3 : 0
Korona KielceKorona Kielce
94'

KONIEC MECZU!!!

Legia lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje przed własną publicznością Koronę Kielce 3:0. Bramki strzelili Cafu, Michał Kucharczyk (obaj w pierwszej połowie) i Sebastian Szymański po zmianie stron.

Goście od 51. minuty grali w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Ivana Marqueza.

94'

Jeszcze akcję lewą flanką przeprowadził Dominik Nagy. Uciekł 2-3 rywalom i z linii końcowej zagrywa na bliższy słupek wprost do "koszyczka" Matthiasa Hamrola.

93'

Radość Kaspraw Hamalainena i kibiców Legii trwała bardzo szybko po tym, jak gol głową Fina nie został uznany. A to z powodu pozycji spalonej.

92'

Żółta kartka dla Andre Martinsa za faul.

90'

Jeszcze sędzia skorzystał z pomocy VAR-u. Po obejrzeniu całej sytuacji na monitorze gra zostaje wznowiona

Za to 4 minuty doliczone.

89'

Marko Vesović upomniany żółtą kartką. Za to, że "oddał" rywalowi.

88'

Elia Soriano poszedł na przebój lewym skrzydłem. Nie dość, że przegrał pojedynek z Marko Vesoviciem, to jeszcze faulował rywala.

86'

Nieatakowany przez nikogo Sandro Kulenović podholował piłkę pod pole karne i podaje do Sebastiana Szymańskiego. Ten mocnym uderzeniem zza linii 16. metra przy prawym słupku wpisuje się na listę strzelców (po raz pierwszym w tym sezonie).

86'

GOL DLA LEGII! SEBASTIAN SZYMAŃSKI!!!

86'

Skończyło się na strachu.

85'

Radosław Majecki tym razem pewnie chwyta piłkę po centrze Michaela Gardawskiego. Zderzył się jeszcze z Maciejem Górskim i niefortunnie upadł na murawie. Przez kilkanaście sekund nie podnosił się...

83'

Za Carlitosa na murawie pojawia się Sandro Kulenović. Limit zmian wykorzystany.

82'

Marko Vessović urwał się prawym skrzydłem. Podaje przed "szesnastkę" do Dominika Nagya, ale piłka przeleciała mu pod stopą.

Po chwili plasowany strzał Kaspra Hamalainena o centymetry mija bramkę Korony! Koniuszkami palców piłkę musnął Matthias Hamrol!

80'

Z kontrą pięciu na trzech ruszyli gospodarze! Atak spalił an panewce po kapitalnej interwencji Mateusza Możdżenia, który wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg Carlitosa.

79'

A teraz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "pusty przelot" notuje Radosław Majecki Na jego szczęście jest "tylko" drugi korner dla Korony.

Bez zagrożenia.

78'

Nie udała się akcja Carlitosa. W "szesnastce" gości powstrzymał go Piotr Malarczyk.

77'

Chris Phillips zmienia strzelca pierwszego gola, Cafu.

75'

Gra wznowiona. Z Andre Martinsem jest wszystko w porządku.

A na trybunach 18 443 widzów.

74'

Przerwa w grze. Na murawie leży Andre Martins. Ucierpiał w starciu z Maciejem Górskim.

73'

Wybita piłka spada na 18. metr pod nogi Sebastiana Szymańskiego. "Kontry nie będzie" po jego uderzeniu.

72'

W odpowiedzi okazja gospodarzy. Zblokowany strzał Sebastiana Szymańskiego wychodzi poza linię końcową Rzut rożny.

70'

Nie ma gola dla Korony! Po sprytnym podaniu Michaela Gardawskiego w pole kare, Maciej Górski zgubił rywala i huknął po dalszym rogu! Piłkę trącił wyciągnięty jak struna Radosław Majecki i tylko dlatego trafiła ona w słupek! Dobijający Matej Pucko uderza nad poprzeczką!

69'

Kasper Hamalainen zmienia Michała Kucharczyka.

66'

Po dalekim zagraniu Michael Gardawski zgrywa piłkę głową w pole karne do Macieja Górskiego. Jego strzał z ostrego kąta mija bramę Radosława Majeckiego.

21:53

Nieoficjalna informacja o frekwencji.

62'

7/4 Strzały/strzały celne 3/1

62'

Carlitosow nie szło środkiem, to spróbował zaatakować skrzydłem. Poradził sobie z nim Elhadji Pape Diaw.

60'

Piotr Malarczyk wchodzi za Marcina Cebulę. Gino Lettieri "łata" dziurę w środku obrony.

58'

Legioniści próbują wykorzystać grę w przewadze. Jednak podanie Sebastiana Szymańskiego nie znajduje adresata. Piłkę łapie Matthias Hamrol.

57'

Dominik Nagy dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

55'

Carlitos przejmuje piłkę w polu karnym W ostatniej chwili jego strzał przyjmuje na ciało Michael Gardawski.

52'

Sebastian Szymański uderza lekko obok muru w stronę lewego dolnego rogu. Matthias Hamrol czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

51'

CZERWONA KARTKA DLA IVANA MARQUEZA!!!

Z kontrą wyszli Legioniści i stoper Korony skosił Michała Kucharczyka tuż przed polem karnym!

50'

Elia Soriano przyjmuje piłkę na linii 16. metra. Jego strzał został zablokowany.

49'

Pojedynek Sebastiana Szymańskiego na skrzydle z Bartoszem Rymaniakiem. Górą był kapitan Korony.

47'

I od razu kara indywidualna. Żółta kartka dla Marcina Cebuli.

46'

Druga odsłona rozpoczęta. Legia przystępuje do niej w niezmienionym składzie.

46'

Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse. Maciej Górski będzie grać za Ivana Jukicia.

21:22

Co prawda to jest klasyczny "mecz walki", ale lepiej odnajdują się w nim gospodarze. Szybkie wyjście na prowadzenie po bramce Cafu pozwoliło uspokoić grę. Kielczanie mieli dwie bardzo dobre sytuacje, ale strzały Olivera Petraka i Michaela Gardawskiego trafiały na przeszkody w postaci Radosława Majeckiego i Williama Remy'ego.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+1' Koniec pierwszej. Legia prowadzi z Koroną Kielce po bramkach Cafu i Michała Kucharczyka

45'

+1' Szybkie rozegranie z rzutu wolnego i po zagraniu Adama Hlouska Dominik Nagy wbiegł lewym skrzydłem w pole karne. Zagrywa płasko na dalszy słupek do niepilnowanego Michała Kucharczyka, który uderzeniem "tam, skąd przyszła" posyła piłkę do siatki!

45'

+1' GOL "DO SZATNI" MICHAŁA KUCHARCZYKA!!!

45'

Po chwili bramkarz Korony uprzedza w ok. narożnika pola karnego rozpędzonego Carlitosa. Gdyby się choć trochę pomylił, to Hiszpan miałby przed sobą pustą bramkę!

43'

Nonszalanckie podanie Elhadjiego Pape Diawa wprost pod nogi Sebastiana Szymańskiego. Ten po chwili posyła bardzo dobre diagonalne podanie do Dominika Nagya, ale piłka ucieka mu w polu karnym. Łapie ją Matthias Hamrol.

40'

Nici z ataku pozycyjnego Korony ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Po złym podaniu Mateusza Możdżenia Marcin Cebula faulował Sebastiana Szymańskiego.

38'

Elhadji Pape Diaw z żółtą kartką za faul na Michale Kucharczyku.

36'

Niespodziewany rajd Adama Hlouska lewą stroną zakończony dośrodkowaniem. Nerwowo, aczkolwiek szczęśliwie, radzą sobie obrońcy Korony.

34'

Zmiana w Koronie podyktowana żółtą kartką Jakuba Żubrowskiego. Jego miejsce zajmuje Mateusz Możdżeń.

33'

Ivan Jukć powalczył o piłkę, ale zdaniem sędziego podniósł za wysoko. Kartkę dostał jednak za niesportowe zachowanie - odkopnął piłkę po gwizdku Tomasza Musiała.

Żółta kartka na jego koncie.

30'

Pojedynek biegowy Michała Kucharczyka z Elhadjim Pape Diawem. Senegalczyk umiejętnie zastawił piłkę, pozwalając Matthiasowi Hamrolowi złapać ją w polu karnym.

27'

I żółta kartka dla Cafu za nakładkę.

26'

Mocne słowne ostrzeżenie dla Jakuba Żubrowskiego. Zahaczył w środku Sebastiana Szymańskiego. Obyło się bez kartki, ale pomocnik Korony musi uważać - ma już jedną na koncie.

26'

Niezła centra na 8. metr, ale góruje tam defensywa Korony.

25'

Ivan Marquez skosił Carlitosa jak trawę na wiosnę. Rzut wolny kilka metrów od lewego narożnika pola karnego. Andre Martins ustawia piłkę...

23'

Błąd Bartosza Rymaniaka na rzecz Dominika Nagya. W porę zaasekurował go Ivan Marquez, który zażegnał niebezpieczeństwo, wybijając piłkę poza linię boczną.

21'

Elia Soriano wystartował do prostopadłego podania z głębi pola. W "szesnastce" uprzedził go Artur Jędrzejczyk wybiciem na uwolnienie.

20'

Bez zagrożenia pod bramką Matthiasa Hamrola.

Po chwili Marko Vesović nie zdołał opanować piłki. Goście wznawiają grę z "piątki'.

19'

Sebastian Szymański ciut za mocno wypuścił sobie piłkę, Przypadkowo nabił Olivera Petraka i Legia ma rzut rożny.

16'

Matej Pucko próbował przedrzeć się prawą stronę okolice pola karnego gospodarzy. Bez problemu poradził sobie z nim Adam Hlousek.

15'

Rzut wolny dla Legii z ok. 25 metrów. Sebastian Szymański uderza nad poprzeczką.

14'

Dwie bardzo dobre interwencje Radosława Majeckiego ratują Legię przed utratą bramki! Dobitka z kilku metrów nie sprawiło mu większych problemów!

13'

Po chwili rzut wolny. Po centrze i zgraniu Elhadji Pape Diaw nie zdołał głową trafić w piłkę. A do bramki miał niecałe 5 metrów.

11'

Próba akcji zaczepnej Korony nie przynosi powodzenia. Zabrakło strzału Mateja Pucki w polu karnym gospodarzy.

20:41

Seria będzie podtrzymana?

8'

Zabójcza kontra Legii! Po dograniu z prawej strony Michała Kucharczyka piłkę w polu karnym przyjmuje Cafu, choć wmieszał się w to... Sebastian Szymański. Portugalczyk jednak miał pierwszeństwo i płaskim uderzeniem w lewy dolny róg, od słupka, otwiera wynik spotkania!

8'

GOL DLA LEGII! CAFU!!!

6'

Oskrzydlająca akcja Michaela Gardawskiego lewą flanką. Podaje w pole karne do Elii Soriano, ale szybszy był Williamy Remy.

5'

Ciekawie zapowiadała się akcja przyjezdnych prawą stroną. Sędzia dopatrzył się jednak faulu Marcina Cebuli na Dominiku Nagym.

4'

Słabe dośrodkowanie Andre Martinsa z rzutu wolnego. Piłka ledwie doleciała do pola karnego i pozwoliła Koronie wyjść z kontrą. A raczej próbować. Prostopadłe podanie Jakuba Żubrowskiego na wolne pole nie znalazło adresata.

3'

Żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego za ostry faul na Sebastianie Szymańskim. Do bramki gości ok. 30 metrów.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

Obie drużyny są już na murawie. Czas na przywitanie i losowanie stron.

20:27

Dobre pytanie

20:25

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Kasper Hamalainen, Sandro Kulenović, Cristian Pasquato, Chris Phillips, Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska.

20:19

W ostatnim meczu przy Łazienkowskiej, który miał miejsce 27 kwietnia br., Legia wygrała z Koroną 3:1. Dla Wojskowych strzelali Sebastian Szymański, Jarosław Niezgoda i Miroslav Radović z rzutu karnego. Honorowe trafienie dla kielczan zanotował Goran Cvijanović.

A kiedy ostatnio piłkarze Gino Lettieriego wywieźli z Warszawy komplet punktów? Miało to miejsce 23 sierpnia 2015 r. Bramki dla Korony strzelili Przemysław Trytko i Marcin Przybyła, a dla Legii - Nemanja Nikolić z rzutu karnego.

20:17

Rezerwowi Korony Kielce: Michał Miśkiewicz - Maciej Górski, Zlatko Janjić, Łukasz Kosakiewicz, Piotr Malarczyk, Mateusz Możdżeń, Oktawian Skrzecz.

20:15

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Musiała warto zapoznać się z zapowiedzią Tomasza Dębka:

20:12

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:10

Na zakończenie piłkarskiej soboty na polskich boiskach zaglądamy do Warszawy, gdzie za 20 minut dojdzie do najciekawszego spotkania 17. kolejki Ekstraklasy - trzecia w tabeli Legia podejmie czwartą Koronę Kielce!