1. połowa0 : 2
20:22

To wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Hubert Jan Faron.

20:21

Najlepszym podsumowaniem dzisiejszego meczu niech będzie fakt, że Jagiellonia przegrała przy Słonecznej po raz pierwszy od 26 sierpnia.

20:20

Fenomenalny mecz Wisły Płock, a zwłaszcza formacji defensywnej. Bramka Pospisila to jedyna rysa na obronnym szkle Nafciarzy, jednak przy tej bombie Czecha z dystansu nikt nie miał nic do powiedzenia. Właśnie wspomniana bramka sprawiła, że Jaga złapała trochę wiatru w żagle, ale powtórzę co pisałem, Wisła nie pozwoliła gospodarzom na nic więcej. Praktycznie bezbłędni Uryga z Dźwigałą wspierani przez Stefańczyka i Recę z boków, oraz Furmana ze środka pola zrobili kawał świetnej roboty. Podobnie jeśli chodzi o ofensywę. Dwa stałe fragmenty gry i jedna kontra dały dzisiaj Płocczanom zwycięstwo. Nie było w tym wielkiej gry kombinacyjnej, ale chirurgiczna precyzja w wykorzystywaniu sytuacji, przy okazji której należy przywołać Semira Stilicia, autora trzeciej bramki i asystenta przy pierwszej, oraz ponownie Arka Recę, który ustrzelił dublet. Nie można być jednak aż tak jednostronnym. W Jadze dobrą drugą połowę zanotował Guilherme, którego wrzutki wprowadzały nieco zamieszania w polu karnym Dahne. Prawidłowo zaprezentował się również Novikovas, a w środku pola aktywny był Pospisil, ale to wszystko było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowaną obronę Płocka. Wisła wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli, natomiast Jaga spadła na drugie, gdyż Lech pokonał Górnika 3-1.

96'

KONIEC! Wisła Płock szturmem zdobywa Twierdzę Białystok!

95'

Lazarević z kartką za faul na Furmanie

94'

Rasak próbował uruchomić Michalaka do kontrataku, ale zagrał za mocno

93'

Przerzut na prawo do Frankowskiego. Za mocny.

92'

5 minut doliczonych do drugiej połowy

92'

Zawada naciskał na obrońców Jagi, zdołał wyłuskać piłkę, minąć Runje i uderzyć, jednak strzał napastnika Płocka nie miał prawa zagrozić bramce Pawełka

90'

Dużo nerwówki w końcówce meczu. Masa niedokładnych zagrań i strat w środku pola po obu stronach

86'

Varela i tak meczu już nie skończy. W jego miejsce Damian Byrtek

86'

Novikovas "próbował" pomóc wstać leżącemu Vareli i mamy żółty kartonik dla Litwina

85'

Varela przedarł się przez szeregi obronne Jagi, ale błyskawicznie został dogoniony i jego zbyt lekki i oddany pod naciskiem rywali strzał trafił w ręce Pawełka

83'

Gol i asysta, to dorobek Stilicia w dzisiejszym meczu. Bośniaka zmienia Damian Rasak

82'

Niesportowe zachowanie Vareli skutkuje żółtą kartką. Urugwajczyk dołącza do grona "wczasowiczów" w następnej kolejce

80'

Lazarević już aktywny z lewej strony boiska, ale Furman do końca pilnował rywala.

78'

Tuż po bramce mieliśmy ostatnią zmianę w Jadze. Lazarević za Świderskiego.

78'

Reca podryblował z lewej strony i zagrał do Zawady. Ten z pierwszej piłki odegrał do Stilicia, który prześlizgnął się pomiędzy obrońcami Jagi, strzelił w stronę dalszego słupka, od którego piłka odbiła się i wpadła do bramki

77'

GOOOOOOL!!! STILIĆ!

74'

Pospisil ponownie szukał szczęścia z dystansu, ale tym razem Dahne był na posterunku i złapał piłkę.

73'

Guilherme w pole karne, skoczyli do główki Dźwigała z Bezjakiem, ale żaden z nich nie sięgnął futbolówki

71'

Kolejna kartka, tym razem dla Szymańskiego

69'

Varela wychodził na czystą pozycję i został powalony przez Guilherme. Gdyby nie wracający środkiem Frankowski, to lewy obrońca Jagi zakończyłby swój dzisiejszy udział w spotkaniu, a tak ogląda tylko zółtą kartkę

69'

Guilherme faulowany przez Stefańczyka. Wolny dla Jagi

65'

Oskar Zawada pojawia się w miejsce żegnanego gwizdami Kante

63'

Frankowski z technicznym uderzeniem zza pola karnego, ale ponownie jest to próba niecelna

61'

Furman z próbą strzału "za kołnierz" Pawełka, ale golkiper Jagi radzi sobie bez problemów.

62'

Furman z dośrodkowaniem przed pole karne wprost na nogę Vareli. Neeczysty wolej Urugwajczyka zostaje wybroniony przez Pawełka, ale mamy kolejny rzut rożny

60'

Mitrović dobrze zastawia Michalaka i wybija na korner.

58'

Ożywiła się Jaga, ożywili się również kibice. Coraz głośniejszy doping przy Słonecznej

56'

Trener Mamrot wytacza ciężkie działa. Wlazło zmieniony przez Bezjaka.

55'

Novikovas otrzymał piłkę przed polem karnym do Guilherme. Litwin odegrał piętą do nadbiegającego Pospisila, który nie kalkulował i huknął płasko przy lewym słupku Dahne nie dając mu żadnych szans. Świetna bramka Czecha.

54'

GOOOOOOL!!! JAGA ŁAPIE TLEN! POSPISIL!

52'

Wzlazło przytrzymuje Varelę i otrzymuje kartkę za faul taktyczny

50'

Frankowski! Skrzydłowy Jagi otrzymał świetne dośrodkowanie od Giulherme, ale strzał głową Polaka przeleciał nad bramką Dahne.

48'

Ponad 14 tysięcy widzów jest dzisiaj na trybunach przy Słonecznej

47'

Kante dostawia nogę, ale trafia w obrońcę. Mogło być groźnie

46'

Wznawiają gospodarze

46'

Na drugą połowę nie wybiegnie już słaby w pierwszej połowie Burliga. W jego miejsce Wójcicki.

18:58

Cóż można rzec, Wisła jest dzisiaj bezlitosnym katem Jagielloni, a toporem tego kata jest Arkadiusz Reca. Dwa celne strzały Wisły, to właśnie bramki lewego defensora Nafciarzy. Mało tego, obie bramki padły po stałych fragmentach gry i świetnych wrzutkach Stilicia i Furmana. Do gry obronnej gości też nie można mieć zarzutu, gdyż Uryga z Dźwigałą (poza jednym złym podaniem tego drugiego) są dzisiaj niemal bezbłędni. Jagiellonia natomiast to obraz nędzy i rozpaczy. Bramki stracone na własne życzenie, a zwłaszcza ta pierwsza, jeden strzał celny, w dodatku w samej końcówce pierwszej połowy, masa niecelnych dośrodkowań dają nam obraz Jagi w pierwszych 45 minutach. Jedynym jasnym punktem aktywny Novikovas. Jagiellonia musi zacząć grać lepiej, zwłaszcza, że w wirtualnej tabeli straciła pozycję lidera, gdyż Lech prowadzi z Górnikiem 1-0. DO meczu wracamy już za moment.

46'

Przerwa

46'

Novikovas pobawił się w dryblera przed polem karnym, minął trzech graczy Wisły i wyłożył do Frankowskiego. Uderzenie po ziemi wyłapał jednak Dahne

44'

Ponownie Novikovas w centrum wydarzeń. Litwin "zatańczył" w polu karnym z Recą i Dźwigałą ogrywając ich i kończąc strzałem z ostrego kąta. Strzałem, który przeleciał nad bramką o dobre kilka metrów

42'

Błąd Novikovasa w przyjęciu bezlitośnie wykorzystuje Reca, który nabija Litwina przy wybiciu za linię końcową. Od bramki Dahne

41'

Dahne potężnym wykopem Uruchamia Varelę, ten po krótkim dryblingu odgrywa piętą do Stilicia, ale Bośniak został uprzedzony przez Burligę

39'

Obraz meczu trochę nam się ustabilizował. Jagiellonia jest częściej przy piłce i buduje akcje, Wisła czeka na kontry. Póki co Białostoczanie biją głową w mur.

35'

A raczej budowała, gdyż beznadziejne dośrodkowanie Novikovasa zniweczyło starania gospodarzy.

35'

Uryga przecina w polu karnym bardzo groźne podanie do Giulherme. Mimo tego Jaga nadal buduje akcję na połowie Wisły

33'

Frankowski po ziemi w pole karne do Świderskiego. Ten stojąc tyłem do bramki zgrywa z pierwszej piłki w kierunku Wlazły, ale było to zdecydowanie za mocne zagranie

31'

Wisła z próbą szybkiej kontry, jednak wychodzący z bramki Pawełek wyprzedza Michalaka i wybija piłkę w aut

29'

Stefańczyk dosyć brutalnie potraktował Świderskiego, za co dostał kartkę. Podobnie jak Burliga, następny mecz gracz Płocczan obejrzy z trybun

27'

Kolejny stały fragment gry daje gola Nafciarzom. Tym razem dogrywał Furman, a reca wygrał pojedynek w powietrzu i bezpardonowo wpakował piłkę pod poprzeczkę potężną główką!

26'

GOOOOOOOOOOOL!!!! RECA NUMER DWA!!

25'

Dwa strzały dla Wisły, najpierw zablokowane uderzenie Kante,a potem odbite Stilicia. Rożny dla Wisły

24'

Fatalny błąd i i za lekkie podanie Dźwigały do bramkarza, na całe szczęście dla gości Dahne zdążył do piłki przed Świderskim

22'

Burliga ukarany żółtą kartką. Dla obrońcy jagi oznacza to aż 2 mecze pauzy, gdyż jest to już jego dwunasty kartonik w tym sezonie

21'

Runje przecina dośrodkowanie jednego z wiślaków... skorpionem. Było blisko samobója

20'

Jaga w natarciu od kilku ładnych minut. Niestety ani wrzutka Burligi, ani następujące po niej dwa kolejne rzuty rożne nie przyniosły zagrożenia dla bramki Tomhasa Dahne

18'

Burliga w pole karne do niekrytego Pospisila, który przyjął na klatkę piersiową, złożył się do strzału i huknął, ale prosto w Urygę

15'

Było blisko wyrównania! Novikovas ze świetnym dośrodkowaniem na dalszy słupek, niestety dla gospodarzy zamykający akcję Wlazło nie trafił czysto w piłkę. Mogliśmy mieć bramkę bliźniaczą do gola Recy sprzed kilku minut.

15'

Novikovas tym razem jako prawoskrzydłowy faulowany blisko pola karnego Wisły. Szansa da Jagielloni

13'

Stefańczyk czystym wślizgiem zatrzymuje szarżę Novikovasa lewą stroną.

10'

Fatalnie nieporozumienie Burligi i Pawełka, którzy nawet nie ruszyli do zagranej przez Stilicia z rzutu wolnego piłki. Zrobił to natomiast Reca, który wyskoczył przed Burligę i pokonał Pawełka z kilku metrów

9'

GOOOOOOOOOOOL!!!! RECA OŚMIESZA OBRONĘ JAGI!

7'

Varela przedarł się przez drugą linię gospodarzy. Świetnie pokazywał się Stilić, ale podanie od kolegi z zespołu było za słabe dla Bośniaka

5'

Reca zapędził się pod linię końcową i zagrał do Vareli. Urugwajczyk przepuścił piłkę zostawiając ją Stiliciowi, jednak pomocnik Wisły przegrał walkę o futbolówkę z obrońcami Jagi

2'

Guilherme szukał dośrodkowaniem Świderskiego, ale zagraną w pole karne piłkę wybili obrońcy Nafciarzy

1'

Wreszcie zaczynamy! Od środka WIsła!

18:09

Niektórzy zawodnicy wykonują rozgrzewające ćwiczenia płycie boiska. Serpentyny wciąż lecą na plac gry

18:06

Jagiellonia po raz ostatni raz straciła u siebie punkty 17. listopada remisując bezbramkowo z Bruk-Betem Termalicą. Kolejne spotkania to same zwycięstwa, a dokładnie sześć. Tymczasem opóźnienie powiększa się, gdyż na murawę wciąż lecą nowe serpentyny

18:01

Małe opóźnienie spowodowane koniecznością zebrania rzuconych na murawę przez kibiców serpentyn.

17:58

Piłkarze już na murawie, a kibice Jagi odśpiewują acapella hymn klubu! Zaczynamy już za moment!

17:58

Jak Państwo widzą, w Jagielloni na "szpicy" w pierwszym składzie wychodzi Karol Świderski, a nie, jak zazwyczaj, Roman Bezjak. Czy 21-letni wychowanek Jagi pomoże jej w utrzymaniu się na szczycie tabeli?

17:42

Rezerwiści Wisły Płock: Byrtek, Kiełpin, Sielewski, Zawada, Łukowski, Rasak, Biliński

17:41

Ławka rezerwowych Jagielloni: Bezjak, Kelemen, Lazarević, Guti, Grzyb, Wójcicki, Szymonowicz

17:40

Małe przypomnienie sytuacji w tabeli. Gospodarze dzisiejszego meczu są póki co liderem, lecz tuż za ich plecami czai się Lech Poznań, który do Jagi traci ledwie 2 punkty. Wisła plasuje się na piątej lokacie i jest już pewna gry w grupie mistrzowskiej, lecz nie znaczy to, że dzisiejszy mecz może potraktować ulgowo. Ewentualne zwycięstwo w Białymstoku może dać Wiśle czwarte miejsce, co będzie oznaczało cztery, a nie trzy mecze na własnym stadionie po podziale tabeli. Aby tak się stało punkty musi zgubić Górnik Zabrze.

17:34

Dzień dobry! Czas na ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy! Z tej strony Hubert Jan Faron, a przed nami starcie, które będzie miało gigantyczny wpływ na ligowe podium przed podziałem tabeli, czyli batalia Jagielloni Białystok oraz Wisły Płock!