lechiaLechia Gdańsk
19:42

JEDYNY GOL W TYM SPOTKANIU - FLAVIO PAIXAO

93'

Koniec meczu! Po bramce Flavio Paixao z pierwszej połowy Lechia wywozi z Reymonta 22 komplet punktów!

92'

Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Lukas Haraslin zyskał korner po bloku Vullena Bashy.

90'

Aleksander Buksa uderza tuż nad poprzeczką! To mógł być złoty strzał na wagę remisu!

89'

Michał Buchalik łapie piłkę po dośrodkowaniu Daniela Łukasika z rzutu rożnego.

87'

"Żółta kartka na koncie Lukasa Haraslina za faul.

86'

Pokazał się teraz Chuca. Nie wykorzystał momentu w ataku, dodatkowo faulował rywala.

83'

Gospodarze poczuli, że mogą coś zdziałać z "przodu". Ale brakuje precyzji. Pozostaje im kilka minut...

81'

To powinna być bramka dla Wisły! Jean Carlos Silva przejmuje piłkę w "szesnastce" po błędzie Karola Fili, ale marnuje "setkę" uderzeniem tuż obok bramki!

80'

Ten swoim wyjściem z bramki poradził sobie ze Słowakiem. Lechia miała rzut rożny, ale piłkę pewnie łapie bramkarz Wisły.

80'

Lukasowi Haraslinowi brakowało naprawdę niewiele, by pokonać Michała Buchalika!

77'

Dawno na boisku nie było Jakuba Arak. I oto melduje się na placu gry. W stronę ławki udaje się Sławomir Peszko.

76'

Aleksander Buksa wchodzi w miejsce Damiana Pawłowskiego

75'

Można pogubić się w rzutach rożnych, ale ten udane da się policzyć na palcach jednej ręki (a i tak kilka zostanie). Krakowianie radzą sobie z centrą Daniela Łukasika.

71'

A w Wiśle za Michała Maka pojawia się Jean Carlos Silva.

69'

Artur Sobiech zmienia Rafała Wolskiego.

67'

Do trzeciej okazji w tym meczu dochodzi Lukas Klemenz. Znowu nie zdołał wykorzystać dobrego dośrodkowania z prawej strony. Tak marnując dogodne okazje trudno o korzystny wynik i przerwanie fatalnej serii porażek...

65'

Po zmianie stron obie strony grają na wymianę ciosów, ale krzywdy sobie nie robią. Tak było i tym razem - po zagraniu Jakuba Błaszczykowskiego Łukasz Burliga uderzył daleko od celu.

63'

Po centrze z rzutu rożnego Maciej Gajos uderza obok bramki Niewiele brakowało by wpisał się na listę strzelców!

62'

Goście oddalają grę od własnej "szesnastki". Sławomir Peszko wywalczył rzut rożny.

61'

I jeszcze jeden korner dla "Białej Gwiazdy". Do piłki dopada Damian Pawłowski, którego strzał został zablokowany przez Michała Nalepę.

58'

Atak Wisły przynosi rzut rożny. Gdańszczanie radzą sobie z dośrodkowaniem Macieja Sadloka.

57'

Jeszcze jeden rzut wolny dla gości. Michał Nalepa skacze najwyżej do centry Rafała Wolskiego, ale uderza obok bramki.

54'

Atak Lechii został w ostatniej chwili zastopowany przed polem karnym Wisły.

52'

"Żółtko" na koncie Michała Nalepy za przewinienie.

51'

Michał Nalepa wyskakuje najwyżej do centry Rafała Wolskiego. Główkuje jednak wysoko nad bramką.

50'

Żółta kartka dla Łukasza Burligi za faul na Rafale Wolskim.

50'

W odpowiedzi atak Lechii daje rzut wolny. Do centry dopadł Sławomir Peszko, którego strzał został zablokowany. Za to gdańszczanie mają korner.

49'

Po chwili z dystansu huknął Michał Mak. Daleko od bramki Lechii.

47'

Solową akcję na prawym skrzydle przeprowadził Jakub Błaszczykowski. Finalizuje ją strzałem, który nie sprawił problemu Zlatanowi Alomeroviciowi.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

18:24

Podobnie jak we Wrocławiu, Wisła całkiem nieźle weszła w mecz, ale prosty błąd w defensywie przesądził o utracie bramki. Flavio Paixao śrubuje rekord bramek w Ekstraklasie.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Flavio Paixao Lechia prowadzi w Krakowie z Wisłą (1:0).

45'

+4' Michał Buchalik łapie piłkę po strzale Macieja Gajosa.

45'

+3' Łukasz Burliga atakuje prawą stroę. Centruje w pole karne i do piłki dopada Damian Pawłowski, którego strzał został zablokowany... przez Michała Maka.

45'

+1' Przez moment na murawie leżał Lukas Klemenz, który ucierpiał w starciu o górną piłkę. Wydaje się, że będzie jednak grać dalej.

45'

Tomasz Kwiatkowski dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

44'

I korner dla Wisły po akcji Jakuba Błaszczykowskiego. Po nim Lukas Klemenz uderza obok bramki.

42'

Pewnie piąstkuje bramkarz Wisły po centrze z rzutu rożnego.

42'

Michał Buchalik zbija piłka na korner po strzale Rafała Wolskiego z ostrego kąta!

41'

Zupełnie nieudane podanie do Pawła Brożka w wykonaniu Vullneta Bashy.

38'

Tomasz Makowski wybija piłkę z pola karnego, przerywając rajd Michała Maka.

36'

I korner dla "Białej Gwiazdy". Gdańszczanie radzą sobie.

34'

Piłka po zagraniu kapitana Wisły trafia w mur. Jakub Błaszczykowski domaga się rzutu karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

34'

Rzut wolny dla Wisły z ok. 25 metrów. Może być groźnie.

33'

Żółta kartka dla Sławomira Peszki za skoszenie rywala.

31'

Sławomir Peszko poradził sobie w "szesnastce" z Maciejem Sadlokiem i przy biernej postawie Lukasa Klemenza notuje asystę w postaci podania zwrotnego do Flaxio Paixao, który mierzonym strzałem przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców!

31'

GOL DLA LECHII! FLAVIO PAIXAO!!!

31'

Chuca teraz ruszył lewą stronę i podaje w pole karne. Piłkę przejął Damian Pawłowski, którego strzał został zablokowany przez... kolegę z drużyny.

29'

Chuca zmienia kontuzjowanego Krzysztofa Drzazgę.

29'

Goście chcą wykorzystać grę w przewadze. Na razie nie są w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Wisły.

27'

Po kilku sekundach Krzysztof Drzazga znowu leży na murawie. To koniec jego występu w dzisiejszym meczu.

27'

Gospodarze w komplecie.

26'

Gospodarze przez moment będą w "dziesiątkę". Nie wiadomo, czy Krzysztof Drzazga wróci na boisko.

25'

Przerwa w grze. Krzysztof Drzazga ucierpiał w starciu z Danielem Łukasikiem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

24'

Kolejna dwójkowa akcja Jakuba Błaszczykowskiego z Łukaszem Burligą. Radzą sobie z nimi obrońcy Lechii.

17:53

22'

Po chwili nad poprzeczką huknął Lukas Haraslin. Ten ma czego żałować.

21'

Zupełnie nieudany strzał Rafała Wolskiego. Bez zagrożenia.

20'

Łukasz Burliga wbiega w pole karne. Dostaje bardzo dobre podanie od Jakuba Błaszczykowskiego, ale jego p,łaskie dogranie do Pawła Brożka przecina obrona Lechii.

18'

Rzut wolny dla Wisły z lewej strony.. Do podbitej piłki najwyżej skacze Lukas Klemenz, ale ten uderza głową obok bramki.

17:48

Tak było niedawno

16'

Zlatan Alomerović spokojnie broni strzał Michała Maka.

14'

Z kontrą ruszyli Flavio Paixao i Lukas Haraslin. Podanie Portugalczyka było bardzo niedokładne - Michał Buchalik z "piątki".

13'

Przewinienie Macieja Gajosa. Sędzia nie zdecydował się jednak sięgać po żółtą kartkę.

11'

Michał Mak podaje z lewej strony w pole karne. Żaden z jego kolegów nie przejął piłki.

9'

Paweł Brożek na spalonym.

7'

Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Po nim Vullnet Basha uderza z woleja tuż obok okienka!

6'

Sędzia wznawia grę.

5'

Przerwa w grze. Kłęby dymu okryły murawę.

4'

Rafał Wolski podaje nie w tempo w pole karne. Michał Buchalik z "piątki".

3'

Prawą stroną zaatakowali goście. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

2'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Jakub Błaszczykowski centruje w pole karne, ale gdańszczanie wybijają na uwolnienie. Po chwili dwóch piłkarzy Wisły na spalonym.

1'

"Biała Gwiazda" zaczyna ze środka!

17:29

Przy arbitrze, Tomaszu Kwiatkowskim, są już obaj kapitanowie - Jakub Błaszczykowski i Flavio Paixao.

17:28

Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:02

Lechia też jest daleko od optymalnej formy. W zeszły tydzień wygrała z ŁKS Łódź 3:1. Wisła z kolei przegrała ze Śląskiem Wrocław 1:2.

17:01

Błaszczykowski zagra dzisiaj w środku pola. Janicki wystąpi na prawej obronie. W ataku Brożek. Goście znów z Alomeroviciem w bramce i Paixao w ataku. Mladenovicia (pauza za kartki) zastępuje Makowski.

17:00

Ławka Wisły: Lis, Boguski, Chuca, Szota, Grabowski, Wasilewski, Buksa, Silva, Zdybowicz.

Ławka Lechii: Kuciak, Żuk, Dymerski, Arak, Lipski, Mihalik, Sobiech.

17:00

Zostało pół godziny do meczu przy Reymonta. Wisła marzy tylko o jednym - o przełamaniu. Dziewiąta porażka z rzędu byłaby totalną katastrofą.