

46'

Gramy dalej. Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

46'

Zmiana w Wiśle. Wszedł Niepsuj, zszedł Burliga.

15:47

Koniec pierwszej połowy! Bezbramkowy remis, ale ze wskazaniem na zespół Wisły.

45'

Blisko gola Maciej Sadlok! Obrońca Wisly huknął z dystansu i o rykoszecie piłka niemal wpadła za kołnierz Forencowi.

45'

Strzał Żivca zablokowany przez Bashę.

37'

Pudło Białka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, przebitka wygrana przez gospodarzy i będąc kilka metrów przed bramką napastnik przelobował bramkę!

36'

Znakomite rozegranie Zagłębia, Żivec dotarł do piłki w polu karnym i w ostatniej chwili jego strzał zablokował Klemenz.

33'

Kontratak Zagłębia Lubin, zagranie ze skrzydła do Starzyńskiego, ale ten fatalnie skiksował.

31'

Znowu ładna akcja Wisły! Kamil Wojtkowski przedarł się w pole karne, wycofał do Sadloka, który przełożył sobie piłkę na słabszą nogę i uderzył na bliższy słupek. Obronił ten strzał Forenc.

27'

Basha wyłożył piłkę Żukowowi i jego strzał został zablokowany.

24'

Wojtkowski dośrodkował ze skraju pola karnego. Klemenz wyskoczył do główki, wygrał pozycję z Baliciem, ale obrońca Zagłębia był ostatnim zawodnikiem, od którego odbiła się piłka.

22'

Wrzutka Błaszczykowskiego, rykoszet i efektownie musiał Forenc piąstkować piłkę z pola karnego.

20'

Kontratak gospodarzy, środkiem szedł Żivec i za mocno przerzucił na lewe skrzydło.

16'

Stały fragment gry dla Wisły, ale tym razem wrzutka Błaszczykowskiego była za lekka.

13'

Znowu Turgeman w roli głównej! Napastnik dostał piłkę na 11. metrze, próbował zmylić ciałem obrońcę, ale ten nie dał się nabrać, więc strzał został zablokowany.

11'

Wrzutka na Starzyńskiego, ten odegrał do Białka, ale przeszkodził mu w uderzeniu Janicki.

8'

Rzut wolny i dośrodkowanie w pole karne Zagłębia - zabrakło strzału.

5'

Groźnie pod bramką Zagłębia! Błaszczykowski wypatrzył w środku Turgemana, zagrał prostopadle do napastnika, który uderzył jednak tuż obok Forenca, który wybronił strzał.

3'

Atak pozycyjny Wisły, ale wolno rozgrywają piłkę goście. Po stracie piłki wywierają jednak duży nacisk na grę Zagłębia.

15:01

Od środka gospodarze!

14:58

Piłkarze wyszli na murawę. Za chwilę zaczniemy mecz.

14:55

W Lubinie liczą przede wszystkim na Słoweńców. Ofensywny duet Damjan Bohar - Sasa Żivec ma pociągnąć grę Zagłębia do przodu i uzyskać wyraźną przewagę na boisku. W Gliwicach nie zdało to egzaminu, ale tym razem pomogą im kibice.

14:50

W meczu z Jagiellonią doskonałą pracę wykonali nowi zawodnicy Wisły - Alon Turgeman strzelił gola, Gieorgij Żukow rządził w środku pola, a Hebert zapewnił spokój w obronie. Dziś z tej trójki zabraknie Heberta.

14:45

Źle rundę wiosenną rozpoczęło Zagłębie Lubin. Miedziowi w słabym stylu przegrali w Gliwicach z Piastem. Nie mieli wielu okazji do zdobycia gola i podziurawili własną obronę. Mimo kończącej rozgrywki w 2019 roku wygranej z Legią Zagłębie jest nadal poza pierwszą ósemką.

14:44

Po efektownym zwycięstwie 3:0 z Jagiellonią Białystok piłkarzy Wisły Kraków czeka bardzo trudny mecz. Do tej pory krakowianie kiepsko radzili sobie na wyjazdach. W tym sezonie wygrali zaledwie jeden mecz poza Reymonta, z ŁKS-em w Łodzi.