Lech PoznańLech Poznań
90'

Koniec meczu!

94'

Szansa dla Lecha! Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym doszedł do piłki Rafał Janicki, ale przeniósł ją nad poprzeczką! Trzeba jednak przyznać, że Lechita był w trudnej sytuacji.

93'

91'

Żebrakowski podawał między nogami rywala do Marciniaka, ale wmieszali się w to inni obrońcy Lecha.

90'

Sędzia Bartosz Frankowski doliczył 4 minuty.

89'

Ostatnia zmiana w meczu. W drużynie Arki pojawi się Michał Żebrakowski, który zastępuje Rubena Jurado.

87'

Janicki faulem przerywa dobrze zapowiadającą się kontrę Arki. Żółta kartka dla Lechity.

86'

Za słabe dośrodkowanie Jevticia z rzutu wolnego, obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

85'

Piesio blokuje dośrodkowanie Piesio z prawego skrzydła. Aut dla Lecha.

84'

Marciniak wrzucał daleko piłę z autu, do Jurado pod pole karne, ale Hiszpan nie zdołał dojść do tego podania.

80'

Znakomita kontra Arki! Nalepa zauważył Szwocha w środku boiska, ten był niepilnowany i dobrze podał do Piesio, który uderzał lewą nogą zza pola karnego, jednak nieco za słabo i Burić zdołał sparować piłkę!

79'

Schodzi również Barkroth, zmieniony przez Elvira Koljicia.

79'

Będą także dwie zmiany w Lechu. Schodzi Kostewycz, a wchodzi Tomasik.

78'

Druga zmiana w Arce. Schodzi Kun, a wchodzi Michał Nalepa.

76'

Kapitalna szansa Arki! Jurado dośrodkował z prawego skrzydła, Piesio zgrał piłkę głową do Szwocha, który strzelał z linii pola karnego, ale Burić popisał się świetną interwencją!

75'

Marciniak próbował zagrać za plecy obrońców Lecha w pole karne, ale to podanie nie miało adresata.

72'

Znowu było groźnie po stałym fragmencie gry, zablokowane uderzenie zza pola karnego i mamy kolejny korner.

71'

STEINBORS! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Dilevar, który strzelał z odległości 2-3 metrów, ale bramkarz Arki cudownie odbił to uderzenie!

69'

Kostewycz dryblował z boku pola karnego, aż zdecydował się na strzał prawą nogą, ale bardzo niecelny.

68'

Radut dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale za głęboko i piłka ląduje w rękach Steinborsa.

67'

Gymny założył siatkę Marciniakowi, ale piłka przeszła, a zawodnik już nie. Zdaniem sędziego nie było jednak faulu.

65'

Pierwsza zmiana w Arce. Grzegorz Piesio zastępuje Zarandię.

62'

Chobłenko walczył w polu karnym z dwójką obrońców, piłka odbiła się pod nogi Raduta, ale ten za daleko wypuścił sobie futbolówkę, czym umożliwił interwencję bramkarza Arki.

60'

Gajos oddał płaski strzał w polu karnym Arki, Lechici sygnalizują zagranie ręką Zbozienia, a sędzia konsultuje decyzję z sędzią VAR. Nie wskazał jednak na jedenasty metr.

59'

Stoper Arki przejmuje prostopadłe podanie Jevticia do Raduta.

57'

Gykjaer nie wróci już na boisko. Został zmieniony przez Chołbenko.

55'

Gajos wszedł pomiędzy trzech Arkowców, którzy musieli faulować, żeby przerwać jego akcję.

53'

Gytkjer wsadził głowę tam, gdzie nie wszyscy wsadziliby nogę, przez co, niestety, ucierpiał kopnięty przypadkowo przez Marcjanika. Napastnik Lecha, z krwotokiem z nosa, na razie opuszcza boisko.

51'

Gytkjaer dobrze wybiegł zza pleców obrońców Arki i doszedł do podanie Kostewycza, ale chybił w doskonałej sytuacji!

50'

Trałka przechwytuje długie prostopadłe podanie do Jurado.

48'

Marcjanik wybija płaskie dośrodkowanie Kostewycza.

46'

Rozpoczęła się druga połowa!

19:00

Piłkarze wracają na murawę.

18:52

Mecz jest wyrównany, w niezłym tempie, jednak brakuje sytuacji podbramkowych. Jak na razie bliżej strzelenia gola była Arka, ale raz dobrze interweniował Burić, a za drugim razem do szczęścia zabrakło odrobiny precyzji. Do Gdyni wrócimy przed drugą połową.

45'

Steinbors pewnie łapie źle zagraną piłkę przez Jevticia. Zaraz potem sędzia zakończył pierwszą połowę.

45'

Przy linii bocznej faulowany był Gumny. Lech może stworzyć niebezpieczeństwo z rzutu wolnego.

43'

Jevtić źle dośrodkowywał z rzutu wolnego niedaleko pola karnego Arki.

40'

Znakomita szansa dla Arki! Bohdanow bardzo ładnie rozegrał w środku pola z Jurado, Jurado zagrał na lewe skrzydło do Marciniaka, który dośrodkował w pole karne, a tam piłka trafiła do Zarandii, który oddał techniczny strzał, jednak minimalnie niecelny!

38'

Janicki wybija poza pole karne piłkę dośrodkowywaną przez Zbozienia.

36'

Zarandia ponownie dobrze urwał się obrońcom na prawym skrzydle i wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili przed dośrodkowaniem został zablokowany przez Kostewycza.

33'

Kostewycz dobrze interweniuje przy Luce Zarandii, ale został przy tym przypadkowo kopnięty.

31'

Teraz dobrą interwencją na przedpolu popisał się Burić, który złapał dośrodkowanie Bohdanowa z rzutu wolnego. Bramkarz Lecha był jeszcze faulowany.

30'

Steinbors wyłapuje dośrodkowanie Gumnego z prawego skrzydła.

27'

Kun doskonale zauważył niepilnowanego Jurado i zagrał do niego długie podanie. Hiszpan wbiegł w pole karne, ale tam przegrał pojedynek z Dilevarem!

24'

Gumny wszedł w pole karne i świetnie wycofał w kierunku Jevticia, ale ten nie zorientował się w sytuacji i piłkę sprzątnięto mu sprzed nosa.

23'

Bardzo dobrą interwencją popisał się teraz Jasmin Buric! Z dystansu uderzał Adam Marciniak.

21'

Czujny Marcjanik głową przerywa podanie Gumnego w pole karne do Jevticia.

19'

Kun dobrze wrócił do defensywy i zabrał piłkę Gumnemu.

17'

Z rzutu wolnego uderzał Szwoch, ale trafił tylko w mur.

16'

Zarandia zszedł z prawego skrzydła do środka, ale zanim zdążył strzelić lub zagrać w pole karne, został sfaulowany. Dobra okazja dla Arki.

15'

Łukasiewicz dobrze zauważył Jurado i zagrał do niego prostopadłą piłkę, ale podawał za mocno, przez co futbolówka wylądowała w rękach bramkarza Lecha.

14'

Gytkjaer świetnie zabrał się z piłką i Helstrupem na plecach, uruchomił dobry, szybki atak Lecha, a następnie udał się w pole karne, gdzie było zaadresowane do niego dośrodkowanie, ale piłkę za pole karne wybili gracze Arki.

10'

Bohdanow bardzo ekwilibrystycznie wrzucił piłkę w pole karne, gdzie doszedł do niej Jurado, jednak zamiast na strzał Hiszpan zdecydował się na odgrywanie piłki. Akcję zatrzymali obrońcy Lecha.

8'

Zarandia urwał się Kostewyczowi, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i Dilaver mógł wybić ją na aut.

7'

Radut nieźle dokręcał piłkę z rzutu wolnego, ale żaden z jego partnerów nie zdołał sięgnąć piłki. Arka zacznie od bramki.

6'

Kun walczył o piłkę z Janickim, ale nie miał szans w pojedynku powietrznym z wyraźnie wyższym rywalem.

4'

Po interwencji Trałki gospodarze będą mieli kolejny korner.

3'

Kun odważnie wszedł w pole karne Lecha i wywalczył rzut rożny.

2'

Niecelny strzał zza pola karnego oddał Jevtić. Steinbors wznowi grę od bramki.

1'

Arka rozpoczęła mecz!

17:57

Gracze obu zespołów są już na boisku. Trwa przywitanie, za chwilę losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego!

17:52

A my liczymy na show w trakcie pierwszej i drugiej połowy :)

17:50

Pomimo mrozu, trybuny w Gdyni nie będą razić pustkami.

17:45

Znamy już wyjściowe składy, wiemy też kto zasiądzie na ławkach dla rezerwowych:

Arka: Pilarz, Socha, Sobieraj, Nalepa, Piesio, Krivets, Żebrakowski.

Lech: Putnocky, Jóźwiak, Kolijć, Khoblenko, Majewski, Rogne, Tomasik.

17:40

Przed dzisiejszym meczem Lech z dorobkiem 36 punktów plasuje się na drugim miejscu w tabeli, tracąc 5 "oczek" do prowadzącej Legii. Arka w tej chwili zajmuje 9 miejsce, a na swoim koncie ma 31 punktów.

17:37

17:33

Początek spotkania w Gdyni o godzinie 18.00. Sędzią meczu będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

17:30

Dzień dobry! Po zimowej przerwie dziś do gry w LOTTO Ekstraklasie wracają Arka Gdynia i Lech Poznań! Relację NA ŻYWO z tego spotkania przeprowadzi Bartłomiej Krawczyk.