Niedziela, 13 maja 2018, godz. 18:00
2 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
93'

Koniec meczu w Warszawie! Legia wygrywa z Górnikiem 2:0 i do mistrzostwa potrzebny jest jej jeden punkt w Poznaniu! Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

90'

Trzy minuty doliczone przez sędziego technicznego.

88'

Jest bramka dla Zagłębia, na razie tylko kontaktowa. Do końca spotkania zostało już dosłownie kilka minut.

87'

Kasper Hamalainen! Przecież to musiało być 3:0! Podanie od Marko Vesovicia, reprezentant Finlandii stanął oko w oko z bramkarzem, miał mnóstwo czasu na strzał, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

85'

Sędzia dopatrzył się faulu Chrisa Philippsa w ataku, ku wściekłości trybun przy Łazienkowskiej.

83'

W ekipie Górnika Daniego Suareza zmienia Daniel Liszka.

81'

Doskonała wrzutka prosto na głowę Igora Angulo, napastnik trafia prosto w Arkadiusza Malarza!

79'

Boisko opuszcza Cafu, którego zmienia William Remy. Legia stawia na defensywę, co zrozumiałe.

79'

Tomasza Loskę efektownie przelobował Kasper Hamalainen, Paweł Bochniewicz dobił strzał Fina próbując zmienić tor lotu piłki!

77'

Po chwili drugą żółtą kartkę ogląda Łukasz Broź!

75'

Gol, Legia podwyższa prowadzenie! Paweł Bochniewicz z bramką samobójczą!

73'

Daniel Smuga zastępuje na placu gry Szymona Matuszka.

71'

Michał Kucharczyk dośrodkowuje prosto pod nogi Kaspra Hamalainena, Fin z kilku metrów uderza ponad poprzeczką!

69'

Boisko opuszcza Miroslav Radović. Serba na placu gry zastępuje Kasper Hamalainen.

67'

Bardzo niecelne dośrodkowanie w pole karne Legii z prawej strony boiska.

65'

Rzut rożny dla Górnika nie przynosi zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

63'

Kibice z Żylety pożegnali Sebastiana Szymańskiego owacją na stojąco, skandowali także jego nazwisko. Młody pomocnik zdecydowanie jest jednym z ulubieńców kibiców.

61'

Pierwsza zmiana w Legii. Sebastiana Szymańskiego zmienia Domagoj Antolić.

59'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Marcina Urynowicza zastępuje Wojciech Hajda.

57'

Legia miała rzut wolny przed polem karnym gości, piłkę w pole karne wrzucał Sebastian Szymański, ale Szymon Marciniak dopatrzył się w tej sytuacji faulu legionistów w ofensywie.

55'

Aut dla Legii 35 metrów od bramki Górnika po akcji Łukasza Brozia.

53'

Jagiellonia Białystok podwyższa prowadzenie w meczu z Zagłębiem Lubin.

51'

Podanie Łukasza Brozia trafiło pod bramkę Górnika, gdzie nie przeciął go żaden z obrońców. Piłka niebezpiecznie przetoczyła się wzdłuż bramki gości!

49'

We wspomnianej sytuacji mocno ucierpiał Szymon Matuszek, kapitan Górnika jest jednak w stanie kontynuować grę.

47'

Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za ostre wejście w nogi rywala pod polem karnym Górnika.

46'

Mecz wznowiony, piłkę ma Legia Warszawa!

18:59

W mecz lepiej weszli zabrzanie, których siła słabła jednak z każdą minutą. W pewnym momencie dali się zdominować ambitnie walczącym legionistom, którzy swoje prowadzenie zawdzięczają dość szczęśliwie zdobytej bramce Sebastiana Szymańskiego. Spotkanie ogląda się nieźle, liczymy na jeszcze więcej emocji po przerwie!

45'

Kibice Legii znów zadymili boisko, sędzia nie doliczył do pierwszej połowy ani sekundy. Do przerwy Legia prowadzi z Górnikiem 1:0.

45'

Z żółtą kartką także Chris Philipps, który zagrał piłkę ręką na własnej połowie.

43'

Adam Wolniewicz z żółtą kartką za faul na Sebastianie Szymańskim przy linii bocznej.

41'

Końcówka pierwszej połowy to zdecydowana dominacja Legii Warszawa.

39'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia – grę wznowił już Tomasz Loska.

37'

Mocne podanie Sebastiana Szymańskiego wzdłuż linii końcowej wybite na rzut rożny przez Daniego Suareza.

35'

...a także dla Łukasza Brozia, który bardzo ostrym faulem przerwał kontrę Górnika.

35'

Żółta kartka dla Marcina Urynowicza za dyskusje z arbitrem...

34'

Michał Kucharczyk, ależ blisko Legia! Po podaniu Sebastiana Szymańskiego wzdłuż linii bramkowej strzał głową z kilku metrów oddał Michał Kucharczyk, jego uderzenie fenomenalnie na rzut rożny sparował Tomasz Loska!

32'

Michał Kucharczyk efektownym podaniem prostopadłym próbował uruchomić Sebastiana Szymańskiego, piłka od skrzydłowego była jednak zdecydowanie za mało precyzyjna, by dotrzeć do celu.

30'

Strzelony gol zdecydowanie dodał gospodarzom wiatru w żagle. Teraz to oni raz za razem zagrażają bramce rywali.

28'

Po rzucie rożnym dla zabrzan strzał głową zdołał oddać Paweł Bochniewicz, obrońca uderzył jednak prosto w Arkadiusza Malarza.

26'

Chwilę później na prowadzenie w meczu z Zagłębiem wychodzi również Jagiellonia!

24'

Młody pomocnik sam nie spodziewał się, że z tego wstrzelenia piłki pod bramkę padnie bezpośredni gol, sam złapał się za głowę z niedowierzaniem. Kopnął piłkę mocno, prosto pod bramkę, gdzie nieoczekiwanie nie przeciął jej nikt. Legia na prowadzeniu!

22'

Gol! Sebastian Szymański, bezpośrednio z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta! 1:0 dla Legii, na ten moment warszawianie są mistrzem Polski!

21'

Bardzo ostry faul na Marko Vesoviciu tuż obok pola karnego Górnika. Niebezpieczny rzut wolny dla gospodarzy.

19'

To powinien być gol dla Górnika! Obrona Legii zaspała i po prostopadłym podaniu sam na sam z Arkadiuszem Malarzem wyszedł Igor Angulo, Hiszpan minął bramkarza i uderzył w słupek!

18'

Damian Kądzior potknął się w komiczny sposób przy wykonywaniu rzutu rożnego, posyłając jednocześnie piłkę bezpośrednio poza linię końcową.

16'

Sebastian Szymański, ależ blisko Legia! Młodzieżowy reprezentant Polski świetnie uderzył piłkę z rzutu wolnego, doskonałą interwencją popisał się Tomasz Loska, który z wielkim trudem odbił futbolówkę na rzut rożny!

14'

Dobre dośrodkowanie Cafu, z piłką ponownie minimalnie minął się Miroslav Radović!

12'

Rafał Kurzawa świetnie przedarł się z piłką w pole karne Legii, jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane!

10'

Igor Angulo złapany na spalonym w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

8'

Z rzutu wolnego z 25 metrów na bramkę Legii uderzał Rafał Kurzawa, trafił jednak prosto w mur.

6'

Dośrodkowanie Marko Vesovicia z prawej strony boiska bliskie było trafienia na głowę Miroslava Radovicia, dobrą interwencją popisał się Paweł Bochniewicz.

4'

Rafał Kurzawa faulowany przez Łukasza Brozia 40 metrów od bramki Legii.

2'

Łukasz Broź nie bez problemów wybija zablokowany strzał Damiana Kądziora w polu karnym Legii.

1'

Gramy, piłkę ma Górnik Zabrze!

17:58

Kibice Legii prezentują efektowną oprawę z użyciem środków pirotechnicznych, przez co początek meczu może opóźnić się.

17:57

Legia Warszawa i Górnik Zabrze pojawiają się na murawie!

17:55

Przy Łazienkowskiej rozbrzmiewa Sen O Warszawie, początek spotkania już za kilka minut!

17:50

Z dziennikarskiego obowiązku warto przypomnieć, że już dziś Legia może zostać mistrzem Polski. Warunkiem jest zwycięstwo warszawian i strata punktów przez Jagiellonię, będziemy na bieżąco informować o wyniku meczu białostoczan.

17:45

Stadion przy ulicy Łazienkowskiej 3 wypełnia się – na dzisiejsze spotkanie sprzedano komplet biletów.

17:40

Rezerwowi Górnika: Wojciech Pawłowski, Mateusz Wieteska, Bartłomiej Olszewski, Daniel Liszka, Wojciech Hajda, Maciej Ambrosiewicz i Daniel Smuga.

17:35

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, William Remy, Adam Hlousek, Kasper Hamalainen, Domagoj Antolić, Cristian Pasquato i Eduardo.

17:30

Faworytami dzisiejszego spotkania są oczywiście legioniści, dla których trzy punkty są absolutnym obowiązkiem w walce o mistrzostwo. Górnik wygrywając znacząco zbliży się do gry w eliminacjach do Ligi Europy.

17:25

Arbitrem głównym dzisiejszego widowiska będzie Szymon Marciniak.

17:20

Znamy już składy obu zespołów. Nie obyło się bez roszad w drużynie gospodarzy, są także niespodzianki!

17:15

Dzień dobry, z Łazienkowskiej wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze!