Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
4 : 1
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
93'

Wypuszczony Dawid Błanik centruje niemal z linii końcowej w pole karne. Poradziła sobie obrona Sandecji i sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz ostatni! Pogoń pokonuje nowosądeczan 4:1!

92'

Po chwili groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy, którzy wychodzili trzech na trzech. Podanie w pole karne do Mortena Rasmussena przecina Michal Piter-Bućko.

A po drugiej stronie Filip Piszczek na spalonym.

91'

Michał Gliwa broni mocny strzał Dawida Korta zza linii 16. metra!

90'

Kolejny debiut w ekipie gospodarzy. Dawid Błanik zmienia Spasa Delewa.

Paweł Gil dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Sprytną podcinką Kamil Drygas zagrywa do Cornela Rapy. Rumun był jednak na spalonym.

88'

Tym razem Jarosław Fojut wygrywa pojedynek z Filipem Piszczkiem.Gdyby nie ta interwencja, to być może napastnik Sandecji wbiegłby w "szesnastkę" gospodarzy.

87'

Żółta kartka dla Macieja Małkowskiego. Spóźniony wślizg w nogi Mortena Rasmussena.

85'

Adam Frączczak pognał do piłki za słabo zagranej przez Dawida Szufryna do własnego bramkarza. Zabrakło mu przyspieszenia na ostatnich kilu metrów.

82'

Dawid Kort wchodzi za Rafała Murawsiego. Notabene to on dopuścił do dośrodkowania Adriana Danka.

81'

Adrian Danek idealnie centruje z prawej strony na 5. metr, skąd najwyżej wyskoczył Filip Piszczek i uderzeniem głową - po koźle - kieruje piłkę do siatki. "Zaspał" w tej sytuacji Jarosław Fojut.

81'

FILIP PISZCZEK ZMNIEJSZA ROZMIARY PORAŻKI!!!

80'

Rafał Murawski na prawej stronie zagrywa na 6. metr do Mortena Rasmussena. W ostatniej chwili uprzedził go Patrik Mraz, który wybija piłkę na uwolnienie.

79'

Dawid Szufryn znowu w roli głównej. Wślizgiem wybija piłkę z "szesnastki" spod nóg rozpędzonego Ricardo Nunesa. Gospodarze mają jednak aut na wysokości "szesnastki".

77'

Kamil Drygas podaje w pole karne do Adama Frączczaka. Ten nie poradził sobie z Dawidem Szufrynem.

74'

Jarosław Fojut wrócił do gry, ale po chwili znowu padł na murawę. kosta Runjaić sporo ryzykuje - uraz może się pogłębić.

71'

W asyście medyków Jarosław Fojut opuszcza plac gry. Pogoń przez moment w "dziesiątkę", a na rozgrzewce jest Sebastian Rudol.

71'

Centra Mateusza Cetnarskiego pada łupem Łukasza Załuski. Wyrzuca od razu piłkę poza boisko, bowiem z murawy nie podnosi się Jarosław Fojut. Chyba będzie konieczna zmiana.

70'

Maciej Małkowski zbiega ze środka na lewą stroną. Jego dośrodkowanie w pole karne zostaje zablokowane, Po chwili poprawka i po interwencji Jarosława Fojuta goście mają rzut rożny.

67'

Morten Rasmussen debiutuje w Ekstraklasie. W stronę ławki udaje się Łukasz Zwoliński.

65'

Pogoń mimo czterobramkowego prowadzenia niemal cały czas jest na połowie przyjezdnych. Błyskawiczne przyspieszenie w postaci podania na wolne pole do Cornela Rapy, którego centrę "przecina" pole karne Sandecji.

62'

A na trybunach jest m.in. Mariusz Rumak.

16:59

60'

Mateusz Cetnarski zmienia Tomasza Brzyskiego.

59'

Pierwszy od dłuższego czasu atak (przybitych) przyjezdnych. Centrę Tomasza Brzyskiego na rzut rożny wybijają "Portowcy". Rzut rożny, ale po nim nie ma zagrożenia.

57'

A gospodarzom ciągle mało! Adamowi Frączczakowi brakowało jednak sporo.

16:52

Michałowi Gliwie niewiele brakowało, by obronić strzał Jakuba Piotrowskiego NA LINII bramkowej

54'

GOL JAKUBA PIOTROWSKIEGO ZOSTAJE UZNANY!!!

53'

"Portowcy" protestują - ich zdaniem Michał Gliwa łapie piłką za linią bramkową po strzale Jakuba Piotrowskiego! Sędzia puścił grę, by po kilkunastu sekundach ją przerwać. Weryfikacja VAR!

50'

Najpierw Łukasz Zwoliński podaje na 5. metr do Frączczaka, który nie trafia w piłkę. Sandecja chciała wyjść z kontrą, ale straciła futbolówkę blisko własnej "szesnastki". Przechwycił ją Spas Delev, który niemal skopiował zagranie Zwolińskiego. Tym razem Adam Frączczak na wślizgu zdołał strzelić!

50'

ADAM FRĄCZCZAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

49'

Raz prawą, raz lewą atakują gospodarze. Ricardo Nunes zyskał aut na wysokości "szesnastki". Zrobiło się tłoczno w tym sektorze, więc piłka została wycofana w okolice środka pola.

47'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Ricardo Nunes centruje na dalszy słupek, skąd anemicznie głową uderza Kamil Drygas. Michał Gliwa spokojnie broni.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Adrian Danek będzie grać w miejsce Wojciecha Trochima.

16:30

Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Sandecja Nowy Sącz. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golach Michala Pitera-Bućko (samobój) i Ricardo Nunesa.

16:26

Nie zawsze duża przewaga i częste posiadanie piłki przynosi korzyści pod bramką rywala. Ale od czego jest Ekstraklasa? Szczecinianie prowadzą "tylko" dwiema bramkami, ale na przeszkodzie stanął nie jeden raz Michał Gliwa. Piłkarze Kosty Runjaicia w pełni kontrolują przebieg meczu. Sandecja wydaje się być tłem.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi przed własną publicznością z Sandecją. Gole strzelali Michal Piter-Bucko (samobój) i Ricardo Nunes.

45'

Tomasz Brzyski strzela z ostrego kąta obok lewego słupka bramki gospodarzy! Niewiele brakowało!

43'

Fenomenalnie uderzył z okolic lewego narożnika pola karnego tuż przy dalszym słupku! Wyciągnięty jak struna Michał Gliwa był bezradny!

43'

CO ZA GOL RICARDO NUNESA!!!

42'

Kolejna nieudana próba Macieja Małkowskiego. Nieczysto trafił w piłkę z kilkunastu metrów od bramki. Posyła futbolówkę poza plac gry.

41'

Kamil Drygas w roli lewoskrzydłowego podaje w pole karne do Spasa Deleva. Temu odskoczyła piłka.

38'

Ajjj. Ciekawie zapowiadała się kontra "Portowców" lewą stroną. Spas Delev nie zdołał opanować piłki po podaniu Ricardo Nunesa. Wykorzystał to Adrian Basta, który zażegnał niebezpieczeństwo.

36'

Zupełnie nieudany strzał Jakuba Piotrowskiego zza linii 16. metra. Piłka w znacznej odległości mija bramkę beniaminka.

34'

Słupek ratuje Michała Gliwę przed wyciąganiem piłki z siatki! Z narożnika pola bramkowego uderzył Cornel Rapa i niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców! Ten groźny strzał poprzedziła koronkowa akcja rodem z Barcelony!

32'

Spas Delev mógł podwyższyć prowadzenie! Poradził sobie szczęśliwie z Dawidem Szufrynem na 16. metrze, ale upadając "strzela" obok bramki.

30'

Świetnie podłączył się do akcji Cornel Rapa, który pognał prawą stroną. Centruje w pole karne na bliższy słupek do Łukasza Zwolińskiego, który został uprzedzony przez interweniującego wślizgiem Michala Pitera-Bućko. Niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki!

30'

CO ZA PECH! SAMOBÓJ MICHALA PITERA-BUĆKO!!!

28'

Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego w pole karne rywala, w którym nie było żadnego z jego kolegów...

26'

Maciej Małkowski próbował zaatakować prawą stroną. Nie zdołał jednak opanować piłki w boisku.

24'

Po chwili anemiczny strzał Macieja Małkowskiego z pola karnego broni Łukasz Załuska. Swoją drogą, musiał trochę poczekać, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

22'

Dalekie zagranie na wolne pole do Łukasza Zwolińskiego było skazane na porażkę. Patrik Mraz zgrywa futbolówkę głową do własnego bramkarza.

21'

W odpowiedzi próbował Wojciech Trochim! Ładnie "zgasił" piłkę, po czym huknął po lekko zmarzniętej murawie w stronę bramki. Wyciągnięty Łukasz Załuska broni!

20'

Michal Piter-Bucko wybija piłkę głową z własnego pola karnego pod nogi Łukasza Zwolińskiego. Jego anemiczne uderzenie nie sprawiło problemu Michałowi Gliwie.

18'

"Portowcy" stwarzają największe zagrożenie atakami prawą flanką. Jednak tym przypadku wrzutka Spasa Deleva została zablokowana.

15'

Lasha Dvali z dziecinną łatwością przedarł się środkiem i z ok. 25 metrów decyduje się na podanie na wolne pole do Rafała Murawskiego. Jego centrę na bliższy słupek z zerowego kąta łapie bramkarz gości.

13'

Michał Gliwa łapie piłkę zmierzające pod poprzeczkę! Niemal idealnie przymierzył Ricardo Nunes, ale brakowało trochę siły w tym strzale!

13'

Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 25 metrów. Piłkę ustawia Ricardo Nunes, obok niego jest Spas Delev.

13'

Michał Gliwa łapie piłkę w polu karnym przed rozpędzonym Adamem Frączczakiem. Nowosądeczanie ruszyli z kontrą, którą przerywa gwizdek sędziego - spalony.

10'

Adamowi Frączczakowi nie udało się przedrzeć lewą stroną. Michał Gliwa wznawia grę od bramki.

9'

Strzał Jakuba Piotrowskiego zza linii 16. metra został zablokowany, a poprawka Kamila Drygasa z woleja - z dalszej odległości - poszybował wysoko nad bramką Sandecji.

8'

Zdaniem sędziego Wojciech Trochim faulował w ofensywie Ricardo Nunesa blisko narożnika pola karnego Pogoni.

7'

Pojedynek biegowy Filipa Piszczka z Lashą Dvalim. Piłkarz beniaminka przegrał, ale udało mu się zyskać rzut rożny. Jarosław Fojut wyjaśnia sytuację.

6'

Sandecja wybroniła się po ataku Cornela Rapy prawą stroną. Gospodarze szybko odzyskali piłkę, by zaatakować drugą flanką. Z podobnym skutkiem.

4'

Jakub Piotrowski fauluje Grzegorza Barana w środku pola. Bez konsekwencji kartkowej.

3'

Spas Delev faulowany na prawej stronie przez Patrika Mraza. Niezła centra w pole karna, skąd na 20. metr wybijają piłkę obrońcy Sandecji. Rafał Murawski strzela od razu, ale piłka po rykoszecie mocno zwolniła. Wpada do "koszyczka" Łukasza Załuski.

2'

Adam Frączczak osaczony przez dwóch rywali wybiega z "szesnastki" Sandecji. Strata piłki naraziła na kontrę w wykonaniu beniaminka, która została przerwana przed linią środkową.

1'

Na gwizdek Pawła Gila ze środka zaczynają gospodarze!

15:25

Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego - Pawła Gila.

15:21

Coraz mniej czasu do startu, więc przenosimy się na stadion im. Floriana Krygiera!

15:18

Ostatni w tabeli "Portowcy" (17 punktów) zmierzą się z trzecim od końca beniaminkiem, który zgromadził cztery "oczka" więcej. Na jesieni górą byli nowosądeczanie po wygranej 2:1. Dublet Aleksandyra Kolewa wystarczył do odwrócenia losów spotkania - wcześniej dla Pogoni strzelił Dariusz Formella.

15:16

Rezerwowi Pogoni Szczecin: Łukasz Budziłek - Dawid Błanik, Adam Buksa, Dawid Kort, Hubert Matynia, Morten Rasmussen, Sebastian Rudol.

15:15

Będzie się działo!

15:12

Rezerwowi Sandecji Nowy Sącz: Dawid Pietrzkiewicz - Mateusz Cetnarski, Adrian Danek, Michał Gałecki, Plamen Karachunov, Lukas Kuban, Jonatan Straus.

15:10

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią Kai Krasnodębskiej:

15:07

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

15:05

Sobotni maraton piłkarski zaczynamy w Szczecinie, gdzie za 25 minut Pogoń zmierzy się z Sandecją!