Korona KielceKorona Kielce
0 : 0
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
94'

Koniec meczu. Korona Kielce bezbramkowo remisuje z Pogonią Szczecin. Czwarty mecz w 26. kolejce Ekstraklasy i trzecie z rzędu 0:0.

94'

Żółta kartka dla Dawida Błanika.

93'

Kosta Runjaić broni remisu. Za Spasa Deleva pojawia się na ostatnie sekundy Sebastian Rudol

91'

Nika Kaczarawa próbował przedrzeć się z piłką w pole karne, ale pada w nim jak rażony piorunem po kontakcie z rodakiem, Lashą Dvalim. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

90'

Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

87'

Ciekawie zapowiadała się kontra Pogoni prawą stroną. Z dośrodkowaniem poradzili sobie gospodarze.

85'

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. "Żółtko" na koncie Olivera Petraka za faul taktyczny.

84'

Marcin Listkowski zastępuje Mortena Rasmussena.

83'

Żółta kartka dla Michaela Gardawskiego za wysoko podniesioną nogę.

19:39

Oni coś wiedzą

81'

Groźnie zapowiadała się kontra Korony prawą stroną. Jednak strzały Michaela Gardawskiego i Nabila Aankoura zostały zablokowane.

79'

Jakub Piotrowski przerzuca ciężar gry na prawe skrzydło do Dawida Błanika. Ten podaje w uliczkę do Cornela Rapy, którego miał kilka metrów za plecami.

77'

Morten Rasmussen szukał szczęścia strzałem z dystansu. Może innym razem się uda.

76'

Ivan Jukić złapany w pułapkę ofsajdową.

75'

4 812 widzów w Kielcach.

74'

Oliver Petrak za Jakuba Żubrowskiego. Limit zmian po stronie Korony wykorzystany.

72'

Tłoczno było na prawej stornie. Michael Gardawski chciał podać do Mateusza Możdżenia, ale wmieszał się w to Tomasz Hołota. Piłka znalazła się w rękawicach Łukasza Załuski.

71'

... a w Pogoni za Huberta Matynię wchodzi Dawid Błanik.

70'

Nabil Aankour zastępuje Gorana Cvijanovicia.

69'

Kolejny rzut rożny dla Korony. Szczecinianie wychodzą z opresji i kontra w postaci lagi Jakuba Piotrowskiego. Udany powrót notuje 2-3 piłkarzy Korony, którzy przerywają kontrę.

67'

Łukasz Kosakiewicz chciał dalekim zagraniem uruchomić Michaela Gardawskiego. Na linii podania znalazł się Lasha Dvali, któremu uciekła piłka, ale zdołał naprawić błąd podając do własnego bramkarza. Nika Kaczarawa nie miał szans, by dobiec.

63'

Jarosław Fojut wyjaśnia sytuację przed własną bramką po rzucie wolnym Mateusza Możdżenia.

62'

Teraz akcję ofensywną skrzydłem przeprowadził Ken Kallaste. Wszystko wyglądało optymistycznie do momentu dośrodkowania. Z nim poradzili sobie szczecinianie, uprzedzając Nikę Kaczarawę.

60'

Michael Gardawski zmienia Jacka Kiełba.

58'

To jest wieczór Łukasza Załuski! Broni mocny strzał Jacka Kiełba!

55'

Wyrównane spotkanie w Kielcach. Brakuje tylko goli.

53'

Zdaniem sędziego Łukasz Kosakiewicz faulował Huberta Matynię na lewej stronie. Ostreo dośrodkowanie w pole karne, z którym poradzili sobie kielczanie.

52'

W odpowiedzi strzał Jakuba Piotrowskiego w znacznej odległości minęła bramkę Zlatana Alomerovicia.

50'

W ciągu minuty Morten Rasmusen dwukrotnie dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Powinien bardziej uważać.

49'

Piłkarze Gino Lettieriego mieli rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia. Pogoń wyszła z opresji.

48'

Ależ byłoby to otwarcie w wykonaniu gospodarzy! Nika Kaczarawa zgrywa piłkę głową do Mateusza Możdżenia przed "szesnastkę", skąd jego atomowe uderzenie paruje z problemami Łukasz Załuska!

46'

Przed nami drugie 45 minut! Korona i Pogoń przystępują do nich bez zmian.

18:52

Wypadałoby coś napisać o pierwszych trzech kwadransach. Obie strony nie są przyczajone, stwarzają sobie sytuacje, ale ciut bardziej konkretni są piłkarze Gino Lettieriego. Niewiele brakowało, by Łukasz Załuska wyciągał piłkę z siatki, ale raz skutecznie obronił strzał Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego, a przy jego drugiej próbie i Ivana Jukicia brakowało ok. pół metra do bramki.

Z kolei Pogoń gra skrzydłami i na centry do Mortena Rasmussena, ale na razie nie zdawało to egzaminu. W drugiej połowie będzie na pewno kilka okazji do poprawki.

45'

Koniec pierwszej połowy. Korona bezbramkowo remisuje z Pogonią, ale to jest "inny bezbramkowy remis" niż te w Lubinie czy Wrocławiu.

44'

Ostre starcie Jakuba Żubrowskiego z Cornelem Rapą w walce o piłkę. Przewinił Rumun.

42'

Próba dwójkowej akcji Huberta Matyni z RIcardo Nunesem. Podanie zwrotne pierwszego z wymienionych było nie w tempo.

39'

"Dzieje się". Teraz okazję mieli "Portowcy", a dokładniej Jakub Piotrowski. Szkoda, że żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki po wrzutce.

37'

Po małej kopaninie przed "szesnastką" piłka spada pod nogi Ivana Jukicia. Ten uderza od razu z półobrotu tuż nad poprzeczką!

36'

Łukasz Załuska odbija z trudem piłkę po strzale Mateusza Możdżenia. Ten chciał posłać piłę obok muru, ale bramkarz Pogoni nie dał się zaskoczyć!

35'

Lasha Dvali bezbłędny przed własną bramką po centrze Łukasza Kosakiewicza. Atak gospodarzy na chwilę przerwany.

Na chwilę, bo Jarosław Fojut musiał ratować się faulem przed polem karnym na Ivanie Jukiciu.

33'

Przerwa w grze. Nika Kaczarawa ucierpiał w starciu z Jarosławem Fojutem. Chyba wszystko w porządku, zmiana nie będzie konieczna.

32'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie (?) Huberta Matyni. Zamiast posłać piłkę po łuku w pole karne, zagrał po cięciwie wprost do "koszyczka" bramkarza Korony.

31'

Jarosław Fojut traci w prosty sposób piłkę w środku pola na rzecz Niki Kaczarawy. Zdołał naprawić swój błąd, przecinając podanie Gruzina do wychodzącego na czystą pozycję Jacka Kiełba.

29'

Anemiczny strzał Spasa Deleva nie mógł zaskoczyć Zlatana Alomerovicia. Spokojnie łapie piłkę.

28'

Przewinienie Piotra Malarczyka w środku pola na Kamilu Drygasie. Żółta kartka.

27'

Dobrze zapowiadała się akcja Pogoni. Hubert Matynie na lewej stronie znalazł trochę miejsca, by zacentrować w "szesnastkę" do Morten Rasmussena. Ten wyskakuje do główki, ale Piotr Malarczyk uczynił to o kilka centymetrów wyżej.

25'

Zablokowany strzał Jakuba Piotrowskiego. Wcześniej jednak wygarnął piłkę rywalowi niezgodnie z przepisami. Wychwycił to sędzia.

23'

Spas Delev w roli lewoskrzydłowego nie dał rady z Łukaszem Kosakiewiczem.

22'

Spas Delev pomógł w defensywie, wybijając piłkę po wrzutce Łukasza Kosakiewicza. Poprawka była lepsza - Nika Kaczarawa wyskoczył do centry i strzałem głową posyła piłkę półtora metra obok lewego słupka.

20'

Lasha Dvali przerywa akcję Korony blisko linii 16. metra. Szybki przechwyt i piłkę dostaje Jakub Żubrowski. Atomowe uderzenie z dystansu zostało zablokowane.

17'

Zdaniem sędziego Nika Kaczarawa faulował w ofensywie Jarosława Fojuta. Akcja kielczan spaliła na panewce.

18:17

15'

Mateusz Możdżeń decyduje się na strzał z dystansu. "Kontry nie będzie".

13'

Morten Rasmussen cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Po krótkiej wymianie podań z kolegą posyła dalekie zagranie na wolne pole do Spasa Deleva. Ten był jednak na spalonym.

12'

Pojedynek Ivana Jukicia z Ricardo Nunesem na prawej stronie. Górą był obrońca Pogoni, ale Korona ma rzut rożny. Bartosz Rymaniak wyskakuje najwyżej do centry, ale został zblokowany.

11'

A niech to! Mateusz Możdżeń uderza z "dropsztyka" zza pola karnego nieznacznie obok prawego słupka!

10'

W odpowiedzi atak Korony nie przynosi zagrożenia. Łukasz Załuska wznawia grę z "piątki".

8'

Kamil Drygas urwał się dwóm rywalom w środku pola, po czym podaje do wysoko ustawionego Cornela Rapy. Jego pierwsze dośrodkowanie zostało zablokowane, a poprawka - z linii końcowej przed bramkę - łapie Zlatan Alomerović.

5'

Rumun znowu w roli głównej. Czyściutkim wślizgiem wybija piłkę spod nóg Ivana Jukicia we własnym polu karnym.

4'

Łukasz Kosakiewicz odbiera świetne crossowe podanie Gorana Cvijanovicia z głębi pola. Centruje niemal z linii końcowej w pole karne do Jacka Kiełba ale wyżej od niego wyskoczył Cornel Rapa.

3'

Szczecinianie rzucili się na Koronę jak lew na ranną antylopę. Wysokie pressing, szybki doskok... i Hubert Matynia na spalonym.

1'

Tomasz Musiał gwiżdże i pierwszą połowa zaczęta!

17:56

Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:51

W rundzie jesiennej był bezbramkowy remis. Nie powiem, że taki wynik nie wchodzi dzisiaj w grę. Po prostu nie ma mowy!

17:48

Obie ekipy dzieli aż 15 punktów. Korona jest na wysokim piątym miejscu (39 pkt.), a przedostatnia Pogoń 24. Przy ewentualne wygranej kielczanie mogą zepchnąć w tabeli będącego obecnie piętro wyżej Górnika Zabrze (41 "oczek"), a "Portowcy" mogliby awansować na 12. lokatę.

Komu uda się zgarnąć komplet punktów?

17:45

Rezerwowi Pogoni: Łukasz Budziłek - Sebastian Rudol, Marcin Listkowski, Dawid Kort, Dawid Błanik, Sebastian Kowalczyk, Adrian Benedyczak.

Rezerwowi Korony: Matthias Hamrol - Akos Keckes,Krystian Miś, Michael Gardawski, Oliver Petrak, Nabil Aankour, Zlatko Janjić.

17:40

Zapominamy o Lubinie i Wrocławiu. W Kielcach musi być lepiej (bo gorzej się nie da). Za 20 minut Tomasz Musiał rozpocznie mecz Korony z Pogonią Szczecin!