4 : 2
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
1. połowa3 : 1
90'

Koniec meczu! Zagłębie Lubin absolutnie zasłużenie pokonuje Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4:2 i wskakuje na siódme miejsce w ligowej tabeli.

90'

Groźna kontra Zagłębia, ale Maksimenko wygrał pojedynek z Czerwińskim.

90'

Cztery minuty doliczone, a uderzenie głową Iancu pewnie broni Polacek.

88'

Z dystansu niecelnie uderza Jovanović.

86'

Efektowną akcję Zagłębia niecelnym strzałem nożycami kończy Świerczok!

84'

Trzecia zmiana w Zagłębiu. Woźniak za Tuszyńskiego.

82'

Bruk-Bet się nie poddaje. W polu karnym zablokowany Janjatović!

80'

Żyra w ekipie gospodarzy zmienia Pawłowskiego.

78'

Akcja byłych Miedziowych! Po podaniu Pawłowskiego Piątek wykorzystuje sytuację sam na sam z Polackiem!

77'

GOOOOOOOLLL! Łukasz Piątek!

75'

Niespełna 2,5 tysiąca widzów ogląda to spotkanie.

75'

W ekipie gości debiutuje Janjatović, który zmienia Śpiączkę.

74'

Kolejne uderzenie lubinian broni Mucha. Po chwili po rzucie rożnym ucierpiał Świerczok. Przerwa w grze.

72'

To jest dominacja Zagłebia! Teraz w polu karnym zablokowany został Świerczok!

70'

Świerczok pada w polu karnym w starciu z rywalem, ale zdaniem sędziego bez faulu.

67'

Zmiana w Zagłębiu. Janoszka za Jagiełłę.

67'

Szansa dla Śpiączki! Napastnik Bruk-Betu przegrywa pojedynek z Polackiem!

65'

Rzut rożny dla Zagłębia, ale bez zagrożenia dla bramki Bruk-Betu.

63'

Jeszcze raz Tuszyński! Tym razem z trudem broni Mucha!

61'

Znowu blisko gola Tuszyński! Bruk-Bet zdołał się jednak wybronić!

59'

Druga zmiana wśród gości. Iancu za Słabego.

59'

Zagłębie dalej atakuje. Z dystansu niecelnie strzela Tuszyński.

56'

Świerczok o krok od czwartej bramki! Trafia jednak w poprzeczkę!

54'

Szansa! Pawłowski bliski zmiany wyniku, ale nie trafia w dobrej sytuacji w piłkę.

53'

Na spalonym znalazł się Świerczok.

50'

Atak Bruk-Betu kończy się nieporozumieniem Pawłowskiego ze Śpiączką.

48'

Po rzucie rożnym bardzo złe piąstkowanie Muchy spowodowało spore zamieszanie w polu karnym, które wykorzystał Sasa Balić! Zagłębie bardzo blisko zwycięstwa!

48'

GOOOOOOOOOL!!! Sasa Balić!

47'

Jeszcze jeden szybki atak Zagłębia, ale po podaniu Pawłowskiego goście uprzedzili Świerczoka. Rzut rożny.

46'

I już pierwsza okazja dla Zagłębia, ale strzał Pawłowskiego broni Mucha!

46'

Zmiana w Bruk-Becie. Stefanik w miejsce Mrozika.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Lubinie!

18:48

Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli goście, którzy też objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Piątka. Ostatnie 20 minut pierwszej części gry należało już jednak zdecydowanie do Zagłębia. Najpierw dobrze bronił Jan Mucha, ale potem sprawy w swoje ręce wziął Jakub Świerczok, którego trzy gole dają gospodarzom komfortowe prowadzenie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi z Bruk-Betem 3:1!

45'

Z rzutu rożnego centruje Pawłowski, Guldan zgrywa głową przed samą bramkę, gdzie dopełnia formalności, również głową, Świerczok! Trzy gole w 10 minut reprezentanta Polski!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Hattrick Jakuba Świerczoka!

44'

Znowu groźnie! Dośrodkowanie Jagiełły, mija się z piłką Świerczok i instynktownie broni Mucha! Dobitka Pawłowskiego, ale piłkę próbował zagrać też Świerczok, który był na spalonym.

42'

Ładna indywidualna akcja Świerczoka! Napastnik Zagłębia mija w polu karnym Fryca, uderza i piłka po rykoszecie wpada do siatki!

41'

GOOOOOOOOOOL!!! Jakub Świerczok!

40'

Fryc wrzuca piłkę z autu w pole karne, ale z małego zamieszania obronną ręką wychodzą gospodarze.

39'

Zza pola karnego płasko uderza Tuszyński, ale pewnie broni Mucha.

37'

Zagłębie dopina swego! Dośrodkowuje Czerwiński, zgrywa głową Świerczok, zgrywa Tuszyński, aż wreszcie z kilku metrów do siatki trafia Świerczok! Remis!

36'

35'

Dobra akcja Zagłębia, z dystansu uderza Pawłowski, ale blokują go obrońcy Bruk-Betu.

33'

Powtórki pokazują, że rzeczywiście Kopacz zagrał ręką w polu karnym. To zdecydowanie mogła być jedenastka.

30'

Goście sygnalizują zagranie ręką Kopacza w polu karnym, sędzia Złotek nie reaguje! Po chwili starcie w drugim polu karnym, padł Świerczok, ale znów bez reakcji arbitra!

29'

Kapitalna obrona Muchy po uderzeniu głową Balicia po rzucie rożnym! Zagłębie naciska!

28'

Kolejne szanse Zagłębia! Za lekko uderza Kopacz, po chwili w dobrej sytuacji zablokowany Tuszyński!

24'

Mogło być 1:1! Strzał głową Jakuba Świerczoka znakomicie broni Jan Mucha!

20'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawłowskiego zaskakujący strzał Śpiączki mija bramkę Polacka!

20'

Goście zdobywają rzut rożny.

18'

Centra z rzutu wolnego Jagiełły wybita poza pole karne, po chwili dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła i głową uderza Kopacz, jednak niedokładnie!

17'

Odpowiedź gości. Zza pola karnego uderza Szymon Pawłowski, ale obok bramki.

16'

Dośrodkowanie w pole karne Pawłowskiego, ale wybijają obrońcy Bruk-Betu.

15'

Kwadrans gry za nami. Wynik w Lubinie może być małą niespodzianką, ale to goście są na razie lepszym zespołem.

12'

Bardzo blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu Balicia minimalnie niecelnie głową uderza Tuszyński!

11'

Były zawodnik Zagłębia trafia przeciwko Miedziowym. Po ładnej akcji Bruk-Betu piłka dość przypadkowo trafia w polu karnym pod nogi Mikovicia, ten dogrywa ją przed bramkę do Piątka, a pomocnik Bruk-Betu płaskim strzałem pokonuje Polacka!

10'

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Piątek!

9'

Kontratak Zagłębia kończy się dośrodkowaniem Sasy Balicia, które nie przynosi strzału na bramkę Muchy.

6'

Kolejny atak Bruk-Betu. Z 16 metrów próbował uderzać Mrozik, ale skiksował.

3'

Na razie w pierwszych minutach lepiej wyglądają goście z Niecieczy, którzy mają inicjatywę na boisku.

1'

Groźny atak Bruk-Betu. Po rzucie wolnym zamieszanie w polu karnym, aż wreszcie z dystansu niecelnie uderza Miković.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy mecz!

17:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Oczywiście, jak we wszystkich meczach w tej kolejce, w mikołajowych czapkach :)

17:48

Rezerwowi Bruk-Betu: Trela, Kecskes, Gergel, Putiwcew, Iancu, Janjatović, Stefanik

17:47

Rezerwowi Zagłębia: Forenc, Todorovski, Tosik, Janus, Woźniak, Janoszka, Żyra

17:47

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:03

Sędzią dzisiejszego spotkania w Lubinie będzie Mariusz Złotek z Gorzyc. To będzie jedyny mecz w tej kolejce, gdy arbiter nie będzie mógł liczyć na pomoc systemu VAR.

17:02

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami padł remis 1:1. W Niecieczy na prowadzenie wyszło Zagłębie po trafieniu Martina Nespora, ale w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził David Guba.

17:01

Już jakiś czas temu zmiana trenera nastąpiła również w zespole Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Pod wodzą Macieja Bartoszka Słonie spisują się naprawdę dobrze i przegrali tylko jedno z ośmiu spotkań. Dzięki temu Bruk-Bet jest już poza strefą spadkową, ale ma tylko punkt przewagi nad Piastem Gliwice i aby być bezpiecznym, musi zapunktować w Lubinie.

16:58

Czas na debiut nowego szkoleniowca w Lotto Ekstraklasie! Były wielokrotny reprezentant Polski Mariusz Lewandowski dziś po raz pierwszy poprowadzi w naszej lidze Zagłębie Lubin. Po zastąpieniu Piotra Stokowca Lewandowski zdołał już odpaść z Miedziowymi z Pucharu Polski po porażce z Koroną Kielce 0:2, ale teraz musi zrobić ze swoim nowym zespołem wszystko, aby nie stracić ósmej lokaty w ligowej tabeli. Zagłębie ma obecnie tylko punkt przewagi nad grupą pościgową i musi dziś wygrać, aby zapewnić sobie skromną przewagę przed kolejną kolejką.

16:53

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.