Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
Korona KielceKorona Kielce
94'

Koniec meczu! Niespodzianka w Krakowie - Korona Kielce pokonuje Wisłę po bramce Mateja Pucki!

91'

"Żółtko" na koncie Macieja Sadloka.

Wygląda na to, że Wisła przegra trzeci mecz z rzędu, licząc ten w Pucharze Polski (po karnych z Lechią Gdańsk).

90'

Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej polowy.

88'

Zoran Arsenić upomniany żółtą kartką za faul.

86'

Elhadji Pape Diaw wybija piłkę dwukrotnie z pola karnego. I to po centrach z obu skrzydeł.

83'

Jakub Bartosz wchodzi za Martina Kostala. To nie był jego mecz.

83'

Sędzia Daniel Stefański musi rozgonić towarzystwo, które zapoczątkowało starcie bez piłki Macieja Sadloka z Maciejem Górskim. Obyło się bez kartek.

81'

Kielczanie spokojnie wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Zdenka Ondraska.

Po chwili Jakub Bartkowski został powalony przez Kena Kallaste. Protestują gospodarze, domagają się rzutu karnego.

78'

Niezła centra Rafała Pietrzaka na dalszy słupek do Jesusa Imaza. Ten przegrywa pojedynek o górną piłę z Adnanem Kovaceviciem. Okazji do strzału nie miał Zdenek Ondrasek - został skutecznie przyblokowany.

75'

W odpowiedzi strzał głową Zdenka Ondraska broni Matthias Hamrol.

73'

Mateusz Lis broni groźny strzał Mateja Pucki. Rozochocił się piłkarz Korony od momentu wpisania się na listę strzelców niespełna 10 minut temu.

71'

Zmiana również w Koronie. Ken Kallaste za Marcina Cebulę.

70'

... a za Rafała Boguskiego wchodzi Paweł Brożek.

70'

Tibor Halilović zmienia Dawida Korta...

67'

To nie jest mecz Zdenka Ondraska. W prosty sposób stracił piłkę na rzecz Adnana Kovacevicia.

66'

Zoran Arsenić pada na murawę blisko linii 16 metra. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego.

64'

Matthias Hamrol ratuje Koronę przed utratą bramki! Wyciągnięty jak struna odbija piłkę poza linię końcową po strzale Jesusa Imaza z bliskiej odległości!

63'

Chaos w polu karnym Korony po kornerze. Piłka jakimś cudem znalazła się pod nogami kapitana "Białej Gwiazdy", lecz ten uderza nad poprzeczką.

62'

Jak to nie wpadło?! Po solowej akcji Martina Kostala na lewej stronie piłkę w polu karnym dostaje Rafał Boguski. Ten uderza "pasówką" tuż obok bramki! A tak jest "tylko" rzut rożny!

60'

Maciej Górski zmienia Elię Soriano.

59'

Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Korony. Po szybki rozegraniu piłka trafiła pod nogi Zorana Arsenicia, ale ten w prosty sposób traci ją na rzecz Michaela Gardawskiego.

56'

Kielczanie poczuli krew i ruszyli po drugą bramkę. Ale podanie Olivera Petraka zepsuło kontrę. Zagrał do nikogo na lewe skrzydło.

54'

Marcin Cebula centruje na dalszy słupek, gdzie stał Matej Pucko. Ten dość długo przyjmował piłkę, ale w końcu zdecydował się na płaski strzał "tam, skąd przyszła" i pokonuje Mateusza Lisa!

54'

GOL DLA KORONY!MATEJ PUCKO!!!

53'

Ładnie teraz wyglądała akcja gości lewą stroną. Poklepali Micahel Gardawwski z Marcinem Cebulą, ale podanie drugiego z wymienionych do ustawionego przed polem karnym Olivera Petraka było niedokładne.

52'

Teraz do głosu doszli kielczanie. Raczej do cienkiego, bo akcję Bartosza Rymaniaka przerwał Maciej Sadlok.

50'

Dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z lewej strony nie znajduje adresata. A dokładniej - Elhadji Pape Diaw wybija piłkę z pola karnego.

50'

Spokój na murawie, niewiele więcej dzieje się na trybunach.

48'

Ładnie chcieli teraz poklepać na 30. metrze Rafał Boguski ze Zdenkiem Odnraskiem. Wmieszał się w to jednak Elhadji Pape Diaw.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:27

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła Kraków - Korona Kielce. Po pierwszej połowie mamy dwa zera.

21:21

Kolejny sobotni "mecz walki" Chociaż tempo szybsze niż w Lubinie, to jednak nie było zbyt wielu konkretów. Jedynie sporne sytuacje, czy sędzie powinien podyktować rzut karny dla Wisły. A może dwa? Faktem jest, że Daniel Stefański dwukrotnie nakazywał grać dalej.

Z obu stron brakowało klarownych okazji bramkowych. Może po zmianie stron będzie lepiej? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Po doliczeniu 2 minut sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę. Wisłą Kraków bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce.

45'

Elia Soriano uderza z dystansu nad poprzeczką.

43'

Pociągany za koszulkę Jesus Imaz pada na murawę w polu karnym Korony! Sędzia nakazuje grać dalej. Mocno kontrowersyjna sytuacja!

43'

Tym bardziej, że dostał dobre podanie w pole karne na dobieg. Szybszy był jednak Matthias Hamrol.

41'

Kolejny raz Martin Kostal przegrywa pojedynek na skrzydle z Bartoszem Rymaniakiem. Nie do tego przyzwyczaił krakowskich kibiców.

40'

Elia Soriano od dawna nie miał piłki, więc cofnął się w okolice koła sodowego. Jego akcję powstrzymał Zoran Arsenić.

38'

A z drugiej strony boiska Marcin Wasilewski blokuje strzał Zlatko Janjicia.

38'

Matthias Hamrol broni strzał Jesusa Imaza.

W ostatnim bezpośrednim meczu Hiszpan dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Czy dzisiaj powiedzie mu się ta sztuka?

37'

W pojedynku o piłkę oraz pozycję z Elhadjim Pape Diawem Zdenek Ondrasek na murawę w "szesnastce" gości. Sędzia po "kontakcie z bazą" nie zdecydował się wskazywać na "wapno"!

34'

Coraz śmielsze są ataki przyjezdnych. Najpierw podanie Mateja Pucki przed bramkę zostało przecięte, a po chwili strzał zza linii 16. metra - zablokowany.

32'

Mateusz Lis pewnie chwyta piłkę po anemicznym strzale głową Elii Soriano.

27'

Defensywa Korony radzi sobie z wrzutką z rzutu wolnego. Obie strony robią dużo szumu, ale brakuje konkretu w postaci ostatniego dobrego podania.

25'

Jeszcze jedna próba Korta. Pozostawia ona wiele do życzenia.

22'

Solową akcję skrzydłem przeprowadził teraz Jakub Bartkowski. Wbiegł z piłką w pole karne, po czym podaje do Dawida Korta, ale ten uderza niecelnie.

21'

Marcin Wasilewski "przecina" centrę Michaela Gardawskiego. Gdyby się pomylił, to Elia Soriano miałby dogodną okazję bramkową.

19'

Zdaniem sędziego Zdenek Ondrasek przewinił w ofensywie. Faulowanym był Bartosz Rymaniak. Czech nie za bardzo może się pogodzić z tą interpretacją.

17'

Zoran Arsenić skutecznie przerywa akcję na lewej stronie. Widać Chorwat dobrze odnajduje się na pozycji środkowego pomocnika.

14'

DO akcji ofensywnej Korony podłączył się Bartosz Rymaniak Jego podanie nie znajduje adresata w "szesnastce' Wisły.

12'

Bez zagrożenia pod bramką kielczan po stałym fragmencie gry.

11'

Matthias Hamrol z trudem paruje strzał Jesusa Imaza na rzut rożny! Chwilę wcześniej próba Martina Kostala po solowej akcji w stylu Arjena Robbena została zablokowana!

10'

I okazję miał...by Zdenek Ondrasek. Ten nie poradził sobie z dwoma rywalami blisko pola karnego gości.

9'

Kolejna dobra interwencja Matthiasa Hamrola. Spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

8'

W odpowiedzi nieudany strzał Elii Soriano zza linii 16. metra. Nie można narzekać na nudę - "dzieje się".

6'

Dawid Kort podaje teraz nie w tempo do wbiegającego w "szesnastkę" Zdenka Ondraska. W porę zorientował się Ivan Marquez.

4'

A teraz Martin Kostal urwał się lewą flanką. Szukał momentu, by dośrodkowań i... Bartosz Rymaniak wślizgiem wybija piłkę na korner.

3'

Od razu do ataku rzucili się piłkarze Macieja Stolarczyka. Ich atak przerywa jednak Michael Gardawski zgraniem piłki do własnego bramkarza.

1'

Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczynają gospodarze!

20:28

Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Rafał Boguski i Bartosz Rymaniak.

20:22

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na stadion!

20:18

Krakowianie są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów. W poprzednim meczu ulegli na wyjeździe Pogoni Szczecin (1:2). Jeżeli dzisiaj zainkasują komplet punktów, to co najmniej do jutra będą liderem Ekstraklasy.

Z kolei kielczanie, którzy do "Białej Gwiazdy" tracą zaledwie dwa "oczka", plasują się na siódmej lokacie. Obie ekipy dzieli Zagłębie Lubin, które kilka minut temu przegrał z Portowcami 0:2.

20:15

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Tibor Halilović, Jakub Bartosz, Paweł Brożek, Matej Palcić, Maciej Śliwa, Patryk Plewka.

Rezerwowi Korony Kielce: Paweł Sokół - Piotr Malarczyk, Mateusz Możdżeń, Ken Kallaste, Maciej Górski, Wato Arweładze, Felicio Brown Forbes.

20:13

Coraz bliżej meczu

20:10

Po meczu w Lubinie przenosimy się szybciutko do Krakowa, gdzie tylko 20 minut dzieli nas do starcia Wisły z Koroną Kielce!