Lech PoznańLech Poznań
0 : 2
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
90'

KONIEC MECZU! Jagiellonia pozostaje w walce o mistrzostwo, choć musi liczyć na potknięcie Legii, a Lech ma już tylko matematyczne szanse na tytuł!

92'

Lech jeszcze walczy, ale kolejne dośrodkowania z prawej strony nie dochodzą do adresatów w polu karnym.

91'

Kelemen wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, a Makuszewski spróbował wykorzystać jego wyjście z bramki i strzelił lobem, jednak wyraźnie przeniósł piłkę nad bramką.

90'

Piotr Lasyk doliczył do meczu 4 minuty.

90'

Z 11 metrów głową strzelał Koljić, ale ten strzał również był niecelny.

89'

Makuszewski z prawego skrzydła w pole karne, ale za nisko i piłkę wybija Wlazło.

87'

Żółta kartka dla Makuszewskiego.

86'

Chobłenko strzelał głową po dośrodkowaniu Makuszewskiego, ale piłka minęła lewy słupek bramki Kelemena.

82'

Trener Jagiellonii sięga po ostatnią zmianę: Wójcicki za Frankowskiego.

81'

Sheridan strzelił "szczupakiem" tuż obok bramki! Jednak nawet gdyby trafił, sędzia odgwizdał spalonego.

80'

Koljić strzelał głową po indywidualnej akcji Jóźwiaka, ale uderzenie było niskiej jakości.

76'

Doskonała szansa dla Lecha! Chobłenko odwrócił się z piłką w stronę bramki w polu bramkowym Kelemena, ale w ostatniej chwili piłkę wyłuskał mu Guilherme!

75'

W polu karnym Jagiellonii Trałka płasko dośrodkowywał z linii końcowej, jednak Kelemen wyciągnął się i złapał piłkę.

74'

Schodzi Pospisil, a wchodzi Świderski - druga zmiana w Jagiellonii.

72'

Nastąpiła też ostatnia zmiana w Lechu: Koljić za Gykjaera.

72'

Pierwsza zmiana w Jagiellonii: Wlazło zastępuje Kwietnia.

71'

Chobłenko szukał prostopadłym podaniem w pole karne Gytkjaera, ale to zagranie było zbyt mocne i piłka opuściła boisko.

67'

Gajos z rzutu wolnego trafił w mur.

66'

Makuszewski faulowany w odległości ok 25 metrów od bramki Kelemena. Lech może zagrozić teraz bramce Jagiellonii.

64'

Druga zmiana w Lechu: schodzi Jevtić, a wchodzi Chobłenko.

63'

Zablokowane dośrodkowanie Gumnego z prawej strony boiska.

61'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jevtić, ale poza pole karne wybił ją Runje.

59'

Romanczuk fauluje wyprowadzającego piłkę Janickiego, ale to piłkarz Jagiellonii bardziej ucierpiał w tej sytuacji.

56'

GOL DLA JAGIELLONII! Bartosz Kwiecień strzałem głową zamienia dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego na gola! Lech w poważnych tarapatach!

55'

Kelemen ponownie spokojnie radzi sobie z dośrodkowaniem z lewej strony.

52'

Situm podaniem piętką świetnie wypuścił Jóźwiaka na lewym skrzydle, ale młody Lechita został następnie zatrzymany przez Burligę.

51'

Kelemen pewnie łapie piłkę zbyt głęboko dośrodkowaną z lewej strony Lecha.

50'

Jevtić z rzutu wolnego świetnie wrzucił piłkę w pole karne, niewiele brakowało by Gytkjaer lub Janicki sięgnęli piłkę i umieścili ją w bramce, a tak - piłka padła łupem Kelemena!

48'

Sheridan na spalonym.

46'

Początek drugiej połowy!

46'

Lech rozpocznie drugą połowę z jedną zmianą. Maciej Makuszewski zastąpił Kostewycza.

21:22

Choć pierwsza połowa była bardzo wyrównana, na prowadzeniu jest Jagiellonia. Goście byli skuteczniejsi, ale podkreślić trzeba że po stracie gola cofnęli się, zostawiając Lechowi zbyt dużo miejsca. Czy w drugiej połowie to się zmieni? A może Lech dopnie swego? Czekamy na drugie 45 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Pierwszą połowę przedłużono o 2 minuty.

45'

Fatalny błąd pod własnym polem karnym popełnił Jóźwiak, który podał prosto pod nogi Burligi, ale ten nie zdołał wykończyć sytuacji! Zdaniem sędziego Burliga w walce z obrońcami przekroczył przepisy.

43'

Trałka źle rozciągnął grę do Kostewycza, przez co Ukrainiec nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

41'

Było groźnie pod bramką Jagiellonii! Po dokładnym przerzucie Jóźwiaka akcję do środka złamał Situm i szukał dośrodkowaniem na długi słupek swoich kolegów, ale posłał piłkę za wysoko!

40'

Novikovas próbował przedryblować Gumnego i wbiec w pole karne, ale górą okazał się obrońca Lecha.

39'

Z dużej odległości strzelał Kwiecień. Niecelnie.

37'

Burliga fauluje Jóźwiaka przy linii bocznej i zostaje za to ukarany żółtą kartką.

35'

Jagiellonia pozwala Lechowi rozgrywać, póki co daleko od bramki Kelemena.

33'

Świetna szansa dla Lecha! Po dośrodkowaniu Gumnego Runje sprzątnął piłkę sprzed głowy Situma, ale trafił w spojenie własnej bramki! Zza pola karnego dobijał jeszcze Jóźwiak, ale niecelnie.

32'

Trałka odbiera piłkę Sheridanowi w środkowej strefie boiska, a po chwili jest faulowany przez napastnika gości.

30'

Situm dośrodkowywał z prawej strony, ale w polu karnym piłkę spokojnie przejął Runje.

28'

Nie wiadomo, czy Pospisil strzelał czy podawał, ale Sheridan znalazł się w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym, jednak trafił tylko w boczną siatkę!

27'

Z narożnika pola karnego strzału wolejem próbował Gumny, jednak to uderzenie okazało się niecelne.

25'

Janicki w ostatniej chwili wyprzedził wślizgiem Sheridana! Korner dla Jagiellonii.

24'

Gumny zdołał ograć Novikovasa, a następnie podał do Gytkjaera, ale ten był w trudnej sytuacji do strzelenia gola i uderzył niecelnie.

23'

Nieudany przerzut Frankowskiego do znajdującego się w polu karnym Lecha Guilherme. Piłka wychodzi na aut.

20'

Piłka w siatce Jagiellonii, ale sędzia nie uznał gola - spalony! Gajos zwlekał z podaniem do Gyktjaera, przez co Duńczyk, który asystował Situmowi, złapał się na pułapkę ofsajdową.

18'

W odpowiedzi zaatakował Lech. Jevtić dośrodkowywał w kierunku Gytkjaera, ale podanie nie dotarło do adresata, ponieważ zostało wybite przez defensorów.

16'

GOL DLA JAGIELLONII! Po przerzucie Romanczuka w pole karne przedarł się Novikovas, a tam gracz Jagiellonii wyłożył piłkę Sheridanowi, który z odległości ok. 8 metrów pokonał bramkarza Lecha!

15'

Jagiellonia przy piłce, ale nie kwapi się z atakiem.

13'

Gajos szukał prostopadłego podania do Jóźwiaka, ale piłkę przejęli obrońcy.

11'

Guilherme ponownie dośrodkował z rzutu wolnego, tym razem główkował Romanczuk, ale podobnie jak Runje - strzelił niecelnie.

9'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Runje, jednak posłał piłkę obok bramki.

8'

Novikovas na lewym skrzydle ograł Trałkę i podał do wybiegającego Sheridana, który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki! Wcześniej jednak sędzia podniósł chorągiewkę - był spalony.

6'

Novikovas do Sheridana, ale akcję Jagiellonii przerwał Janicki. Aut dla gości.

4'

Romanczuk dobrym wślizgiem przecina podanie do Gytkjaera.

3'

Putnocky powinien kilka chwil temu wznowić grę z rzutu wolnego, ale musi z tym poczekać, ponieważ kibice odpalili race.

1'

Rozpoczęcie meczu! Przy piłce Lech Poznań!

20:27

Piłkarze wychodzą na murawę INEA Stadionu.

20:21

Mecz sędziować będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

20:15

Rezerwowi obu zespołów:

Lech: Burić, Vujadinović, Tomasik, Makuszewski, Khoblenko, Koljić, Barkroth.

Jagiellonia: Pawełek, Guti, Wójcicki, Grzyb, Wlazło, Bezjak, Świderski.

20:10

Przegrany w meczu Lecha i Jagiellonii marzenia o mistrzostwie Polski najprawdopodobniej będzie musiał odłożyć na kolejny sezon. Remis ucieszy natomiast Legię, która w takim przypadku miałaby odpowiednio 5 i 6 punktów przewagi nad rywalami i tytuł na wyciągnięcie ręki.

20:09

W niedawno zakończonym meczu Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Wisłę Płock 3:2. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze ze stolicy na pewno pozostanie po tej kolejce na pozycji lidera, a na swoim koncie ma już 64 punkty. Lech jest drugi (59 punktów), a Jagiellonia trzeci w tabeli (58 punktów).

20:04

Dzień dobry! 35. kolejka LOTTO Ekstraklasy dobiega końca, a na jej zwieńczenie czeka nas mecz na szczycie tabeli, o kapitalnym znaczeniu dla walki o mistrzostwo Polski - Lech Poznań podejmie przy ulicy Bułgarskiej zespół Jagiellonii Białystok! Początek o 20.30. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.