Poniedziałek, 29 października 2018, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 2
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
95'

Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie Sosnowiec wywozi punkt z Krakowa po remisie z Wisłą!

94'

Mello na sekundy za bohatera Zagłębia, Alexandre Cristovao.

94'

Gospodarze zamknęli rywala przed jego polem karnym.

93'

Dejan Vokić na ostatnie minuty wchodzi w miejsce Adama Banasiaka.

92'

Martin Kostal mógł zostać bohaterem "Białej Gwiazdy"! Uderza z woleja w środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Zagłębia!

91'

Przeciągnięte dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z lewej strony. Piłkę spokojnie łapie Dawid Kudła.

90'

Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

85'

Kapitalna odpowiedź przyjezdnych. Po akcji prawą stroną Michael Heinloth centruje na bliższy słupek do Angolczyka, który główką z kilku metrów pokonuje Mateusza Lisa!

85'

DUBLET ALEXANDRE CRISTOVAO!!!

84'

Junior Torunarigha na murawie. Za Żarko Udovocicia.

83'

Zoran Arsenić zmienia Dawida Korta.

83'

Piotr Polczak nie będzie miło wspominać tego spotkania. Nie dość, że miał "udział" przy dwóch bramkach dla Wisły, to jeszcze ucierpiał teraz w starciu ze Zdenkiem Ondraskiem.

81'

Koronkowa akcja piłkarzy Macieja Stolarczyka daje Wiśle prowadzenie! Martin Kostal podaje z lewej strony do stojącego przy linii 16. metra Rafała Boguskiego. Ten niemal od razu "wypuszcza" w bój Hesusa Imaza, który po zgubieniu Piotra Polczaka uderza niemal z zerowego kąta pod ladę!

81'

WISŁA ZNOWU NA PROWADZENIU! JESUS IMAZ!!!

78'

Dawid Kudła łapie piłkę po przypadkowym trąceniu wślizgiem przez Arkadiusza Jędrycha. Koniec końców ta interwencja "odcięła" Jesusa Imaza od podania kilka metrów przed bramką gości.

77'

Konrad Wrzesiński wystartował do bardzo dobrego prostopadłego podania Szymona Pawłowskiego. Skrzydłowego Zagłębia uprzedził Mateusz Lis zdecydowanym wyjściem.

75'

11 243 widzów na stadionie. W poniedziałek o tej porze to bardzo dobry wynik.

74'

Korner nie przynosi zagrożenia. Ostatecznie gospodarze z "piątki".

73'

Mateusz Lis mógł zapisać sobie utratę bramki na swoje konto! Wypuszcza piłkę przed bramką i niewiele brakowało, by Konrad Wrzesiński na wślizgu skierował ją do siatki!

72'

Angolczyk przejmuje piłkę w polu karnym gospodarzy po podaniu Szymona Pawłowskiego. Jego strzał w ostatniej blokuje Marcin Wasilewski, który dosłownie kilkanaście sekund wcześniej wrócił do gry.

70'

Przerwa w grze. Marcin Wasilewski ucierpiał w starciu z Alexandre Cristovao. Na moment opuszcza plac gry, ale wkrótce na nie wróci.

69'

Za Kamila Wojtkowskiego na murawie melduje się Jesus Imaz.

69'

Przewinienie Zdenka Ondraska w ofensywie na Piotrze Polczaku.

67'

Adam Banasiak uderza z dystansu do "koszyczka" bramkarza Wisły. A po chwili Konrad Wrzesiński posyła piłkę metr nad poprzeczką.

19:28

66'

Anemiczny strzał Żarko Udovicicia z kilkunastu metrów nie mógł zaskoczyć Mateusza Lisa. Tym bardziej, że piłka leciała wprost w niego i sam środek bramki.

64'

Strata "Białej Gwiazdy" w środku pola zapoczątkowała groźną kontrę. Jednak Konrad Wrzesiński był na spalonym.

63'

Zdenek Ondrasek zmienia Pawła Brożka. Schodziłby w zupełnie innym nastroju, gdyby wykorzystał kapitalną okazję...

62'

Paweł Brożek marnuje "setkę"! Dostaje świetne podanie od Kamila Wojtkowskiego i w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą strzela wprost w bramkarza Zagłębia!

60'

8/4 Strzały/strzały celne 11/2

59'

Słupek ratuje Mateusza Lisa po strzale Adama Banasiaka z dystansu!

58'

"Biała Gwiazda" rzuciła się do ataku. Wywalczyła rzut rożny, po którym Marcin Wasilewski uderza głową nad bramką Dawida Kudły.

55'

Zabójcza kontra gości. Szymon Pawłowski podaje na prawą stronę pola karnego do Angolczyka, który uderza po dalszym rogu. Piłka odbija się od nogi Macieja Sadloka i wpada do siatki!

19:16

Piękny jubileusz

55'

ZAGŁĘBIE WYRÓWNUJE! ALEXANDRE CRISTOVAO!!!

54'

Wiślacy wybijają przed pole karne na nogę Szymona Pawłowskiego. Ten wrzuca miękko do nikogo.

53'

Kolejna próba Adama Banasiaka z dystansu, tym razem z gry. Powalił rywala i piłka poszybowała za linię końcową.

50'

Szymon Pawłowski składał się do strzału, a tymczasem kropnął Adam Banasiak. Gdyby piłka poleciała w bramkę, to rozerwałby siatkę. A tak, o mały włos, mało nie "uszkodził" jednego z chłopców od podawania piłek!

49'

Alexandre Cristovao faulowany ok. 25 metrów od bramki przez Marcina Wasilewskiego. Angolczyk trochę ucierpiał w tym starciu.

47'

Vullnet Basha chciał podać w pole karne w stylu Andresa Iniesty. W to zagranie włożył jednak zdecydowanie za dużo siły. Od bramki grę wznawia Dawid Kudła.

46'

"Biała Gwiazda" zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

19:00

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu kończącym 13. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, w którym Wisła prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec po bramce Dawida Korta z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Sporo i długo będzie się mówiło o sytuacji poprzedzającej tę bramkę - a mianowicie rzekomym faulu Piotra Polczaka na Pawle Brożku (pierwotnie nie było rzutu karnego, a żółta kartka dla napastnika Wisły).

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

18:57

Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał. Ale jak napisał Joseph Heller w "Paragrafie 22":

Nic nie można wiedzieć na pewno. Nawet tego, że nic nie można wiedzieć na pewno

Obie strony były nastawione na grę do przodu i co pewien czas było groźnie pod bramkami Mateusza Lisa i Dawida Kudły. Wisła i Zagłębie miały po jednej bardzo dobrej okazji, ale bramkarze są świetnie dysponowani. Aż tu w ostatniej akcji pierwszej połowy, niemal w doliczonym czasie gry, sędzia po wideoweryfikacji VAR podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dawid Kort.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków, po bramce Dawida Korta z rzutu karnego w doliczonym czasie gry (i po wideoweryfikacji VAR) prowadzi z dobrze spisującym się Zagłębiem Sosnowiec!

45'

+3' DAWID KORT NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko bliżej prawego słupka, Dawid Kudła rzucił się w stronę drugiego

45'

+3' A jednak! Żółta kartka dla Pawła Brożka anulowana i karny dla gospodarzy!

45'

+1' Tomasz Kwiatkowski korzysta jednak z wideoweryfikacji!

44'

Żarko Udovicić nie może uwierzyć, jak to nie wpadło! Przejmuje piłkę na 13. metrze po rajdzie i podaniu Szymona Pawłowskiego, ale strzela "tam, skąd przyszła" zbyt dosłownie!

43'

Strzał Kamila Wojtkowskiego, po rykoszecie, przelatuje nad bramką gości.
Ostro bita piłka przez Wiślaka na dalszy słupek, skąd z dwóch metrów Marcin Wasilewski uderza obok bramki!

41'

Rafał Pietrzak uderzył z ok. 25 metrów prawą nogą, jakby od niechcenia. Piłka wyślizgnęła się Dawidowi Kudle z "koszyczka" i odbija się od lewego słupka!

40'

I Kamil Wojtkowski zagrywa wzdłuż bramki do kogokolwiek. Pawłowi Brożkowi brakowało ok. pół metra, by na wślizgu skierować ją do pustej bramki.

38'

Maciej Sadlok niespodziewanie zapuścił się do przodu. Sam był zdziwiony, jak łatwo przebiegł z piłką środkiem blisko 20 metrów, przez co podaje niedokładnie do Pawła Brożka.

18:37

Akcja "Bądź widoczny w nocy" przeniosła się z dróg na stadiony

34'

A teraz Dawid Kudła pokazał, że jest dobrze przygotowany do meczu! Najpierw broni strzał Kamila Wojtkowskiego z pola karnego, a po chwili na raty łapie po atomowym uderzeniu Vullneta Bashy z ok. 30 metrów!

33'

Mateusz Lis ratuje Wisłę przed utratą gola! Fenomenalną paradą odbija piłkę po strzale Konrada Wrzesińskiego w sytuacji sam na sam!

31'

To było starcie tytanów - Alexandre Cristovao z Marcinem Wasilewskim. Groźnie to wyglądało, ale ci nawet nie musieli się otrzepywać z kurzu.

Złe dośrodkowanie, a dokładniej anemiczne, Patrika Mraza z rzutu wolnego. Piłka ledwie poleciała kilka metrów do linii "szesnastki".

30'

Kolejny spalony, tym razem Pawła brożka.

28'

Jakub Bartkowski ładnie podłączył się do akcji ofensywnej, lecz jego rajd przerywa gwizdek sędziego. W przyjmowaniu piłki pomagał sobie nieprzepisowo ręką.

26'

Rafał Boguski ładnie wystartował w "szesnastkę", co prostopadłym podaniem chciał wykorzystać Kamil Wojtkowski. Połapał się w tym Arkadiusz Jędrych.

Po chwili Rafał Boguski dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

24'

Konrad Wrzesiński urwał się prawą stroną i niemal z linii końcowej, w polu karnym, podaje w stylu Łukasza Piszczka... do nikogo.

21'

58% Posiadanie piłki 42%

20'

Ajjj Kamil Wojtkowski szczęśliwie przedarł się prawą stroną i zbyt pochopnie podaje w pole karne do Pawła Brożka. Na linii stanął jednak Piotr Polczak, który zażegnał niebezpieczeństwo.

18'

Po chwili Adam Banasiak uderza z 8 metrów! Po rykoszecie piłka w nieznacznej odległości mija bramkę Mateusza Lisa!

17'

I teraz kontra drugiej strony! Konrad Wrzesiński w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko przed bramkę do Alexandre Cristovao, ale w ostatniej chwili uprzedził go Marcin Wasilewski.

16'

Złe rozegranie zapoczątkowało kontrę Wisły. Martin Kostal zagrywa w pole karne, ale piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową.

14'

Alexandre Cristovao wywalczył rzut rożny z prawej strony.

13'

Świetne diagonalne zagrania Marcina Wasilewskiego do Rafała Pietrzaka. Ten głową zgrywa do Dawida Korta i dostaje podanie zwrotne. Nie poradził sobie na skrzydle z Michaelem Heinlothem.

11'

Nie szło prawą stroną i środkiem, to goście zaatakowali lewą flanką. Zyskali korner i piłkę w narożniku ustawia Szymon Pawłowski. Arkadiusz Jędrych uderza daleko od bramki Mateusza Lisa.

9'

Ależ teraz huknął z dystansu Szymon Pawłowski! Posłał piłkę nieznacznie obok prawego spojenia!

8'

W odpowiedzi Szymon Pawłowski zagrywa szeroko na prawą stronę do Michaela Heinlotha. Ten podciągnął kilka metrów, po czym zagrywa płasko na bliższy słupek do Adama Banasiaka. Nie zdołał oddać strzału.

7'

Zakotłowało się pod bramką Dawida Kudły. Ostro bita piłka z rzutu wolnego przez Rafała Pietrzaka i Kamilowi Wojtkowskiemu brakowało centymetrów, by "dzióbnąć" ją w stronę bramki. Tę jednak w narożniku pola bramkowego zagarnął Dawid Kort, ale strzał został zablokowany. Na uwolnienie wybija Piotr Polczak.

6'

Za to ten stały fragment gry jest po drugiej strony. Powalony Kamil Wojtkowski.

4'

Szymon Pawłowski nie podnosi się z murawy ok. 20 metrów od bramki Mateusza Lisa. Domagał się rzutu wolnego, ale bezskutecznie.

2'

Mateusz Lis łapie piłkę po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha z prawej strony.

1'

Alexandre Cristovao przegrywa pojedynek jeden na jeden z Rafałem Pietrzakiem na prawej stronie, ale Zagłębie wznawia grę z autu na wysokości "szesnastki" "Białej Gwiazdy". Poradzili sobie piłkarze Macieja Stolarczyka.

1'

Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają grający na czarno goście!

17:58

!Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

17:55

17:54

Ostatnio obie drużyny spotkały się towarzysko 7 lipca 2017 r. Wówczas górą było Zagłębie, które wygrało 4:1. Gole dla sosnowiczan strzelali Nawotka, Christovao (dwukrotnie) i Mikita, a honorowe trafienie dla Wisły było dziełem Carlitosa.

Jak będzie dzisiaj na Reymonta?

17:52

Przyda się wsparcie

17:48

Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów. W przypadku wygranej "Biała Gwiazda" może wskoczyć na podium. Liderem jest Lechia (25 punktów), druga Jagiellonia ma "oczko" straty do gdańszczan, a trzecia jest Legia (23 punkty).

Z kolei goście są obecni czerwoną latarnią. Zgromadzili zaledwie 10 "oczek", ale do Miedzi, Górnika Zabrze i Wisły Płock traci 2 punkty, a 12. Cracovii - trzy.

17:46

Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdjić - Junior Torunarigha, Adam Kokoszka, Dejan Vikić, Mateusz Cichocki, Mello, Nuno Malheiro.

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Zoran Arsenić, Jesus Imaz, Zdenek Ondrasek, Matej Palcić, Patryk Plewka, Jakub Bartosz.

17:40

Na zakończenie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy zaglądamy do Krakowa, gdzie za 20 minut Wisła zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec!