Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
93'

Koniec meczu. Zmagająca się z plagą kontuzji Wisła Kraków przegrała u siebie na inaugurację sezonu ze Śląskiem Wrocław (0:1). Decydującą bramkę zdobył nowy obrońca gości Dino Stiglec, który popisał się pięknym uderzeniem z lewej nogi.

91'

Próbował zaskoczyć bramkarza Bałaniuk, ale uderzył niecelnie.

90'

Aleksander Buksa za Jean Carlosa.

87'

Sprzed pola karnego próbował szczęścia Mączyński, piłka po rykoszecie wyszła na róg.

86'

Erik Exposito wchodzi za Daniela Szczepana.

83'

Kartka dla Chrapka za faul taktyczny na Maku.

82'

Boguski blisko bramki samobójczej po rzucie rożnym! Będzie kolejny korner.

82'

Płacheta idealnie zagrał do Musondy, który nieatakowany przestrzelił. Piłka po drodze jeszcze musnęła jednego z wiślaków.

81'

Długo rozgrywają piłkę zawodnicy Śląska, którzy są coraz bliżej wyjazdowego zwycięstwa.

79'

Denys Bałaniuk zastępuje Drzazgę.

76'

Jakub Łabojko zastępuje Roberta Picha.

75'

Żółta kartka dla Piotra Celebana za faul na połowie Wisły.

71'

Po zdobytej bramce Śląsk nieco się cofnął i czeka na okazję do kontrataku.

67'

Lubambo Musonda zastępuje Gąskę na skrzydle.

66'

Niepewnie Buchalik po słabym strzale Gąski, wybija piłkę Janicki.

65'

W odpowiedzi sprzed pola karnego strzelał Boguski, ale za lekko i w sam środek bramki gości.

62'

GOOOOOOL!!! 1:0 DLA ŚLĄSKA!! CUDOWNE UDERZENIE LEWĄ NOGĄ STIGLECA!! STADIONY ŚWIATA!!!

61'

Nieporozumienie Janickiego z Buchalikiem po dośrodkowaniu Stigleca, bez konsekwencji.

57'

Fatalna strata Klemenza, które zapoczątkowało kontrę, po której Gąska trafił w słupek!

55'

Najpierw Wojtkowski zablokowany, piłka trafiła do Drzazgi, a ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

52'

Uderzenie Chrapka sprzed pola karnego, piłka jeszcze odbiła się od któregoś z wiślaków i będzie kolejny z rzędu korner.

49'

Indywidualna akcja Damiana Gąski, który przedarł się na prawej stronie, zszedł do środka i uderzył nad bramką Wisły.

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie. Czekamy na bramki.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek, chociaż Wisły i Śląsk miały swoje okazje.

44'

43'

41'

Nierówna gra z obu stron. Za dużo jest strat i niedokładności. Brakuje osoby, która uporządkowałaby i zdominowała grę w środku pola.

37'

Wojtkowski z rzutu rożnego, ale źle uderzył to Klemenz.

34'

Znakomita parada Putnocky'ego, który uratował Śląsk! Wydawało się, że trafi do siatki głową Krzysztof Drzazga.

31'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły, piłka odibła się od wielu zawodników gospodarzy, którzy w końcu zdołali ją wybić.

30'

Żółta kartka dla doświadczonego Rafała Boguskiego.

27'

Ponownie piłka trafiła do Jean Carlos, nowy piłkarz Wisły uderzył lewą nogą, ale nie przymierzył. Strzał niecelny.

23'

Mogło być 1:0! Maciej Sadlok wycofał do Jean Carlosa Silvy, który uderzył od razu, ale odbił tę piłkę Matus Putnocky!

19'

Zbyt wysokie dośrodkowanie Przemysława Płachety na dalszy słupek. Do piłki najwyżej wyskoczył Dino Stiglec, ale nie miał kłopotu z interwencją bramkarz Wisły.

16'

Ładna, długa akcja gospodarzy. W pole karne został wypuszczony Kamil Wojtkowski, który jednak zagrywał już niedokładnie.

13'

Padł w polu karnym Łukasz Broź, ale zdaniem arbitra nie ma mowy o faulu i jedenastce.

10'

Zbyt mocne, przeciągnięte dośrodkowanie jednego z wiślaków z rzutu wolnego.

7'

Śląsk w dalszym ciągu kontroluje przebieg wydarzeń na boisku.

4'

Znowu Pich znaleziony na 6. metrze i w ostatnim momencie jego strzał został zablokowany przez Lukasa Klemenza.

2'

Ależ blisko Śląsk! Z bardzo bliska po zamieszaniu uderzał Robert Pich, ale jakimś cudem obronił to Michał Buchalik.

1'

Daniel Szczepan zagrywał z prawego skrzydła i po wybiciu obrońcy Wisły wywalczył rzut rożny.

1'

Od środka rozpoczęli gospodarze.

17:26

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Za moment przywitanie, losowanie stron i zaczynamy.

17:15

17:04

17:02

17:00

Nowy sezon to zawsze nowe nadzieje. Nie inaczej jest w przypadku Śląska Wrocław, który latem przeszedł kolejną małą rewolucję i liczy na to, że w końcu zdoła załapać się do ósemki.

16:58

Szkoleniowca „Białej Gwiazdy”, Macieja Stolarczyka cieszy fakt, że Wisła nowy sezon zainauguruje meczem w Krakowie: - Jest to dla nas bardzo korzystne, bo nasz dom, czyli stadion przy Reymonta, to miejsce magiczne. Bardzo liczę na publiczność, która w poprzednim sezonie pomagała nam w osiąganiu dobrych rezultatów. Liczę, że kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem.