5 : 2
lechiaLechia Gdańsk
1. połowa2 : 2
93'

Jarosław Kubicki kopie z dystansu wysoko nad bramką Mateusza Lisa. Po jego wybiciu z "piątki" sędzia kończy mecz! Wisła Kraków pokonuje lidera, Lechię Gdańsk, 5:2!

92'

Atak gości prawą stroną nie przynosi zagrożenia. Wiślacy mądrze oddalają grę wychodząc z kontrą. Podanie na wolne pole do Zdenka Ondraska przecina jednak Michał Nalepa.

90'

Paweł Gil dolicza 3 minut do drugiej odsłony.

89'

Nie ma trzeciego gola dla Lechii! Najpierw uderzenie Flavio Paixao z kilku metrów odbija Mateusz Lis, a po chwili broni strzał Lukasa Haraslina z ostrego kąta!

89'

Przerwa w grze. Urazu nabawił się Rafał Pietrzak.

88'

Za Vullneta Bashę wchodzi Patryk Plewka.

Que Sera, Sera. Wisełka trzy punkty ma!

- śpiewają kibice gospodarzy.

86'

Instynktownie interweniuje na linii bramkowej Mateusz Lis. Odbija piłkę po strzale głową Flavio Paixao!

85'

Raz! Dwa! Trzy! Cztery! Pięć? MAŁO!

- niesie się po stadionie.

84'

Jakub Arak wchodzi za Artura Sobiecha.

83'

Krakowianie powtarzają wynik z Poznania! Po centrze Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego piłkę głową na dalszy słupek przedłuża Jesus Imaz, skąd kapitan "Białej Gwiazdy" szczupakiem kieruje ją do siatki!

83'

GOL DLA WISŁY! RAFAŁ BOGUSKI!!!

82'

Tibor Halilović zastępuje Dawida Korta.

81'

Dusan Kuciak odbija piłkę po atomowym strzale Macieja Saloka! Piłka leciała w sam środek bramki; wylądowała na górnej siatce!

81'

Rzut karny dla "Białej Gwiazdy"! Steven Vitoria faulował Jesusa Imaza!

79'

Podanie na wolne pole do Artura Sobiecha było skazane na porażkę. Piłkę łapie Mateusz Lis.

78'

Steven Vitoria efektownie, prawie skorpionem, wybija piłkę z "szesnastki". A za jego plecami na błąd czyhał Zdenek Ondrasek. Odważna interwencja Kanadyjczyka zważywszy na to, jak pomylił się kilkadziesiąt sekund wcześniej

76'

23 052 widzów ogląda kapitalne spotkanie przy Reymonta!

74'

Pierwszy kontakt z piłką po kilkunastu sekundach pobytu na boisku i gol! Po dalekim wybiciu Mateusza Lisa z "piątki" Rafał Boguski urwał się Stevenowi Vitorii i podaje przed bramką - nad bezradnym Dusanem Kuciakiem - do Kamila Wojtkowskiego. Ten z dwóch metrów dopełnia formalności!

74'

WEJŚCIE SMOKA KAMILA WOJTKOWSKIEGO!!!

74'

Kamil Wojtkowski zmienia Martina Kostala.

73'

Wiślacy wybijają piłkę na uwolnienie.

72'

Filip Mladenović zyskał rzut rożny po tym, jak zablokował go Rafał Boguski.

71'

Za Daniela Łukasika pojawia się, w ekipie gości, Mateusz Sopoćko.

70'

Jakub Bartkowski decyduje się na strzał zza pola karnego. Wysoko nad poprzeczką.

69'

Ofiarny wślizg Marcina Wasilewskiego. Wybija pikę na aut spod nóg Lukasa Haraslina.

68'

Chóralne śpiewy kibiców "Białej Gwiazdy". Jeżeli taki wynik utrzyma się do końca spotkania, to Wisła Kraków będzie liderem rozgrywek (z czwartym z rzędu zwycięstwem), a Lechia zanotuje pierwszą porażkę.

66'

"Żółtko" na koncie Martina Kostala za faul na Flaxio Paixao.

64'

Świetna akcja lewą stroną Martina Kostala z Rafałem Pietrzakiem. Po centrze drugiego z wymienionych na dalszy słupek, Dawid Kort uderza głową i trafia w Filipa Mladenovicia, po czym piłka ląduje w siatce!

64'

WISŁA NA PROWADZENIU! DAWID KORT!!!

62'

Żółta kartka dla Rafała Boguskiego za powalenie Patryka Lipskiego na murawę.

60'

4/3 Strzały/strzały celne 4/2

59'

Karol Fila zagrywa na dalszy słupek do Lukasa Haraslina. Na linii podania znalazł się jednak Jakub Bartkowski.

58'

Dobre prostopadłe podanie z głębi pola do rozpędzonego Artura Sobiecha. Szybszy od niego był jednak Mateusz Lis.

58'

Lukas Haraslin zmienia Michała Maka.

56'

Aut dla "Białej Gwiazdy" na wysokości "szesnastki" gości. Bez zagrożenia - piłkarze Macieja Stolarczyka wycofują piłkę do własnego bramkarza.

54'

Patryk Lipski uderza obok bramki Mateusza Lisa.

53'

Pojedynek Filipa Mladenovicia z Jakubem Bartkowskim na lewej stronie. Dośrodkowanie obrońcy Lechii zostało zablokowane - rzut rożny.

51'

Rozpędzony Michał Mak zdołał dośrodkować w pole karne, ale nie znalazł tam adresata. Spóźnieni byli Flavio Paixao i Artur Sobiech.

50'

Żółta kartka dla Filipa Mladenovicia za faul na Macieju Sadloku. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

49'

Maciej Sadlok zdołał wybić piłkę w własnej "szesnastki" przed Arturem Sobiechem.

47'

Dawid Kort w roli prawoskrzydłowego chciał wywalczyć rzut rożny. Bezskutecznie.

47'

Rzut wolny po zagraniu Filipa Mladenovicia nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

46'

Druga połowa rozpoczęta! I to od mocnego uderzenia - Flavio Paixao ucierpiał w starciu z Rafałem Pietrzakiem.

21:36

Przy dźwiękach motywu przewodniego z "Piratów z Karaibów" obie drużyny wróciły na murawę. W niezmienionych składach.

21:25

Ci, którzy zdecydowali się śledzić to spotkanie - zarówno przed TV, na stadionie, bądź w (tej) relacji - nie mają powodów do narzekania. "Dzieje się", i to wiele. Obie strony grają otwarcie, stwarzają sporo okazji bramkowych i po dwa razy zdołali pokonać przeciwnika.

Remis daje sporo optymizmu przed drugimi trzema kwadransami. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się niebawem.

45'

+4' Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrym widowisku Wisła Kraków remisuje z Lechią Gdańsk 2:2. "Biała Gwiazda" dwukrotnie odrabiała straty.

45'

Jakub Bartkowski wyskakuje najwyżej do centry z rzutu rożnego i uderzeniem głową kieruje piłkę za linię bramkową! Zza niej piłkę wybił Patryk Lipski, a sędzia gola uznaje!

45'

JAKUB BARTKOWSKI WYRÓWNUJE!!!

45'

Goście przez moment w osłabieniu.

44'

Przeraźliwe gwizdy kibiców. Zderzenie Filipa Mladenovicia z Jesusem Imazem, w którym mocno ucierpiał obrońca Lechii. Ten nie podnosi się z murawy.

43'

Patryk Lipski upomniany żółtą kartką za faul.

42'

Pojedynek Rafała Boguskiego z Danielem Łukasikiem w polu karnym Lechii. Kapitan Wisły padł na murawę w tym starciu, ale nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.

40'

Wiślacy chcą jeszcze przed przerwą wyrównać. Nie w tej akcji - ostatecznie Dusan Kuciak wznawia grę od rzutu wolnego.

38'

FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ! LECHIA PONOWNIE NA PROWADZENIU!!!

37'

A jednak! Rzut karny!!!

36'

Paweł Gil łapie kontakt z bazą i trwa wideoweryfikacja VAR. W tej akcji jeszcze miał swój udział Maciej Sadlok.

34'

Artur Sobiech uderza z pola karnego. Zablokował go Marcin Wasilewski, choć napastnik Lechii nie podnosi się z murawy.

33'

Marcin Wasilewski nie patyczkował - przerywa akcję Flaxio Paixao wybiciem piłki poza boisko. A miał całkiem sporo miejsca i czasu na rozegranie...

31'

Tak było

30'

Atak gości przerwany gwizdkiem sędziego. Paweł Gil dopatrzył się faulu w ofensywie na Dawidzie Korcie.

28'

Z problemami interweniuje dusan Kuciak przy wrzutce Rafała Pietrzaka. Piłka wyślizgnęła mu się z rękawic i wyszła się na rzut rożny. Ten nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

26'

Nie ma drugiego gola Zdenka Ondraska! A dokładniej, nie został on uznany - Czech kieruje piłkę do siatki z bliskiej odległości po podaniu Rafała Boguskiego. Sędzia liniowy widział jednak, że kapitan Wisły podawał już zza linii końcowej!

25'

Rzut wolny dla Lechii z ko. 30 metrów Wiślacy radzą sobie z (niskim) dośrodkowaniem Filipa Mladenovicia.

23'

Ajjj. Rafał Pietrzak ruszył sprintem do akcji ofensywnej, licząc na podanie w "uliczkę" od Martina Kostala. Ten "łamie" akcję do środka i podaje na 30. metr do Dawida Korta. On jednak decyduje się na zagranie do Pietrzaka, ale zrobił to fatalnie - posłał piłkę po łuku poza boisko, a nie - jak wymagała tego ta sytuacja - po cięciwie.

22'

Czechowi wchodzi wszystko

20'

Podrażnieni lechiści wywalczyli rzut rożny. Filip Mladenović włożył zdecydowanie za dużo siły w dośrodkowanie z narożnika.

18'

Fantastycznie to rozegrali Czech z Jesusem Imazem. Zdenek Ondrasek przepuszcza piłkę przed "szesnastką" do Hiszpana, który od razu odgrywa do kolegi. Ten osaczony przez dwóch rywali podaje z powrotem do Jesusa Imaza głową. Jego strzał został zablokowany przez wbiegającego w bramkę Michała Nalepę, ale snajper "Białej Gwiazdy" z bliska zdołał ją skierować do siatki!

18'

WISŁA WYRÓWNUJE! ZDENEK ONDRASEK!!!

17'

Po chwili próbował rajdu Martin Kostal. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale podanie w pole karne było dalekie od ideału.

17'

Zbyt krótkie wybicie Mateusza Lisa zapoczątkowało kontrę Lechii. Strzelający z ok. 17 metrów Jarosław Kubicki posyła piłkę wysoko nad bramką

16'

Dośrodkowanie Karola Fili nie znajduje adresata w polu karnym Wisły.

15'

Rzut wolny dla piłkarzy Macieja Stolarczyka ok. 30 metrów od bramki gości. Gdańszczanie radzą sobie jednak z dośrodkowaniem Dawida Korta.

13'

Fatalne podanie Flavio Paixao przez środek boiska zapoczątkowało kontrę. A dokładniej przechwyt Rafała Boguskiego blisko koła środkowego. Ten natychmiastowym podaniem na lewą stronę chciał uruchomić Martina Kostala, ale podał mu za plecy...

12'

Nie wyszło lewą, to Wisła zaatakowała prawą flanką. Z podobnym (nieudanym) skutkiem.

10'

Tym razem czeski napastnik nie zdołał opanować piłki po zagraniu Martina Kostala. Groźnie zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.

9'

Gospodarze rzucili się do odrobienia straty. Jednak podanie w pole karne do Zdenka Ondraska skutecznie przecina Steven Vitoria. Jeszcze poprawka Vullneta Bashy z serii "kontry nie będzie". A od bramkę grę wznawia Dusan Kuciak.

7'

Niemal idealne uderzenie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego. Piłka jeszcze otarła się od ramienia stojącego w murze Jesusa Imaza i wpadła do siatki tuż przy dalszym słupku!

7'

BEZSKUTECZNIE! GOL PATRYKA LIPSKIEGO!!!

6'

Rzut wolny dla gości blisko lewego narożnika "szesnastki". Przeraźliwe gwizdy kibiców "Białej Gwiazdy" mają zdekoncentrować Patryka Lipskiego.

4'

Po chwili było ciepło pod drugą bramką. Jednak Artur Sobiech nie poradził sobie z Marcinem Wasilewskim.

3'

I teraz urwał się rywalowi Martin Kostal w pole karne, gdzie Dusan Kuciak był szybszy od Rafała Boguskiego.

2'

Niezły cross Daniela Łukasika na lewą stronę do rozpędzonego Filipa Mladenovicia. Ten jednak przegrywa pojedynek o górną piłkę z Jakubem Bartkowskim.

1'

Od razu laga na lewe skrzydło do Martina Kostala, lecz ten był na spalonym.

1'

Paweł Gil gwiżdże i ze środka zaczynają gospodarze!

20:31

Jeszcze przed losowaniem nagrodę dla najlepszego zawodnika sierpnia odebrał Zdenek Ondrasek. Czy i dzisiaj Czech znajdzie sposób na gdańską defensywę?

Losowanie stron: kapitanami są Rafał Boguski i Flavio Paixao.

20:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

20:23

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na stadion! Ok. 20 tysięcy widzów na trybunach i będzie się działo. Oby również na murawie!

20:14

W zeszłym sezonie oba pojedynki pomiędzy Wisłą i Lechią kończyły się remisami 1:1.

20:14

Lechia tym razem mocno zaczęła sezon i od dwóch kolejek jest liderem Ekstraklasy. W tygodniu doszło jednak do małego spięcia. W poniedziałek mówiło się o tym, że Daniel Łukasik i Mateusz Lewandowski zakończyli dzień na izbie wytrzeźwień. Klub nie zdementował plotek, a Łukasik pojawił się dziś w pierwszym składzie.

20:13

Jednak Wiślacy pokazują, że ambicje i walka do końca potrafią zdziałać bardzo dużo, zwłaszcza w naszej lidze, gdzie o sukcesie nie zawsze decydują umiejętności. Drużyna z Krakowa w tym sezonie przegrała zaledwie jedno spotkanie.