dogrywka 1. połowa1 : 1
dogrywka 2. połowa1 : 1
karne4 : 5
23:19

W 1/16 finału Pucharu Polski melduje się Lechia Gdańsk. Biało-zieloni pokonali w Krakowie Wisłę 5:4 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 1:1).

23:17

Filip Mladenović silnie i celnie! Lechia wygrywa rzuty karne z Wisłą 5:4 i gra dalej w Pucharze Polski!

23:16

Jakub Bartkowski uderzył pewnie przy słupku! Wisła - Lechia 4:4!

23:16

Jarosław Kubicki oszukał Michała Buchalika. Wisła - Lechia 3:4!

23:15

Maciej Sadlok wyraźnie przestrzelił! Wisła - Lechia wciąż 3:3!

23:14

Patryk Lipski trafia po rękawicach Michała Buchalika! Wisła - Lechia 3:3!

23:14

Rafał Pietrzak bezbłędnie! Wisła - Lechia 3:2!

23:13

Lukas Haraslin silnie przy słupku! Wisła - Lechia 2:2!

23:12

Martin Kostal doskonale! Trafił w same okienko. Wisła - Lechia 2:1!

23:11

Flavio Paixao nie myli się! Wisła - Lechia 1:1.

23:11

Paweł Brożek pewnie w środek! Wisła - Lechia 1:0!

23:08

"Jedenastki" czas zacząć!

120'

Piotr Lasyk zakończył dogrywkę. Wisła - Lechia 1:1. Przed nami rzuty karne!

120'

O minutę dłużej potrwa druga część dogrywki.

120'

Czwarta zmiana w ekipie Wisły. W miejsce Patryka Plewki na murawę wchodzi Marcin Grabowski.

117'

Konrad Michalak dorzucił w pole karne. Głową uderzył Joao Nunes, ale w sam środek bramki.

116'

Zamieszanie pod bramką Wisły. Lukas Haraslin zakręcił obrońcą i strzelił celnie na bramkę. Buchalik odbił piłkę przed siebie. Chciał do niej dopaść Patryk Lipski, ale przewinił.

113'

Filip Mladenović silnie uderzył z rzutu wolnego. Michał Buchalik bezbłędnie odbił futbolówkę.

112'

Żółtym kartonikiem ukarany został Zoran Arsenić.

111'

Z dystansu uderzał Lukas Haraslin. Strzał Słowaka obok słupka bramki gospodarzy.

109'

Długo utrzymywali się przy piłce goście. Ostatecznie celnie na bramkę uderzył Patryk Lipski. Bez problemów interweniował Michał Buchalik.

108'

Trzecia roszada w szeregach Wisły, W miejsce Jesusa Imaza na murawie pojawił się Rafał Boguski.

106'

Mateusz Sopoćko zastąpił Tomasza Makowskiego. Piotr Stokowiec skorzystał z dodatkowej czwartej zmiany, która przysługuje przy dogrywce.

106'

Druga połowa dogrywki rozpoczęta! Przed nami ostatnie piętnaście minut tego spotkania.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Przy Reymonta wciąż 1:1.

105'

Jeszcze jeden strzał z dystansu gości! Patryk Lipski silnie uderzył po dalszym rogu. Buchalik sparował piłkę na rzut rożny.

105'

Jarosław Kubicki uderzał sprzed pola karnego. Strzał pomocnika Lechii minął bramkę Michała Buchalika.

104'

Rafał Pietrzak przymierzył z wolnego nad murem, ale także i nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia.

103'

Patryk Lipski nieprzepisowo zatrzymał rozpędzonego Patryka Plewkę. Rzut wolny dla Białej Gwiazdy.

101'

Steven Vitoria zdecydowanie wszedł w nogi Pawła Brożka. Kanadyjczyk ukarany żółtą kartką.

99'

Kolejna szansa Lechii. Konrad Michalak z ostrego kąta nie trafił jednak w światło bramki.

97'

Filip Mladenović znalazł się niemal w stuprocentowej sytuacji. Michał Buchalik ratuje Wisłę przed stratą bramki.

95'

Po analizie VAR sędzia Lasyk zdecydował, że Zdenek Ondrasek zasłużył na czerwoną kartkę! Wisła gra w dziesiątkę.

94'

Piotr Lasyk analizuje sytuację z faulem Ondraska. Czech za swoje zagranie może otrzymać czerwoną kartkę.

93'

Zdenek Ondrasek zaatakował uniesioną stopą Patryka Lipskiego.

91'

Pierwsza połowa dogrywki już się zaczęła!

22:24

93'

Arbiter zakończył drugą połowę meczu w Krakowie! Remis 1:1. Po chwili przerwy czeka nas dogrywka.

93'

Lukas Haraslin spóźnił się ze wślizgiem. Żółta kartka.

92'

Jeszcze raz Lukas Haraslin w polu karnym. Mimo asysty dwóch obrońców oddał strzał, ale został on zblokowany.

90'

Piotr Lasyk drugą część spotkania przedłużył o trzy minuty.

89'

Lukas Haraslin ponownie na lewym skrzydle. Na szczęście dla Wisły Jakuba Bartkowskiego zaasekurował Zoran Arsenić.

87'

Maciej Sadlok faulował Flavio Paixao. Po chwili ambitnie walczący Zdenek Ondrasek odebrał piłkę Patrykowi Lipskiemu.

85'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka bardzo groźnie pod poprzeczkę uderzył Jesus Imaz. Zlatan Alomerović instynktownie odbił futbolówkę na rzut rożny!

83'

Lukas Haraslin wpadł w pole karne, zakręcił Jakubem Bartkowskim i uderzył po długim rogu. Piłka nie zmierzała jednak w światło bramki.

81'

Flavio Paixao zdecydował się na strzał z dystansu. Michał Buchalik łapie piłkę bez najmniejszego problemu.

80'

Filip Mladenović huknął z dystansu. Piłka odbiła się po drodze od jednego z wiślaków. Będzie rzut rożny.

79'

Jarosław Kubicki wyraźnie odepchnął Vullneta Bashę. Rzut wolny dla gospodarzy.

77'

Zmiana w drużynie Lechii. Lukas Haraslin wszedł w miejsce Michała Maka.

74'

Paweł Brożek wraca na murawę. Doświadczony napastnik zmienił Dawida Korta.

72'

Uderzał z trudnej pozycji Jesus Imaz. Odchylony przy oddawaniu strzału Hiszpan nie miał szans, by trafić celnie.

69'

Na boisku melduje się Flavio Paixao. Portugalczyk zmienił Jakuba Araka.

67'

Jakub Arak nieco zwolnił bardzo dobrze zapowiadający się kontratak Lechii. Ostatecznie podał do Konrada Michalaka. Ten z ostrego kąta uderzył obok słupka.

65'

Patryk Lipski podawał w kierunku Jakuba Araka, ale pierwszy przy piłce znalazł się Michał Buchalik.

64'

Miał kolejną okazję Jakub Arak. Po szybkiej akcji futbolówka trafiła do niepilnowanego napastnika Lechii. Ten uderzył jednak prosto w Michała Buchalika.

61'

Zmiana w ekipie Wisły. Za Marko Kolara wchodzi Martin Kostal.

61'

W miejsce Adama Chrzanowskiego na murawie zameldował się Filip Mladenović.

60'

Zdenek Ondrasek uderzył po ziemi. Zlatan Alomerović wyczuł intencję strzelca, ale nie zdołał odbić futbolówki. W Krakowie 1:1!

60'

GOOOOOOOL! ZDENEK ONDRASEK! 1:1!

59'

Żółtą kartką ukarany został Zlatan Alomerović.

58'

Rzut karny dla Wisły! Interweniujący Zlatan Alomerović wyciął Marko Kolara. Żółta kartka dla bramkarza Lechii.

55'

Dośrodkowanie w pole karne Lechii z rzutu wolnego. Skuteczna interwencja Zlatana Alomerovicia.

53'

Kolejny raz wiślacy niedokładnie z rzutu wolnego. Piłkarze Białej Gwiazdy coraz bardziej aktywni w ataku.

52'

Ależ okazja Lechii! Krótkie dogranie z prawej strony do Konrada Michalaka. Ten uderzył z dziewiątego metra, ale trafił w poprzeczkę!

50'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do piłki najwyżej wyskoczył Patryk Plewka, ale strzelił ponad poprzeczka.

49'

Steven Vitoria na wślizgu wybił piłkę dorzuconą między bramkarza, a linię obrony Lechii. Będzie rzut rożny dla wiślaków.

47'

Patryk Lipski groźnie dośrodkował z rzutu wolnego. Nikt jednak nie przeciął piłki i ta znalazła się w rękawicach Michała Buchalika.

46'

Druga połowa już się zaczęła! Obie drużyny bez zmian.

21:23

45'

Zbyt krótkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Patryka Lipskiego. Sędzia zakończył pierwszą połowę meczu w Krakowie.

43'

Z klepki rozegrali akcję wiślacy. Zdenek Ondrasek oddał futbolówkę Jesusowi Imazowi, a ten strzelił mocno i niewiele się pomylił.

41'

Dobra wrzutka Rafała Pietrzaka z lewej strony. Marko Kolar nieczysto trafił piłkę i defensorzy Lechii wyjaśnili sytuację.

38'

Dawid Kort z rzutu wolnego, ale futbolówka zatrzymała się na pierwszym defensorze Lechii. Piłka trafiła jednak pod nogi Vulllneta Bashy. Ten niewiele się zastanawiał i mocno uderzył z pierwszej piłki! Alomerovicia uratował słupek!

36'

W pole karne Lechii dynamicznie wpadł Patryk Plewka. Steven Vitoria zdołał mu w ostatniej chwili wygarnąć piłkę spod nóg.

33'

Rzut wolny blisko narożnika pola karnego. Bardzo złe dogranie wiślaków, którzy zmarnowali kolejny stały fragment gry.

32'

Spóźniony Steven Vitoria faulował Marko Kolara. Po chwili Jakub Bartkowski nieprzepisowo zatrzymany przez Adama Chrzanowskiego.

29'

Z kontratakiem ruszyła Lechia. Konrad Michalak przeprowadził rajd przez niemal pół boiska, który zakończył mocnym, ale niecelnym strzałem.

28'

Ryzykownie wślizgiem tuż przed polem karnym zagrał Jakub Arak. Sędzia uznał, że gracz Lechii faulował Rafała Pietrzaka. Rzut wolny fatalnie rozegrany przez wiślaków.

26'

Wrzutka Rafała Pietrzaka z lewej strony. Zlatan Alomerović piąstkując piłkę zdemolował Stevena Vitorię.

23'

Nie było zagrożenia pod bramką Lechii Gdańsk po rzucie rożnym dla Wisły. Obrońcy przyjezdnych jak na razie bezbłędni.

21'

Kolejna szansa Lechii! Jakub Arak podał do Michała Maka, a ten uderzył z pola karnego na bramkę Buchalika. Golkiper Lechii poradził sobie ze strzałem lechisty.

19'

Faulowany Tomasz Makowski. Chwila przerwy w grze, młodzieżowiec opuszcza boisko. Ale uraz nie jest groźny.

17'

Fatalny błąd Macieja Sadloka, który nastrzelił piłką Tomasza Makowskiego, po czym futbolówka trafiła pod nogi Jakub Araka. Napastnik Lechii powinien podwyższyć na 2:0, ale trafił w interweniującego Buchalika!

17'

Marko Kolar po ziemi dogrywał wzdłuż bramki z prawego skrzydła. Skuteczna interwencja obrońcy Lechii zażegnała niebezpieczeństwo.

15'

Doskonałe dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego w kierunku Michała Nalepy. Obrońca Lechii uderzył piłkę głową niezwykle celnie - Michał Buchalik nie miał nic do powiedzenia.

15'

GOOOOOOOOOL! MICHAŁ NALEPA! 1:0 DLA LECHII!

14'

Jakub Arak dynamicznie ruszył prawym skrzydłem. Zawodnik Lechii został nieprzepisowo zatrzymany. Rzut wolny dla gości.

11'

Znowu szybka kontra Lechii! Jakub Arak z pierwszej piłki do Konrada Michalaka. Skrzydłowy gości wpadł w pole karne i uderzył po dłuższym rogu. Buchalik z najwyższym trudem zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

9'

Michał Mak próbował przedrzeć się środkiem. Pomocnik Lechii po kontakcie z defensorem Wisły padł na murawę, ale sędzia nakazał grać dalej.

7'

Rzut wolny dla Lechii z lewej flanki. Patryk Lipski uderzał bezpośrednio na bramkę, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Michała Buchalika.

5'

Zdenek Ondrasek ostro zaatakował obrońcę Lechii. Od rzutu wolnego zaczęli goście.

4'

Zbyt mocne dośrodkowanie Patryka Plewki z prawej strony boiska. Lechia rozpocznie od autu bramkowego.

2'

Strata w środku pola i błyskawiczny kontratak Lechii! Celnie po ziemi uderzał przy bliższym słupku Konrad Michalak. Golkiper Wisły z małymi problemami, ale złapał futbolówkę.

1'

Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka. Od środka boiska rozpoczęli gospodarze.

20:17

Mimo okazałej wygranej z Lechią w lidze Maciej Stolarczyk przed pucharowym starciem tonował nastroje. - Lechia to będzie bardzo trudny przeciwnik, chcę tylko przypomnieć, że ligowe spotkanie, mimo wyniku 5:2, łatwe nie było, Lechia dwa razy prowadziła - przyznaje szkoleniowiec Wisły.

20:14

Rezerwowi Wisła: Mateusz Lis, Marcin Wasilewski, Marcin Grabowski, Maciej Śliwa, Martin Kostal, Rafał Boguski, Paweł Brożek.

20:13

20:13

Rezerwowi Lechia: Dusan Kuciak, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Mateusz Sopocko, Lukas Haraslin, Mateusz Żukowski, Flavio Paixao.

20:05

Zawodnicy Lechii Gdańsk nie wspominają miło ostatniej wizyty w Krakowie. Nie dość, że Biała Gwiazda strąciła ją z fotelu lidera Lotto Ekstraklasy, to jeszcze użyła do tego całej siły; spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:2.

20:00

W Krakowie zmierzą się trzecia w tabeli Ekstraklasy Wisła z drugą Lechią Gdańsk. Stawką spotkania będzie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Zapraszamy na relację LIVE!