Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
2 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
93'

Koniec meczu! Bruk-Bet Termalica pokonuje przed własną publicznością Śląsk Wrocław!

93'

Vlastimir Jovanović jeszcze ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny przerywający kontrę.

92'

Mogło być po meczu! Dejan Janjatović przegrywa jednak pojedynek z Jakubem Słowikiem!

91'

Żółta kartka dla Jana Muchy za opóźnianie gry.

90'

Pawel Raczkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

I niemal od razu żółta kartka dla Sebastiana Bergiera.

88'

Sebastian Bargier na murawie. Na ławce jest już Arkadiusz Piech.

85'

"Żółtko" dla Gabriela Iancu za faul na Michale Chrapku.

84'

A w Śląsku Adrian Łyszczarz zastępuje Kamila Vacka.

83'

I mamy debiut w LOTTO Ekstraklasie w ekipie gospodarzy. Za Samuela Stefanika wchodzi Dejan Janjatović

80'

Maciej Bartoszek przeprowadza pierwszą (!) zmianę. Roman Gergel wchodzi w miejsce Bartosza Śpiączki.

79'

Nieudane dośrodkowanie z narożnika. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

78'

Strzał Robetra Picha został zablokowany. Śląsk ma jednak rzut rożny.

77'

Jeżeli Marcin Robak nie wykorzystuje "setki", to wiedz, że coś się dzieje! Przegrywa pojedynek sam na sam z Janem Muchą!

75'

Piłkarze Macieja Bartoszka mają sporo rzutów rożnych, chyba już 10. Po ostatnim Vitalijs Maksimenko uderza głową nad bramką Jakuba Słowika.

73'

Robert Pich decyduje się na uderzenie z dalszej odległości. Posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

71'

To nie jest mecz Łukasza Madeja. Jak nie on notuje sporo strat na skrzydłach. Radzą z nim sobie bez trudu Przemysław Szarek i Vitalijs Maksimenko.

69'

Arkadiusz Piech na spalonym.

21:57

Niewiele dzieje się na murawie, więc taka ciekawostka: w ostatnich 5 meczach Arkadiusz Piech strzelił 6 goli.

67'

Wrzutka na bliższy słupek do Piotra Celebana, który głową posyła ją za siebie na nożyce Marcina Robaka. Ten strzela wysoko nad bramką.

66'

"Słoniki" zostały głęboko zepchnięte do defensywy. Samuel Stefanik musiał ratować się faulem na rozpędzonym Robercie Pichu.

65'

Zdaniem sędziego Sito Riera faulował Vlastimira Jovanovicia w akcji ofensywnej. Dyskusyjna sytuacja, bo Hiszpan był blisko pola karnego "Słoników".

61'

Za głębokie dośrodkowanie Michała Chrapka w "szesnastkę". Piłkę łapie Jan Mucha.

57'

Dwójkowa akcja Roberta Picha z Sito Rierą, po której pierwszy z wymienionych - po podaniu zwrotnym - centruje niemal z linii końcowej w pole karne na bliższy słupek. Tam Arkadiusz Piech uprzedził obrońcę Bruk-Betu i kieruje piłkę do siatki!

57'

ŚLĄSK ŁAPIE KONTAKT! ARKADIUSZ PIECH!!!

56'

Przemysław Szarek bez wysiłku zatrzymuje szarżującego Łukasza Madeja.

21:45

55'

To powinien być trzeci gol dla "Słoników", albo przynajmniej strzał na bramkę! Gabriel Iancu posyła piłkę z narożnika na dalszy słupek, skąd niepilnowany Vitalijs Maksimenko główkuje obok bramki!

53'

Stojący na 10. metrze, tyłem do bramki, Bartosz Śpiączka wycofuje piłkę przed pole karne do Samuela Stefanika. Wmieszał się w to Michał Chrapek wybiciem poza linię końcową.

52'

Żółta kartka dla Michała Chrapka za przytrzymywanie Szymona Pawłowskiego za koszulkę

51'

Róg, róg, róg. Go, gol, gol

- niesie się po trybunach.

Nie tym razem.

50'

I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem bez zagrożenia pod bramką Jakuba Słowika.

49'

Bartosz Śpiączka dopada do centry Gabriela Iancu z rzutu rożnego! Niestety dla niego, Igors Tarasovs wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

48'

Teraz korner dla gospodarzy po interwencji Piotra Celebana.

47'

Z wysokiego "C" zaczęli przyjezdni. Udało się wygrać rzut rożny, z którym radzą sobie jednak piłkarze Bruk-Bet Termalici.

46'

Druga połowa rozpoczęta. "Słoniki" w niezmienionych składzie.

46'

Michał Chrapek będzie grać w miejsce Dragoljuba Srnicia.

21:32

Chyba dobrze, że nie "Time to say good-bye

21:25

Wracamy do Niecieczy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy między Bruk-Bet Termalicą a Śląskiem. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golach Gabriela Iancu oraz Samuela Stefanika.

Co nas czeka po zmianie stron? Czy po tym spotkaniu z posadą pożegna się Jan Urban? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Piłka wybita na 18. metr na woleja Igorsa Tarasovsa. Ten trącił futbolówkę w rękawice Jana Muchy. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Bruk-Bet Termalica prowadzi ze Śląskiem 2:0 po golach Gabriela Iancu z rzutu wolnego i Samuela Stefanika

21:18

W rundzie jesiennej obie strony podzieliły się punktem po remisie 1:1. Dla Śląska trafił Marcin Robak, a Bruk-Bet Termalicę przed porażką uchronił Kamil Słaby w 95. minucie.

Jak będzie dzisiaj?

45'

+1' Kolejne starcie Łukasza Madeja z Przemysławem Szarkiem, w którym faulowany był pomocnik Śląska.

45'

Vitalijs Maksimenko podłączył się do akcji ofensywnej. W pojedynku jeden na jeden z Robertem Pichem trochę za bardzo chciał wkręcić rywala i sam stracił piłkę.

44'

Łukasz Madej faulowany przez Przemysława Szarka na lewej stronie. Sam poszkodowany centruje w pole karne, ale radzą sobie gospodarze.

43'

Nieudane podanie Vlastimira Jovanovicia do rumuńskiego napastnika. Posłał łuku po cięciwie, a powinien po łuku.

42'

Szeroko ustawiony Vitalijs Maksimenko dostaje piłkę od bardzo dobrze grającego Gabriela Iancu. Zagrywa płasko w pole karne do Samuela Stefanika, ale uprzedził go Piotr Celeban.

41'

Marcin Robak podaje na linię 16. metra do... No właśnie, liczył, że tam będzie Arkadiusz Piech. Tymczasem on stał ok. 25 metrów od bramki Jana Muchy.

21:12

40'

Arkadiusz Piech jest już na murawie.

38'

Arkadiusz Piech opatrywany poza boiskiem. Ucierpiał w starciu z Artemem Putwicewem. Przyjezdni przez moment w "dziesiątkę", choć na rozgrzewce jest Michał Chrapek.

37'

11/8 Strzały/strzały celne 2/1

37'

Próba indywidualnej akcji Łukasza Madeja spaliła na panewce. Ostatecznie bramkarz "Słoników" wznawia grę z "piątki".

35'

Podanie Kamila Vacka do nikogo. Jan Mucha łapie futbolówkę. "Niebezpieczeństwo" zażegnane.

34'

Po chwili centra Sito Riery nie znajduje adresata.

34'

Samuel Stefanik w roli lewoskrzydłowego posyła piłkę w pole karne gości. Jakub Słowik pewnie ją chwyta.

32'

Artem Putiwcew przecina zbyt mocne podanie kierowane do Sito Riery. W kontrze Gabriel Iancu zagrywa crossową piłkę do Szymona Pawłowskiego. Ten poradził sobie z obrońcą Śląska, ale strzał broni Jakub Słowik.

30'

Centrostrzał Gabriela Iancu z trudem paruje Jakub Słowik.

29'

Żółta kartka dla Kamila Vacka za skoszenie rywala równo z przymrożoną trawa.

20:58

26'

Po chwili Jakub Słowik szczęśliwie odbija piłkę po atomowym uderzeniu Szymona Pawłowskiego!

25'

Ajjj. Szymon Pawłowski przedarł się wzdłuż linii końcowej w "szesnastkę" Śląska. Zagrywa do Gabriela Iancu, ale ten posyła piłkę wysoko nad bramką.

24'

Mogło być 3:0, albo... 2:1! To powinien wykorzystać Arkadiusz Piech, ale w sobie znany sposób uderza głową z 7 metrów, będąc zupełnie niepilnowanych, do "koszyczka" Jana Muchy!

23'

Mariusz Pawelec przecina podanie przed bramkę do Gabriela Iancu. Gdyby nie on, to mogła paść trzecia bramka dla "Słoników".

22'

Przerwa w grze. Bartosz Śpiączka ucierpiał w starciu z Sito Rierą w pojedynku o górną piłkę. Lekko go zamroczyło.

21'

Bartosz Śpiączka dostaje świetne podanie na wolne pole ze środka. W stylu Kamila Grosickiego w meczu z Niemcami zagrywa "fałszem" przed bramkę do Samuela Stefanika, ,a ten dopełnia formalności z kilku metrów!

20'

SAMUEL STEFANIK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

19'

"Laga" Igorsa Tarasovsa na wolne pole do Marcina Robaka. Skutecznie przyblokował go Artem Putiwcew.

18'

Anemiczna główka Arkadiusza Piecha nie mogła zaskoczyć Jana Muchę.

17'

Z kontrą wychodził Śląsk. Łukasz Madej zwlekał z podaniem do wbiegającego w pole karne Arkadiusza Piecha. Został skoszony przez Łukasza Piątka, który za to zagranie został ukarany żółtą kartką.

15'

I jeszcze jeden. Jakub Słowik piąstkuje poza "szesnastkę".

13'

Gospodarze idą za ciosem! Po rzucie wolnym Bartosz Śpiączka uderza głową z kilku metrów w stronę lewego słupka. Bramkarz Śląska zdołał trącić piłkę na rzut rożny!

12'

KAPITALNE uderzenie Rumuna z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Strącił pajęczynę, a Jakub Słowik wzrokiem odprowadził piłkę!

12'

GOL DLA "SŁONIKÓW"! GABRIEL IANCU!!!

11'

Gabriel Iancu wychodził z kontrą środkiem boiska. Wypatrzył na lewej stronie Vlastimira Jovanovicia i zdecydował się do niego zagrać. Podanie przecina ręką Robert Pich. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

9'

Nieźle rozegrany stały fragment gry marnuje Arkadiusz Piech. Uderzył bardzo niecelnie, więc Jan Mucha wznawia grę z "piątki".

8'

Rzut wolny dla Śląska po faulu na Arkadiuszu Piechu. Ostro bitą piłkę wybija na korner Mateusz Kupczak.

5'

W odpowiedzi "szarpnął" Samuel Stefanik. Jakub Słowik spokojnie chwyta futbolówkę.

3'

Robert Pich przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie z prawej strony. Nie znalazł adresata.

3'

Na razie dominuje walka w środkowej strefie boiska. Obydwie drużyny nie chcą się otworzyć i narazić na ewentualny kontratak.

1'

Ławka rezerwowych Śląska: Wrąbel, Chrapek, Łyszczarz, Pałaszewski, Poprawa, Scalet i Bergier.

Ławka rezerwowych Bruk-Betu: Gergel, Guba, Janjatović, Kecskes, Mrozik, Trela i Wróbel.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

20:25

Piłkarze Bruk-Bet Termalici i Śląska wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:16

Przed tym spotkaniem przyjezdni są na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. W ostatnich dwóch kolejkach odpowiednio przegrali z Lechią 1:3 i zremisowali z Piastem Gliwice (2:2).

Z kolei "Słoniki", które zgromadziły o 6 "oczek" mniej, wyprzedzają jedynie Pogoń Szczecin (11 punktów). Cztery mecze bez zwycięstwa (remisy 0:0 z Jagiellonią i 3:3 z Wisłą Kraków oraz porażki (2:4 z Zagłębiem i 0:3 z Legią) mogą negatywnie wpłynąć na dzisiejszy występ.

20:13

Obie ekipy mają o co grać. Nie tylko o trzy punkty, lecz także o posady swoich trenerów. W mediach pojawiły się komentarze, że posady Macieja Bartoszka i Jana Urbana są mocno niepewne. Chwilową stabilizację może zapewnić dzisiejszy komplet punktów.

20:10

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze starcia 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Bruk-Bet Termalica podejmie przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Początek spotkania już za 20 minut!