CracoviaCracovia
2 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
90'

Koniec meczu! Cracovia wciąż w grze o "ósemkę", Arka bez wygranej w tym roku! Nie, to nie był mecz przyjaźni... mieliśmy dzisiaj na boisku dużo kontuzji, brutalnej i po prostu brzydkiej gry. Słabe spotkanie trochę osłodziły gole - główki Helika oraz Piątka i prawdziwa bomba Krywca z blisko 30 metrów. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, widzimy się na GOL24.pl!

90'

Jurado!!! Arka łapie się za głowę, główka Hiszpana zamiast do bramki wpada w rękawice bramkarza "Pasów"!

90'

Po konsultacji z wozem sędzia Kwiatkowski podjął decyzję, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, nie ma rzutu karnego dla Arki!

90'

Czy piłka po strzale Jurado była zagrana ręką w polu karnym "Pasów"? Czekamy na wideoweryfikację, to może być promyk nadziei dla Arki!

90'

Sędzia przedłuża mecz o cztery minuty, a Cracovia psuje kontrę trzech na jednego, która w zasadzie mogła rozstrzygnąć spotkanie na jej korzyść. Arka jeszcze ma dwie minuty nadziei!

90'

Ostatnia zmiana w szeregach Arki, Adam Marciniak schodzi z boiska, końcówka dla Rubena Jurado.

17:18

Raz, dwa i trzy! Kolejny rzut rożny dla Cracovii i Piątek bezbłędnie kończy dośrodkowanie z kornera, trafiając głową przy słupku bramki Šteinborsa, który musiałby mieć jakieś trzy metry, żeby to uratować!

89'

I GOOOOOOLLLL!!! KRZYSZTOF PIĄTEK NA 2:1 DLA CRACOVII!!!

87'

Nie ma drugiego gola dla Cracovii! Ferraresso dobrze wypatrzył Wdowiaka i Šteinbors ledwo odbija główkę młodego skrzydłowego "Pasów"! To mógł być ten moment!

84'

Piłka wędruje spod bramki do bramki bez szczególnego pomyślunku, naprawdę trudno jest przewidzieć, czy ktokolwiek będzie w stanie zadać decydujący cios. W ostatnich minutach minimalnie lepiej prezentuje się Cracovia.

80'

Bliżej gola Cracovia, tym razem jednak Šteinbors wypiąstkował dośrodkowanie Hernándeza z rzutu wolnego.

79'

Jest i Krzysztof Janus, na ostatnie minuty meczu zastępuje na murawie Patryka Kuna (Arka).

17:05

Oficjalna frekwencja to 2054 widzów, ale nikt nas nie przekona, że dzisiejsze spotkanie ogląda nawet półtora tysiąca osób.

76'

Nieładny faul Zbozienia (Arka), to będzie żółta kartka od sędziego Kwiatkowskiego.

75'

Za nami kilka minut naprawdę brzydkiej gry, najeżonej błędami piłkarzy obu zespołów. Na kwadrans przed końcem spotkania Cracovia nadal remisuje z Arką.

69'

Mało brakowało! Dośrodkowanie Warcholaka z lewej flanki wypadło Peškovičowi z rękawic, ale nie miał kto tego dobić i nadal mamy remis w Krakowie.

67'

Piesio (Arka) nawalczył się dzisiaj z rywalami, na resztę meczu zastąpi go debiutant, Maciej Jankowski.

16:50

Ile tam było metrów, 20, 25? Po rzucie rożnym dla Arki to Białorusin odpalił petardę, która gdzieś po drodze odbiła się od któregoś z piłkarzy i zmyliła zaskoczonego Peškoviča, ale nikt już gościom nie odbierze tej bramki!

59'

GOOOOOLLLL!!! I WYRÓWNANIE!!! SIARHIEJ KRYWIEC STRZELA Z 20 METRÓW I PIŁKA WPADA DO SIATKI!

59'

Arka znowu gości pod bramką Cracovii, Szwoch próbował mocno dośrodkować w pole karne, obrona "Pasów" ratuje się wybiciem na korner.

56'

Teraz próba Hernándeza po balansie ciałem w polu karnym, strzał Hiszpana ląduje na bocznej siatce.

54'

Na boisku pojawia się Wdowiak, rezerwowy skrzydłowy "Pasów" zmienia Zenjova (Cracovia), który wcześniej też zauważalnie utykał.

51'

Szwoch próbował zgrać piłkę do Kuna, ale "przyszywany" napastnik Arki nie był w stanie jej opanować w polu karnym.

16:35

Już wiadomo, że przyczyną zmiany Čovilo była kolejna kontuzja, jaka w tym meczu dotknęła zawodnika "Pasów". Przypomnijmy, że w pierwszej połowie z boiska musiał zejść Rakels.

46'

Zaczynamy drugą połowę, Arka ma niewiele ponad 45 minut na odwrócenie losów tego meczu, a Cracovia dokładnie tyle samo na zachowanie nadziei na górną ósemkę tabeli!

46'

Ciekawa zmiana w przerwie meczu! W szatni został Čovilo (Cracovia), na drugą połowę za niego wychodzi Datković. W pierwszej Čovilo napędził mocno stracha obronie Arki...

45'

Koniec pierwszej połowy! Bramka Helika w jej końcówce trochę uratowała dość brutalny i mało porywający mecz. Arka mimo dominacji przez większość z 45 minut jest coraz dalej od pierwszego zwycięstwa w 2018!

45'

Prawie 2:0! Kolejny atak "Pasów" zakończony strzałem Dimuna, to mogła być zabójcza końcówka piłkarzy Michała Probierza. W Krakowie pograją jeszcze dwie dodatkowe minuty!

16:13

Mamy gola w Krakowie, a Čovilo asystę w setnym meczu w Cracovii! Zamiast strzelać, bośniacki Serb wolał zgrać dośrodkowanie z kornera do nadbiegającego z lewej strony Helika, a wysoki stoper "Pasów" po prostu musiał wykorzystać taką sytuację.

42'

GOOOOLLL!!! MICHAŁ HELIK GŁÓWKUJE PO PROWADZENIE DLA CRACOVII! 1:0!

40'

I po drugiej stronie Sołdecki główkuje nad bramką, sytuacja była dosyć trudna, ale stoper Arki zdołał doskoczyć do piłki i oddać strzał.

37'

No i prawie gol dla Cracovii! Z kilku metrów główkował Čovilo, tyle że w sam środek bramki, gdzie czekał Šteinbors!

36'

Zmieniamy połowę, rzut rożny dla Cracovii na około dziesięć minut przed zakończeniem połowy. Przydałyby się jakieś sytuacje bramkowe...

35'

Rzut wolny dla Arki kończy się strzałem Marciniaka z powietrza, boczna siatka. Zabrakło niewiele!

32'

Deniss Rakels (Cracovia) kończy mecz z kontuzją mięśnia dwugłowego, na boisku pojawia się Sebastian Strózik.

28'

Po rzucie rożnym dla Arki piłkę zbyt lekko strącił Sołdecki, chwilę potem pod poprzeczkę strzelał Piesio, Peškovič z dobrą interwencją!

23'

Mecz niepotrzebnie się zaostrza, żółtą kartką właśnie przypłacił to Čovilo (Cracovia). Ławki rezerwowych uspokajają na głos swoich piłkarzy.

20'

A teraz Zbozień! Wydawało się, że z rzutu wolnego dla Arki nic nie będzie, ale Zbozień ładnym strzałem zza pola karnego sprawdził refleks Peškoviča.

17'

Nie ma gola! Marcjanik w ostatniej chwili zdjął Hernándezowi piłkę z nogi po świetnym prostopadłym podaniu Rakelsa! To mogła być przepiękna asysta!

15'

Dłuuuugi, długi wrzut Warcholaka z autu i z woleja fatalnie spudłował Marciniak.

14'

Piesio stał w polu karnym jak skamieniały, tylko sędzia Kwiatkowski był nieubłagany i odgwizdał spalonego pod bramką "Pasów". Po dominacji Cracovii z początku spotkania już nie ma śladu.

12'

Teraz gospodarze mogli wyjść z zabójczą kontrą, Šteinbors w porę wychodzi z bramki i przerywa akcję wybiciem na aut. Piesio trochę ucierpiał z powodu uderzenia piłką, ale już gramy dalej.

11'

I znowu wracamy pod bramkę Cracovii, kilka chwil przewagi Arki nie kończy się strzałem dzięki zwartej obronie "Pasów".

9'

Čovilo główkuje w Šteinborsa! Rosły pomocnik "Pasów" prawie oparł się na Sołdeckim w walce o piłkę, jednak jego uderzenie pofrunęło w sam środek bramki.

8'

W odpowiedzi złe dośrodkowanie Zenjova pod bramkę Arki, chwilę później kolejny rzut rożny, tym razem dla "Pasów".

7'

Arka powoli odzyskuje inicjatywę, teraz czas na drugi z rzędu korner dla gości... piłka dla Cracovii, na połowie rywali faulował Piesio.

6'

Upadając na plecy, Pestka trochę ucierpiał przy wybijaniu piłki. Kilka chwil i z obrońcą Cracovii już wszystko w porządku.

4'

Rzut wolny Hernándeza wybity przez obronę Arki, gospodarze ciągle na połowie gości. Pierwsze minuty idą zdecydowanie na konto "Pasów".

2'

Piątek gubi piłkę w polu karnym, ale małe zamieszanie kończy się wybiciem na aut przez stoperów Arki.

1'

Zaczynamy! Miroslav Čovilo świętuje swój setny mecz w Cracovii, Arka czeka na pierwsze zwycięstwo w tym roku. Zaczynają piłkarze z Trójmiasta!

15:20

W Krakowie przynajmniej o jedno nie musimy się dzisiaj martwić. Temperatura jest tylko lekko na minusie, w dodatku cały dzień świeci słońce. Jeśli chodzi o frekwencję, przypominamy, że uprawnieni do wejścia na mecz są tylko posiadacze karnetów.

15:15

Czy Michał Probierz zasłużył na nową umowę do 2020 roku ostatnimi wynikami Cracovii? Nie wiadomo, ale "Pasy" w tym roku mają już dwa zwycięstwa, remis i jedną porażkę z Jagiellonią.

15:06

Bilans Arki w 2018 roku to trzy remisy (0:0 z Lechem, Zagłębiem i Piastem) i jedna porażka (2:3 z Wisłą).

15:00

14:53

Michał Probierz posadził na ławce rezerwowych Wilka, Wdowiaka, Dąbrowskiego, Datkovicia, Sipľaka i Sebastiana Strózika. 18-letni napastnik zadebiutował w ekstraklasie w zeszłej kolejce, wygryzając z kadry meczowej Nicolaia Brock-Madsena.

14:49

Pozostali rezerwowi Arki to Pilarz, Socha, Nalepa, Bohdanow, Janus i Jurado. Nadal kontuzjowani są Danch, Kakoko i Marcus da Silva.

14:46

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów i już wiadomo, że Arka rozpocznie ten mecz bez nominalnego napastnika. Jej najświeższy nabytek, czyli Maciej Jankowski, może wejść na boisko z ławki rezerwowych.

14:33

Piłkarską niedzielę w ekstraklasie rozpoczynamy w Krakowie, gdzie Cracovia już o 15:30 zagra z Arką Gdynia. Co dzieli obie drużyny? Tylko jedno miejsce w tabeli ("Pasy" są 10., Arka 9.), ale aż pięć punktów. Co łączy? Dwa kolejne mecze bez straconego gola, a w przypadku dzisiejszych rywali każdy może zaważyć na "być albo nie być" w górnej ósemce tabeli. Zapraszamy na relację na żywo!