1 : 4
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa0 : 2
92'

Koniec meczu! Wisła rozbija Cracovię 4:1, dzisiejsze derby przejdą do historii, ale na pewno nie z właściwych powodów... Skandaliczne zachowanie kibiców "Pasów", którzy zaatakowali sektor gości racami i petardami hukowymi na pewno skończy się bajońskimi karami. Dwie bramki Imaza, po jednej Wasilewskiego i Carlitosa dają "Białej Gwieździe" pierwsze zwycięstwo na boisku rywala od 2010! Do zobaczenia na GOL24.PL!

89'

..strzela honorowego gola! Michał Helik na 1:4 sytuacyjnym strzałem obok Cuesty! Zobaczymy jeszcze jakieś bramki?

88'

Żółta kartka dla Victora Pereza (Wisła), a tymczasem Cracovia...

84'

Hiszpan za Albańczyka - murawę opuszcza Vullnet Basha (Wisła), zamiast niego Victor Perez.

82'

Na końcówkę meczu kilka minut dostanie Patryk Małecki, właśnie zmienił Rafała Boguskiego (Wisła).

81'

Koniec meczu dla Pawła Brożka (Wisła), zmienia go Kamil Wojtkowski.

22:28

76'

Żółtą kartką ukarany także Zoran Arsenić (Wisła), a Cracovia po bloku Głowackiego w polu karnym ma rzut rożny.

75'

Dytiatjew wchodzi za Malarczyka (Cracovia) w ostatniej zmianie w szeregach "Pasów" w tym meczu.

72'

Po rzucie rożnym piłkę w kierunku bramki strącał Wasilewski, jednak tym razem Wilk nie musiał się nawet rzucać.

71'

Kolejna żółta kartka dla Piotra Malarczyka (Cracovia).

70'

Żółta kartka dla Matica Finka (Cracovia).

67'

4:0!!! CARLITOS PODKRĘCA PIŁKĘ Z RZUTU WOLNEGO W SAMO OKIENKO BRAMKI WILKA!!!

64'

Przed polem karnym "Pasów" sfaulowany Carlitos, jeszcze zanim Wisła wykona rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji, Hiszpan potrzebuje pomocy medycznej.

61'

Z boiska schodzi Jaroslav Mihalik, za niego Sergei Zenjov (Cracovia).

56'

Mecz wznowiony, ale znowu mamy odpaloną pirotechnikę na stadionie. Jeśli wierzyć spikerowi, jeszcze jedna raca na murawie i Cracovia zostanie ukarana walkowerem...

22:00

Młyn Cracovii wrzucił kilka rac na murawę, dym już zszedł z boiska, ale nadal nie ma na nim piłkarzy.

21:47

Mamy przerwę w meczu. Napiszemy wprost: kibice Cracovii chyba zwariowali, odpalili petardy hukowe i race z dużą prędkością w sektor kibiców Wisły.

52'

Prawie 4:0! Akcja Wisły jak z treningu, piłkę przepuszcza Brożek, jednak Imaz w doskonałej sytuacji uderza w nogi Wilka!

50'

Odgryza się Cracovia! Strzał Hernandeza mocny, ale w sam środek bramki, w której dzisiaj stoi Cuesta.

21:38

Co za komedia pomyłek obrony Cracovii! Po błędzie z piłką pobiegł Imaz i wyłożył ją Brożek, zdawało się że stoperzy "Pasów" ratują ich przed bramką, ale napastnik Wisły jakimś cudem wyłuskał futbolówkę i oddał ją do Imaza na pewnego gola!

46'

GOOOOLLLL!!! 3:0 DLA WISŁY!!! CO ZA POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY!!! NA SPÓŁKĘ Z BROŻKIEM ALE TO JESUS IMAZ!!!

46'

Zaczynamy drugą połowę wielkich derbów Krakowa! Cracovia ma 45 minut, żeby dokonać cudu i odrobić dwubramkową stratę! Ale nie takie rzeczy już widzieliśmy w naszej ekstraklasie, prawda?

46'

Na drugą połowę nie wyszedł Jakub Wójcicki (Cracovia), którego po przerwie zmieni Mateusz Szczepaniak.

45'

To się nadaje na mema z całą jedenastką Cracovii: dominuj całą połowę, przegrywaj 0:2... "Pasy" schodzą na przerwę z dwubramkową stratą po golu Imaza, który przyjął piłkę w polu karnym i nie miał problemu z pokonaniem Wilka! Co tu się dzieje!

45'

GOOOOOOLLLL!!! TO JEST 2:0 DLA WISŁY!!! JESUS IMAZ!!! SZOK PRZY KAŁUŻY!!!

21:14

To drugi gol Wisły po kornerze w tym sezonie! Wasilewski wbiegł na krótki słupek i prawie leżąc na murawie strzelił obok Wilka! Gdy "Biała Gwiazda" przełamała dominację Cracovii, to już golem!

42'

GOOOLL!!! A JEDNAK TO WISŁA OBEJMUJE PROWADZENIE!!! NA 1:0 W DERBACH KRAKOWA STRZELA KRAKUS, MARCIN WASILEWSKI!

41'

Składna akcja gości kończy się na Boguskim, który odbija piłkę od obrońcy, korner dla Wisły w końcówce szybkiej, ale bezbramkowej pierwszej połowy.

38'

Wisła miała szansę przełamać dominację "Pasów" dośrodkowaniem w pole karne z rzutu wolnego, jednak wrzutka była fatalna.

37'

Z karnego dla gospodarzy nici, za to w solowej akcji Piątek pudłuje z trudnej pozycji, ale chwilę potem Cracovia niecelnym dograniem marnuje akcję, która pachniała bramką!

35'

Zamieszanie w polu karnym "Białej Gwiazdy", piłka odbiła się od któregoś z wiślaków... Ręka? Póki co sędzia wskazuje tylko na rzut rożny, ale mamy przecież VAR!

32'

Dyskusje przed rzutem wolnym dla Cracovii, żółta kartka dla Pola Lloncha (Wisła).

30'

Próba koronkowego rozegrania piłki pod bramką Wisły, piłkę w ostatniej chwili wybija Llonch! To Cracovia przeważa, ale najbliżej bramki i tak był Imaz.

28'

A TERAZ CUESTA!!! No, to w fantastycznych interwencjach bramkarzy mamy remis, bo Hiszpan z Wisły odbił zmierzającą w okienko główkę Piątka!

24'

WILK!!! Co za interwencja bramkarza Cracovii, który wybronił akrobatyczny strzał Imaza z bliska!

21'

Nie ma gola! Z dystansu uderzał Deja, Cuesta przenosi piłkę nad poprzeczką!

18'

Obie drużyny próbują skonstruować jakiś atak na połowie swojego rywala, brakuje klarownych okazji, bo piłka przechodzi od piłkarzy Cracovii do zawodników Wisły i na odwrót. Czekamy na gole!

12'

Carlitos mógł z piłką zrobić wiele, zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów. Koszmarne pudło, ale to i tak pierwsza groźna akcja wiślaków.

10'

Kolejne dośrodkowanie wybite z pola karnego Wisły, tym razem najbliżej piłki był Wasilewski.

7'

Faul Bashy w środku pola, kibice "Pasów" domagają się kartki, ale sędzia Jakubik poprzestaje na upomnieniu dla Albańczyka z Wisły.

4'

Pierwsza groźna akcja Cracovii, w polu karnym na niską centrę czaił się Piątek, ale nie sięga piłki!

1'

Jest pirotechnika, jest ogłuszający doping, jest gwizdek sędziego, zaczynamy wielkie derby Krakowa na stadionie Cracovii!

20:24

Stadion Cracovii powinien się dzisiaj wypełnić do ostatniego miejsca, choć jeszcze dzisiaj bilety były do kupienia w kasach.

20:22

Kamil Pestka w poprzednim meczu derbowym zobaczył czerwoną kartkę, ale w składzie "Pasów" inny młody zawodnik: bramkarz Adam Wilk.

20:14

"Pasy" przeżywały ciężkie chwile od startu tego sezonu, jednak zaufanie zarządu do Michała Probierza nie słabnie. I chyba się opłaca, bo oprócz dwóch porażek i remisu, Cracovia pokonała ostatnio Zagłębie Lubin i Lechię Gdańsk.

20:12

Za piłkarzami Wisły remis i dwie porażki. Po ostatniej, z imienniczką z Płocka, posadę stracił Kiko Ramirez. Od 1 stycznia "Białą Gwiazdę" poprowadzi inny Hiszpan (a raczej Katalończyk), Joan Carrillo.

20:05

Znamy już wyjściową jedenastkę zespołu Michała Probierza, więc czas na ławkę: Sandomierski, Siplak, Dimun, Zenjov, Wdowiak, Szczepaniak i Dytiatjew.

20:03

Zaczynamy od ławki rezerwowych "Białej Gwiazdy", którą razem z wyjściowym składem tym razem ustalił duet Sobolewski-Kmiecik: Buchalik, Bartkowski, Bartosz, Cywka, Perez, Wojtkowski i Małecki.

19:59

Halo, tutaj Kraków! Korki w mieście i pełny stadion Cracovii mogą oznaczać tylko jedno. Już o 20:30 kolejna odsłona wielkich derbów tego miasta! "Święta wojna" z udziałem "Pasów" i Wisły za pół godziny, a my zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!