Sobota, 9 marca 2019, godz. 20:30
Arka GdyniaArka Gdynia
1 : 2
93'

Koniec meczu. Legia Warszawa wywozi z Gdyni komplet punktów po pokonaniu Arki 2:1.

92'

Kontra Legii! Sandro Kulenović podaje w pole karne do Michała Kucharczyka, ale uprzedził go Pavels Steinbors.

90'

Michał Janota uderza z rzutu wolnego metr nad poprzeczką.

Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

90'

Strata Salvadora Agry na rzecz Tadeusza Sochy zapoczątkowała kontrę Arki. Faulem taktycznym przerywa ją Inaki Astiz, który zostaje upomniany żółtą kartką.

88'

Iuiri Medeiros przestrzelił z dystansu. Przynajmniej "kontry nie będzie".

86'

Żółta kartka dla Tadeusza Sochy za faul.

85'

Radzą sobie piłkarze Ricardo Sa Pinto. Niebezpieczeństwo zażegnane.

84'

Michał Kucharczyk ofiarnie blokuje Adama Marciniaka we własnej "szesnastce". Korner dla Arki.

83'

Jęk zawodu kibiców gospodarzy! Po dalekim wyrzucie z autu piłka spada pod nogi Tadeusza Sochy. Ten huknął z woleja tuż nad poprzeczką!

82'

Pojedynek Macieja Jankowskiego z Mateuszem Wieteską na lewej stornie pola karnego Legii. Górą obrońca gości, który wybija piłkę na aut.

80'

Dominik Nagy kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Iuri Medeiros.

76'

Radosław Majecki spokojnie łapie piłkę po centrze Michała Janoty.

74'

Inaki Astiz zastępuje Andre Martinsa.

74'

Żółta kartka dla Andre Martinsa

73'

Rafał Siemaszko wchodzi za Aleksandara Koleva.

70'

... a w Arce za Micahela Olczyka pojawia się Luka Zarandia.

69'

Salvador Agra zmienia Carlitosa...

71'

To mógł, a właściwie powinien, być remis! Mocny strzał Macieja Jankowskiego paruje Radosław Majecki!

68'

Co się odwlecze, to nie uciecze. Michał Janota miękko wrzuca w pole karne, skąd piłkę głową do siatki kieruje Maciej Jankowski!

68'

ARKA ŁAPIE KONTAKT! MACIEJ JANKOWSKI!!!

67'

Radosław Majecki ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Z najwyższym trudem na korner paruje strzał Aleksandara Koleva!

64'

Zamiast remisu mamy drugą bramkę dla Legii! Cafu podaje w pole karne do Sandro Kulenovicia, który "zgubił" rywala i mierzonym uderzeniem uderza w dolny róg, nie dając szans bramkarzowi!

64'

SANDRO KULENOVIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

61'

Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Jednak Macieja Jankowskiego, który zwlekał ze strzałem, powstrzymuje Paweł Stolarski.

59'

Hiszpan przejmuje piłkę przed polem karnym i technicznym uderzeniem pokonuje Pavelsa Steinborsa! Ten tylko wzrokiem odprowadził piłkę.

59'

GOL DLA LEGII! CARLITOS!!!

57'

Daleki wyrzut z autu Michała Kucharczyka. Podpita piłka spada na 20. metr, skąd wolejem uderzył Dominik Nagy. Pavels Steinbors musiał poczekać aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

55'

Dominik Nagy decyduje się na strzał z dystansu. Wysoko nad bramką gospodarzy.

21:43

To uczucie, kiedy musisz walczyć z rywalem, kiepską murawą i... kolegą z drużyny

51'

Gdynianie radzą sobie z centrą z narożnika.

51'

Rzut wolny dla Legii. Po centrze Andre Martinsa Luka Marić wybija piłkę na rzut rożny.

49'

Michał Kucharcyzk uderza z dystansu nad poprzeczką.

47'

Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Legia radzi sobie z dośrodkowaniem - dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

46'

Druga połowa rozpoczęta. bez zmian w obu ekipach.

45'

+3' Michał Kucharczyk pada przed polem karnym Arki. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego, a kończy pierwszą połowę. Arka bezbramkowo remisuje z Legią.

45'

+1' Dominik Nagy pognał lewa stroną. Podaje w pole karne, ale nie w tempo do Carlitosa.

43'

Po chwili Cafu uderza z linii 16. metra. Wprost w Adama Deję.

43'

Ciekawie wyglądała dwójkowa akcja Carlitosa z Andre Martinsem. Ich wymianę podań przerwał Luka Marić.

40'

Christian Maghoma huknął z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką gości.

38'

Idealne, mierzone dośrodkowanie Andre Martinsa z rzutu rożnego. Wprost do... Pavelsa Steinborsa.

37'

Dominik Nagy w pojedynku jeden na jeden z Adamem Marciniakiem. Węgier wywalczył rzut rożny.

36'

Z bramkarzem Legii wszystko w porządku. Skończyło się na strachu.

34'

Kolejna zagranie Adama Marciniaka w pole karne. Zakotłowało się przed bramką Legii i doszło do zderzenia Radosława Majeckiego z Dominikiem Nagy'm. Pierwszy z legionistów padł na murawę jak rażony piorunem.

32'

Radosław Majecki spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Tadeusza Sochy.

29'

Żaden z "Arkowców" nie sięga połki po centrze Marko Vejinovicia. Żaden.

29'

Aleksandar Kolev faulowany na lewej stronie przez Mateusza Wieteskę. Może być ciekawie.

28'

Sandro Kulenović zgrywa piłkę w pole karne do nabiegającego Carlitosa. Poradził sobie z nim Christian Maghoma "odcinając" go od podania.

20:57

"Wykorzystać atut własnego boiska". Wygląda ono bardzo źle

25'

Po wrzutce Andre Martinsa sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie popełnił Mateusz Wieteska.

25'

Carlitos urwał się prawą stroną i podaje przed pole karne do Sandro Kulenovicia. Ten był faulowany przez Christiana Maghomę. Bez konsekwencji kartkowej.

22'

Rzut wolny dla gości. Po centrze na dalszy słupek Artur Jędrzejczyk główkuje obok bramki.

20'

Adam Marciniak podłączył się do akcji ofensywnej, ale zablokował go Paweł Stolarski. Korner... nie przynosi zagrożenia - legioniści wybijają piłkę.

18'

Atak pozycyjny gdynian na własnej połowie. Legia w niskim pressingu.

Brrr

15'

Tadeusz Socha zmienia kontuzjowanego Damiana Zbozienia.

14'

Płaskie uderzenie Carlitosa broni spokojnie Pavels Steinbors.

13'

Damian Zbozień nie jest w stanie kontynuować gry. Będzie konieczna zmiana.

11'

Z dystansu huknął teraz Michał Kucharczyk. Piłka po rykoszecie wychodziła na rzut rożny 2-3 metry obok prawego słupka, ale Pavels Steinbors zapobiegł temu.

10'

Jeszcze urazu przy tym rajdzie doznał Damian Zbozień. Na rozgrzewkę został wysłany piłkarz Arki, ale wraca na ławkę. Wszystko jest w porządku z obrońcą.

9'

Damian Zbozień pognał prawym skrzydłem i niemal od razu zagrywa do niego Maciej Jankowski. Ciut za mocno - piłka wychodzi poza linię końcową.

7'

Dominik Nagy strzela z ok. 25 metrów. Został jednak zablokowany.

5'

I jeszcze jeden aut. Po dalekim wyrzucie Michała Kucharczyka Arka wybija na uwolnienie.

4'

Pressing "Wojskowych" na Pavelsie Steinborsie opłacił się. Ten musiał ratować się wybiciem na aut, na wysokości własnego pola karnego.

2'

Przerwa w grze. Na murawie leżał Andre Martins, który ucierpiał w jednym ze starć. Wydaje się, że może on kontynuować grę.

1'

Cafu strzela z dystansu kilka metrów obok bramki gospodarzy.

1'

Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza polowa rozpoczęta!

20:27

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:22

W rundzie jesiennej Legia zremisowała u siebie z Arką (1:1). Na trafienie Macieja Jankowskiego odpowiedział Michał Kucharczyk.

Jak będzie dzisiaj?

20:20

Rezerwowi Arki: Kacper Krzepisz - Tadeusz Socha, Adam Danch, Michał Nalepa, Luka Zarandia, Maksymilian Banaszewski, Rafał Siemaszko.

20:18

Ale będzie San Francisco (?)

20:15

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Inaki Astiz, Domagoj Antolić, Salvador Agra, Kasper Hamalainen, Luis Rocha, Iuiri Medeiros.

20:12

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Piotra Lasyka warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Mateusz Hawrot:

20:10

Po strzelaninie w Kielcach przenosimy się szybko do Gdyni, gdzie z 20 minut Arka podejmie Legię Warszawa!