Czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 20:30
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
2 : 3
100'

Koniec meczu! Po fajerwerkach Legia Warszawa wywozi z Sosnowca komplet punktów po zwycięstwa 3:2 z Zagłębiem, mimo że dwukrotnie musiała gonić wynik!

97'

Obrońca Arkadiusz Jędrych wchodzi za (napastnika) Sebastiana Milewsikego. Może on, albo Piotr Polczak, przejdzie do ataku?

97'

Mateusz Cichocki posyła lagę w "szesnastkę" w poszukiwaniu Konrada Wrzesińskiego. Nie znalazł go.

94'

Za Andre Martinsa na murawie pojawia się, na ostatnie minuty, Inaki Astiz.

93'

"Żółtko" na koncie Adama Banasiaka.

90'

3 554 widzów w Sosnowcu oglądało pokaz fajerwerków zarówno nad stadionem, jak i na murawie.

Mariusz Złotek dolicza 10 minut do drugiej odsłony.

22:21

Bo gra się do końca

88'

Osamotniony na prawym skrzydle Michał Kucharczyk centruje na 5. metr, gdzie Sandro Kulenović uprzedził wychodzącego z bramki Dawida Kudłę. Główką kieruje piłkę do pustej siatki!

88'

GOL DLA LEGII! SANDRO KULENOVIĆ!!!

84'

Z bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego, w wykonaniu Andre Martinsa, poradził sobie Dawid Kudła, ale wobec dobitki z bliskiej odległości był już bezradny.

84'

LEGIA ZNOWU WYRÓWNUJE! ADAM HLOUSEK!!!

83'

Ale wcześniej zmiana - Jarosław Niezgoda zastępuje Carlitosa.

82'

Legioniści nie są w stanie przedrzeć się mur Zagłębia. Ale jedna cegiełka nie wytrzymała. Będzie rzut wolny z ok. 25 metrów.

80'

Adam Banasiak zmienia Vamarę Sanogo.

78'

... i gra wznowiona. Sędzia Mariusz Złotek doliczy ok. 10 minut.

77'

Czekamy...

71'

Mariusz Złotek przerywa spotkanie. Czeka, aż kibice się "wystrzelają".

22:00

Oprawę dopełnia pokaz fajerwerków

69'

Dejan Vokić zmienia zmęczonego Bartłomieja Babiarza.

66'

Korner dla Legii po akcji prawa stroną. Niezła wrzutka na 8. metr, gdzie najwyżej wyskoczył William Remy. Uderza głową daleko od bramki gospodarzy.

64'

CO ZA PARADY DAWIDA KUDŁY!

Najpierw odbija piłkę do boku po atomowym uderzeniu Dominika Nagya z dystansu, a po chwili przenosi piłkę,w siatkarskim stylu, po strzale z bliskiej odległości!

62'

Żółta kartka dla Sandro Kulenovicia za "stempel". A przy takiej temperaturze to boli jakby użyte zostało imadło.

61'

Kapitalna interwencja Mateusza Wieteski ratuje Legię przed utratą trzeciego gola! Wślizgiem przecina podanie Konrada Wrzesińskiego przed pustą bramką do Vamary Sanogo!

60'

Sandro Kulenović dostaje piłkę ok. 18 metrów od bramki Zagłębia. Został w ostatniej chwili zablokowany.

58'

Szymon Pawłowski na spalonym. Wraz z trzema kolegami.

55'

Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Konrad Wrzesiński został jednak w porę zatrzymany.

52'

Sztab medyczny jest już przy obrońcy Zagłębia. Nie wydaje się, by była konieczna zmiana. Niemniej jednak, beniaminek przez moment będzie grac w "dziesiątkę".

51'

Nie tym razem. Za to urazu nabawił się Patrik Mraz. Przerwa w grze.

50'

I jeszcze jeden rzut wolny, tym razem dla gości z lewej strony, ok. 2 metrów od linii bocznej pola karnego. Będzie groźnie (i gol?)

48'

Rzuty wolne dzisiaj rządzą w Sosnowcu! Po centrze z tego stałego fragmentu gry Carlitos niefortunną główką pokonuje własnego bramkarza!

48'

CO TU SIĘ DZIEJE?! SAMOBÓJ CARLITOSA!!!

47'

Przyjezdni szybko wyrównują! Wywalczyli rzut rożny, po którym Andre Martins centruje idealnie na głowę Williama Remy'ego. Ten, po koźle, pokonuje Dawida Kudłę!

47'

LEGIA WYRÓWNUJE! WILLIAM REMY!!!

46'

Druga połowa rozpoczęta. Gospodarze bez zmian personalnych.

46'

Sandro Kulenović na ławce, Paweł stolarski na ławce. Zatem Michał Kucharczyk przechodzi na prawą obronę

21:28

Wracamy do Sosnowca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie -Legia Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Piotra Polczaka. Co nas czeka po zmianie stron?

21:19

Jak na razie można zaryzykować stwierdzenie, że "mroźne" 0:6 od Lecha Poznań "przydało się" gospodarzom. Grają skutecznie zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Już w 8. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego dało prowadzenie po celnej główce niepilnowanego Piotra Polczaka. Legia próbowała szybko wyrównać, ale głównie to przypominało bicie głową w mur. Na przeszkodzie dwu- lub trzykrotnie stawał Dawid Kudła, który efektownymi interwencjami odbijał piłki zmierzające do jego bramki.

Działo się całkiem sporo, ale czekamy na więcej. Za kilka minut druga połowa.

45'

Jeszcze próbował Michał Kucharczyk, ale nieudanie. Po kornerze Andre Martins został nabity piłką.

Koniec pierwszej połowy. Ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec prowadzi przed własną (skromną) publicznością z wiceliderem, Legią Warszawa, po bramce Piotra Polczaka.

43'

A jest żółta kartka dla Dominika Nagya. Za faul.

42'

Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Hlouska. Do bezpańskiej piłki dopada Dominik Nagy, ale nawet nie było strzału.

39'

Fa'TALnieeeeee

- jakby powiedział Andrzej Strejlau. Źle rozegrany stały fragment gry przez mistrza Polski.

39'

Po interwencji Patrika Mraza Legia ma rzut rożny z prawej strony.

38'

Kolejna próba Francuza! Minimalnie przestrzelił - posłał piłkę tuż obok słupka!

34'

Zagłębie mogło podwyższyć prowadzenie! Dogodnej okazji nie zdołał jednak wykorzystać Vamara Sanogo!

30'

1/1 Strzały/strzały celne 7/1

Stuprocentowa skuteczność gospodarzy.

28'

Legioniści mają rzut rożny. Odbita piłka spada na woleja Dominika Nagya, który uderza od razu i po rykoszecie - wysoko nad poprzeczką. Sędzia początkowo wskazał na "piątkę", bo rykoszet był od pleców Williama Remy'ego. Po sugestii asystenta wskazał na narożnik boiska. Drugi korner nie przyniósł zagrożenia.

27'

Rzut wolny dla mistrza Polski. Carlitos trafia w mur.

26'

Bez zagrożenia pod bramką beniaminka.

25'

Dawid Kudła znowu w roli głównej! Z trudem paruje strzał Dominika Nagya na korner!

23'

Strata Andre Martinsa na rzecz Szymona Pawłowskiego ok. 30 metrów od własnej bramki. Zawodnik gospodarzy zgubił rywala, po czym chciał zagrać na prawe skrzydło do Konrada Wrzesińskiego. Zorientował się w tym Cafu, który przechwycił piłkę.

20'

Niewiele dzieje się na boisku, za to głośno na trybunach. Mecz przyjaźni i momentami "bitwa na głosy".

17'

Na wszelki wypadek sędzia Mariusz Złotek obejrzał tę sytuację na monitorze. Zdania nie zmienił - nie ma rzutu karnego!

15'

Z linii bocznej pola bramkowego uderzał Szymon Pawłowski, ale został zablokowany przez Williama Remy'ego. Piłka trafiła w rękę Francuza, ale sędzia uznał to zagranie za przypadkowe.

20:47

Wszystko co dobre, szybko się kończy...

12'

Po chwili mógł być remis... po bramce samobójczej! Dominik Nagy podholował piłkę i podał na lewe skrzydło, Strzał został podbity przez defensora Zagłębia i piłka leciała do siatki, ale Dawid Kudła zdołał ją wybić!

11'

Po chwili aut dla gości na wysokości pola karnego beniaminka. Po dalekim wyrzucie Michała Kucharczyka główka Mateusza Wieteski była zbyt anemiczna, by pokonał Dawida Kudłę.

10'

Warszawianie mogli szybko wyrównać! Carlitos uderza z woleja minimalnie nad poprzeczką!

8'

Po dośrodkowaniu niepilnowany w polu karnym Piotr Polczak uderza głową po koźle nie do obrony!

8'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! PIOTR POLCZAK!!!

5'

Vamara Sanogo dostał dobre podanie z głębi pola. Był jednak na spalonym.

3'

Sebastian Szymański miał miejsce na oddanie strzału z ok. 20 metrów. Pomylił się znacznie.

1'

Mariusz Złotek gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

20:20

Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdjić - Adam Kokoszka, Adam Banasiak, Arkadiusz Jędrych, Konrad Kumor, Mello, Dejan Vokić.

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Inaki Astiz, Kasper Hamalainen, Sandro Kulenović, Jarosław Niezgoda, Cristian Pasquato, Chris Phillips.

20:02

Legia ma trochę kłopotów kadrowych, ale jednocześnie cieszy się, że akurat przypadły one na wizytę w Sosnowcu. Nie ma w końcu łatwiejszego przeciwnika do śrubowania serii. Od pięciu meczów (licząc także ten w Pucharze Polski) stołeczna drużyna nie przegrała ani nie straciła bramki. W przypadku kolejnego zwycięstwa Legia zrówna się z liderującą Lechią Gdańsk, która rok zakończy w sobotę w domowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze.

20:00

Przeciwko Legii zagra Vamara Sanogo (8 bramek), a więc piłkarz wypożyczony do Zagłębia. Klub z Sosnowca zamierza zapłacić za jego występ, bo taki zapis znalazł się w umowie.

19:59

Zagłębie znalazło się w koszmarnym położeniu. Na półmetku zgromadziło najmniej punktów – dwanaście. Jest świeżo po dzwonie od Lecha Poznań. Zrezygnowany prezes postanowił oddać się do dyspozycji, a prezydent miasta zasugerował spisek centrali, pisząc nawet do Zbigniewa Bońka, że woli wycofać drużynę z rozgrywek niż tracić pieniądze.

19:58

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Sosnowiec podejmie Legię Warszawa! Pierwszy gwizdek arbitra Mariusza Złotka ze Stalowej Woli o godz. 20:30!