Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
19:52

Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy na nasze kolejne relacje - już jutro Liga Mistrzów!

19:51

Wisła nie zagrała słabego meczu. Goście mieli swoje okazje, w drugiej połowie był moment, że Jagiellonia zupełnie została zepchnięta do obrony, ale to nie wystarczyło. Gospodarze okazali się skuteczniejsi i pewniejsi, co pozwoliło im zainkasować trzy punkty w tym ważnym dla nich meczu.

90'

Nic w końcówce się nie wydarzyło. Koniec, 2:0. Jagiellonia zasłużenie dowiozła dwubramkową przewagę i wciąż przewodzi ligowej tabeli.

90'

Do regulaminowego czasu gry doliczono dwie minuty.

89'

Ostatnia zmiana. Islandczyk Bodvarsson za Frankowskiego.

89'

Bardzo mocno i bardzo niecelnie uderzył teraz Palcić.

88'

Mitrović ostro sfaulował Carlitosa, żółta kartka.

88'

Frankowski bez namysłu wrzucił piłkę w pole karne, ale czujnie zachował się Cuesta, który wyszedł na przedpole i uprzedził Pospisila.

85'

Zbyt głęboko Frankowski, Cuesta uprzedził Runje.

84'

Sprytne zachowanie Sheridana - udany zwód i wywalczony faul, przewinił Velez.

81'

Długa piłka Lazarevicia w stronę Sheridana, zabrakło Słoweńcowi dokładności.

80'

A u gości Brożek za Imaza.

80'

Lazarević w miejsce Novikovasa.

78'

2:0 dla Jagi! Wrzutka Novikovasa z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Mitrović i mocnym uderzeniem głową pokonał Cuestę.

77'

Najpierw jednak awizowany Sheridan - z boiska schodzi Bezjak.

76'

Kiks Veleza w polu karnym i będzie korner dla Jagiellonii.

75'

Do wejścia na boisko szykuje się Sheridan.

74'

Wlazło sprzed pola karnego wysoko ponad bramką.

73'

Carlitos uciekł Romanczukowi, ale wracający Wlazło przerwał szarżę Hiszpana.

71'

Nie mogą się od kilku minut odnaleźć gospodarze, Wisła raz za razem stara się znaleźć sposób na obronę Jagi.

70'

Centra Palcicia do Imaza, ten tym razem oddał strzał, lecz uderzył w nogi Mitrovicia.

68'

Ponownie Imaz w roli głównej, teraz jego akcję przerwał liniowy, wskazując na ofsajd.

68'

Znów groźnie Imaz, ładnie zabrał się z piłką i był bliski oddania strzału na bramkę, lecz skutecznie mu w tym przeszkadzano i futbolówka wpadła w ręce golkipera Jagi.

67'

Przepychał się w polu karnym Imaz, jednak Mitrović nie dał się oszukać. Piłkę wciąż mają goście.

65'

Problemy z kolanem ma Carlitos, ale hiszpański snajper będzie w stanie na razie kontynuować grę.

64'

Dobrze znany dziś scenariusz - wrzutka piłkarza Jagi wprost do Cuesty.

63'

Druga zmiana w Wiśle. Małecki za Boguskiego.

62'

Znów dobra akcja Jagi, teraz zakończył ją centrą Guilherme, lecz nie po raz pierwszy dzisiaj piłka trafiła w ręce Cuesty.

61'

Nikt nie skorzystał z dobrej centry Pospisila.

60'

To powinno być 2:0! Novikovas znakomicie uruchomił Bezjaka, ten wyszedł sam na sam z Cuestą i uderzył wprost w niego! Doskonała okazja napastnika Jagiellonii.

58'

Teraz po ręce Guilherme wolnego mieli goście, po wrzutce źle piąstkował Pawełek, ale nikt nie skorzystał z niepewnej interwencji doświadczonego bramkarza.

57'

Rzut wolny w wykonaniu Frankowskiego zakończył się rykoszetem i finalnie pewną interwencją Cuesty.

55'

Imaz zatrzymał szarżującego Novikovasa i - pomimo protestów - arbiter ukarał go za to kartką.

55'

Romanczuk kapitalnym podaniem uruchomił Burligę, ten wjechał w pole karne i wyłożył piłkę Mitroviciowi, ten jednak w ostatniej chwili został zablokowany!

54'

Akcja Frankowskiego, który wywalczył rzut rożny.

53'

Pospisil sprytnie próbował wrzucić piłkę w pole karne, lecz jego zamiary przeczytał Cywka.

51'

Nieporozumienie Palcicia z Cuestą, obrońca zbyt lekko zgrał piłkę głową do bramkarza; niewiele brakowało, by dopadł do niej Bezjak.

50'

Świetnie w pole karne wdarł się Carlitos, posłał niezłe podanie wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć tej płaskiej centry!

48'

Dość niemrawy początek z obu stron, brakuje dokładności.

46'

Bez zmian w obu zespołach.

46'

Piłkarze już na murawie, rozpoczęła się druga odsłona tego starcia!

45'

Przerwa! Jagiellonia prowadzi, raczej zasłużenie, po ładnej akcji i golu Przemysława Frankowskiego. Wracamy za około kwadrans.

45'

Próbowali jeszcze goście, ale wysiłek Cywki zmarnował Nikola Mitrović.

45'

Wiślacki Mitrović ładnie uruchomił Imaza, ten oddał strzał, ale mimo rykoszetu, Pawełek pewnie interweniował.

44'

Sędzia przedłuży połowę o minutę.

42'

Znakomita dwójkowa akcja Frankowskiego i Guilherme, ten drugi idealnie wyłożył piłkę, a były skrzydłowy Lechii pewnym uderzeniem pokonał Cuestę!

41'

GOOOL! 1:0, FRANKOWSKI!

40'

Boguski ambitnie, ale bardzo niecelnie.

38'

Teraz po kolejnym kornerze próbował Burliga, ale ekwilibrystyczny strzał również nie zagroził Cueście.

37'

Doszło do kolejnego rożnego, tym razem wrzucił Novikovas, piłka spadła pod nogi Runje, lecz jego mocne uderzenie okazało się niecelne!

36'

Frankowski przegiął i dośrodkował zbyt głęboko, jednak Romanczuk zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny.

35'

Novikovas z rzutu wolnego w pole karne, krótkie zamieszanie i finalnie będzie korner dla Jagi.

33'

Bezjak! Niewiele zabrakło! Napastnik Jagi dość kontrowersyjnie przyjął piłkę w polu karnym, prawdopodobnie pomógł sobie ręką i oddał strzał, który minimalnie minął prawy słupek wiślackiej bramki.

33'

Najpierw Novikovas huknął sprzed pola karnego w nogi Arsenicia, a później Burliga nieudolnie dośrodkował, nie sprawiając Cueście problemów z interwencją.

31'

Bezjak z daleka, całkiem przyzwoity strzał, lecz zbyt mocny.

30'

Kolejne "żółtko" - teraz Novikovas ukarany za niesportowe zachowanie.

29'

Strzał z dystansu jednego z gości bez problemu obroniony przez Pawełka. Nieźle dysponowani są wiślacy.

27'

Imaz za mocno w stronę Carlitosa.

26'

Teraz kartka dla Carlitosa, który bez pardonu wpadł w Burligę.

25'

Cywka ruszył na połowę rywala, ale sam niewiele mógł zdziałać i finalnie stracił piłkę na rzecz Wlazły.

24'

Romanczuk ostro potraktował w środku pola Carlitosa, to musiało się skończyć kartką.

22'

Cywka z dystansu bardzo niecelnie.

21'

Przebijał się lewą stroną Imaz, minął jednego rywala, ale osamotniony nie miał szans w walce z kolejnymi dwoma.

19'

Po zejściu "Wasyla", Cywka gra na prawej obronie, Palcić na lewej, a Arsenić w środku z Velezem.

18'

Gospodarze mieli nawet dwa rzuty rożne, ale Cuesta nie dał się zaskoczyć.

17'

Składna akcja Jagi, ładnie na boku pokazał się Burliga, jednak wrzucił w pierwszego obrońcę. Korner.

16'

Teraz niezłą szansę mieli białostoczanie, lecz Runje minimalnie się spóźnił, by sięgnąć piłki po wrzutce Novikovasa.

15'

Znów Carlitos! Ależ szansa gości! Hiszpan znów ruszył sam na sam, tym razem nikt go nie dogonił, ale w doskonałej okazji superstrzelec Wisły spudłował!

14'

Przepraszam za błąd, to jednak Runje skutecznie zatrzymał Carlitosa.

13'

Świetnie na pozycję wyszedł Carlitos, zaczął iść sam na sam z Pawełkiem, ale robił to dość powolnie i zatrzymał go wracający Mitrović.

12'

Starcie kapitanów - Romanczuk sfaulował Boguskiego.

11'

Było groźnie! Futbolówka spadła pod nogi Arsenicia, ale ten był tym trochę zaskoczony, bo wyraźnie nie wiedział, jak się zachować i ostatecznie nie oddał strzału.

10'

Świetny rajd bodajże Palcicia, jednak jego podanie w pole karne zostało zablokowane - korner dla Wisły.

9'

I już na boisku Petar Brlek. Prawdopodobnie do linii defensywnej cofnie się Cywka, Chorwat zajmie oczywiście miejsce w środku pola.

8'

Urazu doznał Marcin Wasilewski, potrzebna będzie zmiana.

7'

Długa piłka w stronę Carlitosa, Hiszpan jednak na ofsajdzie.

6'

Bezjak! Wydawało się, że napastnik źle przyjął piłkę na szesnastym metrze, jednak postanowił złożyć się do przewrotki, co wyszło mu naprawdę nieźle! Futbolówka poleciała niewiele ponad bramką.

4'

Goście nie są w stanie utrzymać się dłużej przy piłce, Jaga kontroluje grę.

3'

Kolejna groźna akcja Jagiellonii, po akcji Frankowskiego do piłki dopadł Bezjak, ale jego strzał został zablokowany.

2'

Już ruszyli gospodarze, szalał na skrzydle Novikovas, piłka trafiła do Guilherme, ale ten dośrodkował wprost w ręce Cuesty.

1'

Rozpoczynamy!

17:58

Na meczu oczywiście obecny jest VAR, nad którym czuwa Szymon Marciniak.

17:57

Oba zespoły już na murawie.

17:56

Warto zwrócić uwagę, że Wisła znów wychodzi w innym ustawieniu defensywnym. Drobne problemy zdrowotne wykluczyły z gry Jakuba Bartkowskiego, Zoran Arsenić zaś zagra na lewej obronie. W środku defensywy obok Wasilewskiego mamy Veleza, a na prawej flance Palcicia.

17:48

Wyjściowa jedenastka Wisły Kraków!

17:47

Oto skład Jagiellonii na starcie z Wisłą Kraków!

17:44

Ekipa Jagiellonii Białystok jest mocno rozpędzona i to ona będzie faworytem poniedziałkowego starcia. Zespół z Podlasia z Wisłą Kraków zawsze toczył bardzo ciekawe mecze, przypominające wymianę ciosów. Zdarzały się tak wysokie porażki Jagiellonii jak 0:5, 1:5, ale i było zwycięstwo 5:2. Bilans spotkań w ekstraklasie: 8 zwycięstw Jagiellonii, osiem remisów i 14 porażek.

17:42

17:41

Zapraszamy na relację na ŻYWO z meczu kończącego 26. kolejkę Ekstraklasy - w Białymstoku liderująca w tabeli Jagiellonia zmierzy się z Białą Gwiazdą.