Koniec meczu! Wisła Kraków pewnie wygrywa w Kielcach!

Mecz został przedłużony o 4 minuty

90'

Ostatnia zmiana w meczu. Boisko opuszcza Carlitos, a wchodzi Ondrasek.

89'

Carlitos! Hiszpan próbował zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego przelobować bramkarza Korony, ale minimalnie spudłował i piłka spadła tylko na górną siatkę! Ależ to mógł być piękny gol!

88'

Zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Boguski, a w jego miejsce wchodzi Patryk Małecki.

87'

Cuesta pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

86'

Kosakiewicz popełnił błąd niedaleko własnego pola karnego, piłkę przejął Boguski, który natychmiast podał w pole karne, jednak tam strzał gracza Wisły został zablokowany.

84'

Niesamowicie długo tańczył z obroną Korony w polu karnym Carlitos, ale nie udało mu się posłać piłki do siatki!

82'

Kiełb posłał bardzo mocne uderzenie z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybił!

81'

Bramkarz Wisły ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

80'

Zablokowane dośrodkowanie Kaczarawy z lewej strony.

79'

Sędzia nie podyktował rzutu karnego, wydaje się że słusznie i że Carlitos dołożył trochę aktorstwa w tamtej sytuacji.

76'

Carlitos zatańczył z obrońcami Korony, ale nie zdołał oddać strzału ani oddać piłki koledze ponieważ przewrócił się po starciu z jednym z rywali. Czy po weryfikacji wideo sędzia wskaże na 11. metr?

75'

Strzelał Kaczarawa, ale słabo i niecelnie.

74'

Pierwsza zmiana w Wiśle. Na boisko wchodzi Martin Kostal, a opuszcza je Jesus Imaz.

73'

Korona jeszcze walczy, ale dośrodkowanie Cebuli z lewej strony nie przedostało się przez obrońców Wisły.

70'

Carlitos przejął podanie w poprzek obrońców Korony, znalazł się sam na sam z Alomeroviciem i nie zmarnował tej sytuacji!

70'

GOL DLA WISŁY! CARLITOS!

69'

Ostatnia zmiana w Koronie. Jacek Kiełb zastąpił Gorana Cvijanovicia.

68'

Korona kontynuuje atak pozycyjny, znów prawym skrzydle, ale udaje im się wywalczyć jedynie serię autów.

65'

Cvijanović dośrodkował z prawego skrzydła, z piłką minęli się wszyscy obrońcy Wisły wraz z bramkarzem, ale na szczęście dla Wiślaków - również Kaczarawa!

63'

Zmiana w Koronie. Kosakiewicz zastąpił Możdżenia.

63'

Dlaczego sędzia nie ukarał Wasilewskiego nawet żółtą kartką? Ot, zagadka na dziś.

62'

Po rzucie rożnym dla Wisły Kraków dwóch piłkarzy Korony zostało powalonych na ziemię. Wasilewski wyraźnie uderzył rywala w brzuch!

60'

Carlitos świetnie dograł do Imaza z lewej strony boiska, ten wbiegał w pole karne, mając przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał dokręcić piłki do bramki!

59'

Arsenić utrzymał piłkę w boisku i mocno dośrodkował z prawej strony pola karnego, jednak dobrze interweniował Alomerović!

58'

Było groźnie po rzucie rożnym dla Korony, jednak piłka po strzale Rymaniaka wpadła w kozioł i przeleciała nad bramką!

57'

Po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu rożnego głową uderzał Kovacević. Nad bramką.

55'

Znakomite prostopadłe podanie do Gardawskiego z lewej strony pola karnego, ale Cuesta wyszedł z bramki i zatrzymał gracza Korony!

54'

Trwa napór Korony, gospodarze wywalczyli rzut rożny.

53'

Kaczarawa kolejny raz dryblował w polu karnym, teraz z lewej strony, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz mógł interweniować.

51'

Adnan Kovacević ukarany żółtą kartką za wejście nakładką.

50'

Kontratak Wisły kończy się bardzo złym podaniem Boguskiego na prawe skrzydło.

49'

Kaczarawa przedarł się z prawego skrzydła i wbiegł w pole karne, po czym przewrócił się, domagając rzutu karnego, jednak było w tym strasznie dużo aktorstwa!

48'

Cebula z lewej strony dośrodkował do Kaczarawy, ale ten nieczysto uderzył głową w piłkę.

46'

Korona po przerwie weszła na boisko z jedną zmianą - Soriano wszedł w miejsce Jukicia.

46'

Rozpoczęła się druga połowa!

16:22

Dużo działo się w pierwszej połowie! Wisła strzeliła dwie przepiękne bramki, ale Korona również rozgrywa dobry mecz, a nawet stworzyła sobie więcej okazji strzeleckich. Nie brakowało również emocji, bo weryfikacja wideo zadecydowała o, jak się wydaje - słusznym niepodyktowaniu rzutu karnego i nieuznaniu gola dla Korony - to wszystko zapowiada świetną drugą odsłonę, bo piłkarze Gino Lettieriego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Druga minuta doliczonego czasu gry. Korona miała rzut rożny, jednak Wiślacy wybijają piłkę daleko od własnej bramki.

45'

Sędzia doliczył 4 minuty do pierwszej połowy.

44'

ALEŻ PIĘKNA AKCJA WISŁY! Jesus Imaz trafia na 2:0! Piłkarze Wisły zagrali koronkowo w polu karnym Korony, w czym mocno pomogli im zagubieni gospodarze, którzy strasznie złamali linię spalonego!

42'

Halilović zwlekał z podaniem na prawe skrzydło do Arsenicia, przez co świetnie zapowiadająca się akcja straciła nieco tempa. Wisła ma tylko rzut wolny z boku boiska.

40'

Boguski wychodził sam na sam z bramkarzem, ale świetnym sprintem popisał się Rymaniak, który zdążył zatrzymać Wiślaka!

36'

Żółtą kartką ukarany został Zlatan Alomerović. Przyczyną dyskusja z sędzią.

32'

Nika Kaczarawa i piłka w siatce! Świetnym prostopadłym podaniem został obsłużony Możdżeń, który wyłożył swojemu koledze piłkę na pustą bramkę! Sędzia jednak nie uznał gola, ponieważ na powtórce dopatrzył się spalonego!

30'

Piłka ponownie w bramce Korony, ale wcześniej sędzia podniósł chorągiewkę - wybiegający sam na sam z bramkarzem Carlitos był na spalonym.

30'

Żółta kartka dla Rafała Boguskiego.

27'

Po rzucie rożnym głową strzelał Kecskes, jednak ponad bramką.

26'

Chwilę trwała weryfikacja. Sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

24'

Świetna akcja Korony kończy się strzałem Cebuli, który w polu karnym łokciem zablokował Velez. Sędzia sprawdza powtórkę, czy wskaże na rzut karny?!

21'

Kolejny błąd Cuesty po dośrodkowaniu z prawej strony Korony, strzał głową w wykonaniu Kovacevicia został jednak zablokowany przez obrońcę i Korona ma rzut rożny.

18'

Cuesta popełnił błąd i wypuścił złapaną piłkę, a następnie zderzył się z Kaczarawą w polu karnym. Kibice chcieliby pewnie podyktowania rzut karnego, ale sędzia nie znalazł ku temu podstaw, bez wideoweryfikacji.

18'

Nieudany drybling Jukicia przed polem karnym. Wiślacy na chwilę zażegnali niebezpieczeństwo, ale piłka wróciła pod nogi gospodarzy.

16'

Obrońcy Wisły dobrze poradzili sobie z prostopadłym podaniem Możdżenia do Rymaniaka na prawym skrzydle.

15'

Jukić ukarany został żółtą kartką za faul na Haliloviciu.

13'

Rymaniak z prawej strony próbował dośrodkować do Cvijanovicia, ale temu piłka została sprzątnięta tuż sprzed nosa.

11'

Wiślacy próbowali grać na jeden kontakt przed polem karnym Korony, ale prostopadłe podanie w pole karne zostało zatrzymane.

9'

Dobrze zapowiadał się kontratak Wisły, gracze Korony musieli ratować się faulem w środkowej strefie boiska.

7'

Na wślizgu zderzyli się Bartkowski i Cebula, gracz Wisły potrzebował pomocy fizjoterapeutów.

5'

ALEŻ GOL DLA WISŁY! CARLITOS! Hiszpan dostał świetną prostopadłą piłkę tuż przed polem karnym, ograł trzech obrońców i z najbliższej odległości podciął piłkę nad interweniującym Alomeroviciem!

4'

Obrona Wisły radzi sobie z dośrodkowaniem Możdżenia z prawej strony.

3'

Wysoki pressing Korony przynosi efekt, gospodarze przejmują piłkę.

2'

Pol Llonch ostro zaatakował Janjicia w środku pola i sędzia upomniał gracza Wisły, na razie tylko ustnie.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego już za nami, rozpoczynamy granie!

15:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

15:22

Rezerwowi obu drużyn:

Korona: Malarczyk, Aankour, Kosakiewicz, Hamrol, Kiełb, Dejmek, Soriano.

Wisła: Ondrasek, Brlek, Brożek, Kolar, Chorążka, Kostal, Małecki.

15:19

Wisła zamyka w tej chwili tabelę grupy mistrzowskiej, a na swoim koncie ma 48 punktów, czyli tyle samo ile Korona, która w tabeli zajmuje jedno miejsce wyżej.

15:13

Zarówno Korona, jak i Wisła ma jeszcze szanse na awans do europejskich pucharów, jednak by nawiązać walkę z Górnikiem Zabrze i Wisłą Płock obu drużynom potrzebne są dzisiaj trzy punkty. Kto je zdobędzie?

15:09

W równolegle rozgrywanym meczu zmierzą się Zagłębie Lubin i Górnik Zabrze.

15:07

Dzień dobry! Majówka z LOTTO Ekstraklasą powoli dobiega końca, a przed nami jeden z dwóch meczów, które rozpoczną się o godzinie 15.30. Na relację NA ŻYWO z pojedynku Korony Kielce i Wisły Kraków zaprasza Bartłomiej Krawczyk.