Spora niespodzianka w Gdańsku. Ostatnia w tabeli Pogoń pokazała wyższość i pewnie zainkasowała trzy oczka!

96'

90+6. Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:3!

95'

90+5. Było groźnie pod bramką Lechii, ale ostatecznie obrońcom gospodarzy udało się wybić piłkę sprzed bramki!

94'

90+4. Romario Balde fatalnie rozwiązał prostą sytuację w polu karnym Pogoni i zbyt mocno kopnął piłkę, którą złapał Załuska.

93'

90+3. Marcin Listkowski zmienia Rafała Murawskiego.

90'

Do regulaminowego czasu gry zostało doliczonych sześć minut.

90'

Dawid Kort zmienia Jakuba Piotrowskiego.

88'

Mamy przerwę w grze z powodu zadymienia boiska. Kibice Lechii i ich oprawa spowodowały przymusową pauzę.

87'

Pogoń chciała szybko odpowiedzieć, ale obrońcy Lechii zażegnali niebezpieczeństwo.

84'

GOOOOL! Marco Paixao znalazł drogę do siatki! Portugalczyk idealnie zamknął zgranie głową Kuświka i z najbliższej odległości trafił do bramki Pogoni!

83'

Świetna asekuracja Ricardo Nunesa, który przytomnie wybił piłkę na rzut rożny. Obrońca Pogoni zdjął piłkę z głowy Paixao!

80'

Na uderzenie z bardzo dużej odległości zdecydował się Hubert Matynia, ale piłka minęła bramkę Lechii.

77'

Hubert Matynia pojawia się w miejsce Spasa Delewa.

76'

Grzegorz Kuświk zmienia Sławomira Peszko.

73'

Pogoń jest cofnięta i czeka na wyprowadzenie kontrataku. Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie ma pomysłu na jej rozegranie.

71'

GOOOOOL! Adam Frączczak pewnie wykorzystał rzut karny i strzelił swoją drugą bramkę w meczu! Lechia - Pogoń 0:3!

70'

Rzut karny dla Pogoni! Łukasz Zwoliński złożył się do uderzenia, a piłka trafiła w rękę Mato Milosa!

68'

Obrońcy poradzili sobie z dośrodkowaniem Sławomira Peszki i wybili piłkę.

66'

Ricardo Nunes brutalnie sfaulował Romario Balde i słusznie został ukarany żółtą kartką.

65'

Flavio Paixao minął jednego z obrońców i płasko zagrał w pole karne, ale dobrze interweniował Fojut!

62'

Jarosław Fojut wybił dobre dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka. Lechia ma rzut rożny.

60'

Łukasz Załuska bez najmniejszych problemów wypiąstkował dośrodkowanie.

58'

Indywidualna akcja Peszki, który został sfaulowany przez Kamila Drygasa.

57'

Patryk Lipski zmienia Joao Nunesa.

56'

Na boisku leży Jakub Piotrowski, który bez kontaktu z rywalem poślizgnął się i upadł na murawę.

54'

Adam Frączczak dobrze wbiegł w pole karne i dograł do Delewa, ale Bułgar uderzył nad bramką Kuciaka!

53'

Pogoń ruszyła z kontratakiem, ale uderzenie Jakuba Piotrowskiego zostało zablokowane przez Grzegorza Wojtkowiaka!

50'

Pogoń ruszyła z kontratakiem, ale dośrodkowanie Murawskiego zostało zablokowane przez Jakuba Wawrzyniaka.

48'

Rafał Murawski sfaulował Marco Paixao i Lechia będzie miała rzut wolny z 29 metrów.

46'

Rozpoczynamy II połowę!

46'

Romario Balde pojawia się w miejsce Milosa Krasicia.

45'

Koniec I połowy! Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:2!

44'

Milos Krasić opanował piłkę w polu karnym Pogoni, ale jego uderzenie było zbyt lekkie i nie zaskoczyło Załuski.

43'

Cornel Rapa przekroczył przepisy i Lechia będzie miała rzut wolny na połowie Pogoni.

41'

Adam Frączczak otrzymał dobre podanie za linię obrony Lechii, ale strzelec pierwszej bramki dla Pogoni nie zdołał opanować piłki i Kuciak ją złapał!

38'

Ależ groźnie było pod bramką Pogoni! Flavio Paixao dograł piłkę na 5 metr, ale nikt z jego kolegów nie potrafił skierować piłki do siatki!

37'

Fojut wdał się w niepotrzebny drybling, ale na jego szczęście był faulowany przez Daniela Łukasika.

35'

Pogoń idzie za ciosem! Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Zwoliński, ale bramkarz Lechii poradził sobie z tą próbą!

33'

GOOOOOL! Jakub Piotrowski podwyższa prowadzenie Pogoni! Piotrowski wbiegł z piłką w pole karne, ograł Błażeja Augustyna i strzałem na bliższy słupek nie dał szans Kuciakowi! 2:0 dla Pogoni!

30'

Mamy sporo przerw w grze. Gracze często popełniają przewinienia i sędzia co chwilę zmuszony jest do użycia gwizdka.

28'

Tym razem faulował Jakub Piotrowski, który nieprzepisowo powstrzymał Daniela Łukasika.

26'

Ricardo Nunes zbyt długo trzymał piłkę i Flavio Paixao odebrał mu futbolówkę. Sędzia Dobrynin dostrzegł przewinienie.

24'

Na boisku leży Jarosław Fojut, który doznał urazu.

23'

Bardzo dobre spotkanie rozgrywa Jakub Piotrowski, który w dzisiejszym meczu jest wszędzie. Tym razem odebrał piłkę Krasiciowi.

21'

Lechia miała rzut wolny, ale dośrodkowanie Sławomira Peszki zostało wybite przez obrońców Pogoni.

19'

Spas Delew znalazł się w dobrej sytuacji i oddał uderzenie z woleja, które poszybowało nad bramką Lechii!

17'

GOOOOOL! Adam Frączczak strzelił bramkę dla Pogoni Szczecin! Świetnie w pole karne wbiegł Jakub Piotrowski i wyłożył piłkę Frączczakowi, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki! 1:0 dla Pogoni!

14'

Na razie nie jesteśmy świadkami ciekawego spotkania. Brakuje sytuacji, strzałów i pomysłu na grę. Żadna z drużyn nie chce zaryzykować. Brakuje podjęcia ryzyka i obie ekipy ograniczają się do przeszkadzania w grze.

11'

Lechia próbowała długim podaniem za plecy obrońców zaskoczyć Pogoń, ale Łukasz Załuska dobrze odczytał zamiary gospodarzy i przejął piłkę.

9'

Rafał Murawski starał się dryblingiem wyjść spod pressingu, ale doświadczony pomocnik gości pogubił się i piłka wyszła na aut.

7'

Cornel Rapa ostro zaatakował Marco Paixao i został ukarany żółtą kartką.

5'

Sławomir Peszko sfaulował Jakuba Piotrowskiego i sędzia przerwał grę.

3'

Początek meczu należy do Lechii, która stara się od razu narzucić swój styl gry.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

17:50

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

17:32

Skład Pogoni Szczecin:

17:28

Skład Lechii Gdańsk:

17:23

Lechia chce wykorzystać swoją szansę. Przed kolejką gdańszczanie zajmowali 10 miejsce w tabeli. Dwa ostatnie spotkania zagrają z drużynami będącymi na końcu ligowej tabeli - Pogonią i Sandecją Nowy Sącz. Sześć punktów w tych konfrontacjach bardzo poprawiłyby nastroje w Gdańsku.

17:20

Czy fatalnie spisująca się w ostatnich miesiącach Pogoń może się przełamać w Gdańsku? Do niedawna Portowcy potrafili na tym boisku punktować, choć ostatnio częściej górą byli gospodarze. Pytanie, czy gracze Pogoni maksymalnie zaangażują się fizycznie w spotkanie? A może będą chcieli zostawić siły na domową potyczkę z Arką? Raczej nie powinni kalkulować - ich sytuacja w tabeli jest zła i punktów trzeba szukać wszędzie.

17:15

Zapraszamy na relację na żywo ze środowego meczu 20. kolejki, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Pogonią Szczecin. Zdecydowanym faworytem starcia będą biało-zieloni.