Arka GdyniaArka Gdynia
1 : 2
1. połowa0 : 2
17:59

Legia wygrała ten mecz doświadczeniem. Po czerwonej kartce dla przeciwnika trochę się rozluźnili, ale zdołali dowieźć zwycięstwo! Wojskowi dalej walczą o dublet w tym sezonie!

100'

Koniec! Legia Warszawa wygrywa Puchar Polski po raz 19 w swojej historii!

99'

Chwila dekoncentracji obrony Legii i Dawid Sołdecki pakuje piłkę do bramki po bardzo długim dograniu z rzutu autowego!

98'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dawid Sołdecki daje jeszcze nadzieje Arce Gdynia!

95'

Eduardo bardzo źle dogrywa w pole karne i strata piłki.

92'

Damagoj Antolić wyszedł sam na sam z bramkarzem Arki, ale tym razem to Steinbors był górą!

90'

Aż 10 minut doliczone. Wszystko konsekwencją zachowania kibiców.

89'

Na ostatnie minuty na murawie melduje się Eduardo Da Silva. Zmienia Michała Kucharczyka.

87'

Cafu uderza z 20 metra, ale trafia w swojego rywala.

83'

Ależ znakomity strzał z wolnego Sebastiana Szymańskiego! Zabrakło dosłownie kilku centymetrów, a młody pomocnik Legii zdjąłby pajęczynę z okienka bramki!

80'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Arki. Tym razem jednak strzał Szymańskiego został spokojnie zablokowany.

77'

Znowu przerwa w grze. Na murawie wylądowały race i petardy.

75'

Takie zagrania powinny się kończyć bardzo długim zawieszeniem.....

74'

Roszada także w Legii. Strzelec pierwszej bramki - Jarosław Niezgoda opuszcza murawę, a melduje się na niej Kasper Hamalainen.

73'

Adam Marciniak wchodzi w miejsce Michała Nalepy.

73'

Jarosław Niezgoda uderza głową tuż nad bramką Arki.

71'

Po weryfikacji VAR Piotr Lasyk wyciąga czerwoną kartkę! Grzegorz Piesio musiał wylecieć z boiska! To cud, że nie złamał Szymańskiemu nogi...

68'

Grzegorz Piesio bardzo brzydko fauluje Sebastiana Szymańskiego! To był brutalny atak! Oby nic poważnego nie stało się młodemu zawodnikowi Legii.

65'

Miroslav Radović schodzi z boiska i żegnany jest gromkimi brawami. W jego miejsce wchodzi Sebastian Szymański!

64'

Piotr Lasyk nakazuje grać dalej! Wracamy do meczu!

59'

57'

Mecz wstrzymany. Bardzo ograniczona widoczność, a jest to skutkiem odpalenia środków pirotechnicznych.

55'

Michał Nalepa zauważył wysuniętego Radosława Cierzniaka i notuje obiecującą próbę strzału z bardzo daleko. Zabrakło naprawdę niewiele.

53'

Potężne uderzenie Cafu sprzed pola karnego! Piłka minimalnie mija poprzeczkę bramki Steinborsa!

52'

Dobra akcja Arki, zakończona zablokowanym strzałem Siemaszki.

47'

Siemaszko nie opanował zagranej futbolówki i przejmuje ją Phillips.

46'

Od środka drugie 45 minut rozpoczęli Gdynianie.

46'

Na drugą połowę nie wybiegł również Andrij Bohdanow. W jego miejsce wszedł Grzegorz Piesio.

46'

Podwójna zmiana w ekipie Arki Gdyni! Maciej Jankowski schodzi, a w jego miejsce Rafał Siemaszko!

16:47

Legia jedną nogą jest już przy 19 trofeum za zdobycie Pucharu Polski! Wojskowi są drużyną lepszą, bardziej konkretną. Ciężko jest spodziewać się, że Arka zdoła jeszcze wygrać ten mecz.

46'

Koniec pierwszej części meczu!

44'

Dobre uderzenie z dystansu Bogadnowa, lecz Radosław Cierzniak stanął na wysokości zadania.

42'

Michał Nalepa ogląda żółtą kartkę za faul na Radoviciu.

41'

Bardzo dobra, szybka wymiana podań Legionistów. Dobrze ustawieni defensorzy Arki zwalniają jednak akcję swoich przeciwników.

16:38

39'

Radosław Cierzniak notuje niepewne wyjście z bramki. Na szczęście dla jego drużyny zdążył wrócić i opanować sytuację.

36'

To było bardzo słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Cafu. Portugalczyk mógł tylko przeprosić swoich kolegów.

34'

Mateusz Szwoch oddaje strzał, ale pewnie broni Radosław Cierzniak.

30'

Michał Marcjanik popełnia fatalny błąd. Na podobnym poziomie co wczorajszy kiks Svena Ulreicha! Cafu tylko spokojnie dobił piłkę z ok. 7 metra! Legia pewnie zmierza po końcowy triumf!

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cafu wykorzystuje błąd defensywy rywala!

27'

Ależ walka pomiędzy Helstrupem, a Niezgodą. Stoper Arki był jednak dużo silniejszy od strzelca pierwszej bramki.

25'

Zamieszanie w polu karnym Legii po rzucie rożnym! Na szczęście dla kibiców z Warszawy Cafu wyjaśnia sytuację.

24'

Strzał Sołdeckiego z dystansu i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

20'

Michał Pazdan i Williamy Remy ustawieni niczym w zegarku. Maciej Jankowski bez szans w walce ze stoperami Legii!

17'

Bardzo dobry kontratak Legii. Ostatecznie jednak Michał Kucharczyk psuje ostatnie, najważniejsze podanie! A za plecami obrońców już czekał Jarosław Niezgoda.

15'

To mogło być 2:0! Marko Vesović wpadł w pole karne, zszedł na lewą nogę, uderzył, tylko że tym razem znakomicie broni Pavels Steinbors!

12'

Perfekcyjne dośrodkowanie Damagoja Antolicia na głowę Niezgody, który pewnym strzałem pokonuje Steinborsa! Wymarzony start Legionistów!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jarosław Niezgoda otwiera wynik tego finału!

11'

Miroslav Radović położył na ziemie swojego rywala, uderzył..... i jego strzał zostaje zablokowany! Było blisko.

10'

Zamieszanie w polu karnym Legii, jednak spokojnie defensorzy mistrza Polski wybijają piłkę.

8'

Dobra interwencja Steinborsa, który wyłapuje wstrzelenie piłki przez Kucharczyka.

5'

2'

Mocna walka o piłkę Niezgody z Sołdeckim i młody snajper Legii fauluje swojego rywala.

1'

Piotr Lasyk gwizdnął po praz pierwszy! Czas poznać zdobywcę Pucharu Polski sezonu 2017/2018!

15:57

Czas na Mazurek Dąbrowskiego!

15:55

Obie drużyny opuszczają tunel! Towarzyszy im przy tym piękna oprawa!

15:50

Do pierwszego gwizdka zostało już tylko 10 minut! Kibice obu drużyn szykują się do głośnego wspierania swoich ulubieńców!

15:38

W dzisiejszym meczu swój debiut będzie miała nowa nagroda. Specjalny but dla najlepszego piłkarza Wielkiego Finału! Odpowiedzialność za wybór laureata padnie na Stefana Majewskiego, Czesława Michniewicza i Jacka Magierę!

15:33

Do składu Legii powraca dzisiaj Miroslav Radović. Kapitan mistrz Polski jest bardzo ważną postacią drużyny. To on dzisiaj po ewentualnym zwycięstwie podniesie w górę puchar!

15:25

Sytuacja Arki wygląda troszkę inaczej. Również w piątek Gdynianie rozegrali swój mecz, który przegrali aż......5:1. Nie ma co ukrywać, taki mecz może podciąć skrzydła. Puchar Polski, a szczególnie finał rządzi się jednak swoimi prawami!

15:20

Legia w ostatnich tygodniach powoli wraca do formy. Zmiana trenera przyniosła pożądany efekt. Mistrz Polski wskoczył na fotel lidera, a mecze z Wisłą i Korona naprawdę mogły się podobać. Trochę zaskakuje brak w pierwszym składzie Sebastiana Szymańskiego, który był najlepszym zawodnikiem Legii w piątkowym meczu.

15:13

Droga do finału Legii Warszawa: 4:1 Wisła Puławy, 4:0 Ruch Zdzieszowice, 7:3 Drutex-Bytovia (w dwumeczu), 3:2 Górnik Zabrze (w dwumeczu).

15:10

Droga do finału Arki Gdynia: 4:2 Śląsk Wrocław (po dogrywce), 2:1 Podbeskidzie Bielsko Biała 2:1 (po dogrywce), 3:1 Chrobry Głogów (w dwumeczu), 2:2 Korona Kielce (w dwumeczu)

15:07

15:00

Znamy również skład Arki Gdynia! Najbardziej brakuje Luci Zarandii, który w ostatnich tygodniach prezentował bardzo wysoką formę.

14:55

Kibice Legii

14:53

W tamtym roku Arka Gdynia zaskoczyła cała piłkarską Polskę. Owszem, drogę do finału z 2017 roku mieli łatwą. Pokonali kolejno: Olimpię Zambrów, KSZO Ostrowiec, Drutex-Bytovia i Wigry Suwałki. Udało im się więc awansować aż do finału bez pojedynku z Ekstraklasową drużyną. Dopiero w finale pokonali faworyzowanego Lecha Poznań. Czy dzisiaj również zdołają przeciwstawić się dużo wyżej notowanemu rywalowi?

14:45

Kibice Legii wyruszyli spod Łazienkowskiej i idą w stronę Stadionu Narodowego! Wsparcie najwyższej klasy!

14:40

Legia stawiana jest w roli dużo większego faworyta. Nikt tego nie będzie ukrywał. Różnica w budżetach i potencjale jest ogromna. Piłka, a w szczególności piłka w Polsce jest nieprzewidywalna. Wojskowi to wielki potentat. W przeciągu 10 ostatnich lat zdobywali to trofeum aż sześciokrotnie.

14:35

Skład Legii jest już znany! Dean Klafurić przygotował kilka niespodzianek. Cafu i Radosław Cierzniak nie grają na co dzień w pierwszym składzie Wojskowych.

14:32

Z tej strony na relację LIVE zaprasza Bartłomiej Modzelewski! Pierwszy gwizdek za niecałe półtorej godziny!

14:30

Mistrz Polski kontra obrońca Pucharu! Ekspert kontra nowicjusz! Faworyt kontra kopciuszek! Legia Warszawa kontra Arka Gdynia! Czas na wielki finał Pucharu Polski! Czy to Legia wzniesie trofeum po raz 19? A może drużyna z Gdyni obroni tytuł sprzed roku? Emocji na pewno nie zabraknie!