0 : 2
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1. połowa0 : 2
17:29

Górnik wskakuje na czwarte miejsce w tabeli i staje się faworytem w walce o europejskie puchary. Zabrzan czekają jeszcze dwa mecze u siebie, w tym najbliższy w środę z Koroną. Trzy punkty straty do drugiego miejsca pozwalają marzyć o miejscu na podium. Zagłębie natomiast najpewniej żegna się z marzeniami o pucharach i teraz podopiecznym trenera Lewandowskiego pozostaje walczyć o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu.

17:26

Górnik wyszedł na drugą połowę z nastawieniem defensywnym i zrealizował swoje cele w stu procentach. Zagłębie miało swoją szansę w postaci sytuacji Starzyńskiego, ale było to wszystko na co było stać gospodarzy.

93'

Koniec meczu w Lubinie! Górnik wygrywa 2:0 i zalicza trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu!

92'

Zagłębie rusza z dynamiczną akcją, którą przerywa Matuszek.

90'

Piłkarze trenera Lewandowskiego wyglądają na zrezygnowanych. Sędzia doliczył trzy minuty.

87'

Kapitalne przejęcie Gryszkiewicza umożliwiło kolejną kontrę Górnikowi, ale zabrzanie zachowali się minimalistycznie i zwolnili tempo akcji. Po chwili piłkę odzyskali gospodarze.

85'

Tosik fauluje Żurkowskiego przy wyjściu z kontrą i otrzymuje zasłużoną żółtą kartkę.

84'

Górnik miał szansę na przeprowadzenie ataku, lecz niepotrzebne wycofanie piłki przez Żurkowskiego spowodowało stratę Kurzawy.

83'

Hajda po powietrznym starciu z Żyrą mocno ucierpiał i sędzia odgwizdał faul.

82'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Kądziora zastąpił Liszka.

81'

Jagiełło uderzył bardzo mocno z dalszej odległości, ale stojący na linii strzału Loska nie miał problemów.

80'

Długo budowali atak pozycyjny zabrzanie, ale w końcu stracili piłkę. Z szybką kontrą ruszyli gospodarze, lecz Moneta uderzył fatalnie.

78'

Kolejne dwa rzuty rożne dla Zagłębia. Po drugim dośrodkowaniu Kopacz sfaulował Wieteskę i od rzutu wolnego wznowi Loska.

76'

Guldan otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie Kurzawy. Skrzydłowy Górnika dośrodkowuje z rzutu wolnego na głowę Wieteski, jednak jego strzał był niecelny.

75'

Szybka odpowiedź Górnika! Kądzior poczarował w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka, myląc się o kilkanaście centymetrów!

75'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Maresa zastępuje Woźniak.

74'

To musi być gol! Matuszek popełnił fatalny błąd, główką podając do... Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia w sytuacji sam na sam z Loską trafia w poprzeczkę!

72'

Jagiełło fenomenalnie przyjął piłkę w powietrzu i zgrał do Starzyńskiego, lecz nie zrozumiał się z Żyrą i w efekcie Górnik znów w posiadaniu futbolówki.

70'

W Zagłębiu zmiana jeden do jednego - boisko opuszcza Matuszczyk, a wchodzi na nie Tosik.

70'

Marcin Brosz wzmacnia środek pola - Hajda zmienia Urynowicza.

16:59

Zagłębie uparcie atakuje prawą stroną, gdzie coraz większe problemy ma Gryszkiewicz.

67'

Bardzo ładną akcję odegrali na prawej stronie boiska Starzyński z Czerwińskim i na wysokości pola karnego Gryszkiewicz faulował obrońcę gospodarzy.

65'

Dobrych kilka minut trwał atak pozycyjny Zagłębia. Gospodarze biją głową w mur, próbując się przebić przez defensywę Górnika.

62'

Zakotłowało się w polu karnym "Miedziowych", lecz obyło się bez strzału na bramkę Hładuna.

61'

Pierwsza zmiana w Górniku. Po urazie na boisko wraca Igor Angulo.

59'

Kurzawa ucierpiał w pojedynku główkowym i mieliśmy chwilę przerwy na boisku.

58'

Moneta ładnie zszedł ze skrzydła i uderzył z osiemnastego metra w kierunku bliższego słupka. Loska na posterunku.

56'

Piłkę "na zapalenie płuc" dał Smudze Żurkowski, ale tym zagraniem dał tylko kilka sekund obronie Górnika na odpoczynek.

16:44

"Górnicy" przechodzą do głębszej defensywy. Zobaczymy, czy nie jest to błąd.

53'

Kolejna szansa Zagłębia! Po dośrodkowaniu z prawej strony futbolówkę główką wybijał Bochniewicz, jednak wprost pod nogi Jagiełły. Młody zawodnik Zagłębia świetnie przygotował sobie sytuację do strzału zza pola karnego, a piłka dosłownie o centymetry minęła słupek!

51'

To mógł być zwrot akcji! Gryszkiewicz pogubił się w przyjęciu, stracił piłkę i gospodarze ruszyli z kontrą 3 na 2. Zapowiadało się na bardzo groźną akcję, lecz Suarez przeczytał podanie jednego z zawodników Zagłębia i spokojnie opanował sytuację.

50'

Kolejna dobra szansa zabrzan! Goście ruszyli z kontrą, pogubił się tam Urynowicz, ale dobrze znalazł się jeszcze Żurkowski. Młodzieżowy reprezentant naszego kraju uderzył z szesnastego metra minimalnie obok słupka!

48'

Górnik przez chwilę w natarciu, lecz bez oddanego strzału na bramkę Hładuna.

47'

Defensorzy Górnika z łatwością poradzili sobie z dośrodkowaniem Starzyńskiego, po chwili odgwizdany spalony Maresa.

46'

Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Kurzawy.

46'

Gospodarze rozpoczynają drugą połowę tego spotkania!

16:33

Zmiana w Zagłębiu. Moneta wchodzi za Tuszyńskiego.

16:29

W drużynie gości niewidoczny co prawda jest Kurzawa, lecz bardzo dobrze prezentują się dwaj napastnicy Górnika - Urynowicz i Smuga. Jeden strzelił gola, drugi dał asystę, ale przede wszystkim obaj są pod grą i działają na korzyść zespołu. Swoje robi też Żurkowski, a obrona nie popełnia błędów.

16:27

W ekipie "Miedziowych" najwięcej starają się robić Żyra i Jagiełło, a kompletnie odcięty od podań jest Tuszyński. Więcej trzeba z pewnością oczekiwać po Starzyńskim i Maresu.

16:24

Statystyki posiadania piłki i ilości podań są zdecydowanie na korzyść Zagłębia. Wszystko inne przemawia jednak za Górnikiem. Zawodnicy gości wydają się w pełni kontrolować to spotkanie, a wynik pozwala im grać to, co lubią najbardziej - szybkie kontry.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania, Górnik schodzi na przerwę z komfortowym prowadzeniem.

45'

Ping-pong w polu karnym zabrzan i ostatecznie Starzyński miał szansę z woleja. Oddał jednak bardzo niecelny strzał.

44'

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego w duecie Kądzior-Kurzawa. Ten drugi wbiegł w szesnastkę z boku boiska i wystawił piłkę Wietesce na strzał. Prawy obrońca Górnika pocelował jednak w najwyższe rzędy siedzeń na trybunie za bramką.

40'

To zagranie Suareza z pewnością znajdzie się w kompilacji najciekawszych uderzeń tej kolejki. Odnalazł się z piłką na boku pola karnego Zagłębia, podbił sobie piłkę i spróbował dośrodkowania (?) z przewrotki, ale Hładun bez problemu ją złapał.

38'

Teraz odpowiedź Zagłębia. Tuszyński dobrze zastawił się w szesnastce gości i dobrze zagrał do Czerwińskiego. Ten celnie wrzuca na dwudziesty metr gdzie niepilnowany z powietrza uderza Żyra. Futbolówka mija jednak bramkę Loski o metr.

36'

Bardzo swobodnie rozgrywają teraz swoje akcje piłkarze trenera Brosza - teraz kilka krótkich podań z pierwszej piłki i w efekcie na strzał zza pola karnego zdecydował się Smuga. Niestety dla Górnika, pomylił się o kilka dobrych metrów.

16:07

Kapitalna akcja zabrzan! Szybkie wyjście z kontrą Żurkowskiego, po chwili piłka wędruje na prawe skrzydło do Smugi, który IDEALNIE obsłużył wbiegającego Kądziora podaniem po ziemi. Skrzydłowy gości pakuje futbolówkę pod poprzeczkę pewnym strzałem i zwiększa prowadzenie swojego zespołu.

34'

Drugi gol dla Górnika - strzelcem Damian Kądzior!

31'

Ależ była szansa dla Górnika! Świetne dośrodkowanie Wieteski powinno zakończyć się golem, ale ani Urynowicz, ani Smuga nie trafili w piłkę!

30'

Mares bardzo niecelnie uderza z dalszej odległości.

29'

Dobra próba prostopadłego podania Starzyńskiego do Żyry - Suarez odprowadza jednak futbolówkę poza boisko.

28'

Zagłębie miało rzut rożny, ale zawodnicy Lewandowskiego nie zdecydowali się na dośrodkowanie i grali przez obrońców. Na boisku mamy kolejny raz długo budowany atak gospodarzy, który kończy zablokowany strzał Jagiełły, po którym będzie kolejny korner.

22'

Starzyński był bardzo blisko gola z rzutu wolnego! Loska kapitalnie obronił ten trudny strzał pomocnika Zagłębia.

15:53

Od kilku minut Zagłębie non stop przebywa na połowie Górnika. Na razie nic z tego jednak nie wynika.

16'

Dośrodkowanie Kurzawy dobrze przedłużył na długim słupku Matuszek, lecz sytuację wyjaśnili defensorzy Zagłębia. Po chwili gospodarze ruszają z kontrą, ale Loska interweniuje na trzydziestym metrze głową i Górnik przejmuje piłkę.

12'

Starzyński strzelał z rzutu wolnego z 25 metrów. Piłka trafiła w twarz Urynowicza, który na moment chyba stracił świadomość, ale zaraz powinien wrócić na boisko.

10'

Strzał z trzydziestego metra Kurzawy łapie bez problemu Hładun.

15:43

Ależ błąd defensywy Zagłębia! Hładun chciał rozegrać piłkę krótko z Matuszczykiem, ale defensywny pomocnik gospodarzy pogubił się i ostatecznie stracił futbolówkę pod naporem Żurkowskiego. Przed szansą stanął Urynowicz i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali.

7'

GOL dla Górnika! Marcin Urynowicz!

6'

Popędził lewym skrzydłem Kurzawa - zanim zdołał dośrodkować piłkę w pole karne, to opuściła ona linię bramkową.

6'

Wysoki pressing zakładają zawodnicy Brosza, ale Zagłębie nie panikuje i stara się rozgrywać futbolówkę bez dalekich podań.

4'

Kądzior uderza z trzydziestego metra, ale bardzo niecelnie.

4'

Tuszyński nieprzepisowo powstrzymał Wieteskę i będzie rzut wolny dla Górnika z dalszej odległości.

2'

Mares wrzuca w pole karne ale nikt nie doszedł do piłki. Po chwili z drugiej strony boiska przerzut w kierunku Czerwińskiego, lecz bez zagrożenia dla bramki Loski.

15:32

Minuta ciszy poświęcona była uczczeniu pamięci zmarłego górnika w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu.

15:31

Pierwszy gwizdek sędziego Gila, rozpoczynają zabrzanie!

15:29

Przed rozpoczęciem spotkania jeszcze minuta ciszy na stadionie w Lubinie.

15:29

Losowanie wygrał Guldan, zatem mecz rozpocznie Górnik.

15:27

Oba zespoły wychodzą właśnie na murawę.

15:21

Zawodnicy obu drużyn kończą rozgrzewkę, więc już za moment możemy się spodziewać początku spotkania.

14:58

Taki obrót spraw jest oczywiście nie w smak "Miedziowym". Dzisiejsze zwycięstwo podopiecznych Mariusza Lewandowskiego co prawda nie dałoby awansu na wyższe miejsce w tabeli, ale zmniejszyłoby stratę do czwartego miejsca do dwóch punktów!

14:54

Po wczorajszym remisie Wisły Płock zabrzanie mają realną szansę na powrót na czwarte miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Aby to osiągnąć, dziś muszą wygrać. W dodatku gdyby Jagiellonia nie wygrała dziś z Legią, to "Górnikom" do drugiego miejsca w tabeli brakowałoby tylko trzech punktów!

14:48

Górnik natomiast przystępuje do pojedynku z Zagłębiem w identycznym zestawieniu jak przed tygodniem w Poznaniu. Na szpicy, po dobrym meczu z Lechem, zagra Urynowicz mimo obecności Angulo w osiemnastce. Wracający po urazie najlepszy napastnik ligi najpewniej nie jest jeszcze gotowy do gry przez pełne 90 minut.

14:44

W ekipie gospodarzy trzy zmiany w porównaniu do ostatniego meczu z Wisłą Płock - Dąbrowskiego na środku obrony zastąpi były zawodnik Górnika, Bartosz Kopacz. Miejsce w pierwszej jedenastce wywalczyli dziś także Żyra i Matuszczyk, zastępujący odpowiednio Kubickiego i Matrasa.

14:40

Witamy z Lubina! Już za niespełna godzinę rozpocznie się spotkanie Zagłębia z Górnikiem, czyli dwóch drużyn które pozytywnie zaskakują w rundzie finałowej.