Zagłębie LubinZagłębie Lubin
97'

Koniec meczu! Rzutem na taśmę Wisła Kraków pokonuje Zagłębie Lubin!

96'

To była prawdziwa piłka meczowa! Jakub Bartkowski centruje na dalszy słupek, gdzie źle tor lotu piłki obliczył Jakub Tosik. Stojący za nim Paweł Brożek najpierw przyjmuje na klatkę piersiową, a potem uderza - upadając - z woleja obok bezradnego Dominika Hładuna!

96'

PAWEŁ BROŻEK!!!

95'

Żółta kartka dla Jakuba Bartkowskiego.

94'

Teraz Marcin Wasilewski strzela w... Dominika Hładuna. Nawet gdyby posłał piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną.

92'

Marcin Wasilewski wybija piłkę zmierzającą do siatki po strzale Bartłomieja Pawłowskiego! Po części odkupił winę za swój fatalny występ po zmianie stron.

90'

Krzysztof Jakub dolicza 5 minut do drugiej połowy.

89'

A w Wiśle Jakub Bartosz za Martina Kostala.

89'

Łukasz Janoszka wchodzi za kontuzjowanego Sasę Balicia.

88'

Przerwa w grze. Na murawie siedzi Sasa Balić, który ucierpiał poślizgnął się na murawie. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

85'

Za to na ofensywę stawia Maciej Stolarczyk. Za Vullneta Bashę na murawie pojawia się Paweł Brożek.

82'

Daniel Dziwniel zmienia Jakuba Maresa. Goście wzmacniają defensywę.

81'

Uuuu. Któryś z kibiców siedzących w najwyższych rzędach trybuny za bramką Mateusza Lisa ucieszy się z nowej piłki. Dostanie ją od Adama Matuszczyka, który kopnął na wiwat.

Wszak mamy wigilię przed setną rocznicą odzyskania niepodległości...

79'

Kamil Wojtkowski zmienia Rafała Boguskiego.

77'

Żółta kartka dla Jakuba Maresa za faul na... Zdenku Ondrasku.

76'

Władisław Sirotow zmienia Filipa Starzyńskiego,

73'

Żółta kartka dla Jakuba Tosika za faul.

71'

Co się dzieje przy Reymonta?! Filip Starzyński centruje z prawego skrzydła na głową Damjana Bohara, który uderza głową w stronę dalszego słupka. Piłka odbija się od nogi Wasyla i wpada do siatki!

71'

TO NIE JEST "POŁÓWKA" MARCINA WASILEWSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

68'

Dominik Hładun znowu w roli głównej! Z najwyższym trudem odbija piłkę po strzale Jakuba Bartkowskiego w stronę prawego okienka!

67'

Ależ akcja Wisły! Zoran Arsenić przebił się środkiem i podaje na prawą stronę pola karnego do Rafała Boguskiego. Ten od razu zagrywa do Jesusa Imaza, którego uderzenie przenosi nad poprzeczkę Dominik Hładun!

64'

Jakub Tosik w roli prawoskrzydłowego. Jego wrzutka w pole karne została zablokowana. "Miedziowi" mają jednak rzut rożny na wysokości "szesnastki". gospodarzy.

63'

Tym razem dośrodkowanie Rafała Pietrzaka nie znajduje adresata. Grę wznawiają goście.

60'

Vullnet Basha wrzuca z rzutu wolnego. Obrona Zagłębia radzi sobie bez problemu.

59'

10 038 widzów na stadionie Wisły.

57'

Po centrze Jakuba Tosika gospodarze wybijają piłkę na rzut rożny. Ten nie przynosi zagrożenia pod bramką Wisły.

54'

Zdenek Ondrasek obija poprzeczkę po strzale z powietrza! Niewiele brakowało, by pokonał Dominika Hładuna!

52'

Dopiero po protestach zawodników gospodarzy sędzia odgwizdał faul Macieja Dąbrowskiego. Bez konsekwencji kartkowej.

51'

""Biała Gwiazda" rzuciła się do ataku, by wrócić na dwubramkowe prowadzenie. Zyskała rzut wolny, ale przeciągnięte dośrodkowania Dawida Korta wychodzi poza linię końcową.

49'

FILIP STARZYŃSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza pewnie przy prawym słupku. Mateusz Lis rzucił się w stronę lewego

48'

Rzut karny dla Zagłębia! Marcin Wasilewski faulował w polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego!

46'

"Miedziowi" zaczynają drugie trzy kwadranse!. Bez zmian w obu ekipach.

21:28

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisły z Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie "Biała Gwiazda" prowadzi po bramkach Zdenka Ondraska i Rafała Boguskiego, choć wyborne okazje marnowali Martin Kostal (słupek), Dawid Kort i Rafał Boguski (strzelali w bramkarza).

Co nas czeka po zmianie stron? Czy Zagłębie "zacznie" grać?

45'

Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków prowadzi z Zagłębiem Lubin "tylko" dwiema bramkami. Gdyby nie Dominik Hładun, to "Miedziowi" do przerwy schodziliby z bagażem co najmniej czterech goli!

45'

Rafał Boguski marnuje dwie "setki"! Dostaje świetną piłkę od Jesusa Imaza i uderza z 14 metrów w stronę bliższego słupka, ale Dominik Hładun "wypluwa" piłkę przed siebie! Dobitka kapitana Wisły trafia wprost w niego!

44'

To powinna być trzecia bramka dla Wisły! Zaczęło się od bardzo złego dośrodkowania Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego, które zapoczątkowało kontrę! Dawid Kort ruszył do prostopadłego podania i przebiegł z piłką prawie 30 metrów. Jego sygnalizowane uderzenie w stronę prawego dolnego rogu chwyta Dominik Hładun!

41'

Faul Jakuba Maresa w ofensywie na Rafale Pietrzaku. Atak "Miedziowych" spalił na panewce.

40'

Atak Zagłębia prawą stroną przynosi aut. Jakub Tosik wyrzuca piłkę... na własną połowę.

37'

Martin Kostal "łamie" akcję z lewej flanki w stronę pola karnego. Uderza z ok. 20 metrów, ale trafił w Jesusa Imaza. Piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę "Miedziowych".

34'

Rzut wolny dla Zagłębia. Zakotłowało się przed bramką Wisły, ale sytuację wyjaśnia gwizdek sędziego. Jakub Mares faulował Mateusza Lisa.

31'

Nie ma trzeciego gola dla Wisły! Dominik Hładun górą w sytuacji z Jesusem Imazem, który technicznym strzałem chciał go pokonać!

29'

A teraz Damjan Bohar uderza z woleja w środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Wisły.

28'

Po chwili próbował Bartłomiej Pawłowski. Z ok. 25 metrów posyła piłkę obok lewego słupka.

24'

Goście dążą do szybkiego strzelenia gola kontaktowego. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Adam Mateuszczyk, ale Mateusz Lis pewnie i spokojnie interweniuje.

22'

Kolejna składna akcja "Białej Gwiazdy" lewą stroną. Pograli ładnie Jesus Imaz i Rafał Pietrzak, a drugi z wymienionych zagrywa w pole karne do kapitana. Ten z bliska pokonuje Dominika Hładuna!

22'

WISŁA PODWYŻSZA PROWADZENIE! RAFAŁ BOGUSKI!!!

18'

Wysoki pressing Wisły opłacił się. Gospodarze wywalczyli piłkę blisko pola karnego Zagłębia. ale podanie Zdenka Ondraska na lewą stronę do Martina Kostala było dalekie od ideału.

15'

Bartłomiej Pawłowski centruje w pole karne zbyt głęboko w poszukiwaniu Jakuba Maresa. Piłkę łapie Mateusz Lis.

13'

... która mogła przynieść podwyższenie prowadzenia! Jesus Imaz obija jednak słupek!

12'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa. Z kontrą wychodzą jednak gospodarze...

12'

Przebojową akcję prawą stroną przeprowadził Filip Jagiełło. Został powalony tuż przy linii bocznej pola karnego.

20:48

Zdenek wraca do formy

9'

Dobrze z rzutu rożnego centrował Rafał Pietrzak na bliższy słupek. Stamtąd strzał Zorana Arsenicia został zablokowany, ale piłka znalazła się pod nogami Czecha, który kieruje ją do siatki!

9'

GOL DLA WISŁY! ZDENEK ONDRASEK!!!

7'

Chaotyczna gra w ostatnich minutach. Piłkę łatwo zdobyli i stracili Zdenek Ondrasek i Filip Starzyński.

5'

Ładna akcja Jakuba Bartkowskiego prawą stroną Z jego centrą minął się Jesus Imaz, chociaż piłkę przejmuje Rafał Boguski. Ten wykłada piłkę Dawidowi, a po jego strzale "kontry nie będzie".

3'

"Dzieje się". Teraz zagrywał Bartłomiej Pawłowski w pole karne do Jakuba Maresa, ale uprzedził go Rafał Pietrzak.

2'

A teraz akcja zaczepna "Białej Gwiazdy". Dominik Hładun pewnie chwyta piłkę po centrze z bocznego sektora.

2'

Pierwszy atak 50. spotkania między tymi drużynami w Ekstraklasie należał do gości. Jednak zmuszeni zostali do wycofania piłki.