Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 2
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
93'

Koniec spotkania! Jagiellonia wygrywa w Lubinie z Zagłębiem 2:1. Gole dla białostoczan strzelali Taras Romanczuk i Bartosz Kwiecień, a honorowe trafienie dla "Miedziowych" było dziełem Jakuba Tosika.

Na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (Szymański 22', Bochniewicz 75' samob.)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 4:1 (Kante 2' i 42', Biliński 14', Varela 89; k. - Kądzior 78' k.')
  • 90. minuta Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (Gytkjaer 49')
93'

Teraz gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym faulu na Jakubie Maresie! Upadł teatralnie przed Guilherme!

90'

Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej odsłony. I Piotr Wlazło skoszony przez Bartłomieja Pawłowskiego. Niektórzy z podlaskiej drużyny domagali się czerwonej kartki, ale bezskutecznie.

89'

Sasa Balić również z żółtą kartą (dziewiątą).

89'

Całkiem niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Roman Bezjak faulował rywala. a sprawiedliwość chciał wymierzyć sprawiedliwość. Żółta kartka dla napastnika Jagiellonii (nie zagra w ostatnim meczu ligowym)...

87'

Lubomir Guldan dopada do centry Filipa Starzyńskiego na wysokości bliższego słupka i podbija ją nad bramkarzem w stronę dalszego. Niemal z linii bramkowej do siatki kieruje ją Jakub Tosik, uprzedzając obrońcę Jagiellonii!

87'

"MIEDZIOWI" ŁAPIĄ KONTAKT! JAKUB TOSIK!!!

86'

Tej niedzieli nie będzie dobrze wspominać Jakub Mares. Znowu nie trafia w piłkę w polu karnym po podaniu Filipa Starzyńskiego.

84'

Rozpędzonego Sasą Balicia powalił na murawę Roman Bezjak. Centrostrzał Filipa Starzyńskiego wpada do "koszyczka" Mariana Kelemena.

83'

"Żółtko" dla Cilliana Sheridana.

83'

W pierwszej akcji Roman Bezjak zdołał wywalczyć rzut rożny. Guilherme w narożniku, ale pewnie interweniuje Dominik Hładun.

82'

Roman Bezjak wchodzi za Przemysława Frankowskiego.

81'

Piotr Wlazło w roli lewoskrzydłowego wrzuca fałszem w pole karne rywala. Cillian Sheridan skoczył jednak niżej od Lubomira Guldana.

78'

3 890 widzów w Lubinie.

78. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (Kante 2' i 42', Biliński 14' - Kądzior 78' k.')
  • Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (Gytkjaer 49')
75'

... a w Zagłębiu Łukasz Janoszka wchodzi za Filipa Jagiełłę.

75'

Za Arvydasa Novikovasa wchodzi Jakub Wójcicki...

72'

Filip Jagiełło w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Ivan Runje wyjaśnia sytuacje wybiciem na rzut rożny. Po nim nieudany strzał gospodarzy - Marian Kelemen z "piątki".

71'

Lubomin Guldan, do którego wróciła opaska kapitana, wygarnia piłkę spod nóg Cilliana Sheridana. Wślizgiem wybija ją poza linię końcową. Po kornerze Bartosz Kwiecień główkuje metr obok prawego słupka.

69'

Taras Romanczuk chciał drugi raz dzisiaj wpisać się na listę strzelców. Huknął co sił zza linii 16. metra ponad bramką "Miedziowych".

67'

Sasa Balić niemal idealnie podłączył się środkiem do akcji ofensywnej. Niemal, bo uderzył z woleja po łuku, a nie po cięciwie. Marian Kelemen z "piątki".

19:28

64'

Rzut wolny dla gospodarzy. Filip Starzyński ustawia piłkę ok. 30 metrów od bramki i uderza wysoko nad bramką.

63'

Zmiana w ekipie gości. Piotr Wlazło zastępuje Martina Pospisila.

60'

Jakubowi Maresowi brakowało centymetrów, by skierować piłkę do siatki Jagiellonii z kilku metrów! To powinien być gol!

57'

... i Bartłomiej Pawłowski zmienia Bartosza Ślisza.

57'

Owacja na stojąco dla schodzącego z boiska Aleksandara Todorovskiego. To jego ostatni występ w barwach "Miedziowych". Na murawie jest już Alan Czerwiński.

Todorovski miał też szpaler i otrzymał pamiątkową koszulkę.

56'

Łukasz Burliga z żółtą kartką. To 14. w tym sezonie.

55'

55. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej[/b]

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 (Szymański 22')
  • Wisła Płock - Korona Kielce 3:0 (Kante 2' i 42', Biliński 14'')
53'

Bardzo dobre dośrodkowanie z prawego narożnika na 6. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Bartosz Kwiecień. Mocnym uderzeniem głową pokonuje Dominika Hładuna!

53'

BARTOSZ KWIECIEŃ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

52'

A teraz korner dla piłkarzy Ireneusza Mamrota.

51'

Z rzutem rożnym poradzili sobie piłkarze Jagiellonii, ale piłka spadła na 30. metr pod nogi Filipa Jagiełły. Jego płaską próbę pewnie wyłapuje Marian Kelemen.

49'

W odpowiedzi bardzo dobrą okazję marnuje Jakub Mares! Strzela z pola karnego wprost w bramkarza gości!

48'

Przemysław Frankowski urwał się prawą stroną i podaje przed pole karne do Martina Pospisila. Czech uderza bez przyjęcia metr-półtora nad poprzeczką.

46'

Druga połowa rozpoczęta.Obie strony przystępują do niej bez zmian.

18:58

Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie - Jagiellonia. Po pierwszej połowie prowadzą goście po golu Tarasa Romanczuka.

45'

+1' Po doliczeniu jednej minuty Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę w Lubinie. Zagłębie przegrywa z Jagiellonią po golu Tarasa Romanczuka.

Na innych boiskach grupy mistrzowskiej - PRZERWA

• Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0
45'

Spóźniony wślizg i faul Jakuba Tosika na Cillianie Sheridanie. Żółta kartka.

44'

Nieudane dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego. Posyła piłkę akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

42'

Przemysław Frankowski wystartował do kontry w postaci podania na wolne pole. Bartosz Kopacz przecina podanie w kole środkowym. Gdyby nie on, to skrzydłowy Jagiellonii pobiegłby sam na bramką gospodarzy.

40'

Zdaniem arbitra Jakub Tosik faulował Nemanję Mitrovicia. Obaj zawodnicy poszli na wślizgu do bezpańskiej piłki, a pomocnik Zagłębia nie mógł uwierzyć, że to on przewinił.

38'

Po chwili próba centrostrzału Arvydasa Novikovasa. Brakowało ok. 2-3 metrów do celu.

36'

Cillian Sheridan... Co on tu zrobił?! Zaczęło się od rajdu Arvydasa Novikovasa, który wyciągnął z bramki Dominika Hładuna. Litwin podaje do kolegi z drużyny, który nie trafił czysto w piłkę...

35'

Łukasz Burliga nadepnął na stopę Sasy Balicia. Mimo że obrońca Zagłębia leżał na murawie to sędzia nakazał grać dalej. Kontra białostoczan skończyła się kilka metrów za linią środkową.

33'

Rzut rożny dla Zagłębia z prawej strony. Centra na bliższy słupek, gdzie... Cillian Sheridan mocną główką wyjaśnia sytuację wybiciem poza pole karne.

31'

Żółta kartka dla Jakuba Maresa za faul na Bartoszu Kwietniu. Za mocno wypuścił sobie piłkę i chcąc naprawić swój błąd, sfaulował rywala. Dla niego sezon już się skończył - nie zagra w ostatnim meczu ligowym.

31'

1/0 Strzały/strzały celne 6/3

29'

Piłkarze Mariusza Lewandowskiego mają problem z wyjściem z piłką poza linię środkową.

Chociaż teraz się udało .Jakub Mares w roli prawoskrzydłowego i piłka trafia pod nogi Jakuba Tosika. Ten uderza z ok. 18 metrów obok lewego słupka bramki Mariana Kelemena.

18:29

Mały spoiler

24'

Bardzo dobre (i sprytne) zagranie Guilherme obok muru na 5. metr, skąd Taras Romanczuk kieruje piłkę do siatki obok bezradnego Dominika Hładuna!

24'

GOL DLA JAGIELLONII! TARAS ROMANCZUK!!!

23'

Rzut wolny dla gości z lewej strony. Dobrze centrował na dalszy słupek Guilherme, lecz był tam jedynie Jakub Tosik. Niebezpieczeństwo zażegnane.

21'

Nieudany cross Łukasza Burligi na lewą stronę do Guilherme. Dostał piłkę kilka metrów za plecy.

20'

20. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:0
  • Wisła Płock - Korona Kielce 2:0 (Kante 2, Biliński 14'')
18'

Ciekawie zapowiadała się akcja lubinian przed polem karnym Jagiellonii. Jednak podanie do Jakuba Maresa było bardzo niedokładne.

16'

I w bramce Zagłębia jest... Arvydas Novikovas. Chciał wjechać do niej z piłką, ale że został wzięty w "sandwich" przez dwóch obrońców gospodarzy, to znalazł się w niej jedynie Litwin.

13'

Trochę to trwało, ale wydaje się, że z zawodnikiem Jagiellonii jest wszystko w porządku.

11'

Przerwa w grze. Na murawie leży Łukasz Burliga.

10'

9. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Wisła Płock - Korona Kielce 1:0 (Kante 2')
8'

Dominik Hładun wybija piłkę sprzed linii końcowej do boku pod nogi Guilherme. Jego centra była podbita i wyszła na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

7'

Bartosz Kwiecień nie zdążył uderzyć w stronę bramki. Uprzedził go Lubomir Guldan.

6'

Napastnik Jagiellonii jest coraz bliżej celu! Huknął z 17 metrów po dalszym rogu, gdyby nie rykoszet po nodze Bartosza Kopacza, to zapewne wpisałby się na listę strzelców!

5'

Cillian Sheridan znowu w roli głównej. Przejął bezpańską piłkę przed linią 16. metra i płaskim uderzeniem chciał pokonać bramkarza Zagłębia. Ten spokojnie chwyta piłkę.

3'

Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Guilherme z lewej strony. Po chwili Cillian Sheridan składał się do strzału z "szesnastki". W ostatniej chwili powstrzymał go Lubomir Guldan.

1'

Pinball ok.25 metrów od bramki "Miedziowych". W końcu piłka trafia pod nogi Przemysława Frankowskiego. Ten uderza prostym podbiciem w środek bramki, czym znacznie ułatwił Dominikowi Hładunowi interwencję .

1'

Jarosław Przybył gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają przyjezdni!

17:57

Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Aleksandar Todorovski i Taras Romanczuk!

17:52

Rezerwowi Zagłębia Lubin: Piotr Leciejewski - Łukasz Janoszka, Arkadiusz Woźniak, Patryk Tuszyński, Alan Czerwiński, Bartłomiej Pawłowski, Daniel Dziwniel.

17:50

W rundzie jesiennej Jagiellonia wygrała z Zagłębiem 3:1. Na listę strzelców wpisali się Fedor Cernych, Karol Świderski i Przemysław Frankowski. Honorowe trafienie dla "Miedziowych" zanotował Jakub Świerczok.

Natomiast na wiosnę to lubinianie byli górą. Wygrali u siebie po bramce Filipa Starzyńskiego.

Jak będzie dzisiaj?

17:48

Przyda się wsparcie w Lubinie

17:46

Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 8. miejscu grupy mistrzowskiej z dorobkiem 49 porażek. Tyle samo ma będąca piętro wyżej Korona Kielce, ale zawodnicy Mariusza Lewandowskiego będą chcieli zmazać plamę w postaci dwóch porażek z rzędu (a trzech w ostatnich czterech spotkaniach).

Z kolei białostoczanie, którzy zgromadzili 61 punktów, są wiceliderem. Do legii tracą trzy "oczka", a na będącym na najniższym stopniu podium Lechem dwa punkty przewagi (czwarty Górnik ma 57 punktów a Wisła Płock i Wisła Kraków - po 54)

17:44

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Mariusz Pawełek - Roman Bezjak, Guti, Jakub Wójcicki, Rafał Grzyb, Piotr Wlazło, Karol Świderski.

17:42

17:40

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Bartosz Głąb:

17:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

17:35

Wszyscy znamy slogan, że "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Z tego założenia wychodzą też w Jagiellonii, która za 25 minut zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem. Żeby przedłużyć swoje szanse o mistrzostwo, musi dzisiaj wygrać i jeszcze liczyć na potknięcie Legii (o 18 gra u siebie z Górnikiem Zabrze). Czy wszystko pójdzie dzisiaj po myśli Ireneusza Mamrota i jego zawodnikom? A może Mariusz Lewandowski nakreślił plan, który powstrzyma żółto-czerwonych?