Niedziela, 19 sierpnia 2018, godz. 18:00
2 : 5
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa2 : 1
93'

Koniec meczu! Lech Poznań przegrywa przed własną publicznością z Wisłą Kraków 2:5, mimo że po 18 minutach prowadził dwiema bramkami! Zatem w Ekstraklasie nie ma już niepokonanej drużyny... po 5 kolejkach!

91'

Trzy minuty doliczone.

Mihai Radut z żółtą kartką.

90'

Dawid Kort kapitalnym zagraniem uruchomił Jesusa Imaza. Ten objeżdża bramkarza i z linii końcowej podaje przed bramkę do Kolara, który dopełnia formalności!

90'

TO JEST POGROM LECHA! MARKO KOLAR STRZELCEM GOLA!!!

87'

Ostro w Poznaniu. Marcin Wasilewski również upomniany kartonikiem.

85'

I żółta dla Pawła Tomczyka...

85'

Żółta kartka dla Jesusa Imaza za faul.

84'

Mihai Radut wchodzi w miejsce Macieja Gajosa

82'

Wiślacy znowu radzą sobie z centrą Portugalczyka. Tym razem Pedri Tiby.

81'

Przydał się wzrost Zorana Arsenicia po tej centrze Joao Amarala. Uprzedził czyhającego na piłkę Christiana Gytkjaera.

A po chwili Paweł Tomczyk uderza obok bramki

79'

Zoran Arsenić wchodzi za Martina Kostala.

77'

Zupełnie nieudany strzał Vernona De Marco. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę gości.

76'

Paweł Tomczyk melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Tomasz Cywka.

74'

Marko Kolar zmienia Zdenka Ondraska.

74'

Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego nie znajduje adresata. Atak Lecha przypomina bicie głową w mur.

73'

Ciekawostka

71'

Zdenek Ondrasek ma ochotę zabrać piłkę meczową do domu! Huknął ile fabryka dała w stronę bramki poznaniaków, ale Jasmin Burić broni!

70'

Po centrze z prawej strony Christian Gytkjaer zgrywa piłkę za siebie na 13. metr do Macieja Gajosa. Jego strzał ofiarnie przyjmuje na ciało Maciej Sadlok.

68'

Gwizdy kibiców Lecha niosą się po stadionie. Trudno się dziwić - nie wiadomo, co się stało piłkarzom Ivana Djurdjevicia od 24. minuty, a tym bardziej w drugiej połowie.

66'

Rafał Boguski faulował interweniującego Jasmina Buricia.

66'

Pojedynek Zdenka Ondraska z Nikolą Vujadinoviciem w polu karnym. Obrońcy Lecha pomógł Pedro Tiba, który wybija piłkę poza linię końcową.

63'

Rafał Boguski wchodzi za Rafała Janickiego.

62'

Co się dzieje w Poznaniu?! Lechici dali się zaskoczyć... z autu - daleki wyrzut do Martina Kostala, który z linii końcowej podaje w ok. narożnika pola bramkowego do Czecha. Ten płaskim uderzeniem po dalszym rogu wpisuje się na listę strzelców!

62'

GOL DLA WISŁY! ZDENEK ONDRASEK!!!

61'

Mateusz Lis pewnie piąstkuje poza pole karne.

Piotr Tomasik zmienia Kamila Jóźwiaka.

60'

Mateusz Lis z trudem odbija piłkę poza linię końcową po strzale z dystansu!

58'

I upomniany został Joao Amaral

57'

Żółta kartka dla Martina Kostala za faul.

55'

Szybkie rozegranie rzutu wolnego z rzutu wolnego i ostre wstrzelenie piłki przez Martina Kostala w "szesnastkę? Piłka odbija się od kolana Duńczyka i wpada do siatki tuż przy słupku!

55'

[b]WISŁA NA PROWADZENIU! SAMOBÓJ CHRISTIANA GYTKJA!!![

54'

Podrażniony Lech próbuje szybko wrócić na prowadzenie. Jednak strzał Macieja Gajosa blokuje Jakub Bartkowski.

51'

Sędzia uznaje gola Zdenka Ondraska! Wisła odrobiła dwubramkową stratę i jest remis w Poznaniu!

52'

Zdenek Ondrasek kieruje piłkę do siatki Kolejorza" po podaniu Jesusa Imaza! Sędzia odgwizduje pozycję spaloną Hiszpana,

Będzie wideoweryfikacja!

48'

Stały fragment gry "Białej Gwiazdy" nie przynosi zagrożenia pod bramką Jasmina Buricia.

47'

Żółta kartka dla Vernona De Marco za faul na Jakubie Bartoszu. Rzut wolny dla Wisły z prawej strony.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

45'

+1' Mateusz Lis z trudem odbija piłkę przed siebie po strzale Macieja Gajosa.

Po doliczeniu minuty Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. Lech Poznań prowadzi z Wisłą Kraków 2:1. Na trafienia Joao Amarala i Christiana Gytkjaera odpowiedział Martin Kostal.

45'

Teraz prawą stroną próbował szarpnąć Jakub Bartosz. Po starciu z Vernonem De Marco padł na murawę tuż przy linii bocznej pola karnego, ale sędzia - mimo protestów gości - nakazał grać dalej.

43'

O proszę! Joao Amaral uderza z przewrotki z kilkunastu metrów! Posłał piłkę zza "zasłony" Jakuba Bartkowskiego w stronę bliższego słupka, ale Mateusz Lis broni!

41'

Kamilowi Jóźwiakowi "uciekła" piłka w polu karnym, więc zagrywa na 25. metr do Pedro Tiby. Ten wrzuca w "szesnastkę" do Christiana Gytkjaera, lecz temu zabrakło centymetrów, by "zgasić" piłkę.

40'

Rafał Janicki dobrze przecina piłkę kierowaną na wolne pole do Jesusa Imaza ok. 30 metrów od własnej bramki. Jednak podanie "do przodu" było dalekie od ideału...

38'

Psuje się to widowisko. Jak nie niedokładne dośrodkowanie, to faul Zdenka Ondraska na Macieju Makuszewskim. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

33'

Goście spokojnie rozgrywają piłkę. Lech w "niskim pressingu". Akurat takich obrazków wolelibyśmy nie śledzić...

32'

Jakub Bartosz nie podnosi się z murawy - w ferworze walki o pozycję został przypadkowo trafione w twarz przez Kamila Jóźwiaka. Pomocnik Wisły może kontynuować grę.

30'

Dobre dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka w pole karne. Tym razem Joao Amaral i Christian Gytkjaer nie sięgnęli piłki.

28'

To spotkanie, a dokładniej jej niespełna 30 minut, powinno być wizytówką Ekstraklasy. "Dzieje się"!

27'

Martin Kostal mógł wyrównać! Pomylił się nieznacznie!

24'

Chwilę wcześniej wyborną okazję zmarnował Joao Amaral, uderzając obok bramki w dogodnej okazji! Mateusz Lis wybił piłkę z "piątki"i po wielkim błędzie Rafała Janickiego Martin Kostal uderza technicznie po dalszym rogu nie do obrony!

24'

WISŁA ŁAPIE KONTAKT! MARTIN KOSTAL!!!

23'

Maciej Gajos zdecydował się na strzał z ok. 17 metrów! W ostatniej chwili został zablokowany.

20'

Goście dążą do strzelenia gola kontaktowego, bo wiedzą, że "2:0 to niebezpieczny wynik". Jednak atak Jakuba Bartkowskiego z Jakubem Bartoszem zastopowali Pedro Tiba z Vernonem De Marco.

18'

Napastnik Lecha uderzył pewnie, w środek bramki. Mateusz Lis rzucił się w stronę (swojego) lewego słupka!

A ręką w polu karnym zagrał Rafał Pietrzak.

18'

CHRISTIAN GYTKJAER NIE MYLI SIĘ!!!

17'

Sędzia nie ma wątpliwości! Po centrze Macieja Makuszewskiego ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z piłkarzy Wisły! Rzut karny!

14'

Maciej Sadlok góruje we własnym polu karny. Poradził sobie z rywalem; wrzucał Kamil Jóźwiak.

11'

Ależ bliska wyrównania była "Biała Gwiazda"! Niestety, Jakub Bartosz uderza z ostrego kąta obok bramki Jasmina Buricia!

10'

Portugalczyk przejmuje piłkę przed polem karnym Wisły i po ograniu Macieja Sadloka uderza fałszem po dalszym rogu nie do obrony!

8'

GOL DLA LECHA! JOAO AMARAL!!!

4'

Ależ okazja gospodarzy! Maciej Gajos ruszył do prostopadłej piłki z głębi pola (zagrywał Pedro Tiba), ale ten z linii 16. metra obija prawy słupek!

2'

Teraz Martin Kostal wbiega w "szesnastkę", wzdłuż jej linii bocznej. Skutecznie poradził sobie z nim Rafał Janicki.

1'

Z wysokiego "C' zaczęli gości! Świetny cross z prawej strony do Rafała Pietrzaka na 18. metr, który wystawił sobie piłkę do strzału prawą nogą. Uprzedził go Zdenek Ondrasek, którego uderzenie w środek bramki pewnie wyłapuje Jasmin Burić.

1'

Paweł Raczkowski gwiżdże i pierwszą połowę zaczyna ze środka Zdenek Ondrasek!

17:59

I pora na losowanie stron. Kapitanami są Maciej Makuszewski oraz Maciej Sadlok.

17:55

I meldujemy się przy Bułgarskiej! Obie "jedenastki" wychodzą na murawę - za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:51

Rezerwowi Lecha Poznań: Matus Putnocky - Łukasz Trałka, Paweł Tomczyk, Darko Jevtić, Mihai Radut, Maciej Orłowski, Piotr Tomasik.

17:48

Coraz bliżej meczu

17:44

Po 4 kolejkach goście dzisiejszego spotkania są na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Na inaugurację sezonu bezbramkowo zremisowali z Arką Gdynia, wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica (2:1), kolejny mecz u siebie przegrali z Jagiellonią (0:1), a 9 dni termu zremisowała (1:1) z imienniczką z Płocka.

Z kolei Kolejorz odniósł komplet zwycięstw, a w trzech ostatnich spotkaniach nie stracił gola. Na pokonanym polu zostawiał odpowiednio: Wisłę Płock (2:1), Cracovię (2:0), Śląsk Wrocław (1:0) i Zagłębie Sosnowiec (4:0).

Jak zatem będzie dzisiaj?

17:42

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Tibor Halilović, Rafał Boguski, Zoran Arsenić, Marko Kolar, Kamil Wojtkowski, Patryk Małecki.

17:40

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Raczkowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią:

17:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania

17:35

To będzie hit 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy - za 25 minut Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością (ta pojawi się na stadionie) z Wisłą Kraków! Czy piłkarze "Białej Gwiazdy" przerwą serię gospodarzy, którzy jako jedyni zdobyli w tym sezonie komplet punktów?