Zbyt mocne zagranie do Ondraska i Czech nie był w stanie opanować piłki.

89'

Łukasz Garguła zmienił Borje Fernandeza.

87'

Piłka w siatce Miedzi! Ondrasek wykorzystał dobre zagranie Imaza, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną!

85'

Fabian Piasecki zmienił Mateusza Piątkowskiego.

82'

Jakub Bartosz zmienił Rafała Boguskiego.

80'

Henrik Ojamaa opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Mateusz Szczepaniak.

77'

Wiślacy seryjnie dośrodkowują w pole karne Miedzi, ale Kanibołocki za każdym razem jest górą.

75'

Kombinacyjna akcja Miedzi, która miała zostać zakończona przez Forsella, ale gracze Wisły przyblokowali Fina.

73'

Obrońcy Miedzi grają dzisiaj naprawdę dobre zawody. Po raz kolejny powstrzymali Ondraska.

71'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Bartkowski, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką!

69'

Dawid Kort skierował głową piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej!

66'

Marko Kolar zmienił Martina Kostala.

65'

Można odnieść wrażenie, że Wisła wali głową w mur. Podopieczni Stolarczyka nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony Miedzi.

63'

Swoją okazje miał Ondrasek, ale uderzył niecelnie!

61'

Piątkowski upadł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia stopera Wisły.

60'

Dawid Kort zmienił Tibora Halilovicia.

57'

Po dośrodkowaniu Forsella piłką nabita została ręka obrońcy, ale nie ma rzutu karnego!

54'

Bartczak dobrze przyblokował Ondraska. Defensywa Miedzi spisuje się bardzo dobrze.

52'

Wisła gra bardzo wysoko. Nie daje gospodarzom rozegrać futbolówki.

50'

Podwójny spalony graczy Wisły - najpierw Imaz, a później Ondrasek.

48'

Wisła od początku drugiej części gry ruszyła do ataku.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

45'

Koniec I połowy! Miedź - Wisła 2:0!

44'

Seria rzutów rożnych dla krakowskiego zespołu.

42'

Bardzo dobra akcja Boguskiego, który wywalczył rzut rożny dla Wisły.

40'

VAR! Sędzia Szczech musiał skonsultować się z wozem, ale ostatecznie nie odgwizdał rzutu karnego dla gospodarzy!

38'

Miedź wyprowadziła kontratak, ale Mateusz Piątkowski oddał zły strzał sprzed pola karnego, a piłka znacznie minęła bramkę Wisły.

36'

Błąd techniczny Imaza, który otrzymał dobre podanie w polu karnym Miedzi.

34'

Z dystansu uderzył Rafał Pietrzak, ale..to była fatalna próba bocznego obrońcy gości.

32'

Fantastyczna interwencja Arsenicia, który powstrzymał dryblującego gracza Miedzi!

31'

Gospodarze są całkowicie zdominowani przez Wisłę. Podopieczni Macieja Stolarczyka są coraz bliżej strzelenia kontaktowej bramki.

30'

Imaz świetnie ograł Osyrę i znalazł się przed Kanibołockim, ale goalkeeper Miedzi wygrał pojedynek!

27'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Pietrzaka trafiło prosto do rąk Kanibołockiego.

24'

Miedź oddała inicjatywę Wiśle. Podopieczni Dominika Nowaka czekają na wyprowadzenie kolejnych kontrataków.

21'

Indywidualna akcja Boguskiego, którego dopiero w polu karnym powstrzymał Bartczak! Było groźnie!

20'

Dośrodkowanie Bartkowskiego pewnie łapie bramkarz Miedzi. Wisła na razie bezradna.

17'

Uderzenie Camary zablokowane i gospodarze będą mieli rzut rożny.

14'

Miedź idzie za ciosem! Borja podał do Camary, ale jego uderzenie zostało zablokowane!

12'

GOOOOOOOL! 2:0 dla Miedzi! Ależ początek gospodarzy! Henrik Ojamaa oddał uderzenie na bramkę, a piłkę do własnej bramki skierował Maciej Sadlok!

11'

Indywidualna akcja Imaza, ale Hiszpan został powstrzymany przez obrońcę gospodarzy.

9'

Bartkowski zbyt mocno dośrodkował piłkę, a ta przeleciała nad polem karnym gospodarzy i opuściła boisko.

7'

Forsell zagrywał do Camary, ale uczynił to niechlujnie i Wiślacy przejęli piłkę.

6'

Camara uprzedzony przez jednego z defensorów Wisły.

6'

Fantastyczny początek Miedzi, która mocno naciska na gości i dąży do strzelenia drugiej bramki.

2'

GOOOOOOOOOL! Fantastyczny początek Miedzi! Świetne zachowanie Ojamy! 1:0 dla Miedzi Legnica!

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

17:53

Choć legniczanie przegrali również przed tygodniem w Szczecinie z Pogonią (0:2), trener Dominik Nowak twierdzi, że zauważa postęp defensywy prowadzonego przez siebie zespołu. – Przede wszystkim moi zawodnicy, szczególnie w formacji obronnej, muszą być bardzo skupieni i dobrze się asekurować w działaniach. Nad tym też pracowaliśmy w minionych tygodniach. Widać poprawę, mimo straty dwóch kuriozalnych bramek w Szczecinie – powiedział opiekun Miedzi.

17:49

Podczas treningów przed dzisiejszym spotkaniem z Wisłą Kraków piłkarze Miedzi Legnica skupiali się na grze obronnej. Beniaminek LOTTO Ekstraklasy w 16 meczach tego sezonu stracił 34 bramki – najwięcej ze wszystkich zespołów. W ostatnich tygodniach drużynie z Legnicy przytrafiały się wysokie porażki m.in. z Arką Gdynia (0:4) czy Śląskiem Wrocław (0:5).

17:44

Miedź miała udany początek sezonu, ale ostatnio prezentowała się słabiej, przede wszystkim na swoim stadionie, gdzie przegrywała wysoko. – Każdy zespół ma swoje problemy – mówi Stolarczyk, który nie liczy na słabość rywali. – To jest naturalne. Każdy zespół w trakcie sezonu ma kryzys. My skupialiśmy się na tym, co my musimy skorygować w naszej grze, żebyśmy wygrali. Tym się zajmowaliśmy. Miedź jest zespołem, który ostatnio w Szczecinie miał długie dobre momenty. Ta liga jest specyficzna i nie ma w niej zdecydowanych faworytów. Tak do tego podchodzimy przed sobotnim meczem. Mamy na niego plan i postaramy się go wcielić w życie.

17:42

Mimo problemów, z jakimi boryka się Wisła, w ekipie wszyscy liczą na dobry występ w Legnicy, choć trener Maciej Stolarczyk ma problemy kadrowe przed tym spotkaniem. – Jeśli chodzi o nasze przygotowania to mieliśmy skrócony mikrocykl, go graliśmy w poniedziałek – tłumaczy szkoleniowiec. – Nadal nie ma Vullenta Bashy i Kamila Wojtkowskiego. Obaj od niedzieli powinni dołączyć do zespołu. Tak naprawdę jest to już końcówka ich rehabilitacji. Wypada nam też Marcin Wasilewski, który pauzuje za kartki. Będziemy mieli kilka korekt w składzie, ale jesteśmy gotowi na to spotkanie. Wiadomo, że zespół Miedzi zmienił trochę ustawienie, ale wciąż to jest zespół, który stara się grać ofensywnie, więc myślę, że w sobotę w Legnicy będzie ciekawe spotkanie.

17:41

Wisła Kraków to dla dolnośląskiej ekipy szczególny rywal. Podopieczni Nowaka w lipcu w swoim pierwszym wyjazdowym meczu w historii występów w ekstraklasie przegrali na stadionie im. Henryka Reymana 1:2. Tymczasem trzy ostatnie występy „Białej Gwiazdy” w delegacji kończyły się jej porażką z Arką (1:4), Piastem (0:2) i remisem z Legią Warszawa (3:3). – Wisła ma inne swoje problemy, które nas nie interesują – skwitował Nowak.

17:39

17:38

17:37

Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Miedź Legnica - Wisła Kraków!