Wisła KrakówWisła Kraków
20:00

To już wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron

19:59

Wisła wygrywa, ale z pewnością nie jest to zwycięstwo zasłużone, gdyż zwłaszcza w drugiej połowie, to Śląsk był lepszy i dominował. Dobrze w bramce Wiślaków spisywał się Lis, ale i jemu kilka razy dopisało szczęście (2 słupki, poprzeczka i Wasilewski na linii bramkowej). Świetny mecz przede wszystkim Cholewiaka, dobrze spisywali się także Piech i Robak, chociaż temu ostatniemu można zarzucić nieco egoistyczną postawę w pewnych momentach. Niestety dla Śląska, to Wisła wykorzystała swoją okazję i 3 punkty jadą do Krakowa

96'

Koniec!

95'

Kartka dla Boguskiego, Słowik rusza w pole karne wisły

92'

Ostatnia zmiana w meczu, Arsenić za Imaza

91'

Farshad z kilku metrów i trudnej piłki trafia w poprzeczkę!

90'

Nieco kuriozalna bramka dla Wisły. Z rzutu wolnego uderzał Wojtkowski, ale trafił w mur. Piłkę próbował wybić Gąska, ale z wybicia wyszło podanie do Ondraska, który dopełnił formalności.

89'

GOOOOOOOOOOOOL!!! Ondrasek!

89'

Pietrzak w mur, ale... Bez gwizdka. Rzut wolny powtórzony

88'

Boguski sfaulowany tuż przed polem karnym Śląska. Okazja dla Wisły

85'

Farshad dogrywa piłkę na nos Radeckiego, ten główkuje, ale piłka po koźle trafia w słupek i wychodzi poza linię końcową!

85'

Gąska za Picha

86'

Kartkę ogląda Wojtkowski za faul na Pałaszewskim

83'

Wrzutka Wojtkowskiego z prawej strony, ale ani Boguski, ani Ondrasek nie zdążyli z zamknięciem tej akcji

80'

Cholewiak pięknie wypuścił Piecha, który miał przed sobą tylko wychodzącego Lisa, ale napastnik Śląska wybrał rozwiązanie siłowe, nieczysto trafił w piłkę i fatalnie spudłował. Od bramki Wisła

76'

Strzał Robaka z szesnastki zablokowany przez jednego z obrońców Wisły. Na wolne pole wychodził Radecki, ale nie otrzymał futbolówki

75'

Boisko opuszcza także Chrapek. Pałaszewski zastępuje go na murawie

73'

Piech podcina Bartkowskiego, za co otrzymuje żółtą kartkę

72'

Zmiana także w Śląsku. Radecki w miejsce Łabojki

72'

Wojtkowski za Kostala

71'

Po rzucie rożnym zamieszanie w polu bramkowym Słowika, ale na szczęście ani Bartkowski, ani Wasilewski nie zdołali oddać strzału.

67'

Łabojko ogląda kartkę za odepchnięcie Ondraska

64'

Pierwsza zmiana w meczu. Halilović zastępuje Korta

62'

Chrapek idealnie na głowę Picha, ale Słowak nie trafia na pustą po wyjściu Lisa bramkę!

60'

Poturbowani zawodnicy wracają na boisko, od autu wznowi grę Wisła

58'

Zderzenie głowami Farshada i Bartkowskiego, obydwaj zawodnicy opatrywani na murawie

57'

Kartka dla Chrapka, za trzymanie Imaza za koszulkę

54'

Strzał Robaka w krótki słupek broni Lis. Śląsk nie rezygnuje ze zdobycia bramki.

53'

Cholewiak zarabia kartkę za faul na Bartkowskim

51'

Co minutę coś się dzieje! Lis wychodzi na szesnasty metr wybijając piłkę spod nóg Piecha, ale akcję zamykał Pich, który uderzył na bramkę bez większego zastanowienia. Na szczęście dla Wisły na linii bramkowej był Wasilewski, który uratował swój zespół przed utratą gola

50'

Ależ rzucił się do ataku Śląsk! Cholewiak spróbował płaskiego strzału zza pola karnego, ale Lis zdołał zbić futbolówkę w bok, przez co nabiegający Pich nie miał możliwości dobicia na pustą bramkę

49'

Robak! Kolejny rzut rożny dla Śląska i piłka spada na klatkę piersiową Robaka. Napastnik Śląska uderza mocno, płasko, ale niestety dla gospodarzy trafia tylko w boczną siatkę.

47'

Cholewiak sprawdza czujność Lisa uderzeniem z piłki wybitej po rzucie rożnym. Górą bramkarz Wisły

46'

Wznawia Wisła

18:57

O spotkaniu można powiedzieć, że jest bardzo otwarte, a oba zespoły mają sporo przestrzeni w środkowej strefie. Póki co najbliżej gola był Śląsk po wybiciu Sadloka, ale na przestrzeni 45 minut, to Wisła nieco częściej gościła pod bramką Słowika. Jedno jest pewne, przy takiej grze gole są tylko kwestią czasu.

45'

Przerwa we Wrocławiu

41'

Piech! Napastnik Śląska dostał z własnej połowy podanie za linię obrońców Wisły, ale jego strzał minął słupek bramki o centymetry!

40'

Długi na połowę boiska wyrzut Słowika, prosto pod nogi Piecha. Ten ruszył na bramkę Wisły, ale jego strzał zza szesnastki zablokował Bartkowski

38'

Za głębokie dośrodkowanie Dankowskiego ląduje w "koszyczku" Lisa

37'

Wasilewski najwyżej wyskoczył do piłki po rzucie rożnym, ale uderzył niecelnie i przy piłce Śląsk

34'

Zapędził się Boguski w pole karne Śląska, ale Celeban przeciął jego podanie i wybił na rzut rożny

31'

Farshad płasko i do nikogo. Wybijają Wiślacy

30'

Basha spóźniony z interwencją i zamiast w piłkę, trafia w nogi Farshada. Rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły

26'

Robak bierze Wasilewskiego na plecy i mija go jednym obrotem, ale dobrze asekurował to wszystko Sadlok, który nie pozwolił napastnikowi Śląska celnie uderzyć z kilku metrów! Ostatecznie trąconą przez Robaka piłkę łapie Lis

25'

Piech dostał podanie w polu karnym i usiłował zagrać ją w poprzek boiska do Robaka, ale trafił we wracającego Bashę i piłka wylądowała w rękawicach Lisa

24'

Farshad dosyć ostro fauluje Imaza przy linii środkowej. Tym razem bez kartki dla Irańczyka

21'

Wstrzelenie piłki w pole karne Wisły przez Piecha, interwencja Sadloka i futbolówka po słupku wychodzi na rzut rożny. Było blisko samobója!

19'

Kort wycina Piecha równo z trawą. Zasłużona kartka dla Wiślaka

18'

Dośrodkowanie Cholewiaka z lewej strony wybija Sadlok, który dobrze pilnował w polu karnym Robaka

15'

Kort z dograniem za plecy obrońców Śląska, ale Ondrasek za późno wystartował do tej piłki. Od bramki Słowik

12'

Pietrzak próbuje bezpośredniego strzału, ale piłka przelatuje nad bramką Słowika

11'

Zagranie ręką Chrapka i rzut wolny dla Wisły z około 20 metra od bramki Śląska

7'

Boguski miał trochę miejsca przed polem karnym Śląska i zdecydował się na strzał. Lekkie uderzenie po ziemi, w środek bramki nie mogło jednak zaskoczyć Słowika, który spokojnie złapał piłkę.

5'

Dobrze zapowiadający się kontratak Wisły zostaje zniweczony przez Korta, który podaje wprost pod nogi Cholewiaka

3'

Odnrasek został wypuszczony z prawej strony przez Boguskiego, ale walcząc o piłkę z Dankowskim czeski napastnik Wisły dopuścił się faulu

1'

42 sekundy i już pierwszy strzał ze strony Wisły. Słowika próbował z dystansu pokonać Imaz, ale nie trafił w bramkę

1'

Od środka Śląsk i zaczynamy!

17:48

Rezerwiści Wisły: Buchalik, Arsenić, Grabowski, Halilović, Kolar, Palcić, Wojtkowski

17:47

Ławka rezerwowych Śląska: Wrąbel, Gąska, Pawelec, Pałaszewski, Radecki, Szczepan, Broź

17:46

Przed podopiecznymi trenera Pawłowskiego niezwykle trudne zadanie. Śląsk wygrał póki co tylko raz, na inaugurację sezonu z Cracovią i w tej chwili plasuje się na 12 lokacie w ligowej tabeli z sześcioma punktami. Wisła natomiast jest w tej chwili szósta z dorobkiem 11 "oczek". Warto jednak wspomnieć, że w ostatnich dwóch meczach Krakowianie strzelili łącznie 8 bramek, z czego 5 Lechowi w Poznaniu.