1. połowa2 : 1
93'

Koniec spotkania! Jagiellonia pokonuje Lechię Gdańsk i awansuje na fotel lidera Ekstraklasy! Czy zadomowi się na nim na dłużej? Przekonamy się za 24 godziny

92'

Przemysław Frankowski podaje przed pole karne do Łukasza Burligi, który niemal od razu prostopadłym zagraniem uruchomił Karola Świderskiego. Ten w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem uderza nie do obrony przy lewym słupku!

92'

KAROL ŚWIDERSKI USTALA WYNIK SPOTKANIA!!!

90'

Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Pojedynek Przemysława Frankowskiego z Filipem Mladenoviciem na prawej stronie. Górą był skrzydłowy gospodarzy, ale zdaniem sędziego zabrał piłkę rywalowi przekraczając przepisy.

88'

"Żółtko" na koncie Ariela Borysiuka za skoszenie rywala jak trawę na wiosnę.

87'

Rafał Grzyb zmienia Martina Pospisila. Limit zmian przez obu trenerów został więc wykorzystany.

86'

W odpowiedzi atak Jagiellonii. Strzał Karola Świderskiego nie sprawił problemu Dusanowi Kuciakowi.

85'

Ależ bliscy kontaktowego gola byli piłkarze Lechii! Simeon Sławczew wrzuca z prawej strony pola karnedo do Marco Paixao, który będąc kilka metrów od bramki nie trafia w piłkę!

83'

Gdańszczanie radzą sobie z rzutem rożnym rywala. Kontra jednak została przerwana kilka metrów za linią środkową.

83'

Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka. Ciężar gry przenosi się na lewą stroną, gdzie Joao Nunes fauluje rywala. Żółta kartka.

81'

Przemysław Frankowski blisko prawego narożnika nabija Gersona, przez co gospodarze mają rzut rożny.

80'

W odpowiedzi składny atak Lechii prawą stroną. Rajd Marco Paixao przerywa Nemanja Mitrović, który wślizgiem wybija piłkę z własnej "szesnastki".

78'

Martin Pospisil uderza zbyt słabo, by pokonać Dusana Kuciaka.

77'

Simeon Sławczew zastępuje Daniela Łukasika.

76'

Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Obrona Lechii wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

75'

5 942 widzów w mroźnym Białymstoku.

74'

Strata gospodarzy zapoczątkowała kontrę Lechii. Ta została zastopowana ok. 30 metrów od bramki Mariusza Pawełka.

74'

Drugą zmianę przeprowadza Ireneusz Mamrot. Dejan Lazarević wchodzi w miejsce Arvydasa Novikovasa.

72'

Wydaje się, że z bramkarzem Jagiellonii jest wszystko w porządku. Kibice skandują nazwisko swojego ulubieńca.

70'

Grzegorz Kuświk wpadł na Mariusza Pawełka. Bramkarz gospodarzy ucierpiał w tym starciu. A napastnik Lechii powinien uważać - ma na koncie żółtą kartkę.

Przerwa w grze.

69'

Joao Oliveira zastępuje Flavio Paixao.

68'

Grzegorz Kuświk z żółtą kartką za przewinienie.

67'

Anemiczny strzał Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego nie sprawiło problemu Mariuszowi Pawełkowsi.

67'

... ale wcześniej zmiana: za Romana Bezjaka pojawia się Karol Świderski.

66'

Ariel Borysiuk faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Może być groźnie...

64'

Ajj! Roman Bezjak dopada do wrzutki Przemysława Frankowskiego z lewej strony, ale nie zdołał uderzyć przed siebie, a tam skąd przyszła. Sędzia odgwizduje pozycję spaloną Słoweńca.

63'

Grzegorz Kuświk zastępuje Milosa Krasicia.

61'

20/7 Strzały/strzały celne 5/1

61'

Starcie Filipa Mladenovicia z Łukaszem Burligą w "szesnastce" Jagiellonii, w którym pada na murawę obrońca gości. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

59'

Gospodarze dążą do strzelenia czwartego gola. Jednak atak nie przynosi powodzenia po niedokładnym zagraniu Piotra Włazło w kierunku Arvydasa Novikovasa.

57'

Sławomir Peszko próbował przeprowadzić solową akcję. Nie poradził sobie z Łukaszem Burligą. Piłka zostaje wybita w okolice środka pola, w posiadaniu piłkarze Adama Owena.

54'

Po rzucie rożnym goście wybijają piłkę na 13. metr na woleja Czecha. Piłka po koźle wpada do siatki obok bezradnie wyciągniętego jak struna bramkarza Lechii!

54'

GOL! MARTIN POSPISIL!!!

53'

Dusan Kuciak ratuje swoich kolegów przed utratą gola po strzale Romana Bezjaka! "Tylko" rzut rożny!

51'

Prosta strata Filipa Mladenovicia, która mógł na asystę zamienić Arvydas Novikovas! Idealnie wrzuca na piąty metr do Romana Bezjaka, który "szczupakiem" główkuje tuż obok prawego słupka!

50'

Z błyskawiczną kontrą próbowali wyjść piłkarze Ireneusza Mamrota. Prostopadłym podaniem został uruchomiony Przemysław Frankowski, ale Joao Nunes wybija mu piłkę spod nóg poza linię boczną.

48'

Dośrodkowanie Pawła Stolarskiego zostało zablokowane. Lechia ma rzut rożny, ale nie przynosi on zagrożenia pod bramką gospodarzy. Łukasz Burliga wybija na uwolnienie w stronę środka pola.

46'

Lechia zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nie bez zmian.

21:26

Wracamy do mroźnego Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonia - Lechia. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 2:1 (gole: Piotr Wlazło, Roman Bezjak - Marco Paixao). Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok prowadzi z Lechią, mimo że musiała gonić wynik. Jak widać, zdołała go "wyprzedzić".

45'

+1' To mógł być gol do szatni w wykonaniu gospodarzy! W ostatniej chwili Paweł Stolarski zablokował groźny strzał Guilherme!

44'

Żółta kartka dla Romana Bezjaka za "stempel" na nodze Sławomira Peszki.

42'

Słoweniec dopada do górnego zagrania i głową podbija ją sobie nad Gersonem. Ta przy koźle odbija się tak, że stracił ją z widzenia obrońca Lechii, a nowy napastnik Jagiellonii uderzeniem z woleja pokonuje Dusana Kuciaka!

42'

JAGIELLONIA NA PROWADZENIU! ROMAN BEZJAK!!!

41'

W odpowiedzi anemiczny strzał Flavio Paixao nie mógł zagrozić bramkarzowi gospodarzy.

38'

Bez zagrożenia pod bramką Jagiellonii.

Szybką akcję przeprowadził teraz Arvydas Novikovas. Uderza jednak bardzo niecelnie.

37'

Atak gdańszczan prawą stroną. Milos Krasić "łamie" akcję z do środka pola karnego i strzela w... Marco Paixao, Ten zdołał jeszcze dopaść do futbolówki, ale zagrożenia pod bramką Mariusza Pawełka nie było.

Po chwili piłkarze Adama Owena zyskali rzut rożny.

35'

Nie ma "jedenastki" dla gospodarzy!

33'

Zagranie ręką Pawła Stolarskiego we własnym polu karnym. Sędzia Tomasz Musiał przerywa grę i zbiega do "budki z VAR-em"

30'

GOL PIOTRA WLAZŁO ZOSTAJE JEDNAK UZNANY!!!

29'

CO TU SIĘ STAŁO?! Rzut wolny dla Jagiellonii z lewej strony i po zgraniu głową Roman Bezjak główkuje z kilku metrów w prawy słupek. Dobijający Piotr Wlazło trafia z niespełna 5 metrów w poprzeczkę i dobitka z bliskiej odległości znajduje się w siatce. Sędzia nie zatiwerdza gola, czeka na weryfikację VAR

26'

Gospodarze przeważali, ale pod bramką przeciwnika to gdańszczanie byli bardziej konkretni. Milos Krasić odbiera dobre podanie na prawej stronie i wrzuca przed bramkę do Portugalczyka. Ten główką z bliskiej odległości wpisuje się na listę strzelców!

26'

GOL DLA LECHII! MARCO PAIXAO!!!

25'

Joao Nunes uprzedza na lewej stronie rozpędzonego Martina Pospisila.

24'

Taras Romaczuk uderza głową z kilkunastu metrów obok lewego słupka. Do celu brakowało ok metra-półtora.

22'

Bezpardonowe wejście Filipa Mladenovicia w Przemysława Frankowskiego. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony.

20'

Piotr Wlazło pada na murawę jak rażony piorunem po starciu biegowym z jednym z piłkarzy Lechii. Sędzia nie odgwizdał przewinienia, co zdziwiło byłego gracza Wisły Płock.

18'

Joao Nunes w ostatniej chwili uprzedza Przemysława Frankowskiego we własnym polu karnym. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy gospodarzy miałby dogodną okazję do strzału na bramkę.

17'

Roman Bezjak wyskakuje najwyżej do centry z prawej strony i uderza głową w środek bramki. Tę po koźle odbija Dusan Kuciak!

15'

Kapitany wślizg Łukasza Burligi - po profesorsku wygarnął piłkę spod nóg Flavio Paixao na lewej stronie.

14'

Nie od razu piłka została wycofana do Mariusza Pawełka (notabene, 3 z ostatnich 5 pięciu spotkań kończył z czystym kontem). Tym samym stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką gdańszczan.

13'

Niezłe dośrodkowanie Łukasza Burligi w "szesnastkę" Lechii. Nieatakowany Paweł Stolarski na wszelki wypadek wybija piłkę na rzut rożny.

13'

Teraz dwójkowa akcja Litwina z Przemysławem Frankowsim. Świetnie przeczytał to Ariel Borysiuk, który w lewym narożniku swojego pola karnego przeciął podanie zwrotne drugiego z wymienionych.

11'

Nieudane wybicie Dusana Kuciaka sprzed bramki. Piłka spadła na 20. metr i w walce o piłkę Arvydas Novikovas faulował w ofensywie Pawła Stolarskiego.

9'

Atak gospodarzy prawą stroną przynosi rzut rożny. Ostro bita piłka przez Arvydasa Novikovasa na bliższy słupek, skąd Nemanja Mitrović główkuje wysoko nad bramką.

20:40

5'

W odpowiedzi próba ofensywnej akcji Filipa Mladenovicia. Poradził sobie z nim Łukasz Burliga. Zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

4'

Piotr Wlazło przechwytuje piłkę w środku pola i błyskawicznie podaje na lewą stronę do Guilherme. Brazylijczyk ruszył po skrzydle do ataku, ale powstrzymał go Ariel Borysiuk.

2'

Ofensywna akcja Guilherme lewą flanką nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka. Ten wznawia grę z "piątki".

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

20:21

Warto odnotować, że Adam Owen wrócił do ustawienia z czterema obrońcami. Czy to przyniesie skutek w meczu z Jagiellonią?

20:18

Rezerwowi Jagiellonii: Marian Kelemen - Dejan Lazarević, Guti, Bodvar Bodvarsson, Jakub Wójcicki, Rafał Grzyb, Karol Świderki.

20:16

Chociaż goście zawodzą i plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 25 punktów, to z dwóch ostatnich podlaskich delegacji potrafili z kompletem punktów (za każdym razem nie tracili bramki).

Z kolei piłkarze Ireneusza Mamrota są wiceliderem dzięki 42 punktom na koncie. Kto wie, czy to po tej kolejce nie zepchną Legii z fotela lidera (ma 2 "oczka" więcej, jutro gra na wyjeździe z Cracovią).

20:14

Temperatura nie rozpieszcza, więc rozgrzewka musi być intensywna

20:12

Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenka - Mato Milos, Simeon Sławczew, Steven Vitoria, Grzegorz Kuświk, Adam Chrzanowski, Joao Oliveira.

20:10

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Musiała warto zapoznać się z ZAPOWIEDZIĄ SPOTKANIA

20:07

Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:05

SuperPiątek w Ekstraklasie nie zwalnia i już za 25 minut czeka nas kolejne - Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk!