Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 1
Lech PoznańLech Poznań
20:13

To była niespodziewanie pasjonująca końcówka dość przeciętnego meczu! Paweł Brożek w niesamowitym stylu pożegnał się z krakowską publicznością! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

100'

Nikt chyba nie spodziewał się takiej końcówki spotkania! Jedna akcja, dwa podania i fenomenalne wykończenie bohatera wiślackiej publiczności! Kapitalny finisz w Krakowie, Wisła remisuje z Lechem i zachowuje szanse na awans do europejskich pucharów!

90'

COŚ NIESAMOWITEGO! Brożek daje remis w ostatnim spotkaniu w barwach Wisły! Bodajże Arsenić wyekspediował piłkę na połowę Lecha, tam przedłużył ją jeden z wiślaków, obrońcy Lecha stanęli jak wryci, z czego skorzystał Brożek, przyjmując futbolówkę, i uderzając w długi róg! Niebywała końcówka!

90'

BROŻEK! BROŻEK! BROŻEK! GOL! CO TU SIĘ STAŁO! GOL! 1:1!

90'

...i Dilaver, który przez to nie zagra w Warszawie w ostatniej kolejce.

90'

I... dwóch rezerwowych Lecha, prawdopodobnie za wejście na boisko: Burić...

90'

90'

Janicki również kartka.

90'

Kartki za udział w krótkiej awanturze: na pierwszy ogień Cuesta.

90'

Leży na boisku Maciej Makuszewski po starciu z Bartkowskim, ciśnienie wzrosło, wywiązała się mała szamotanina.

90'

Kontra Lecha skasowana przez Bartkowskiego - piłkarz Wisły na pewno należy do wyróżniających się w swoim zespole.

90'

I jeszcze jedna roszada u gości. Barkroth za Jóźwiaka.

90'

Koljić w miejsce Gytkjaera.

90'

Bez zmian: rzut rożny = brak zagrożenia.

90'

Bartkowski z boku kropnął prosto w Gumnego, obrońca Lecha zwija się z bólu, a Wisła ma róg.

90'

Sześć minut doliczonych.

89'

Na innych stadionach - Jagiellonia 2:1 w Lubinie, Legia 2:0 z Górnikiem, Wisła w Płocku 4:1 z Koroną. Lech bez szans na mistrzostwo, Wisła najpewniej bez szans na europejskie puchary, chyba że strzelą gola.

88'

Cuesta pdważnie poza polem karnym - mądrze, sprytnie, czujnie do końca. Aut bramkowy.

87'

Akcja Jóźwiaka, młody pomocnik szukał podaniem Makuszewskiego, ale dobrze zachowali się obrońcy Wisły.

85'

Makuszewski za Majewskiego.

84'

No cóż, rzuty rożne z obu stron nie stwarzają dziś zagrożenia.

83'

Świetna akcja Wisły, po dograniu Bartkowskiego bliski strzału był Llonch, ale minimalnie się minął z piłką! Vujadinović wybił piłkę na rzut rożny.

81'

Wojtkowski dynamicznym wejściem wywalczył rzut rożny, po którym jednak wiślacy nie spowodowali żadnego zagrożenia.

80'

Cofnęli się lechici, to może się dla nich źle skończyć.

78'

Wojtkowski za Imaza.

77'

Dobrze wrzucił Mitrović, mocno, celnie, ale nie dali się zaskoczyć lechici.

76'

Trałka popchnął Halilovicia, będzie okazja na wrzutkę dla Wisły z niezłej pozycji.

75'

20.823 widzów ogląda w Krakowie dzisiejsze spotkanie.

74'

Lechici walczyli pod szesnastką Wisły, wszystko skończyło się po faulu w ataku Gytkjaera.

73'

Jevtić wywalczył faul i chwilę oddechu dla "Kolejorza".

72'

Mitrović sprytnie chciał zaskoczyć Putnocky'ego z rzutu wolnego, zabrakło niewiele!

71'

Basha zaś zmienił Boguskiego, opaskę kapitana przejął oczywiście Brożek.

71'

I jest już Paweł Brożek na murawie, napastnik wszedł na boisko przy akompaniamencie braw od fanów Wisły!

69'

Kartka dla Boguskiego.

68'

Faul Jevticia w ataku.

67'

Do wejścia na plac gry szykuje się Paweł Brożek!

65'

Goście dużo lepiej odnaleźli się po tej przerwie, wydają się być bardziej zainteresowani golem niż wiślacy.

63'

I już Lech blisko drugiego gola! Jevtić uderzył w słupek po podaniu Tomasika!

63'

Gramy! Zegar został wcześniej zatrzymany, przy okazji zejścia zawodników do szansy, a więc mamy 63. minutę!

68'

Piłkarze już w drodze na murawę.

67'

Widoczność coraz lepsza, uspokoili się chyba kibice Wisły, wznowienie spotkania coraz bliżej.

65'

W kłębach dymu rozgrzewają się piłkarze, m.in. Paweł Brożek.

63'

Sędzia Jakubik zarządził cztery minuty przerwy. Po tym czasie piłkarze powinni wrócić na boisko.

62'

Piłkarze schodzą do szatni, na trybunie gospodarzy nieustannie działają strażacy. Nie zanosi się na szybkie wznowienie meczu.

60'

Interweniują strażacy, piłkarze rozmawiają na boisku, nadal nie widać za wiele.

57'

Kłęby dymu, spowodowane przez kibiców gospodarzy, opanowały stadion. Na boisku mało co widać, sędzia zarządził przerwę w meczu.

56'

Jóźwiak fatalnie uderzył sprzed pola karnego.

55'

Dobra akcja gospodarzy rozprowadzona przez Imaza, finalnie do uderzenia sprzed szesnastki szykował się Halilović, lecz został w ostatniej chwili powstrzymany.

53'

Spóźniony Boguski ostro potraktował Tomasika - bez kartki dla wiślaka.

51'

Imaz nerwowo zareagował, sugerując faul, zamiast przewinienia, był jednak ofsajd.

50'

Wiślacy sugerowali ofsajd, ale nie mogło być mowy o spalonym. Świetną robotę w tej akcji wykonał Darko Jevtić.

49'

Gytkjaer, gol! Jevtić ruszył do przodu, chwilę poholował piłkę, prostopadle znalazł podaniem Majewskiego, ten z bliska uderzył w Cuestę, ale do futbolówki odbitej od Hiszpana dopadł Gytkjaer i trafił do siatki. Wisła 0, Lech 1!

46'

Rozpoczęli, czekamy na dawkę emocji z obu stron!

19:03

Z powrotem jesteśmy w Krakowie, na ławce gospodarzy radosny Paweł Brożek, na trybunach nie mniej zadowolony Arkadiusz Głowacki. Miła atmosfera, przyzwoity mecz, tylko czekamy na gole! Zaraz druga połowa.

45'

Lech miał jeszcze okazję po rzucie wolnym, nieźle wstrzelił piłkę Majewski, ale Cuesta pewnie piąstkował. Sędzia odesłał właśnie zawodników do szatni. 0:0, wracamy za około kwadrans!

42'

Rzut rożny, po raz kolejny zresztą, bez efektu dla lechitów.

41'

Sędzia Jakubik uspokoił piłkarzy, poszła centra z rzutu wolnego, do futbolówki finalnie dopadł Gajos, który jednak trafił w Arsenicia. Korner.

40'

Kolejny faul, teraz padł Gytkjaer, zdenerwowali się zawodnicy obu zespołów.

39'

I mamy w końcu pierwszą kartkę - "żółtko" dla Gumnego.

38'

Okazało się, że "Wasyl" i tak był na ofsajdzie.

37'

Dobra wrzutka w pole karne, na piłkę czaił się Wasilewski, ale "zdjął" mu ją z głowy Vujadinović.

37'

Teraz faulował Jóźwiak, po raz kolejny pobłażliwie zachował się sędzia Jakubik.

35'

Boguski z dystansu, niecelnie.

34'

Wrzutka Tomasika, znów niepewnie Wiślacy, ale bez konsekwencji.

33'

Gajos nieźle dośrodkował w pole karne, tam jednak Jóźwiaka uprzedził jeden z obrońców Wisły.

31'

Mitrović ostro potraktował Jóźwiaka, ale chyba obejdzie się bez kartki.

30'

Bartkowski ruszył lewą stroną, na chwilę stracił piłkę, by po chwili znakomicie ją odebrać Gumnemu. Obrońca Wisły miał miejsce, by wpaść w pole karne, ale zdecydował się na wrzutkę. A przynajmniej coś, co miało wrzutkę przypominać. Od bramki "Puto".

29'

Niewiele brakło, by Kolar wraz z bodajże Boguskim ruszyli we dwóch na Putnocky'ego. Niestety dla gospodarzy, podanie Imaza okazało się minimalnie niecelne.

27'

Cywka próbował na boku wykonać coś w stylu zwodu, po czym fatalnie dośrodkował piłkę w pole karne. Ekstraklasa w najlepszym wydaniu :)

26'

Długa piłka w stronę Kolara, trochę zbyt mocne podanie, napastnika gospodarzy uprzedził Putnocky.

25'

Od kilku minut dużo lepsze wrażenie sprawiają piłkarze Wisły.

23'

Kolejna próba gospodarzy, Kolar dostał świetne podanie od Halilovicia, ale źle wykończył tę centrę, uderzył głową wysoko ponad bramką.

22'

Mitrović -> Bartkowski -> Boguski, całkiem nieźle zapowiadała się ta kombinacja Wisły, lecz po podaniu Boguskiego, Imaz nie zdołał posłać piłki w głąb pola karnego.

20'

Wiślacy próbowali zaskoczyć przyjezdnych, lecz strzał Wasilewskiego okazał się niecelny.

19'

Jóźwiak na ofsajdzie.

19'

Vujadinović skasował akcję rywali po sprytnym podaniu Boguskiego.

18'

Mitrović niecelnie próbował zainicjować akcję ofensywną, co spotkało się z niezadowoleniem krakowskich fanów.

16'

Majewski zatrzymany pod polem karnym Wisły, piłka dla gospodarzy.

15'

Było chaotycznie w polu karnym po wrzutce z rożnego, lecz żaden lechita nie zdołał oddać strzału.

14'

Gytkjaer! Bardzo bliski bramki duński snajper; po kolejnej wrzutce z boku Gytkjaer doszedł do świetnej sytuacji, ale uderzył ciut za wysoko - po rękach Cuesty piłka obiła poprzeczkę i wypadła na róg!

12'

Kolejna centra, tym razem z lewej flanki, minął się z piłką Arsenić, ale czujność znów zachował Bartkowski.

11'

Wrzutka w pole karne Wisły, niebezpieczeństwo zażegnał Bartkowski.

10'

Mieliśmy problemy techniczne z transmisją, na szczęście znów widoczny jest obraz, słyszalny jest dźwięk, więc jedziemy dalej. Komentatorzy poinformowali, że generalnie to nic się przez ten krótki czas nie działo.

7'

Piłka w rękach Cuesty, tym razem hiszpański golkiper interweniował bez problemów.

6'

Cuesta niepewnie interweniował, lecz piłka przeszła przez pole bramkowe.

5'

Po niemrawym początku, ruszyli lechici, Majewski zbierał się do uderzenia, ale trafił piłką w rywala. Korner dla "Kolejorza".

3'

Dość mocne wejście Kolara, to mogła być kartka, sędzia oszczędził jednak piłkarza gospodarzy.

1'

Gwizdek na innych stadionach, gwizdek i w Krakowie. Zaczynamy!

18:01

Mecz poprowadzi Krzysztof Jakubik z Siedlec.

18:00

Przed meczem fani gospodarzy zasłużenie żegnają ogromnymi brawami dwie klubowe legendy - Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka. Obaj kończą swą przygodę w barwach krakowskiej drużyny; "Głowa" kończy również profesjonalne granie, "Broziu" zaś wciąż ma ochotę na granie i prawdopodobnie od lipca obejrzymy go w innym ekstraklasowym teamie.

17:59

Ławka Wisły: Chorążka, Gonzalez, Basha, Brlek, Wojtkowski, Ondrasek, Brożek

Ławka Lecha: Burić, Dilaver, Kostewycz, Barkroth, Makuszewski, Koljić, Chobłenko

17:57

Waga meczu jest doskonale znana obu zespołom - jeśli Lech chce wywalczyć chociaż wicemistrzostwo, powinien tutaj wygrać. Wisła z kolei myśli z pewnością o europejskich pucharach, a jeśli dziś udałoby jej się zainkasować trzy punkty, możliwe stanie się dogonienie "Kolejorza" w tabeli końcowej. Emocji nie zabraknie, niedługo pierwszy gwizdek arbitra!

17:53

Zapraszamy na relację bardzo istotnego w kwestii obsady podium spotkania. Wisła podejmie u siebie Lecha, na którego ławce nie ma już Nenada Bjelicy.