Czwartek, 26 października 2017, godz. 20:30
Korona KielceKorona Kielce
22:23

Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

95'

Koniec spotkania w Lubinie! Korona wygrywa z Zagłębiem 1:0 i ma przewagę przed meczem rewanżowym!

92'

Jarosław Jach ukarany żółtą kartką za zbyt agresywną postawę w ofensywie.

91'

Sędzia dolicza aż cztery minuty do drugiej połowy spotkania!

89'

W końcówce oglądamy sporo fauli w wykonaniu obu drużyn.

87'

Zagłębie chyba opadło już sił - wyrównanie byłoby teraz sporą niespodzianką.

85'

Bartosz Kopacz zatrzymuje Macieja Górskiego niespodziewanie urywającego się przy linii środkowej i wylatuje z boiska z drugą żółtą kartką!

83'

Korona nie próbuje już nawet atakować.

81'

Zagłębie atakuje nieprzerwanie od początku pierwszej połowy, jednak ma dziś ogromne problemy ze sforsowaniem kieleckiej defensywy. Zostało mniej niż dziesięć minut meczu.

79'

Adam Matuszczyk ukarany żółtą kartką za faul na Bartoszu Rymaniaku.

77'

Patryk Tuszyński melduje się na murawie w miejsce Bartłomieja Pawłowskiego.

76'

Pada bramka dla Zagłębia, jednak nie zostaje ona uznana. Na spalonym Łukasz Janoszka.

74'

Mocne zagranie Jakuba Świerczoka prosto do... nikogo. Piłkę przejmuje Zlatan Alomerović.

72'

Bartłomiej Pawłowski przewraca się 25 metrów od bramki Korony Kielce, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Przy piłce jednak nadal Zagłębie.

70'

Ostatnia zmiana w zespole Korony na 20 minut przed końcem meczu. Boisko opuszcza Elia Soriano, którego zastąpi Angelos Argyris.

67'

Blisko Zagłębie! Świetna wrzutka Jarosława Kubickiego, dosłownie o centymetry minął się z nią Jakub Świerczok!

65'

Druga zmiana w zespole Korony. Ivan Jukić melduje się na murawie w miejsce Krystiana Misia.

62'

Świetne zagranie w pole karne z prawej strony boiska, Bartłomiej Pawłowski zgrywa piłkę pod nogi Jakuba Świerczoka, ten w ostatniej chwili zostaje zablokowany przez Radka Dejmka!

60'

Mocne podanie w pole karne gości pewnie łapie Zlatan Alomerović. Zagłębie bije głową w mur.

58'

Elhadji Pape Diaw ukarany żółtą kartką za faul około 40 metrów od własnej bramki.

56'

Po niecelnym podaniu w wykonaniu Jarosława Jacha piłka przekroczyła linię boczną. Piłka dla złocisto-krwistych.

54'

Zagłębie próbuje rozgrywać akcje na jeden kontakt, co przyniosło zamieszanie i chaos w szeregach defensywy Korony. Tym razem gospodarze mają tylko rzut rożny.

51'

Dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego trafia w boczną siatkę. Grę wznowi Zlatan Alomerović.

49'

Maciej Górski z żółtą kartką za wycięcie Bartosza Kopacza w okolicach linii środkowej.

47'

Pierwsze uderzenie gości w drugiej połowie bardzo nieudane, grę już wznowił Martin Polacek.

46'

Na boisku pojawia się również Arkadiusz Woźniak, który zastępuje Alana Czerwińskiego.

46'

W przerwie Jakub Tosik zmieniony przez Adama Matuszczyka...

46'

Mecz wznowiony, piłkę ma Zagłębie Lubin!

21:32

Już za moment wracamy z drugą połową meczu.

21:19

Zagłębie rzadko stara się atakować, Korona rozgrywa piłkę przez większość czasu. Nie prowadziła jednak zdecydowanej ofensywy - goście mogą być szczęśliwi, że schodzą na przerwę z dobrym wynikiem. Czekamy na kolejne bramki po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy w Lubinie. Do przerwy Korona prowadzi zasłużenie.

45'

Napastnik dobił z najbliższej odległości uderzenie Gorana Cvijanovicia. Początkowo sędzia nie uznał bramki, jednak po konsultacji z sędziami pracującymi przy systemie VAR zmienił decyzję - nie potrzebował nawet obejrzenia powtórki!

45'

System VAR zadecydował - Korona prowadzi z Zagłębiem po bramce Macieja Górskiego!

45'

Piłka w siatce Zagłębia, ale sędzia dopatrzył się spalonego - to był chyba błąd arbitra! Powtórki nie wyjaśniają sytuacji!

43'

Bartosz Rymaniak faulowany 40 metrów od własnej bramki.

41'

Trzeba przyznać, że spotkanie toczy się póki co zgodnie z naszymi oczekiwaniami - spodziewaliśmy się meczu walki i dokładnie to teraz oglądamy.

39'

Akcja Elii Seriano na lewej stronie boiska przerwana - przytomnie na własnej połowie interweniował Bartłomiej Pawłowski.

37'

Wciąż czekamy na pierwszego gola i nadal trudno powiedzieć która z drużyn jest bliżej trafienia do siatki.

35'

Kolejna żółta kartka, ukarany Bartosz Kopacz. Bardzo ostre wejście w nogi Macieja Górskiego mogło zakończyć się groźną kontuzją.

32'

Filip Jagiełło z żółtą kartką za bardzo ostre wejście w nogi rywala przed polem karnym.

31'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Bartosz Rymaniak. Zawodnik Korony uderzył jednak bardzo niecelnie.

29'

Goran Cvijanović zaliczył imponujący odbiór w pobliżu pola karnego Zagłębia, ale uderzył wysoko ponad bramką.

27'

To była zdecydowanie najlepsza okazja strzelecka w tym meczu.

26'

Elia Soriano! To mogło być 1:0 dla Korony! Włoch uderzył z woleja w polu karnym i z około 10 metrów trafił w poprzeczkę! Co za uderzenie!

23'

Jarosław Jach faulowany na własnej połowie przy próbie agresywnego odbioru piłki. Korona gra odważnie, a przy tym bardzo pewnie na połowie przeciwnika.

21'

W ostatnich minutach nieco lepiej na boisku wyglądają goście, którzy wyprowadzają groźne ataki.

19'

Pierwsza ze zmian wykorzystana. Elhadji Pape Diaw zmienia kontuzjowanego Adnana Kovacevicia.

18'

Próba prostopadłego podania w pole karne Korony kończy się przejęciem piłki przez Zlatana Alomerovicia.

16'

Wygląda na to, że potrzebna będzie zmiana.

14'

Z murawy nie podnosi się Adnan Kovacević - wygląda to na kolejny uraz w zespole z Kielc...

12'

Dośrodkowanie Gorana Cvijanovicia dalekie od ideału. Defensywa Miedziowych wybija piłkę.

10'

Maciej Górski faulowany przy linii bocznej około 35 metrów od bramki Zagłębia.

8'

Pierwsze minuty wyglądają dość chaotycznie, żadna z drużyn nie potrafi osiągnąć przewagi.

6'

Uderzenie Marcina Cebuli z około 20 metrów po ziemi pewnie łapie bramkarz Zagłębia.

4'

Korona odpowiada dobrym podaniem Elii Soriano do ustawionego w polu karnym Macieja Górskiego. Napastnika Korony wyjściem z bramki zatrzymuje Martin Polacek.

3'

Z niepozornego zagrania wynikła stuprocentowa okazja dla gospodarzy! Alan Czerwiński dotarł do piłki skierowanej na prawą flankę, odegrał ją leciutko w pole karne, gdzie odnalazł się Bartłomiej Pawłowski. Sytuację ratuje Zlatan Alomerović, który z trudem sparował to uderzenie na rzut rożny!

2'

Jakub Świerczok przyjął piłkę przed polem karnym i próbował oddać uderzenie z półobrotu, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i piłka w grze, ma ją Korona Kielce!

20:29

Losowanie stron już za nami - mecz rozpocznie dzisiaj zespół Korony.

20:27

Oba zespoły meldują się na murawie!

20:25

Piłkarze już ustawieni w tunelu na stadionie w Lubinie.

20:20

Co ciekawe, na ławce Korony zasiądzie dziś jedynie pięciu zawodników.

20:15

20:10

Faworytami dzisiejszego meczu są piłkarze gospodarzy, którzy udanie rozpoczęli sezon i znajdują się na podium Ekstraklasy.

20:05

Rezerwowi Korony: Matthias Hamrol, Angelos Argyris, Elhadji Pape Diaw, Ivan Jukić i Nika Kaczarawa.

20:00

Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hładun, Sasa Balić, Kamil Mazek, Krzysztof Janus, Arkadiusz Woźniak, Adam Matuszczyk i Patryk Tuszyński.

19:55

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Paweł Raczkowski z Warszawy.

19:50

W pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski zmierza się ze sobą dwie ekstraklasowe drużyny. To może być najbardziej wyrównany dwumecz tej fazy rozgrywek.

19:45

Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Zagłębie Lubin - Korona Kielce!