Lechia Gdańsklechia
1 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Koniec meczu! Lechia i Wisła dzielą się "oczkiem" po golach Carlitosa i Sławomira Peszki w pierwszej połowie.

93'

Gerson przecina kontrę "Białej Gwiazdy" we własnym polu karnym. O ułamek sekundy spóźniony był Carlitos.

92'

Atak pozycyjny gospodarzy i błyskawiczne przyspieszenie prawą stroną. Maciej Sadlok radzi sobie z Mato Milosem.

90'

Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Teraz znowu Zoran Arsenić górą w pojedynku z Marco Paixao. Gospodarze domagają się rzutu rożnego, ale sędzia wskazuje na "piątkę".

89'

Bardzo dobre prostopadłe podanie Mato Milosa w pole karne do Marco Paixao. Portugalczyk przegrał pojedynek biegowy z Zoranem Arseniciem, ale lechiści mają rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika. Joao Oliveira uderza z dystansu wysoko nad bramką gości.

87'

Ariel Borysiuk za Simeona Sławczewa.

86'

Carlitos nie zdołał opanować piłki w boisku po zagraniu Marko Kolara. Kontra spaliła na panewce.

85'

Za Tomasza Cywkę pojawia się Marko Kolar.

84'

Gerson po profesorsku wybija piłkę wślizgiem spod nóg Carlitosa na lewej stronie.

83'

Strata Nikoli Mitrovicia ok. 25 metrów od bramki gospodarzy zapoczątkowała groźną kontrę Lechii. Przerwał ją jednak Pol Llonch wybiciem na aut.

82'

Ostatnie minuty to gra "box to box", jak mawia złotousty Tomasz Hajto. Piłkę po dośrodkowaniu Mato Milosa chwyta Michał Buchalik.

81'

A po drugiej stronie dał się złapać Carlitos.

80'

Marco Paixao po raz kolejny na ofsajdzie.

78'

.. a w Wiśle Tibor Halilović wchodzi w miejsce Rafała Boguskiego.

77'

Sławomir Peszko główkuje (!) obok bramki z kilku metrów. Nim Michał Buchalik wznowi grę, mamy zmianę w Lechii: za Pawła Stolarskiego na murawie melduje się Mato Milos.

75'

7 915 widzów na Energa Stadionie.

74'

Jesus Imaz podaje niedokładnie do Carlitosa. Wytłumaczyć może go rykoszet i rzut rożny. Po nim Rafał Boguski, na wysokości bliższego słupka, decyduje się na strzał piętką! Piłka ląduje na górnej siatce minimalnie za poprzeczką!

73'

Joao Olivieira zastępuje Filipa Mladenovicia.

72'

W odpowiedzi ofensywny atak Flip Mladenovicia. Jego centra zostaje wybita. Gospodarze mogli więcej wycisnąć z tej akcji.

71'

Po krótkim rozegraniu Carlitos centruje z narożnika pola karnego w jego centralną część. Piłka spada pod nogi Jesusa Imaza, który strzela z kilku metrów na wiwat!

70'

Rafał Boguski przytomnie zbiegł na bliższy słupek do podania Jesusa Imaza. Strzał został zblokowany, ale goście mają rzut rożny.

69'

Nieudany strzał Filipa Mladenovicia. Michał Buchalik z "piątki".

65'

Pojedynek biegowy Pawła Stolarskiego z Maciejem Sadlokiem. Początkowo przewagę miał zawodnik Lechii, ale jego przeciwnik umiejętnie zastawił piłkę. Jednocześnie dał się sfaulować.

63'

Pol Llonch podaje niedokładnie do Jakuba Bartkowskiego. Ten spodziewał się podania do nogi, a Hiszpan zagrał na dobieg. Ostatecznie Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

62'

Jesus Imaz ciut za mocno wypuścił sobie piłkę w "szesnastce". Dopada do niej Dusan Kuciak, który dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

61'

Jesus Imaz zmienia Patryka Małeckiego.

60'

Sławomir Peszko znalazł sobie miejsce tuż za linią 16. metra i decyduje się na płaski strzał. Wyciągnięty jak struna Michał Buchalik broni!

58'

Jakub Bartkowski w roli prawoskrzydłowego centruje na dalszy słupek do Carlitosa. Gerson góruje w powietrzu.

56'

Teraz stały fragment gry dla gdańszczan blisko koła środkowego. Simeon Sławczew... wycofuje do obrońców.

55'

Marco Paixao na ofsajdzie. Był przeciwnego zdania, ale sędzia pozostał niewzruszony.

53'

Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki Dusana Kuciaka. Carlitos zagrywa płasko przed "szesnastkę" do Patryka Małeckiego, który niemal natychmiast wypuszcza w uliczkę Macieja Sadloka. Jego dośrodkowanie zostaje zablokowane.

51'

Jakub Bartkowski jak profesor przerwał rajd Sławomira Peszki. Kontra "Białej Gwiazdy" zapowiadała się ciekawie, ale przytomnie zachował się Joao Nunes wybiciem piłki na aut spod nóg Carlitosa.

50'

Paweł Stolarski w roli prawoskrzydłowego. Jego akcję przerywa bez wysiłku Maciej Sadlok. Na dodatek obrońca Wisły wznawia grę z autu.

48'

Zupełnie nieudany przerzut Filipa Mladenovicia na prawą stronę do Pawła Stolarsiego. Ten na sprincie musiał się cofnąć o ok. 10 metrów. Zdołał opanować piłkę przed linią boczną, by po chwili posłać ją tam, skąd przyszła. Zoran Arsenić wygrywa pojedynek główkowy z Marco Paixao.

47'

Pierwsza akcja gości przynosi rzut rożny. Carlitos wrzuca na bliższy słupek, a wybita przez piłkarzy Lechii piłka spada na woleja Patryka Małeckiego. Za mocno odchylony uderza wysoko nad poprzeczką.

46'

Druga polowa rozpoczęta przez Wisłę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:25

Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lechia - Wisła Kraków. Po pierwszej polowie obie strony zadały sobie po jednym ciosie. Najpierw lobem na listę strzelców wpisał się Carlitos, a wyrównał Sławomir Peszko.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Daniel Stefański kończy pierwszą połowę. Lechia remisuje z Wisłą Kraków. Gole strzelali Carlitos i Sławomir Peszko.

43'

Zupełnie nieudany strzał Pola Lloncha sprzed linii 16. metra. Sporo brakowało do bramki gospodarzy.

43'

Rzut sędziowski na wniosek Macieja Sadloka. Musiała być wymiana piłki. Wysoki pressing lechistów ok. 25 metrów od bramki Michała Buchalika tym razem był bezskuteczny.

41'

Simeon Sławczew posyła świetne prostopadłe podanie na wolne pole do Marco Paixao. Ten był na minimalnym spalonym. Przeraźliwe gwizdy gdańskich kibiców, którym nie podobała się ingerencja sędziego przerywająca akcję Lechii.

39'

Naciskany Maciej Sadlok ratuje się wybiciem na uwolnienie. Na jego szczęście piłka otarła się od nogi Marco Paixao i wyszła poza linię boczną.

37'

Michał Buchalik bardzo dobrze czyta grę. Szybkim wyjściem na 30. metrze uprzedził rozpędzonego Flavio Paixao niemal w ostatniej chwili.

Po chwili ostatni z wymienionych centruje z prawego skrzydła do Marco Paixao, lecz podanie przecina Marcin Wasilewski.

36'

Marco Paixao wychodził sam na sam z Michałem Buchalikiem. Podniesiona chorągiewka i gwizdek sędziego - spalony.

21:06

Reakcja kibiców Lechii na gola Sławomira Peszki

33'

Paweł Stolarski pomknął prawym skrzydłem, po czym zagrywa płasko przed bramkę. Wślizgiem z pięciu metrów do pustej bramki kieruje ją Sławomir Peszko!

33'

LECHIA WYRÓWNUJE! SŁAWOMIR PESZKO!!!

31'

W odpowiedzi strzał jednego z piłkarzy Wisły blokuje Ariel Borysiuk. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

30'

Do akcji ofensywnej podłączył się Filip Mladenović. Podaje płasko na 7. metro do Marco Paixao, ale o ułamek sekundy uprzedził go Michał Buchalik.

28'

Marco Paixao... Niepotrzebnie wdał się w drybling w polu karnym rywala. Naprzeciw niego był Marcin Wasilewski i skutecznie z asekuracją pospieszył Zoran Arsenić. Portugalczyk nawet nie oddał strzału.

27'

Piłkarze Joao Carillo ruszyli środkiem, ale atak został przerwany blisko koła środkowego. Sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z lechistów. Strata i "laga" do Marco Paixao, lecz ten nie poradził sobie z Maciejem Sadlokiem. Dla bezpieczeństwa wycofuje piłkę do własnego bramkarza.

24'

Sławomir Peszko przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie. Przeszła przez całą "szesnastkę".

23'

Simeon Sławczew faulowany przez Pola Llonca blisko pola karnego "Białej Gwiazdy".

22'

Po chwili Sławomir Peszko chciał przeprowadził akcję w stylu Arjena Robbena. W tym przypadku było to lustrzane odbicie - "złamał" ją z lewej strony do środka. Finał też był zupełnie inny, bowiem bramkarz Wisły spokojnie broni.

20'

Rafał Boguski nie zdążył do prostopadłego podania na prawej stronie. Wiślacy atakując skrzydłami, chcąc rozerwać pięcioosobowy blok obronny Lechii. Ostatecznie gospodarze wznawiają z "piątki".

21'

Carlitos chciał zaskoczyć Dusana Kuciaka bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego! Ten był czujny, łapiąc piłkę na linii bramkowej.

20'

Krakowianie mają rzut rożny po tym jak Joao Nunes zablokował centrę Macieja Sadloka. Do narożnika zbiega Carlitos.

18'

A teraz Sławomir Peszko uderza z woleja z kilkunastu metrów obok lewego słupka. Michał Buchalik miał tę sytuację pod kontrolą.

18'

Gospodarze dążą do szybkiego odrobienia straty. Rzut rożny nie przynosi jednak zagrożenia. Jeszcze próbował strzałem z dystansu Paweł Stolarski. "Kontry nie będzie" - uderzył metr-półtora nad bramką.

15'

Bardzo nieudane wybicie Dusana Kuciaka z piątki pod nogi jednego z piłkarzy Wiślaków. Ten podaje prostopadle w pole karne do Hiszpana, a ten lobem otwiera wynik spotkania!

15'

GOL DLA WISŁY! CARLITOS!!!

13'

Pewna interwencja Michała Buchalika poza polem karnym, czym uprzedził rozpędzonego Flavio Paixao. Po chwili główkował z bliskiej odległości jego brat, ale bramkarz Wisły łapie piłkę tuż przed linią bramkową!

10'

Dusan Kuciak lekko ucierpiał przy piąstkowaniu. Może jednak grać dalej.

9'

Dzieje się od pierwszej minuty. Źle rozegrany rzut rożny gospodarzy zapoczątkował groźną kontrę. Piłkę spod nóg Rafała Boguskiego w "szesnastce" w ostatniej chwili poza linię końcową wybija Filip Mladenović.

7'

Strata gospodarzy w środku pola zapoczątkowała kontrę. We dwóch - Maciej Sadlok i Patryk Małecki - chcieli zaatakować, ale skutecznie przerwał to wracający Paweł Stolarski.

6'

Zdaniem sędziego Marco Paixao faulował w ofensywie Macieja Sadloka. Portugalczyk jest zaskoczony tą interpretacją.

4'

Przebojowo lewą stroną ruszył Patryk Małecki. Posyła centrostrzał w środek pola karnego, ale Carlitos nie sięgnął piłki. Rzut rożny dla gości, po którym Marcin Wasilewski główkuje obok bramki Dusana Kuciaka.

3'

Marcin Wasilewski znowu w roli głównej. Zagrywa przed pole karne do Carlitosa, ale ten nie poradził sobie w walce powietrznej z Gersonem i Filipem Mladenoviciem.

2'

Sławomir Peszko pognał co sił lewą flanką. Minął jednego rywala, ale "rumakowanie" skończyło się na Marcinie Wasilewskim - wślizgiem wybija piłkę poza linię boczną.

1'

Dalekie zagranie do Marco Paixao było skazane za porażkę. Piłkę przejmuje Michał Buchalik.

1'

Lechiści zaczynają ze środka!

20:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego!

20:22

W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktem. Na trafienie Carlitosa w końcówce odpowiedział Joao De Oliveira. Co będzie dzisiaj?

20:19

Uwzględniając wyniki 4 spotkań 22. kolejki Ekstraklasy przyjezdni są na 9. pozycji z dorobkiem 31 punktów. By wskoczyć do grupy mistrzowskiej najlepiej byłoby zgarnąć dzisiaj komplet "oczek", co pozwoliłoby awansować na... 5 miejsce (obecnie Wisła Płock).

Z kolei gdańszczanie, którzy zgromadzili o siedem punktów mniej od dzisiejszego rywala, zajmuje 12. miejsce.

20:16

Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenka - Ariel Borysiuk, Mato Milos, Steven Vitoria, Milos Krasić, Joao De Oliveira.

20:14

Szału nie ma

20:10

Rezerwowi Wisły: Julian Cuesta - Matej Palcić, Arkadiusz Głowacki, Tibor Halilović, Jesus Imaz, Marko Kolar, Denys Bałaniuk.

20:07

Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:05

19 w czterech spotkaniach Ekstraklasy po przerwie zimowej brzmi pysznie, nieprawdaż? A co nas czeka w Gdańsku? Za 25 minut Lechia zmierzy się z Wisłą Kraków, którą poprowadzi Joan Carillo. Czy jego debiut wypadnie lepiej niż Kazimierza Moskala w Szczecinie (jego Sandecja przegrała z Pogonią aż 1:4)?