4 : 1
Korona KielceKorona Kielce
1. połowa3 : 0
20:03

Wisła dowozi zwycięstwo i awansuje na czwarte miejsce w tabeli, gdyż w Warszawie Górnik przegrał 0-2. Przed Nafciarzami jednak bardzo trudny wyjazd, bo do Białegostoku, gdzie zagrają z wciąż walczącą o mistrzostwo Jagiellonią. Na dziś to wszystko w naszej relacji, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron.

96'

Koniec! Wisła Płock gromi Koronę!

89'

Strzelec karnego opuszcza plac gry. W jego miejsce Rogalski

88'

GOOOL!!! Pewnie Varela!

86'

Karny dla Płocka! Czekamy na potwierdzenie VARem

84'

Michala przedarł się prawym skrzydłem, ale stracił, zamiast podawać do lepiej ustawionego Bilińskiego

82'

Stilić za głęboko z rzutu rożnego i piłkę wyłapuje Hamrol

80'

Malarczyk za Cebulę. Komplet zmian w Koronie

79'

Głupota Gardawskiego, brutalny faul na Bilińskim i mamy czerwoną kartkę dla zawodnika Kielczan. Korona w osłabieniu

79'

GOOOOL! Nie myli się Kapidzić!

78'

Stefańczyk wycina Cebulę przy linii końcowej i mamy jedenastkę dla Kielczan

76'

Opuszcza plac gry bohater dzisiejszego meczu, Jose Kante. Semir Stilić w jego miejsce

77'

6315 kibiców ogląda dzisiaj mecz na stadionie w Płocku.

73'

Prostopadła piłka w kierunku Rasaka, ale wychodzący z bramki Hamrol uprzedza rezerwowego Wisły

71'

Zmiana w Wiśle. Rasak za Furmana

64'

Michalak potężnym wolejem na dalszy słupek sprawdza czujność Hamrola. Górą bramkarz Kielczan

60'

Michalak z niesamowitym podaniem w uliczkę pomiędzy pięcioma obrońcami Korony. Adresatem Varela, jednak Urugwajczyk spóźnił się z wślizgiem i nie przyjął piłki. Gdyby to zrobił, byłby sam na sam z Hamrolem.

59'

Możdżeń pięknie przymierzył, ale Dahne jeszcze lepiej obronił! Wciąż bez gola dla Korony

59'

Kartka dla Szymańskiego

58'

Rzut wolny dla Korony około 25 metrów od bramki gospodarzy.

55'

Możdżeń miękko do Aankoura w polu karnym Wisły. Marokańczyk nie opanował jednak piłki i od bramki Dahne

50'

Michalak prawą stroną i z zejściem w pole karne. Niestety skrzydłowy Nafciarzy nieco wyrzucił się zwodem i strzelał z bardzo trudnej pozycji. Rzut rożny dla Wisły po rykoszecie

49'

Wrzutka Cebuli w kierunku dalszego słupka, ale piłka ląduje nietknięta za linią końcową

48'

Diaw sfaulowany przez Furmana na wysokości pola karnego. Szansa dla Korony

47'

Michalak taranuje Kovacevicia, za co dostaje kartkę.

46'

Wznawia Wisła Płock

46'

W przerwie Kapidzić zmieni Petraka

19:01

W Warszawie Legia prowadzi z Górnikiem 1:0. Oznacza to, że w tej chwili to Nafciarze są na czwartej lokacie dającej kwalifikacje do Ligi Europy

18:55

Korona w pierwszej połowie praktycznie nie istniała. Jeden strzał Możdżenia, który wylądował na słupku po rękawicy Dahne, ale poza tym kompletnie nic. Wisła gra pewnie w środku pola i w obronie kompletnie tłamsząc poczynania ofensywne Kielczan. Nie inaczej jest w ataku, gdzie Kante, Varela i Michalak robią z obrońcami gości co tylko chcą. Jeśli Korona nie otrząśnie się i nie zacznie grać na przyzwoitym poziomie, to możemy spodziewać się jeszcze większego pogromu.

46'

Przerwa w Płocku

45'

Gardawski fauluje Kante, za co ogląda żółtą kartkę

45'

Wyrzucony pod linię końcową Varela traci piłkę, jednak ta odbita wpada pod nogi nabiegającego Kante, który bombą pod poprzeczkę zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu

42'

GOOOOOOL!!! Kante potężnym strzałem podwyższa wynik!

40'

Diaw głęboko w pole karne Wisły. Jak się okazało, za głęboko, gdyż nikt jej nie strącił

38'

Kante do Vareli, jednak piłka zagrana za mocno pada łupem Hamrola

35'

Od kilku minut oglądamy nieco chaotyczną grę w środku pola po obu stronach

31'

Błyskawiczna odpowiedź Korony! Cebula do Możdżenia, który bez namysłu uderza. Piłka odbija się od rękawicy Dahne i po słupku wychodzi w boisko!

30'

Było blisko trzeciego gola dla Wisły! Szymański w kontrataku podał jednak za plecy i stracili Płocczanie

30'

Aankour za Kallaste. Wymuszona zmiana w Koronie

29'

Trzeci z kolei rzut rożny dla Płocka zakończony niecelną główką Recy.

27'

Ukarany Możdżeń

28'

Kallaste opatrywany za linią boczną. Najprawdopodobniej konieczna będzie zmiana.

24'

GOOOOOOL...... By był, gdyby nie spalony. Możdżeń pięknie zagrał w uliczkę do Soriano, a ten pokonał bramkarza Wisły płaskim strzałem. Niestety dla Koroniarzy, Włoch był na pozycji spalonej

22'

Furman fauluje Możdżenia. Wolny dla Korony blisko pola karnego

19'

Michalak dośrodkował z linii końcowej w kierunku Kante, jednak szybszy był Hamrol.

19'

Korona próbuje przedostać się w pobliże bramki Płocczan, ale starania Koroniarzy przypominają bicie głową w mur. Linia pomocy Wisły wspierana przez obrońców jest praktycznie nie do przejścia

17'

Mało się dzieje w Płocku,a le jeśli już mamy akcję, to z bramką! Piękny rajd Michalaka prawym skrzydłem i płaska wrzutka wprost na nogę Bilińskiego, kóry dopełnił formalności.

15'

GOOOOOOL!!! Biliński!

8'

Mieliśmy kilka minut spokojnej gry, ale teraz Wisła bliska podwyższenia wyniku. Niestety dla Nafciarzy Biliński źle przyjął piłkę, która została wybita przez interweniującego na 15. metrze Hamrola

3'

Asysta Recy, który wrzucił piłkę z autu na pole bramkowe. Kante przepchnął jednego z obrońców Korony, dostawił nogę i pokonał bezradnego Hamrola

2'

GOOOOOOL!!! Kante otwiera wynik!

1'

Korona od środka

17:48

Ławka Korony: AAnkour, ALomerović, Cvijanović, Karaczawa, Kapidzić, Kosakiewicz, Malarczyk

17:47

Rezerwowi Wisły Płock: Byrtek, Kiełpin, Rasak, Rogalski, Sielewski, Stilić, Stępiński

17:44

Dzisiejsze spotkanie jest zdecydowanie ważniejsze dla zespołu Nafciarzy. Korona w lidze nie gra już o nic, plasuje się na 7 miejscu w tabeli i nie trapią ją żadne zmartwienia. Co innego Płocczanie. Drużyna Jerzego Brzęczka jest w tej chwili piąta, a do czwartego Górnika Zabrze traci 3 punkty. Zwycięstwo z Koroną pozwoli Wiśle zachować matematyczne szanse na europejskie puchary.

17:40

Dzień dobry! Niedzielne popołudnie to wymarzony czas na grupę mistrzowską LOTTO Ekstraklasy! Wita się z Państwem Hubert Jan Faron i zapraszam na mecz pomiędzy Wisłą Płock, a Koroną Kielce.