Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
93'

Koniec meczu! Piast Gliwice pewnie pokonuje "Białą Gwiazdę" po bramkach Patryka Dziczka i Patryka Sokołowskiego!

91'

Żółta kartka dla Jesusa Imaza.

90'

Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

88'

Raczej nic nie zabierze Piastowi trzech punktów w dzisiejszym spotkaniu! Sokołowski uderzył precyzyjnie zza pola karnego, zmuszając Mateusza Lisa do kapitulacji!

88'

PIAST PODWYŻSZA PROWADZENIE! PATRYK SOKOŁOWSKI!!!

87'

Żółtą kartką upomniany został Zoran Arsenić.

86'

Patryk Sokołowski zmienia Jorge Felixa.

85'

83'

Mocne uderzenie Jorge Felixa mija bramkę Mateusza Lisa. Ten wznawia grę z "piątki".

81'

"Żółtko" na koncie Joela Valencii.

81'

"Biała Gwiazda" nie przegrała z Piastem od 5 spotkań. Czyżby dzisiaj ta seria miała zostać przerwana?

80'

Denis Gojko zmienia Mateusza Maka.

78'

Strzał Jesusa Imaza w bezpiecznej odległości mija bramkę gospodarzy.

22:04

Dzisiejszym występem Zdenek Ondrasek nie przybliżył się do reprezentacji

73'

Dawid Kort był bliski wyrównania! Obija jednak poprzeczkę!

70'

Mateusz Lis broni groźny strzał Jakuba Czerwińskiego!

69'

Marcin Wasilewski blokuje strzał Mateusza Maka. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

68'

I ostatnia zmiana w Wiśle. Paweł Brożek zastępuje Zdenka Ondraska.

65'

Za Rafała Boguskiego na murawie melduje się Martin Kostal.

63'

14/4 Strzały/strzały celne 6/3

62'

Michal Papadopoulos zmienia Piotra Parzyszka.

59'

Niesportowe zachowanie Joela Valencii. Odkopnął piłkę, uniemożliwiając "Białej Gwieździe" wznowienie gry ze stałego fragmentu gry. Kartki jednak nie dostał.

57'

Żółta kartka dla Macieja Sadloka. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

21:45

"Wieszczu" będzie też... profetą?

53'

Dobrze teraz zachował się Rafał Pietrzak, który przerwał akcję Piasta prawą stroną.

51'

Pierwsza próba strzału Dawida Korta nieudana. Przenosi piłkę nad bramką Frantiska Placha.

48'

To na razie nie jest wieczór Piotra Parzyszka. Miał dogodną okazję, ale spudłował.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu ekipie gospodarzy.

46'

Dawid Kort będzie grać w miejsce Vullneta Bashy.

21:30

21:22

Gospodarze są zdecydowanie lepszą drużyną. Stworzyli kilka dogodnych okazji, z których wykorzystali (tylko) jedną. Po rzucie rożnym Patryk Dziczek uderzeniem głową przechytrzył Mateusza Lisa. "Biała Gwiazda" prezentuje się poniżej oczekiwań...

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Po bramce Patryka Dziczka Piast Gliwice prowadzi przed własną publicznością z Wisłą Kraków

44'

Jesus Imaz za bardzo nie wiedział co zrobić z piłką. Ostatecznie traci ją przed polem karnym gospodarzy.

42'

Festiwal nieudanych strzałów. Teraz Jorge Felix przenosi piłkę nad poprzeczką.

40'

Frantisek Plach z trudem broni strzał Zdenka Ondraska z narożnika pola karnego. .

40'

W odpowiedzi nieudany strzał Mateusza Maka. Przynajmniej "kontry nie będzie".

34'

Zdenkowi Ondraskowi brakowało całkiem sporo, by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Atak "Białej Gwiazdy" spalił na panewce.

31'

Piotr Parzyszek strzela z dość trudnej pozycji i "tylko" boczna siatka!

31'

6/2 Strzały/strzały celne 3/1

29'

Mateusz Lis z trudem odbija piłkę po strzale Piotra Parzyszka. Jeszcze bramkarzowi Wisły pomogła poprzeczka!

27'

Po chwili Marcin Wasilewski radzi sobie z Patrykiem Dziczkiem. A dokładniej z jego strzałem.

26'

Gospodarze poszli za ciosem. Poza polem karnym skutecznie interweniował Mateusz Lis, który uprzedził Piotra Parzyszka.

23'

Zupełnie niepilnowany w polu karnym Patryk Dziczek idealnie złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

23'

PIAST NA PROWADZENIU! PATRYK DZICZEK!!!

20'

Po chwili uderzał Mateusz Mak. Z podobnym skutkiem.

18'

Ładnie wyglądała akcja Jesusa Imaza z Marcinem Wasilewskim. Pierwszy z wymienionych strzela jednak na bramką.

14'

Lepiej w mecz "weszli" gospodarze, którzy są stroną przeważającą. Wisła jednak skutecznie odpiera ataku piłkarzy Waldemara Fornalika.

11'

Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

10'

Przewinienie Vullneta Bashy ok. 30 metrów od własnej bramki. Ucierpiał Jorge Felix.

8'

:Biała Gwiazda" próbuje uspokoić grę. Wymienia podania na swojej połowie.

6'

Szczęście sprzyjało teraz Mateuszowi Lisowi! Był kompletnie zmylony od rykoszetu po strzale Toma Hateleya, ale uratował go słupek!

3'

Martin Konczkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało przechwycone przez piłkarza Wisły stojącego kilka metrów od niego.

1'

Szymon Marciniak gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

Obie drużyny są już na murawie! Czy na Mazurek Dąbrowskiego, po nim losowanie stron.

20:22

Ostatni mecz między tymi drużynami w Gliwicach zakończył się bezbramkowym remisem. A kiedy Wiśle udało się stąd wywieźć komplet punktów? Miało to miejsce 4 marca 2017 r. Wówczas gole strzelili Zdenek Ondrasek i Petar Brlek. Honorowe trafienie dla Piasa zanotował Gerard Badia.

Jak będzie dzisiaj?

20:20

Obie ekipy są sąsiadami w tabeli z dorobkiem 22 punktów. "Biała Gwiazda" jest na czwartym miejscu w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramek (25:15 przy 19:17 gliwiczan). Liderem jest Lechia Gdańsk z 25 punktami na koncie. Druga jest Jagiellonia Białystok (24), a trzecia Legia Warszawa (23).

20:18

Rezerwowi Piasta Gliwice: Jakub Szmatuła - Denis Gojko, Aleksander Jagiełło, Uros Korun, Michal Papadopoulos, Patryk Sokołowski, Tomasz Mokwa.

20:16

Która hiszpańska "11" lepsza?

20:14

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Jakub Bartosz, Dawid Kort, Martin Kostal, Matej Palcić, Patryk Plewka, Paweł Brożek.

20:12

Przed pierwszym gwizdkiem Szymona Marciniaka warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Bartosz Głąb:

20:10

Po emocjach w Gdyni szybko przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 20 minut Piast zmierzy się z Wisłą Kraków. Liczmy na to, że i tutaj będzie przednie widowisko!