Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
2 : 1
Wisła PłockWisła Płock
94'

... i koniec meczu! Pogoń Szczecin pokonuje Wisłę Płock, przerywając serię pięciu zwycięstw bez porażki (w tym 4 zwycięstwa, a trzy z rzędu) ekipy Jerzego Brzęczka

93'

A nie, Ricardo Nunes zagrywa na lewy narożnik pola karnego do Huberta Matyni. Ten zgrywa do Adama Buksy niedokładnie. Goście ruszyli z kontrą, ale Jose Kante gubi piłkę...

93'

Starcie "9" na prawej stronie - Arkadiusz Reca faulował Adama Frączczaka. Rzut wolny z ok. 40 metrów. Raczej będzie krótkie rozegranie.

92'

Gra wznowiona. Laga przed pole karne Wisły, by skraść jak najwięcej sekund. Ta jak bumerang wraca na połowę Pogoni.

91'

Adam Buksa pada na murawę. Skurcze łapią zawodnika Pogoni.

90'

Miękka wrzutka z prawego skrzydła w pole karnego. Oskar Zawada zgrywa piłkę do nikogo.

A Jarosław Przybył dolicza 4 minuty.

89'

Oskar Zawada wchodzi za Semir Stilicia.

88'

Żółta kartka dla Adama Frączczaka za wyrzucenie piłki blisko linii końcowej przed gotowym do wybicia rzutu wolnego przez Thomasa Dahne.

87'

Piłkarze Kosty Runjaicia mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Cornel Rapa faulował rywala blisko prawego narożnika boiska.

86'

Za Spasa Deleva wchodzi Hubert Matynia.

85'

Wszyscy chyba się spodziewali się strzału Semira Stilicia, a tu bardzo dobra próba Dominika Furmana! Uderza nad murem, ale obija lewy słupek tak, że piłka wychodzi poza boisko!

83'

Igor Łasicki główkuje a po chwili biegnie z piłką na lewej stronie pola karnego Pogoni. Wybita piłka i kolejny faul gospodarzy ok. 25 metrów od własnej bramki. Przewinił Adam Frączczak na Semirze Stiliciu.

82'

Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. "Żółtko" na koncie Tomasza Hołoty.

81'

Teraz Dominik Furman miał okazję do dobrego dośrodkowania z rzutu rożnego. Gospodarze wychodza z opresji.

81'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka zostaje wybita przez płocczan przed pole karne na woleja Jakuba Piotrowskiego. "Kontry nie będzie". Thomas Dahne z piątki.

80'

Żółta kartka dla Dominika Furmana za faul taktyczny na Jakubie Piotrowskim.

79'

Kanonada strzelecka w wykonaniu gości. Uderzenia Jose Kante i Damiana Szymańskiego zza linii 16. metra zostały zblokowane przez obrońców Pogoni. Ostatecznie piłka wpada do "koszyczka" Łukasza Załuski.

78'

Ricardo Nunes wybija piłkę poza linię końcową, przerywając groźną akcję Wisły. Semir Stilić posyła piłkę z rzutu rożnego na 5. metr, gdzie Lasha Dvali wybija na uwolnienie.

77'

Tomasz Hołota zmienia strzelca pierwszego gola, Kamila Drygasa.

19:37

76'

Sebastianowi Szymańskiemu brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po zgraniu Damiana Szymańskiego! Do bramki było mniej niż pięć metrów!

75'

Cezary Stefańczyk nie podnosi się z murawy po starciu z rywalem. Rzut wolny po tym jak sędzia upewnił się, że z obrońcą Wisły wszystko w porządku.

74'

Dominik Furman blokuje przed linią 16. metra strzał Adama Frączczaka. Gospodarzom udało się szybko odzyskać piłkę...

73'

Zmiana w Wiśle. Konrad Michalak skończył występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Giorgi Merebaszwili.

70'

"Zejście smoka" w ekipie Portowców. Za Mortena Rasmussena pojawia się Łukasz Zwoliński.

69'

Adam Buksa w roli lewoskrzydłowego podaje przed bramkę do Duńczyka, który uprzedzając bramkarza kieruje piłkę do siatki!

69'

POGOŃ ZNOWU NA PROWADZENIU! MORTEN RASMUSSEN!!!

68'

Żółta kartka dla Jose Kante za faul taktyczny. Tym samym będzie pauzować w następnej kolejce.

67'

Chaotyczna gra obu stron na prawej stronie. Co chwila, niemal na zmianę obie drużyny wznawiają grę z autu.

63'

Mortenowi Rasmussenowi uciekła piłka w polu karnym Wisły. Duńczyk osaczony przez Arkadiusza Recę i Igora Łasickiego traci piłkę.

Po chwili przerwa w grze. Sędzia Jarosław Przybył zbiega do Jerzego Brzęczka. Przez kilkanaście sekund coś sobie wyjaśniali, po czym gra została wznowiona.

61'

7/2 Strzały/strzały celne 7/2

58'

Bardzo dobre dośrodkowanie Semira Stilicia na 5. metr, gdzie na bliższy słupek zbiegał Igor Łasicki. Wyskakuje najwyżej i uderzeniem głową pokonuje Łukasza Załuskę!

58'

IGOR ŁASICKI WYRÓWNUJE!!!

57'

Atak Wisły przynosi rzut rożny z prawej strony.

55'

Spas Delev huknął z pola karnego na wiwat. Po raz kolejny dała się złapać w pułapkę ofsajdową.

54'

Ależ bliski gola był Morten Rasmussen! Dopada do piłki na 7. metrze po zagraniu Spasa Deleva i na wślizgu przenosi piłkę tuż na poprzeczką! Niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców!

52'

Thomas Dahne spokojnie broni strzał Spasa Deleva z kilkunastu metrów. Bułgar był na spalonym.

51'

Szczęście sprzyjało Łukaszowi Załusce. Piłka wyślizgnęła mu się z rękawic po centrze Damiana Szymańskiego. Żaden z Wiślaków nie pospieszył z dobitką.

50'

Dominik Furman zagrywa przed linią 16. metra do Nico Vareli. Składał się do strzału z woleja, ale Jakub Piotrowski pojawia się znienacka i głową wyjaśnia sytuację.

49'

Dalekie zagranie na wolne pole do Nico Vareli. Ten został uprzedzony przez wybijającego na aut Cornela Rapy. Po aucie z lewej strony jest szybko korner z prawego narożnika.

46'

Ricardowi Nunesowi pomyliły się dyscypliny. Ręką zagarnia piłkę zagraną do Konrada Michalaka. Chociaż w ten sposób przerwał kontrę Wisły. Żółta kartka.

46'

Szczecinianie zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian

18:55

Całkiem niezłe widowisko w Szczecinie. Gospodarze mają przewagę i wykorzystali jedną okazję, która została im "zwrócona" przez VAR. Wcześniej bardzo groźnie uderzał RIcardo Nunes z rzutu wolnego, ale Thomas Dahne spisał się bez zarzutu.

Z kolei płocczanom brakowało konkretów. Groźnie robiło się przed polem karnym, w nim brakowało decydującego podania lub strzału.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+1' Po chwili duński napastnik nie sięga piłki kilkanaście metrów od bramki Wisły. Po tym sędzia Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę. Po trafieniu Kamila Drygasa zaliczonym po weryfikacji VAR Pogoń prowadzi z Wisłą Płock.

44'

Ajjj. Bardzo groźnie zapowiadała się kontra Pogoni. Ricardo Nunes pognał lewym skrzydłem i centruje w "szesnastkę" do Mortena Rasmussena. Ten został uprzedzony przez Igora Łasickiego, który wybija piłkę za siebie. Tam piłkę przejmuje Spas Delev, ale po przyjęciu piłki... poślizgnął się!

43'

Większość ataków gości idzie lewą stroną. Nico Varela centruje w pole karne do wbiegającego Damiana Szymańskiego. Górą był jednak Sebastian Rudol.

42'

Adam Frączczak uderza z dystansu wysoko nad bramką Thomasa Dahne.

41'

Nico Varela pognał lewym skrzydłem i centruje w pole karne. Piłkę przejmuje niedokładnie Semir Stilić, co wykorzystał Lasha Dvali dalekim wybiciem.

39'

I teraz korner dla piłkarzy Jerzego Brzęczka. Dominik Furman zagrywa płasko na bliższy słupek. Zorientowali się w tej sytuacji Portowcy.

37'

Wiślacy teraz wyszli z kontratakiem. Semir Stilić nie jest typem szybkiego zawodnika. Dogonił go Jakub Piotrowski (asysta przy uznanym trafieniu Kamila Drygasa) wybija piłkę spod nóg Bośniaka.

35'

Płocczanie dążą do szybkiego wyrównania. Po akcji Jose Kante udało się wywalczyć rzut rożny. Po nim zbiegający na bliższy słupek Damian Szymański uderza obok prawego słupka.

33'

GOL ZOSTAJE JEDNAK UZNANY!!!
Sędzia skorzystał z VAR-u i cofa decyzję! Pogoń 1, Wisła Płock 0

32'

Reprezentant RPA trafia w mur. Piłka spada pod nogi jednego z zawodników Pogoni i ten wolejem podaje do Kamila Drygasa. Ten strzela z ostrego kąta między nogami Thomasa Dahne do siatki! Gol nie zostaje uznany - spalony!

32'

Kolejna okazja przed Ricardo Nunesem . Do bramki ok. 23 metrów.

30'

Wzięty w kleszcze na lewej stronie Nico Varela został powalony ok. 25 metrów od bramki Łukasza Załuski. Dobre dośrodkowanie Dominika Furmana i strzał Semira Stilicia wysoko nad bramką. Ostatecznie gospodarze wznawiają grę od bramki.

28'

Po chwili groźny atak gospodarzy przed bramką Wisły. Jednak podanie Mortena Rasmussena w pole karne do Adama Frączczaka było za mocne. Piłkę łapie Thomas Dahne.

26'

Atak pozycyjny szczecinian w okolicach środka pola. Wysokie i zdecydowany pressing Dominika Furmana przerywa tę wymianę piłki, ale pika wyszła poza linię boczną.

24'

Dośrodkowanie Damiana Szymańskiego nie znajduje adresata w polu karnym Pogoni.

23'

Wydaje się, że ten uraz nie jest poważny - został przypadkowo uderzony ręką w twarz. Gra zostaje wznowiona.

23'

Przerwa w grze. Na murawie leży Sebastian Rudol. Ucierpiał w starciu z Jose Kante.

22'

Pojedynek Adama Buksy z Cezarym Stefańczykiem na 18 metrów od bramki Thomasa Dahne. Zawodnik Pogoni faulował rywala.

21'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką wiślaków.

20'

Ricardo Nunes decyduje się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów. Thomas Dahne odbija piłkę na rzut rożny!

19'

Żółta kartka dla Damiana Szymańskiego za faul na rozpędzonym Kamilu Drygasie.

18'

Ricardo Nunes podłączył się do akcji ofensywnej. Podaje jednak za mocno do Spasa Deleva. Ten spodziewał się zagrania do nogi, a dostał na zapalenie płuc.

15'

Kwadrans gry za nami. Obie strony prezentują się dość chaotycznie. Groźniej było za to pod bramką Łukasza Załuski.

13'

W odpowiedzi Adam Buksa znalazł się w "szesnastce". Centruje lekko z linii końcowej wprost do koszyczka Thomasa Dahne.

12'

Konrad MIchalak urwał się prawą stroną i wbiega w pole karne. Podaje przed bramkę - na 9. metr - do Jose Kante, ale uprzedził go Cornel Rapa. Ten dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

11'

A uczynił to niezgodnie z przepisami Adam Frączczak. Goście domagali się kartki za faul, ale sędzia Jarosław Przybył nie zdecydował się sięgać do kiesznki.

11'

Źle rozegrany rzut wolny przez "Portowców" zapoczątkował kontrę Wiślaków. Ta została szybko przerwana, blisko linii środkowej.

8'

Morten Rasmussen cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Przejmuje piłkę na klatkę piersiową i wolejem przenosi ciężar gry na prawą stronę. W to zagranie włożył za dużo siły - Cornel Rapa nie zdążył.

7'

Rzut wolny dla Wisły z prawej strony. Ostro bita piłka została podbita w "szesnastce". Ostatecznie ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

6'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Jerzego Brzęczka zaatakowali prawą stroną. Konrad Michalak podaje za mocno po linii do Cezarego Stefańczyka. Łukasz Załuska wznawia grę z "piątki".

4'

Składna akcja Arkadiusza Recy z Nico Varelą lewą stroną. Udało się wywalczyć rzut z autu na wysokości pola karnego Pogoni. Stały fragment gry po dalekim wyrzucie Arkadiusza Recy nie przyniósł zagrożenia.

2'

Morten Rasmussen powstrzymany przed linią 16. metra. Dodatkowo sędzia dopatrzył się faulu Duńczyka.

1'

Od razu do ataku rzucili się płocczanie. Atak przerywa Lasha Dvali wybiciem poza linię boczną.

1'

Gwizdek Jarosława Przybyła i pierwsza połowa rozpoczęta!

17:57

bie drużyny wychodzą na murawę. Za moment losowanie stron i początek starcia!

17:54

Będzie doping

17:51

W rundzie jesiennej Wisła wygrała u siebie z Pogonią 3:1. Gole dla Nafciarzy zdobyli Damian Szymański, Mateusz Piątkowski i Arkadiusz Reca. Honorowe trafienie dla Portowców zanotował Kamil Drygas.

17:48

Rezerwowi Pogoni Szczecin: Łukasz Budziłek - Hubert Matynia, Tomasz Hołota, Marcin Listkowski, Dawid Kort, Dawid Błanik, Łukasz Zwoliński.

17:46

Uwzględniając trzy mecze 24. kolejki Ekstraklasy, gospodarze są na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 20 "oczek". Tracą dwa punkty do Sandecji, trzy do Piasta Gliwice i cztery do Bruk-Bet Termaliki.

Z kolei płocczanie, którzy zanotowali 3 zwycięstwa z rzędu, są na piątym miejscu. Zgromadzili 36 punktów. Do czwartego Górnika traci trzy punkty, Lecha - cztery i Legii - osiem. Liderem jest Jagiellonia, która ma 45 punktów.

17:44

Rezerwowi Wisły Płock: Seweryn Kiełpin - Bartłomiej Sielewski, Alan Uryga, Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili, Oskar Zawada, Kamil Biliński.

17:42

Nie jest źle

17:40

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią:

17:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia!

17:35

Po Żabno Derbi przenosimy się do Szczecina, gdzie za 25 minut Pogoń zmierzy się z Wisłą Płock!