CracoviaCracovia
2 : 1
lechiaLechia Gdańsk
98'

Co za końcówka! Cracovia w ostatnich minutach wygrywa 2:1 z Lechią po rzucie karnym, podyktowanym po wideoweryfikacji! Lechia dosłownie nie istniała w końcówce tego meczu i można uznać, że "Pasy" wygrywają jak najbardziej zasłużenie! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, widzimy się na GOL24.pl

90'

Żółta kartka jeszcze dla Pawła Stolarskiego (Lechia).

90'

GOOOOOOLLLL!!! PIĄTEK W LEWO, KUCIAK W PRAWO I CRACOVIA WYGRYWA RZUTEM NA TAŚMĘ Z LECHIĄ!!! 2:1!!!

90'

Żółta dla Sławomira Peszki (Lechia)...

90'

Sędzia Lasyk po wideoweryfikacji dyktuje rzut karny dla Cracovii w doliczonym czasie gry!

90'

Żółta kartka dla Hernandeza (Cracovia) za protesty, Hiszpan aż podbiegł do sędziego bocznego! Ale jest VAR...

90'

Hernandez nie może uwierzyć, że nie odgwizdano na nim faulu w polu karnym! My trochę też, ten wślizg wyglądał jak murowana "jedenastka" dla Cracovii!

87'

Jest i druga zmiana, Wdowiak zmienia Wójcickiego (Cracovia) na ostatnie minuty.

87'

Z boiska schodzi Matic Fink (Cracovia), za Słoweńca Diego Ferraresso.

86'

Po rzucie rożnym dla "Pasów" z piłką w polu karnym minął się Helik, ale będzie kolejny! Są emocje pod Wawelem!

82'

I znowu słupek!!! Niemożliwe! Szczepaniak z bliska w słupek, piłka przeturlała się po linii bramkowej i została wybita! Dalej mamy remis w Krakowie!

81'

Zawodnik defensywny za ofensywnego w Lechii, czyli Matras wchodzi za Krasicia.

81'

Niezły latający Holender z tego Piątka! Napastnik "Pasów" znowu nurkuje po piłkę, ale po raz kolejny się myli, nie ma drugiego gola!

78'

Cracovia okupuje połowę Lechii i nie daje sobie odebrać piłki! To może być piorunująca końcówka "Pasów"... Ale Drewniak właśnie fatalnie pudłuje sprzed pola karnego!

77'

Niecodzienna sytuacja, przewrotką popisuje się... Michał Helik. Strzał nawet nie sięgnął bramki i stoper "Pasów" musi szybko wracać pod swoją.

75'

Kuciak bohaterem Lechii!!! Znowu fantastyczna główka Piątka i interwencja Słowaka na fantastycznym poziomie! Cracovia miała mieć gola, a ma tylko korner!

72'

Żółta kartka dla Szymona Drewniaka (Cracovia) za dyskusje z sędzią liniowym. Przy golu "Pasów" dośrodkowywał Pestka, a Piątek przedłużył centrę w okienko!

71'

GOOOOLLL!!! I JEST WYRÓWNANIE!!! CRACOVIA STRZELA NA 1:1!!! KRZYSZTOF PIĄTEK GŁÓWKUJE PO REMIS!

70'

Mateusz Szczepaniak zmienia Sergeia Zenjova (Cracovia) na dwadzieścia minut z okładem przed końcem meczu. Czy Cracovię stać na wyrównanie? Powiedzielibyśmy, że tak, ale musi mieć sytuacje!

19:27

Tak było...

19:25

Oddajemy trochę honoru Sandomierskiemu, bo piłka odbiła się od Helika i dlatego tak zaskoczyła bramkarza "Pasów". Co by nie mówić, ładny gol, no i najważniejsze: Lechia na prowadzeniu w Krakowie.

19:25

Kto mógł odmienić ten mecz, jak nie on? Peszko popędził lewą flanką z piłką, kąt był ostry, ale reprezentant Polski przelobował bramkarza Cracovii! Były kontrowersje, czy "Peszkin" przypadkiem nie faulował przy odbiorze, ale gol uznany! Go-la-zo!!!

63'

GOOOOOOLLL!!!! CO ZA WEJŚCIE SŁAWOMIRA PESZKI!!! CO ZA GOL!!! 1:0 DLA LECHII! ALE TO CHYBA BĘDZIE SAMOBÓJ HELIKA!

61'

Mówiąc dyplomatycznie, to nie był najlepszy mecz Patryka Lipskiego (Lechia)... Właśnie zmienia go powracający po kontuzji Sławomir Peszko!

59'

Uderza Wolski! Mierzona "piguła" posłana w kierunku Sandomierskiego minęła jego bramkę.

58'

Trener Probierz ma bardzo... pedagogiczną postawę. Nawet po fatalnych zagraniach swoich piłkarzy bije brawo i zagrzewa ich do walki.

57'

A teraz Hernandez! Strzał mocny, tylko w sam środek bramki Lechii. Kibice biją brawo, bo "Pasy" wyłamały się spod dominacji Lechii w tej połowie.

54'

Wolski podprowadził piłkę na szesnasty metr i zdołał jeszcze oddać strzał. Bardzo słabe uderzenie w mało pewnych dzisiaj rękach Sandomierskiego.

53'

Piłka przemieszcza się spod jednej bramki pod drugą, ale nic szczególnego się nie dzieje... Aż do teraz! Flavio Paixao przetestował refleks Sandomierskiego strzałem z ostrego kąta.

48'

Od razu rzut rożny dla Lechii i groźna sytuacja, Sandomierski wypuszcza piłkę z rąk, jednak zdaniem sędziego był tutaj faulowany.

46'

Wracamy na stadion Cracovii, zaczynamy drugą połowę meczu! Życzymy sobie i Państwu przynajmniej takich emocji, jak w końcówce pierwszej.

45'

Koniec bezbramkowej połowy w Krakowie! Telewidzowie narzekają, publiczność na stadionie marznie i może narzekać na poziom, ale to wcale nie nie wiadomo jak złe spotkanie. Na pewno wyrównane, dlatego widzimy się za kwadrans z nadziejami na lepsze 45 minut!

45'

Cracovia prawie strzeliła gola do szatni! Dobre dośrodkowanie chciał wykończyć Wójcicki, Lechię ratuje refleks Kuciaka!

45'

Piłka spada na głowę Marco Paixao, zablokowany strzał, a poprawka? Panu Bogu w okno!

44'

Dośrodkowanie Flavio kończy się na obrońcy "Pasów", mamy kornera dla gdańskiej jedenastki.

43'

Jakieś kłopoty ze zdrowiem ma Wojtkowiak i właśnie opuszcza na boisko na chwilę. Za moment okaże się, czy na dłużej.

39'

A teraz gorąco pod bramką Cracovii, Marco Paixao próbował zrobić "kanałek" Sandomierskiemu, golkiper "Pasów" odbija udem, a obrońca prawie go nabija... Blisko kuriozalnego samobója!

38'

Dziękujemy! Z pola karnego strzelał Wójcicki, ale piłka pofrunęła obok słupka i po stronie "Pasów" nadal zero!

38'

No i wykrakaliśmy, kolejna kartka "z niczego" dla Rafała Wolskiego (Lechia). Panowie, może trochę gry? Strzałów na bramkę?

37'

Na boisku dużo niepotrzebnych fauli i jeszcze bardziej zbędnych dyskusji. Żółta kartka dla Krzysztofa Piątka (Cracovia) na kilka minut przed końcem połowy.

32'

Protesty piłkarzy Lechii na nic się tutaj nie zdadzą, Wojtkowiak z raczej słuszną żółtą kartką za faul taktyczny na własnej połowie.

31'

I słupek!!! Dokładne dośrodkowanie Wolskiego na dalszy słupek, który momenty później po główce obił Wojtkowiak. Nadal 0:0 w Krakowie!

31'

Kolejny faul piłkarza "Pasów", tym razem w narożniku boiska. Ktoś z dwójki Lipski-Wolski będzie wkręcał piłkę w pole karne...

28'

Żółta kartka dla Sergeia Zenjova (Cracovia) za faul na własnej połowie.

29'

W polu karnym "Pasów" zamachnął się Krasić, piłka w ostatniej chwili zdjęta Serbowi z nogi! Poprawka Łukasika mija prawy słupek!

26'

Składna akcja Lechii o mały włos skończyłaby się golem, jednak gdańszczanie przyłapani na spalonym przez sędziego Lasyka.

25'

Zamieszanie pod bramką Kuciaka, Słowak w opałach, ale obrona wybija piłkę daleko poza strefę niebezpieczeństwa.

23'

Klasyczny "centrostrzał" Flavio Paixao, Sandomierski długo śledził piłkę wzrokiem, zanim złapał ją w rękawice. Wciąż bez goli!

21'

Piłka po kornerze wraca do pasiaków, jednak sekundy później jest już w rękach Kuciaka. Kolejna zmarnowana okazja Cracovii na groźniejszy atak.

19'

Strzał Pestki z ostrego kąta zablokowany! Piłkarz "Pasów" reklamuje zagranie ręką, lecz będzie tylko rzut rożny.

18'

"Pasy" nie mogą się przebić pod bramkę rywala, kolejna próba szybkiego wypadu przerwana przez obronę Lechii.

15'

Odważne wyjście Pestki lewym skrzydłem przerywa dopiero faul już na połowie Lechii. Wilk siedzi dziś na ławce, ale to młody obrońca "Pasów" zaczyna od pierwszej minuty.

13'

Będzie pierwszy korner w tym meczu dla Lechii. Zagrywa Lipski... pudło Wojtkowiaka po strzale głową.

11'

Helik musiał wybijać piłkę spod samej linii bramkowej, jednak przy okazji sędzia dopatrzył się spalonego któregoś z lechistów. W Krakowie wyrównany mecz i zero bramek!

9'

Faul na Flavio Paixao w środkowej strefie połowy Cracovii, będzie dośrodkowanie w pole karne.

7'

Długa piłka w kierunku Zenjova, ale Estończyk nie zdołał jej opanować w polu karnym Lechii.

18:06

Możemy tylko z przykrością się zgodzić - nawet na trybunie fanatyków Cracovii nie zgromadziło się zbyt wielu kibiców.

6'

Z pierwszą próbą w meczu Łukasik, jego strzał z dystansu mija poprzeczkę bramki "Pasów" o dobre kilka metrów.

5'

Obie drużyny przeplatają ataki na swoje połowy, jak na razie żadna nie zbliżyła się do bramki drugiej.

1'

Zaczynamy 17. kolejkę w Krakowie! Cracovia gra z Lechią, zaczynają gospodarze w tradycyjnych strojach, a goście na zielono-biało.

17:56

Trenerem Lechii jest oczywiście...

17:49

Cracovia radziła sobie ostatnio odrobinę gorzej, bo najpierw zremisowała z Termalicą, potem wygrała na wyjeździe z Zagłębiem, a kolejkę temu minimalnie przegrała w Gliwicach z Piastem.

17:48

Trzy ostatnie mecze gości z Gdańska to dwa zwycięstwa (z Wisłą Płock i Arką). Poprzedziła je porażka... 0:5 z Koroną Kielce.

17:46

Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Michal Siplak, Milan Dimun, Mateusz Wdowiak, Ołeksij Dytiatjew, Diego Ferraresso i Mateusz Szczepaniak. Ten ostatni stracił miejsce w wyjściowej jedenastce "Pasów".

17:45

Błyskawiczne przedstawienie ławki rezerwowych Lechii: Damian Podleśny, Mato Milosz, Romario Balde, Grzegorz Kuświk, Mateusz Matras, Sławomir Peszko i Michał Nalepa, który długo występował po drugiej stronie Błoń.

17:42

Witamy z Krakowa! Rozpoczynamy 17. kolejkę Ekstraklasy pod Wawelem, gdzie Cracovia podejmie Lechię. Na dziesięć ostatnich spotkań między tymi zespołami aż sześć wygrały "Pasy", cztery razy ekipa z Gdańska. Może zobaczymy pierwszy remis od dawna? Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO!