Niedziela, 26 sierpnia 2018, godz. 15:30

Koniec meczu! Wisła Płock pokonuje przy Łazienkowskiej Legię aż 4:1!!!

Que Sera, Sera. Wisełka trzy punkty ma

- skandują kibice Wisły Płock (przy gwizdach fanów Legii).

92'

Jakub Łukowski faulowany na prawej stronie przez Artura Jędrzejczyka.

Rzut wolny - do dobrej centy Dominika Furmana najwyżej wyskakuje Jose Kante. W poprzednim sezonie byłaby to okazja bramkowa dla płocczan, teraz Gwinejczyk wybija piłkę poza pole karne.

90'

Jarosław Przybył dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Niepewna interwencja Thomasa Dahne przed bramką mogła dać Legii drugą bramkę. Jednak Alan Uryga wybił piłkę, rozpoczynając kontrę Wisły. Podanie do Oskara Zawady okazało się jednak nie w tempo.

88'

Żółta kartka dla Marcina Warcholaka za faul.

87'

Sandro Kulenović fatalnie przestrzelił po zagraniu Michała Kucharczyka. Po chwili w drugim polu karnym Oskar Zawada padł na murawę po starciu z Cafu. Nie ma jednak rzutu karnego.

84'

Mateusz Wieteska był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Po centrze z rzutu wolnego uderza po koźle, lecz Thomas Dahne zdołał "wyjąć" piłkę zmierzającą po koźle pod "ladę"!!

83'

Hiszpan uderzył mocno z rzutu wolnego. Do bramki miał nieco ponad 25 metrów i piłka mimo rozpaczliwej interwencji Thomasa Dahne wpada do siatki.

83'

GOL CARLITOSA NA OTARCIE ŁEZ!!!

81'

Mateusz Szwoch kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Oskar Zawada.

81'

Czujny Thomas Dahne pewnie interwenicuje poza polem karnym. Zdecydowanym wybiciem przerywa "lagę" adresowaną do Jose Kante.

79'

Legioniści chcieliby, by to spotkanie już się zakończyło. Nawet podanie na kilka metrów jest niecelne, co tylko pokazuje niemoc gospodarzy.

77'

15 860 widzów ogląda na żywo pogrom Legii. Niedzielny wieczór nie będzie miły.

74'

NICO VARELA NIE MYLI SIĘ Z "WAPNA"
Uderza spokojnie, płasko przy prawym słupku. Zmylony Arkadiusz Malarz ruszył się w stronę lewego

72'

Rzut karny dla Wisły Płock! Krzysztof Mączyński powalił Jakuba Łukowskiego!

72'

W odpowiedzi atak Artura Jędrzejczyka lewym skrzydłem Podaje w pole karne za plecy Carlitosa.

71'

Rzut wolny dla Wisły z prawej strony. Dobra centra Dominika Furmana na dalszy słupek, skąd Alan Uryga uderza obok bramki. A obok niego była plaża - czyt. żadnego piłkarza Legii, więc mógł spokojnie przyjąć piłkę, truchtem zbliżyć się do bramki i uderzyć...

70'

Za mocne

69'

Carlitos nie może pojąć jak to nie wpadło! Uderzył płasko z kilkunastu metrów, obok lewego słupka!

67'

Krzysztof Mączyńskie wchodzi za Domagoja Antolicia.

67'

Żółta kartka dla Adama Dźwigały za faul.

64'

Domagoj Antolić na prawej flance zagrywa na bliższy słupek do Carlitosa, Jose Kante i Cristiana Pasquato. Żaden nie dostał do piłki.

63'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Inakiego Astiza. Nie dość, że Legia przegrywa u siebie aż 0:3, to jeszcze przez niespełna 30 minut będzie grać w "dziesiątkę"! Hiszpan skosił wychodzącego na czystą pozycję Nico Varelę.

61'

Akcja Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką gości.

60'

.. a w Wiśle Jakub Łukowski wchodzi za strzelca dwóch bramek, Ricardinho.

60'

I mamy debiut w Ekstraklasie. 18-letni Sandro Kulenović zastępuje Mateusza Hołownię. Legia przechodzi na trzech obrońców?

59'

Jose Kante wbiega w pole karne i uderza niemal z linii końcowej. Thomas Dahne pewnie interweniuje przy bliższym słupku.

56'

W odpowiedzi Dominik Furma w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne na dalszy słupek. Stamtąd Nico Varela uderza z woleja po koźle tak, że do "świecy" na 8. metrze najwyżej wyskoczył Damian Szymański. Ten główkuje obok bramki gospodarzy.

54'

O proszę. Michał Kucharczyk ruszył z głębi pola w "szesnastkę" i zgrywa piętką... do nikogo. Po chwili Carlitos z ostrego kąta strzela wprost w Thomasa Dahne! To pierwszy celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu!

51'

Legioniści przybici jak gwóźdź w deskę. Nie są w stanie się obudzić.

49'

Nico Varela uciekła na prawym skrzydle Mateuszowi Hołowni i zagrywa mocno przed bramkę Legii. Na 5. metrze odbija ją przed siebie Arkadiusz Malarz wprost pod nogi Ricardinho, dla którego posłanie do siatki było już tylko formalnością.

49'

CO SIĘ DZIEJE?! DUBLET RICARDINHO!!!

48'

Carlitos przejmuje piłkę w polu karnym i już składał się do strzału. W ostatniej chwili "dzióbnął" Adam Dźwigała wybijając na rzut rożny. Thomas Dahne pewnie piąstkuje, mimo że był faulowany.

46'

Płocczanie w niezmienionym składzie zaczynają drugą odsłonę.

46'

Cristian Paquato wraca z rezerw i wchodzi na murawę. Schodzi Kasper Hamalainen

16:28

Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Wisła Płock. Po pierwszej połowie goście prowadzą po trafieniach Ricardinho i Dominika Furmana

16:25

Ile razy można pisać, że "nie tak wyobrażali sobie piłkarze Legii". Zatem skupmy się na Wiśle - 8 strzałów i 4 celne (u gospodarzy odpowiednio 1 i 0) i przyjemna dla oka gra. Do tego skuteczna. Widać w obu Wisłach - tej krakowskiej i płockiej - można połączyć te dwa czynniki. "Nafciarzom" brakowało kompletu punktów w tym sezonie i po pierwszych trzech kwadransach są blisko.

Ale pamiętajmy, że "2:0 to niebezpieczny wynik". Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Gwizdek Jarosława Przybyła i przeraźliwe gwizdy kibiców Legii - gospodarze przegrywają z Wisłą Płock po golach Ricardinho i Dominika Furmana w stylu "stadiony świata".

45'

"Żółtkiem" upomniany Kasper Hamalainen za faul na Nico Vareli.

44'

Gdyby nie ta interwencja Cafu w okolicach koła środkowego, to goście ruszyliby z kontrą trzech na dwóch! Damian Rasak trafił jednak w nie tego Brazylijczyka - podanie miało być do Ricardinho.

42'

Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za faul na Marcinie Warcholaku. Sędzia wrócił do tej sytuacji, bowiem Wiślacy wyszli z kontrą. i wywalczyli rzut rożny (bez zagrożenia.

40'

Nie zdążyłem napisać, że goście wywalczyli rzut wolny z ok. 20 metrów, a tu Dominik Furman posłał FENOMENALNĄ piłkę w samo okienko! Uderzył idealnie nad murem, a bramkarz Legii był bezradny!

40'

CO ZA GOLAZO DOMINIKA FURMANA!!!

40'

Arkadiusz Malarz ratuje gospodarzy przed utratą gola! Z trudem paruje piłkę po strzale Ricardinho, który wystartował do prostopadłego podania i ograł Artura Jędrzejczyka w "szesnastce" jak juniora!

38'

Legia grać, k*rwa mać!

- apelują kibice gospodarzy o większą intensywność w grze.

37'

Teraz piłkarze Ricardo Sa Pinto spróbowali zaatakować prawą stroną. Podanie Michała Kucharczyka do Artura Jędrzejczyka w okolica narożnika pola karnego przechwycił Adam Dźwigała.

36'

Carlitosowi nie udało się opanować piłki po dalekim zagraniu Cafu z głębi pola. Thomas Dahne wznawia grę z "piątki".

16:05

Ta powtarzalność...

31'

Damian Szymański próbował szczęścia uderzeniem z dystansu. Grunt, że "kontry nie będzie".

30'

1/0 Strzały/strzały celne 5/2

A mamy 30. minutę spotkania...

29'

Zdaniem sędziego Igor Łasicki faulował rywala. Ten nie może w to uwierzyć.

29'

Nico Varela zmienia Giorgiego Merebaszwiliego.

27'

Z murawy nie podnosi się podnosi się Giorgi Merebaszwili. Zanosi się na zmianę, więc sporo "ognia" straci Wisła Płock w tym spotkaniu.

A korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

26'

Inaki Astiz wybija piłkę na rzut rożny po centrze Alana Urygi.

23'

Przerwa w grze. Na murawie leży Artur Jędrzejczyk, który niefortunnie upadł na murawę. Wydaje się, że może grać dalej i nie będzie potrzebna pomoc medyczna.

22'

Piłkarze Dariusza Dźwigały wychodzą z kontrę, ale rozlega się gwizdek sędziego. Spalony..

21'

Artur Jędrzejczyk wznawia grę z autu. Pograł z Michałem Kucharczykiem na prawej stronie i centruje w pole karne. Tam górują wiślacy.

18'

Żółta kartka dla Inakiego Astiza za skoszenie Giorgiego Merebaszwiliego na lewej stronie. Potrzebna jest interwencja medyczna.

16'

Carlitos! Poradził sobie z trzema rywalami blisko linii 16. metra. Jego strzał zdołał zablokować Alan Uryga. Korner Legii i pewna interwencja Thomasa Dahne.

16'

Ostro bita piłka przez Marcina Warcholaka z lewej flanki. Wydawało się, że "przeciągnął", ale Arkadiusz Malarz zdołał wypiąstkować poza pole karne.

14'

Adam Dźwigała próbował uderzyć z dystansu. Został zablokowany w ostatniej chwili. Po chwili Mateusz Wieteska przerywa kontrę Wisły wycofaniem piłki do własnego bramkarza. Gdyby nie ta interwencja, to Ricardinho znalazłby się w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

13'

Przyjezdni idą za ciosem. Jednak Dominik Furman dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

11'

Giorgi Merebaszwili uciekł na lewej stronie Arturowi Jędrzejczykowi i zagrywa płasko na 3 metr do Ricardinho. Ten na wślizgu uderza piłkę "tam, skąd przyszła" obok bezradnego Arkadiusza Malarza!

11'

GOL DLA PŁOCCZAN! RICARDINHO!!!

10'

Czujny Arkadiusz Malarz wybija piłkę na przedpolu, uprzedzając rozpędzonego Ricardinho.

9'

Próba dwójkowej akcji Alana Urygi z Mateuszem Szwochem na prawej stronie. Podanie zwrotne do pierwszego z wymienionych przecina przed polem karnym Mateusz Hołownia.

8'

Domagoj Antolić ustawia piłkę do wykonania rzutu wolnego. Dośrodkowanie było dalekie od ideału, jeszcze faulował w ofensywie Michał Kucharczyk.

7'

Pojedynek biegowy Mateusza Szwocha z Mateuszem Hołownią na prawej stronie. Żaden z nich nie dobiegł do piłki, która nabrała poślizgu. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

6'

Atak Wisły prawą flanką przynosi aut na wysokości "szesnastki" gospodarzy. ALan Uryga wyrzuca piłkę do Ricardinho, który od razu zgrywa do Damiana Szymańskiego. Jego strzał mija bramkę Arkadiusza Malarza w bezpiecznej odległości.

4'

Miękkie zagranie Cafu w pole karne do nikogo. No, chyba że uwzględnimy Thomasa Dähne. Ten łapie piłkę.

3'

Kolejna próba Gruzina, tym razem z dalszej odległości. Spokojnie radzi sobie bramkarz Legii, A pretensje do uderzającego ma Ricardinho, który wychodził do prostopadłego podania...

1'

Od razu "laga" na prawe skrzydło do Michała Kucharczyka. Ten przegrywa walkę o górną piłkę z Adamem Dźwigałą, ale jest aut na wysokości pola karnego Wisły. Ta jednak wyszła z kontrą, po której uderzenie Giorgiego Merebaszwiliego broni Arkadiusz Malarz.

1'

Jarosław Przybył gwiżdże i spotkanie zaczynają gospodarze!

15:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Arkadiusz Malarz i Damian Szymański.

15:26

Na trybunie jest m.in. Jerzy Brzęczek. Kto z dzisiejszego spotkania otrzyma powołanie do reprezentacji?

15:23

Coraz bliżej rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na Łazienkowską!

15:20

Kiedy ostatnio Wisła wywiozła z Łazienkowskiej komplet punktów? Całkiem niedawno, bo 16 grudnia 2017 r. Wówczas na listę strzelców wpisał się Nico Varela i Jakub Czerwiński (samobój).

Jak będzie dzisiaj?

15:16

Rzut oka na tabelę - gospodarze są na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Ostatnio notują serię czterech spotkań bez porażki.

Z kolei płocczanie są na trzecim miejscu... od końca. Zdobyte zaledwie dwa "oczka" wyprzedzają jedynie Pogoń Szczecin i Cracovię, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek.

15:14

Może będzie szał

15:12

Rezerwowi Wisły Płock: Marcel Zapytowski - Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Oskar Zawada, Jakub Łukowski, Nico Varela, Semir Stilić.

15:10

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Tomasz Dębek:

15:08

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Michał Pazdan, Miroslav Radović, Cristian Pasquato, Sandro Kulenović, Eduardo, Krzysztof Mączyński.

15:07

Odpowiedź na to pytanie, jak i wiele pojawiających się podczas tego spotkania, poznamy podczas tej relacji. A zaprasza na nią Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

15:05

Niedzielne spotkania w GOL24 zaczynamy m.in. w Warszawie, gdzie za 25 minut dojdzie do Derbów Mazowsza - Legia zmierzy się z Wisłą Płock. W wyjściowym składzie gospodarzy jest Jose Kante i od razu nasuwa się pytanie - jak Gwinejczyk zaprezentuje się przeciwko swoim byłym kolegom z Płocka?