Piątek, 9 listopada 2018, godz. 20:30
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
2 : 1
95'

Adam Hlousek zgrywa głową za mocno do Dominika Nagy'a i sędzia kończy mecz! Pogoń Szczecin pokonuje Legię Warszawa. Bramki strzelali Kamil Drygas, (po zmianie stron) Zvonimir Kozulj i Andre Martins

94'

Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy. Wywalczyli rzut rożny. Krótkie rozegranie i skradzione sekundy...

92'

Po centrze z rzutu rożnego Andre Martins z bliska, uderzeniem głową, pokonuje Łukasza Załuskę!

92'

LEGIA ŁAPIE KONTAKT! ANDRE MARTINS!!!

90'

Daniel Stefańczyk dolicza 5 minut do drugiej połowy. A kibice śpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

89'

I właśnie Iker Guarrotxena strzela z dystansu obok bramki. Ależ miałby wejście smoka!

89'

Iker Guarrotxena zmienia strzelca drugiej bramki, Zvonimira Kozulja.

88'

Po rzucie rożnym wykonanym przez Andre Martinsa Artur Jędrzejczyk uderza głowa wysoko nad bramką. Ku radości kibiców gospodarzy.

86'

Dobre prostopadłe na wolne pole do Adama Buksy. Ten został jednak uprzedzony przez Radosława Majeckiego.

84'

David Niepsuj jak profesor poradził sobie przed własnym polem karnym z rywalem. Został za tę interwencję nagrodzony brawami.

22:19

Po tym strzale Zvonimira Kozulja ręce same składały się do oklasków

81'

Sebastian Szymański w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne... do nikogo.

79'

Andre Martins.. Kontry nie będzie po tym strzale na wiwat zza pola karnego.

78'

Jose Kante wchodzi za Carlitosa. Przeraźliwe gwizdy żegnały Hiszpana.

76'

Sebastian Walukiewicz już nie wróci na plac gry. Na niej jest już Sebastian Rudol.

76'

Po zgraniu piłki Zvonimi Kozulj przejmuje piłkę na 35. metrze, podprowadził kawałek i uderzył nie do obrony niemal w samo okienko!

76'

(FANTASTYCZNY) GOL! ZVONIMIR KOZULJ!!!

74'

Carlitos próbował wepchnąć się między dwóch rywali w "szesnastce". Skutecznie poradził sobie z nim Spas Delew, który zastawił piłkę i jeszcze dał się powalić na murawę. Rzut wolny i konieczna interwencja sztabu medycznego - nie podnosi się Sebastian Walukiewicz.

72'

Radosław Majewski "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Biegł wzdłuż linii 16. metra, po czym uderza w słupek... podtrzymujący siatkę! A pomylił się nieznacznie, by zmieścić piłkę w bramce!

70'

Ole! Ole! Ole! Ole!

- skandują kibice "Portowców" przy każdym celnym podaniu gospodarzy.

69'

Sandro Kulenović na spalonym. Na razie nic nie wniósł do gry Legii z "przodu".

22:04

Seria zostanie podtrzymana?

66'

Po chwili Tomas Podstawski decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Posyła rogala po dalszym rogu, ale metr-półtora obok lewego słupka.

63'

Carlitos domagał się kartki dla Sebastiana Walukiewicza za faul. Zamiast tego jest "tylko" rzut wolny. Nie udało się zagrozić Łukaszowi Załusce.

61'

I zmiana w Pogoni. Spas Delev zastępuje Sebastiana Kowalczyka.

60'

... a za Michała Kucharczyka pojawia się Sandro Kulenović.

60'

Podwójna zmiana w Legii. Cafu za Domagoja Antolicia...

58'

... dodatkowo żółta kartka dla Sebastiana Kowalczyka. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

57'

... "żółtkiem" upomniany również Adam Hlousek...

57'

Żółta kartka dla Davida Niepsuja...

56'

Posypią się kartki! Najpierw David NIepsuj zastawiając się trafił ręką w twarz rywala, a po chwili Adam Hlousek odepchnął trzymającego piłkę Adama Buksę.

55'

Pewna interwencja Radosława Majeckiego na 5. metrze.

55'

Hubert Matynia w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny.

53'

Podanie Artura Jędrzejczyka na wolne pole do Dominika Nagy'a było bardzo złe. Piłka opuściła boisko.

52'

Sebastian Kowalczyk ucierpiał w starciu z Domagojem Antoliciem. Przerwa w grze.

49'

W odpowiedzi techniczny strzał Radosława Majewskiego mija bramkę... Radosława Majeckiego.

48'

Teraz Michał Kucharczyk wrzuca z prawej strony. Adam Hlousek odbija piłkę głową (bo nazwanie tego "strzałem" byłoby nadinterpretacją) w stronę Łukasza Załuski. Ten ją łapie.

47'

Dominik Nagy próbował przedrzeć się lewą stroną. W starciu z Davidem Niepsujem pada na murawę, ale sędzia nakazuje grać dalej.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

21:26

Prowadzenie "Portowców" jest jak najbardziej zasłużone. Grają o jedno-dwa tempa szybciej, kilkakrotnie wyszli spod pressingu, jakby to była wewnętrzna gierka. I gospodarze pokazują, że stałe fragmenty gry, a tym bardziej rzuty rożne, są mocną stroną.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+1' Zvonimir Kozulj poradził sobie z rywalem w środku pola.

I po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Po bramce Kamila Drygasa Pogoń Szczecin prowadzi z Legią Warszawa.

45'

Daniel Stefański dolicza minutę do pierwszej połowy.

44'

Atak Pogoni nie przynosi zagrożenia. Radosław Majecki wznawia grę z "piątki".

41'

Płaski strzał Marko Vesovicia lewą nogą zza pola karnego. Łukasz Załuska trochę czekał, aż piłka doleci do jego "koszyczka".

39'

Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Brakowało siły w ostatnim podaniu Kamila Drygasa w pole karne. Legioniści wybijają piłkę.

37'

Żółta kartka dla Marko Vesovicia.

37'

Goście domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką przez Huberta Matynię we własnym polu karnym po zagraniu Artura Jędrzejczyka. Przydałaby się zbiorowa wizyta u okulisty - obrońca Pogoni został nastrzelony w... głowę. Trochę jest zamroczony.

36'

Żółta kartka dla Lashy Dvaliego za pchnięcie Dominika Nagy'a.

34'

Sebastian Kowalczyk poradził sobie z rywalem w polu karnym Legii i składał się do strzału. Uprzedził go interweniujący Radosław Majecki.

33'

I tak się dzieje.

3/1 Strzały/strzały celne 1/1

31'

Przerwa w grze. Na murawie leży Sebastian Kowalczyk. który został wzięty w "sandwich" przez Andre Martinsa i Dominika Nagy'a.

Wydaje się jednak, że skrzydłowy "Portowców" będzie w stanie grać dalej.

30'

Ostre starcie Kamila Drygasa z Arturem Jędrzejczykiem. Obaj nie podnoszą się z murawy. Rzut wolny przy kole środkowym, na połowie Legii, dla gości.

28'

Strata Legii w środku pola zapoczątkowała kontrę Pogoni. Ta została przerwana dość szybko.

25'

Opłacił się "Portowcom" wysoki pressing. Naciskany Radosław Majecki podaje niezbyt dokładnie do Artura Jędrzejczyka, który faulował Zvonimira Kozulja. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

24'

Strzały z 20-25 metrów Radosława Majewskiego i Huberta Matyni ofiarnie na ciało przyjmują goście. Jeszcze Kamil Drygas próbował złożyć się strzału z woleja, ale dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

22'

Michał Kucharczyk próbował pograć na skrzydle z Marko Vesoviciem. Radzę sobie szczecinianie bez wysiłku.

18'

Uuuu. Fatalna centra Marko Vesovicia z bocznego sektora boiska. Mimo że w polu karnym gospodarzy nie było żadnego legionisty, to posłał piłkę wysoko nad bramką.

16'

Ciekawostki: to 10. mecz Pogoni z rzędu ze strzelonym golem. Z kolei Legia po raz piąty w tym sezonie traci gola w pierwszym kwadransie, najwięcej w lidze.

15'

David Niepsuj zagrywa z prawej strony w pole karne. Legioniści nerwowo, aczkolwiek skutecznie, oddalają niebezpieczeństwo wybiciem piłki na uwolnienie.

13'

Legioniści próbowali szybko odpowiedzieć. Strzał Adama Hlouska nie zdołał zaskoczyć Łukasza Załuskę.

11'

Bardzo dobre dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego na bliższy słupek. Tam spod krycia urwał się Kamil Drygas, który uderzeniem głową z kilku metrów kieruje piłkę do siatki!

11'

POGOŃ NA PROWADZENIU! KAMIL DRYGAS!!!

11'

Składna akcja Radosława Majewskiego z Adamem Buksą. Pierwszy z wymienionych dostaje dobre podanie zwrotne w "szesnastce", ale jego zagranie przed bramkę Legii przecina Radosław Majecki.

10'

Naciskany Radosław Majecki wybija piłkę poza linię boczną. Szczecinianie nie zdołali wykorzystać lepiej wznowienia gry z autu blisko pola karnego rywala.

9'

Nie szło lewą, to Pogoń zaatakowała prawą nogą. Atak został przerwany gwizdkiem sędziego - Zvonimir Kozulj faulował Michała Kucharczyka.

8'

Niezbyt udanie uderzenie Radosława Majewskiego. Piłka przecisnęła się przez mur i wyszła poza linię końcową.

Ostro bita piłka z rzutu rożnego "przecina" "szesnastkę" legionistów.

7'

Adam Buksa faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

5'

Ładne podanie diagonalne Tomasa Podstawskiego na lewą stronę do Huberta Matyni. Ten nie radzi sobie w pojedynku jeden na jeden z Sebastianem Szymańskim, Jest jednak aut, po którym powołany do pierwszej reprezentacji lewy obrońca Pogoni centruje w pole karne, ale do nikogo.

4'

Czarnogórzec znowu na prawym skrzydle. Tym razem nie zdołał opanować piłki w boisku. Łukasz Załuska z "piątki".

2'

Sebastian Kowalczyk wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym. Wybija piłkę na uwolnienie.

2'

Michał Kucharczyk podaje górą na prawą stronę do rozpędzonego Marko Vesovicia. Ten nie poradził sobie z Hubertem Matynią, ale zyskał rzut rożny.

1'

Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczynają goście!

20:31

Ale wcześniej Mazurek Dąbrowskiego!

20:29

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę w biało-czerwonych szalikach! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, w więc przenosimy się stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie!

20:19

Ławka rezerwowych gospodarzy: Budziłek, Benedyczak, Delew, Guarrotxena, Malec, Rudol, Stec

20:18

Ławka rezerwowych gości: Malarz, Astiz, Cafu, Hamalainen, Kante, Kulenović, Stolarski

20:14

Zabraknie dziś dopingu z sektora gości. Na fanów z Łazienkowskiej nałożono bowiem zakaz, bo w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze (4:0) zadymili stadion na kilkadziesiąt minut

20:13

Z szacunkiem o Pogoni wypowiada się szkoleniowiec Legii, Ricardo Sa Pinto: - Czeka nas trudne spotkanie. Pogoń to dobry zespół, który dużo walczy i biega.

20:13

Początek sezonu dla Pogoni był wręcz katastrofalny. Wobec wielu kontuzji i braku alternatyw drużyna nie potrafiła łapać punktów (cztery po ośmiu kolejkach!), przez co ugrzęzła na samym dnie tabeli. Dopiero mecz z Wisłą Kraków (2:1) okazał się przełomowy. Od tamtej pory Pogoń wygrywa niemal każde spotkanie, a Kosta Runjaic został nawet najlepszym trenerem października!