lechiaLechia Gdańsk
94'

Paweł Raczkowski (wreszcie) gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie podzieliło się punktem z Lechią Gdańsk.

93'

Próbę kontry Lechii przerywa Mateusz Matras zgraniem piłki do własnego bramkarza.

92'

Korner nie przyniósł zagrożenia, ale było gorąco po główce Arkadiusza Woźniaka! Po miękkiej wrzutce Łukasza Monety główkuje tuż obok lewego słupka!

90'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zagłębie na (szósty) rzut rożny (przy trzech dla Lechii).

A Paweł Raczkowski dolicza 3 minuty. Za co?!

88'

Jakub Mares wystartował na prawe skrzydło do bezpańskiej piłki. Centruje w pole karne (do nikogo), ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego - był na spalonym.

85'

Dominik Hładun pofrunął jak Superman do wrzutki. Piąstkuje piłkę poza "szesnastkę" uprzedzając Marco Paixao. Błyskawiczna kontra gospodarzy została przerwana przed polem karnym przyjezdnych.

84'

Było tak: szybko rozegrany rzut wolny, strata Zagłębia, wybicie lechisty, i kolejne przewinienie na Filipie Jagielle. Tym razem w wykonaniu Simoena Sławczewa.

83'

Filip Jagiełło dostał przypadkowo z "liścia" od Daniela Łukasika. Rzut wolny dla Zagłębia niemal z połowy boiska. I bez konsekwencji kartkowej dla pomocnika biało-zielonych.

81'

Simeon Sławczew uderza zza pola karnego dwa-trzy metry obok lewego słupka bramki Dominika Hładuna.

80'

"Żółtko" dla Sasy Balicia za faul.

79'

Sławomir Peszko na spalonym. To nie jest jego mecz. Ani pozostałych 27 zawodników (licząc rezerwowych, którzy pojawili się na murawie).

76'

I ostatnia roszada w Zagłębiu. Debiutujący w miedziowych barwach Mateusz Matras zastępuje Filipa Starzyńskiego.

74'

Paweł Stolarski nie jest w stanie kontynuować gry. Zmienia go Grzegorz Wojtkowiak.

73'

Przerwa w grze. Paweł Stolarski trzyma się za bark po starciu z jednym z piłkarzy "Miedziowych". Możliwe, że będzie konieczna zmiana.

71'

Łukasz Moneta urwał się rywalom lewym skrzydłem! Rajd kosztował go dużo sił, bo ledwie kopnął piłkę z ok. 18 metrów w stronę bramki Lechii. Dusan Kuciak musiał poczekać, aż futbolówka wpadnie do jego "koszyczka"!

70'

.. a w Zagłębiu Arkadiusz Woźniak jest na murawie. W stronę ławki udaje się Jakub Tosik.

70'

Milos Krasić zmienia Filipa Mladenovicia...

68'

Adam Matuszczyk upomniany żółtą kartkę za faul w walce w powietrzu na Gersonie.

67'

Zmiana w Zagłębiu. Za Kamila Mazka pojawia się Łukasz Moneta.

65'

Przerwa w grze. Mariusz Lewandowski wykorzystuje ją, by przekazać Filipowi Jagielle tajne wskazówki. A do wejścia szykuje się Łukasz Moneta.

64'

Simeon Sławczew zastępuje Ariela Borysiuka.

62'

Dominik Hładun pewnie łapie piłkę do "koszyczka" po anemicznym (płaskim) strzale Flavio Paixao z ok. 17 metrów.

59'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Pawła Stolarskiego z prawej strony w - chyba - pole karne. Posłał piłkę poza linię końcową.

57'

Pomysł dobry, wykonanie już nie. Filip Starzyński nie zrozumiał się w tej akcji z Jakubem Maresem - podaje do niego na wolne pole w "szesnastkę", podczas gdy Czech spodziewał się zagrania do nogi.

21:44

Kibice w Lubinie czekają nie tylko na gole ;)

54'

Teraz Filip Starzyński próbował przedrzeć się środkiem w "szesnastkę" rywala. Szczęśliwie, ale co ważne skutecznie, poradził sobie z nim Joao Nunes.

53'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka. Ten wznawia grę z "piątki".

53'

Dośrodkowanie Filipa Jagiełły blokuje Daniel Łukasik.

Lechia grać, ku*wa mać!

- odezwali się gdańscy kibice

52'

"Wolejowa" laga Adama Chrzanowskiego na wolne pole do rozpędzonego Sławomira Peszki. Uprzedził go w pojedynku biegowym (!) Bartosz Kopacz (!), który zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza.

49'

Atak Lechii lewą stroną przerywa gwizdek sędziego. Spalony. W szatni przyjezdnych musiało paść wiele mocnych słów, bo przycisnęli "Miedziowych".

48'

I jeszcze jeden, z lewego narożnika. Lubomir Guldan wyjaśnia sytuację.

47'

Atak gdańszczan prawą stroną przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia jeden z zawodników Lechii główkuje wysoko nad bramką Dominika Hładuna.

46'

I ruszyli! Piłka po stronie Zagłębia, a obie drużyny przystępują do drugiej połowy bez zmian personalnych.

Brak zmian sugeruje, że trenerzy zadowoleni

- powiedział ekspert Canal+, Maciej Murawski.

21:28

Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w "emocjonującym", "pełnym zwrotów akcji" i "obfitującym w dogodne okazje pod obiema bramkami" (itd.) starciu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy między Zagłębiem a Lechią Gdańsk.

Z wypiekami na twarzy czekamy na drugą połowę!

21:20

To wystarczy za podsumowanie pierwszych trzech kwadransów

45'

Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. Przeważające Zagłębie Lubin bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

44'

W odpowiedzi Dusan Kuciak broni strzał głową Jakuba Maresa po dośrodkowaniu Adama Matuszczyka!

42'

Dominik Hładun pewnie i spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Sławomira Peszki z lewej strony.

41'

"Żółtko" na koncie dla Kamila Mazka za powalenie Sławomira Peszki w zapaśniczym stylu. Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce pojawią się w MMA.

39'

Pojedynek Filipa Starzyńskiego z Pawłem Stolarskim na lewej stronie. Obaj panowie mieli po tej akcji sobie coś do wyjaśnienia - skoczyli sobie niemal do gardeł; sytuację musiał uspokajać Paweł Raczkowski.

Tak czy siak, Dusan Kuciak wznawia grę od autu bramkowego.

38'

Po kornerze Jakub Tosik decyduje się na strzał z dystansu. Cóż, "kontry nie będzie".

37'

Sasa Balić zdołał tuż sprzed linii bramkowej dośrodkować w pole karne na dalszy słupek. Na wszelki wypadek Adam Chrzanowski wybija piłkę na rzut rożny.

34'

Żółta kartka dla Adama Chrzanowskiego za to przewinienie.

34'

Gra wznowiona. Wydaje się, że z Jakubem Tosikiem jest wszystko w porządku.

33'

Ostre starcie Adama Chrzanowskiego z Jakubem Tosikiem, w którym ucierpiał drugi z wymienionych. Ten nie podnosi się z murawy- konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

31'

Sławomir Peszko znowu w roli głównej. Tym razem uderza z woleja wyżej niż dalej. Do kiksa wyskoczył Marco Paixao, lecz ten był na spalonym.

29'

Adam Matuszczyk powstrzymuje rajd Sławomira Peszki blisko swojego pola karnego. Niedawno grali ze sobą w FC Koeln, więc znają swoje mocne i słabsze strony. Przydała się ta wiedza w tej akcji.

28'

Filip Mladenović posyła niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek do Gerona. Ten zgrywa piłkę głową przed bramkę do Sławomira, ale ten nie sięga jej.

20:58

To na razie jest czas Sławomira Peszki

25'

Flavio Paixao w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Posyła piłkę wysoko nad bramką Dominika Hładuna.

22'

Dawno nie byliśmy pod bramką "Miedziowych". Atak Sławomira Peszki i Marco Paixao w polu karnym nie zakończył się nawet namiastką strzału. Dominik Hładun z "piątki" wznawia grę.

21'

Jakub Tosik bardzo dobrze "zabrał się" z piłką w "szesnastkę" Lechii. Chciał podać w jego centralną część do Jakuba Maresa, ale ten osaczony przez 2-3 rywali nie miał szans, by dojść do podania.

20'

I korner dla piłkarzy Mariusza Lewandowskiego. Dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia, więc na solową akcję zdecydował się Filip Jagiełło.Biegnie z piłką wzdłuż linii 16. metra, po czym decyduje się na "rogala" w stronę dalszego rogu. Za dużo siły, a techniki było niewiele - huknął wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

18'

Ładnie wyglądał atak pozycyjny Zagłębia. Filip Jagiełło zdecydował się na strzał od razu z woleja po wrzutce z prawej strony. Trafił jednak w dolną część pleców Pawła Stolarskiego.

16'

Nie minęła cała minuta, jak był znowu pojedynek tej dwójki. Kamil Mazek tym razem nie wdał się w drybling, a wycofał do kolegi. Przerzut na prawą stronę i dośrodkowanie Alana Czerwińskiego zostało wypiąstkowane przez Dusana Kuciaka.

15'

Pojedynek Kamila Mazka z Pawłem Stolarskim na lewej stronie. Po profesorku przeciwnika przestawił obrońca Lechii. Zrobił to tak czysto, że nawet Perfekcyjna Pani Domu byłaby pod wrażeniem.

14'

Filip Starzyński wbiega w pierwszą linię po dalekim zagraniu Sasy Balicia. Na linii podania stanął jednak Gerson, który pewną główką zażegnał niebezpieczeństwo.

12'

Starcie Alana Czerwińskiego z Adamem Chrzanowskim na prawej stronie, po którym obaj padli na murawę (obrońca Zagłębia z krzykiem). Sędzia puścił grę, ale gospodarze nie wykorzystali przywileju korzyści.

11'

Atak pozycyjny Zagłębia na połowie rywala. Filip Starzyński chciał zagrać podcinką w pole karne do Jakuba Maresa, ale trafił w stojącego kilka metrów od niego Ariela Borysiuka.

9'

Korner nie przynosi zagrożenia ze strony "Miedziowych".

8'

Krótkie rozegranie do Kamila Mazka, który z piłką zbiega do lewego skrzydła. Jego centrostrzał na rzut rożny w siatkarskim stylu - nad poprzeczką - zbija Dusan Kuciak.

7'

W odpowiedzi Jakub Mares chciał od razu zdecydować się na strzał zza linii 16. metra. Nie sięgnął piłki.

Po chwili przewinienie Flavio Paixao ok. 30 metrów od bramki gości.

5'

Filip Mladenović przytomnie podłączył się do akcji ofensywnej. Centruje z linii bocznej "szesnastki" Zagłębia na 10. metr do Marco Paixao, ale ten był znacznie bliżej bramki, niż zapamiętał to Serb.

4'

Filip Starzyński odbiera dobre podanie z głębi pola i chciał pognać z piłkę w stronę bramki Lechii.Piłkę spod nóg wygarnął mu Gerson, po czym zbyt lekko zagrywa do Dusana Kuciaka. Starzyński wystartował do niego, ale ten zdążył wybić piłkę w stronę środka.

2'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Mariusza Lewandowskiego zaatakowali lewą flanką. A raczej próbowali - Paweł Stolarski poradził sobie z Sasa Baliciem. Po chwili dla uspokojenia gry Lubomir Guldan wycofał piłkę do własnego bramkarza.

1'

Szybki przechwyt na prawej stornie "Miedziowych", po którym Filip Starzyński podaje na prawe skrzydło do Alana Czerwińskiemu. Temu uciekła piłka pod stopą poza linię boczną.

1'

Paweł Raczkowski gwiżdże i ze środka zaczynają gdańszczanie!

20:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron - kapitanami są Słowacy, Lubomir Guldan i Dusan Kuciak.

20:25

Może krótka ankieta?

20:22

W rundzie jesiennej gdańszczanie wygrali po bramce Flavio Paixao.

Z kolei "Miedziowi" na zwycięstwo u siebie z Lechią czekają od blisko 2 lat. Dokładniej od 1 marca 2016 r. Jedyne trafienie było dziełem Filipa Starzyńskiego.

Jak będzie dzisiaj?

20:19

Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Arkadiusz Woźniak, Paweł Żyra, Łukasz Moneta, Łukasz Janoszka, Mateusz Matras (kilka dni temu pozyskany z... Lechii Gdańsk).

20:17

Po 25 kolejkach (wliczając dzisiejszy mecz Bruk-Bet Termaliki z Wisłą Płock) gospodarze są na 8. pozycji z dorobkiem 36 punktów. Do piątro wyżej Wisły Kraków traci zaledwie "oczko", a Wisły Płock i Krony - trzy. Piłkarze Mariusza Lewandowskiego mają dwa punkty przewagi nad otwierającą grupę spadkową Arką Gdynia i siedem nad Cracovią.

Z kolei gdańszczanie zgromadzili o 10 punktów mniej od dzisiejszego rywala i pozwala to na 12. lokatą. Im bliżej dna, tym większy ścisk - (trzynasty) Piast ma 25 punktów, (tyle samo "Słoniki), Pogoń Szczecin ma 24 "oczka", a Sandecja - 22.

20:14

Ustawienie taktyczne obu ekip

20:12

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Oliver Zelenka - Steven Vitoria, Simeon Sławczew, Grzegorz Wojtkowiak, Lukas Haraslin, Milos Krasić, Grzegorz Kuświk.

20:10

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Raczkowskiego warto przeczytać zapowiedź "pióra" Piotra Janusa:

20:07

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

20:05

Po emocjach w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet Termalica przegrała w swoim setnym występie w Ekstraklasie z Wisłą Płock (1:2), przenosimy się do Lubina, gdzie za 25 minut Zagłębie zmierzy się z Lechią Gdańsk. Obie strony zawodzą w ostatnim czasie i dzisiejsza wygrana może odroczyć wyrok w postaci zwolnienie trenera. Jednak z tarczą może zejść jedna drużyna. Która?