Niedziela, 12 maja 2019, godz. 15:30
1 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
17:30

Legia Warszawa była zdecydowanym faworytem w starciu z Pogonią Szczecin, ale straciła punkty! Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu gospodarzy, druga była już zdecydowanie lepsza. W 55. minucie po akcji rezerwowych Legia doprowadziła do wyrównania - podawał Jarosław Niezgoda, a uderzał Dominik Nagy. Węgier był najjaśniejszą postacią "Wojskowych", u gości najlepszy był Zvonimir Kozulj, który w końcówce mógł po raz drugi zaskoczyć Radosława Cierzniaka. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, przez który Legia spada na drugie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy, a Piast Gliwice jest liderem! Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

97'

Koniec meczu, Legia remisuje z Pogonią 1:1!

96'

Od bramki zacznie Bursztyn. Wygląda na to, że mecz skończy się remisem, a Piast Gliwice będzie najbliżej mistrzostwa Polski!

95'

Na spalonym złapany Sebastian Walukiewicz. Obrońca Pogoni wybił piłkę po gwizdku, więc zarobił jeszcze żółtą kartkę.

93'

Spore zamieszanie zapanowało w polu karnym Pogoni. Ostatecznie złapał piłkę Bursztyn.

92'

Blisko gola samobójczego! Bardzo niepewnie interweniował teraz Sebastian Walukiewicz, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym!

91'

Wieteska znakomicie zagrał na lewą stronę do Antolicia, ten dograł w pole karne do Niezgody, lecz napastnik Legii źle przyjął sobie piłkę.

91'

Aż pięć minut doliczył do pierwszej połowy arbiter.

90'

Szymański dobrze dośrodkował w pole karne, zdołał oddać strzał głową Mateusz Wieteska, ale był on zbyt lekki, aby zaskoczyć Bursztyna.

88'

Akcja Vesovicia prawą stroną przyniosła rzut rożny dla Legii.

88'

David Stec dobrze nabił Cafu. Pogoń w ostatnich minutach mądrze utrzymuje się przy piłce, coraz mniej czasu na decydującego gola ma Legia.

86'

Kozulj znów ładnie przymierzył sprzed pola karnego! Czujny był jednak Cierzniak i wybił piłkę na rzut rożny!

85'

Przewrócił się w polu karnym Kozulj. Faulu nie było, ale Pogoń będzie miała jeszcze rzut rożny.

84'

Pogoń na dłużej zagościła w polu karnym Legii. Brakowało jednak strzału na bramkę Cierzniaka.

82'

Po starciu ze Zvonimirem Kozuljem leży na boisku Sebastian Szymański. Kolejny gracz potrzebuje pomocy medycznej.

81'

Nieudany strzał Vesovicia z dystansu. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

80'

Carlitos trafił w mur. Będzie jeszcze korner dla Legii.

79'

Nagy faulowany przed polem karnym przez Podstawskiego. Będzie bardzo dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

78'

Antolić nie najlepiej dośrodkował w pole karne. Spokojnie złapał piłkę Bursztyn.

76'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza boisko Luis Rocha, melduje się na nim Mateusz Wieteska.

76'

Dominik Nagy bliski drugiego gola! Węgier uderzył z powietrza, stojąc na linii pola karnego, ale trafił w środek bramki i instynktownie interweniował Bursztyn!

75'

Aż 26.233 kibiców zjawiło się dziś na Łazienkowskiej. Czy będą mogli świętować trzy punkty?

73'

Kamil Drygas drugim piłkarzem Pogoni, który opuszcza boisko na noszach. Wchodzi Radosław Majewski.

72'

Dominik Nagy zderzył się z Kamilem Drygasem. Kapitan Pogoni potrzebuje pomocy medycznej.

70'

Pogoń miała znakomitą okazję na kontrę - trzech zawodników gości wychodziło na dwóch obrońców Legii. Kompletnie zepsuli jednak rozegranie Benyamina i Kowalczyk.

68'

Vesović dośrodkował w pole karne do Carlitosa. Ten przewrócił się w polu karnym, ale czysto wybił piłkę na rzut rożny Drygas.

68'

Carlitos dobrze zagrał na prawą stronę do Vesovicia, ten świetnie przyjął sobie piłkę, lecz po dośrodkowaniu wybił futbolówkę Walukiewicz.

66'

Po zagraniu z lewej strony spore problemy z interwencją miał Cierzniak. Bramkarz Legii wypuścił piłkę z rąk, ale na szczęście dla niego nie było w pobliżu graczy Pogoni.

65'

Druga zmiana w zespole Pogoni. Schodzi Michał Żyro, za niego Soufian Benyamina.

64'

Strzał Antolicia sprzed pola karnego został zablokowany. Legia coraz mocniej naciska gości w drugiej połowie.

62'

Marko Vesović trafia do siatki, ale gol nie został uznany! Niezgoda dobrze zagrał na prawą stronę do Czarnogórca, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Bursztynem i ją wykorzystał, lecz znajdował się na wyraźnym spalonym!

60'

Mariusz Malec opuszcza boisko na noszach. Zastępuje go Jarosław Fojut.

59'

Mariusz Malec mocno ucierpiał w starciu z Luisem Rochą. Wygląda na to, że stoper Pogoni doznał naprawdę poważnej kontuzji kolana.

57'

Podstawski zagrał w pole karne do Drygasa, ten zgrał piłkę piętą do Żyry, lecz strzał ostatniego z graczy Pogoni w ostatniej chwili zablokował Vesović!

56'

Rezerwowi Legii dają gospodarzom gola! Cafu zagrał na prawą stronę do Jarosława Niezgody, ten podał do Dominika Nagy'a, a Węgier dobrze przyjął sobie piłkę, wpadł z nią w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku wyrównał wynik meczu!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! DOMINIK NAGY!

54'

Walukiewicz zażegnał groźną sytuację, zgrywając piłkę głową do Bursztyna.

52'

Carlitos bardzo dobrze zagrał do Jarosława Niezgody, napastnik Legii znalazł się w dobrej sytuacji, lecz obronił jego strzał Bursztyn!

50'

Atak pozycyjny Legii wciąż nie przynosi większego zagrożenia.

48'

Od początku drugiej połowy Legia stara się przejąć inicjatywę i utrzymuje się przy piłce na połowie Pogoni. Brakuje jednak celnych strzałów - ten w całym meczu był tylko jeden.

46'

Niezgoda już w pierwszych sekundach drugiej połowy stanął przed pierwszą okazją na gola. Uderzył jednak bardzo niecelnie.

46'

W przerwie mamy drugą zmianę w zespole Legii. Kontuzja Andre Martinsa okazała się poważniejsza, po długiej przerwie wraca do gry Jarosław Niezgoda.

46'

Znów gramy!

16:34

Piłkarze Legii są już z powrotem na murawie. Zaraz druga część spotkania.

16:23

Aleksandar Vuković ma o czym myśleć po pierwszej połowie starcia z Pogonią. Goście zaczęli ten mecz znakomicie - już w czwartej minucie z rzutu wolnego trafił Zvonimir Kozulj. "Portowcy" mogli prowadzić nawet wyżej, bo dwie dobre sytuacje miał Michał Żyro, ale czujny był Radosław Cierzniak. Legia grała dużo gorzej - już w 33. minucie szkoleniowiec warszawian dokonał pierwszej zmiany, a pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w doliczonym czasie gry. Czy w drugiej połowie Legia obudzi się i znów zostanie liderem LOTTO Ekstraklasy? Wracamy już za 10 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Luis Rocha zagrał w pole karne do Carlitosa, ten oddał celny strzał, ale dobrze ustawiony był Jakub Bursztyn.

45'

Sebastian Szymański dobrze dośrodkował w pole karne, Jędrzejczyk zgrał piłkę głową, a źle interweniował Walukiewicz. Przez to futbolówka trafiła do Williama Remy'ego, który uderzył przewrotką. Piłka przeleciała nad poprzeczką!

45'

Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

44'

Dominik Nagy wychodził z kontrą, a faulował go Tomas Podstawski. Drugi gracz Pogoni z żółtą kartką w tym meczu.

43'

Podanie od Vesovicia otrzymał w polu karnym Dominik Nagy. Węgier zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale było to uderzenie bardzo niecelne. Jednocześnie był to pierwszy strzał Legii w tym meczu, który nie został zablokowany.

41'

Na razie Andre Martins wraca jednak na boisko.

39'

Kontuzji doznał Andre Martins. Wygląda na to, że konieczna będzie kolejna zmiana.

38'

Świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Michał Żyro! Gracz Pogoni po prostopadłym podaniu od jednego z kolegów znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, ale uderzył wprost w bramkarza Legii!

37'

Podstawski faulowany w środku pola. Na razie zmiana w składzie nie przyniosła zmiany obrazu gry.

35'

William Remy uderzył ze sporej odległości. To kolejny zablokowany strzał.

33'

Już teraz pierwszej zmiany dokonuje Aleksandar Vuković! Trener Legii zdjął Iuriego Medeirosa. Wszedł Dominik Nagy.

32'

Sprzed pola karnego uderzał Cafu, ale został zablokowany. Bursztyn wciąż nie był zmuszony do interwencji na linii bramkowej.

31'

Kozulj świetnie zagrał na lewą stronę do Matyni, ten wycofał do Hostikki, który dobrze dośrodkował w pole karne na głowę Żyry, Strzał ostatniego z graczy Pogoni z problemami obronił Cierzniak!

29'

Legia wciąż czeka na pierwszą klarowną sytuację w tym meczu. Gospodarze przycisnęli przez kilka minut tuż po stracie bramki, lecz poza tym fragmentem to Pogoń kontroluje wydarzenia boiskowe.

27'

Medeiros nieźle zagrał w kierunku Andre Martinsa, ale tego drugiego powstrzymali Walukiewicz i Bursztyn.

26'

Nie opanował piłki na lewej stronie Hubert Matynia i ta wyszła na aut.

25'

Andre Martins dośrodkował z lewej strony, a obrońcy Pogoni nieco się pogubili. Ostatecznie wybił futbolówkę Sebastian Walukiewicz.

24'

Długa piłka Artura Jędrzejczyka w kierunku Carlitosa. Hiszpana uprzedził Bursztyn.

22'

Zbyt mocne dośrodkowanie Kozulja w kierunku Hostikki. Obrońcy Legii pozwolili, aby piłka opuściła boisko.

21'

Zbyt mocne podanie Drygasa w kierunku Żyry. Od bramki zacznie Cierzniak.

18'

David Stec dobrze zatrzymał Szymańskiego w polu karnym. Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

17'

Sebastian Kowalczyk faulował wychodzącego z kontrą Sebastiana Szymańskiego. Gracz Pogoni z żółtą kartką.

16'

Próba dwójkowej akcji Michała Żyry i Sebastiana Kowalczyka na prawej stronie boiska. Brakło nieco dokładności.

15'

Stec zszedł z prawej strony do środka boiska i uderzył sprzed pola karnego. Spokojnie interweniował Cierzniak.

14'

Ładnie wszedł z piłką na połowę rywala Mariusz Malec. Przerzucił piłkę na prawą stronę, Pogoń miała futbolówkę w polu karnym, ale obrońcy Legii zdążyli z interwencją.

13'

Z prawej strony dośrodkowywał David Stec. Został przyblokowany i futbolówka ląduje w rękach Cierzniaka.

11'

Hubert Matynia dośrodkowywał w pole karne z lewej strony, lecz Kowalczyk faulował w ofensywie Luisa Rochę.

10'

Odpowiedź Pogoni. Strzelali Santeri Hostikka oraz Kamil Drygas - pierwszy został zablokowany, uderzenie drugiego obronił Cierzniak.

8'

Legia gra obecnie bardzo wysokim pressingiem. Pogoń nie może wyjść z piłką z własnej połowy.

6'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo źle zachował się Jakub Bursztyn. Golkiper Pogoni wyszedł do piłki, ale jej nie trącił, a na dodatek wpadł na jednego z kolegów z zespołu. Pozostało to jednak bez konsekwencji.

6'

Legia stara się szybko odpowiedzieć. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na rzut rożny wybił Kowalczyk.

5'

Idealny początek Pogoni! Zvonimir Kozulj w grupie mistrzowskiej gra znakomicie i już po raz piąty w ostatnich pięciu meczach trafia do siatki! Bośniak w drugim spotkaniu z rzędu 0recyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, posyłając piłkę obok muru i zaskakując Radosława Cierzniaka.

4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

3'

Tomas Podstawski faulowany przez Sebastiana Szymańskiego. Na samym początku dużo konkretniejsza jest Pogoń.

2'

William Remy wybił piłkę pod nogi Sebastiana Kowalczyka. Ten nie zdołał dograć do Kamila Drygasa.

1'

Od środka rozpoczęła Legia. Warszawianie grają na biało, Pogoń w granatowych strojach.

1'

Zaczynamy!

15:28

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Gracze obu drużyn już na murawie, zaraz zaczynamy!

15:26

W tym sezonie Pogoń wygrała u siebie z Legią 2:1. W 30. kolejce "Portowcy" prowadzili w Warszawie po golu Adama Buksy, lecz ostatecznie przegrali 1:3. Łazienkowska to zresztą wyjątkowo trudny teren dla szczecinian - przegrali tu jedenaście ostatnich meczów ligowych, ostatni punkt zdobywając w 2002 roku.

15:25

Pogoń w grupie mistrzowskiej zanotowała zwycięstwo, remis i dwie porażki. Ekipa Kosty Runjaica zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, a szanse na europejskie puchary ma już w zasadzie tylko teoretyczne. W Szczecinie bardziej myślą już chyba o kolejnych rozgrywkach, niż o końcówce obecnego sezonu.

15:24

Dla Legii każdy z ostatnich trzech meczów jest niezwykle ważny w grze o mistrzostwo Polski. Po bardzo emocjonującej końcówce Piast Gliwice pokonał dzisiaj 2:1 Jagiellonię Białystok, dzięki czemu drużyna Waldemara Fornalika jest obecnie liderem LOTTO Ekstraklasy. Jeśli "Wojskowi" pokonają Pogoń znów będą liderami. Z trzech ostatnich spotkań przegrali dwa, lecz dzisiaj są zdecydowanymi faworytami.

15:20

Rezerwowi Pogoni: Łukasz Załuska, Jarosław Fojut, Jakub Bartkowski, Jin Izumisawa, Iker Guarrotxena, Radosław Majewski, Soufian Benyamina

15:16

Rezerwowi Legii: Radosław Majecki, Jarosław Niezgoda, Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski, Miroslav Radović, Sandro Kulenović, Dominik Nagy

15:14

Oto podstawowy skład Pogoni:

15:13

Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Legii:

15:10

Walka o mistrzostwo Polski trwa! Jak Legia odpowie na zwycięstwo Piasta Gliwice? Warszawianie na własnym boisku zmierzą się z Pogonią Szczecin. Początek tego spotkania już o godzinie 15:30. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.