5 : 0
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
1. połowa4 : 0
93'

Koniec meczu! Arka Gdynia gromi przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz aż 5:0. Dwa gole Mateusza Szwocha z rzutów karnych i trafienia Rubena Jurado, Siergieja Kriwca (wszystkie w pierwszej połowie) oraz - po zmianie stron - Adama Marciniaka.

91'

Que sera, sera. Areczka trzy punkty ma

- śpiewają gdyńscy kibice

90'

Zbigniew Dobrynin dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Ajjj. Rozpędzony Damian Zbozień przepuścił piłkę między nogami Tomasza Brzyskiego. Nie ruszył jednak na obieg.

88'

Bartłomiej Dudzic nie poradził sobie z dwoma obrońcami Arki. Ostatecznie Pavels Steinbors wznawia grę z "piątki".

87'

Patryk Kun zastępuje Grzegorza Pieso.

85'

Atak Sandecji prawą stroną przynosi rzut rożny. Grzegorz Piesio wybija na uwolnienie.

19:50

Uda się?

81'

Seria wrzutek w pole karne gospodarzy. Zarówno z tą Adriana Basty, jak i Tomasza Brzyskiego, radzą sobie obrońcy Arki.

80'

Bartłomiej Kasprzak zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka poleciała mocno po łuku, w stronę bocznej chorągiewki, a nie - jak powinna w tej sytuacji - po cięciwie.

79'

Grzegorz Piesio na lewej stronie mocno wstrzeliwuje piłkę w pole karne. Wślizgiem wybija ją jednak Dawid Szufryn, a za jego plecami czyhał na błąd Rafał Siemaszko.

77'

W odpowiedzi strzał Adriana Basty, po rykoszecie, wychodzi na rzut rożny. Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkowało kontrę, która spaliła na panewce przed "szesnastkę" beniaminka.

76'

Starcie Rafała Siemaszki z Dawidem Szufrynem na wysokości linii ,bocznej pola karnego gości. Zdaniem sędziego przewinił napastnik Arki.

75'

Rafał Siemaszko zmienia strzelca pierwszego gola, Rubena Jurado.

74'

Szymon Nowicki znowu w roli głównej. Tym razem odbiera w środku pola świetne podanie na kontrę od Grzegorza Piesio. Jego rajd zastopował jednak Michal Piter-Bucko.

72'

Ależ fenomenalnie ma ułożoną stopę Damian Zbozień przy dośrodkowaniach! Szkoda, że jego centry nie zamienił na asystę nie zamienił Szymon Nowicki - uderzył głową wysoko nad bramką!

71'

Bartłomiej Kasprzak zmienia kontuzjowanego Aleksandyra Kolewa.

68'

Przerwa w grze. Urazu nabawił się Aleksandyr Kolew, który nie podnosi się z murawy. Przy nim jest już sztab medyczny. Po niespełna minucie, w ich asyście, Bułgar o własnych siłach schodzi poza linię boczną.

67'

Doskonała centra Damiana Zbozienia w pole karne na 5. metr. Mimo że wokół Rubena Jurado było dwóch obrońców Sandecji, to ten zdołał wyskoczyć najwyżej i uderzyć głową w stronę bramki! Michał Gliwa broni!

65'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Piłkarze Sandecji nie kwapią się do wysokiego pressingu.

19:29

62'

Szymon Nowicki zmienia Lukę Zarandię.

60'

11/8 Strzały/strzały celne 9/3

59'

Po chwili było ciekawie pod drugą bramką. Bartłomiej Dudzic nie ruszył jednak do zgrania Aleksandyra Kolewa.

56'

To mogła być kolejna zabójcza kontra gospodarzy! W finalnej fazie Grzegorz Piesio nie zdołał jej zakończyć strzałem.

52'

Pavels Steinbors spokojnie łapie piłkę po strzale z dystansu Grzegorza Barana,

49'

Aleksandyr Kolew pokonuje celną główką Pavelsa Steinborsa! Gol nie zostaje jednak uznany - po centrze Tomasza Brzyskiego była w górze chorągiewka sędziego asystenta.

47'

Adam Marciniak dopada w polu karnym do piłki wrzuconej z prawej strony i uderza głową nie do obrony!

47'

NIESAMOWITE! ADAM MARCINIAK STRZELA NA 5:0!!!

46'

Druga polowa rozpoczęta

46'

I Bartłomiej Dudzic zmienia Wojciecha Trochima.

46'

Maciej Małkowski na murawie za Patrika Mraza. Tym samym na lewą obronę przenosi się Tomasz Brzyski.

19:02

Wracamy do Gdyni, gdzie kończy się przerwa w meczu Arka - Sandecja Nowy. Po pierwszej połowie, stojącej po znakiem VAR-u, gospodarze prowadzą aż 4:0. Dwa gole z rzutów karnych (wskazanych po wideo weryfikacji) zdobył Mateusz Szwoch, a po jednym trafieniu dołożyli Ruben Jurado (z minimalnego spalonego) i Siergiej Kriwiec. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Arka Gdynia gromi Sandecję Nowy Sącz 4:0. Ale pamiętając, co wydarzyło się niedawno w Dortmundzie...

45'

+3' Michał Marcjanik wybija piłkę z własnego pola karnego. Arkowcy ruszyli z kontrą, ale decydujące podanie okazało się za mocne.

45'

+2' Wyraźnie przybici są piłkarze Radosława Mroczkowskiego. Chociaż murawa jest mocno nasiąknięta, to nie są w stanie wymienić kilku celnych podań na małej przestrzeni.

45'

Raz, dwa, trzy, cztery. Mało! - skandują kibice w Gdyni.

5 minut doliczonych.

43'

DUBLET MATEUSZA SZWOCHA Z RZUTU KARNEGO!!
Uderzył płasko przy lewym słupku. Michał Gliwa wyczuł intencję strzelca, ale nie sięga piłki!

42'

Drugi rzut karny dla Arki! Sędzia widział na wideo, że ręką w polu karnym zagrał Patrik Mraz!

39'

Przerwa w grze. Sędzia ponownie zbiega do "budki z VAR-em". Ponoć było zagranie ręką przez zawodnika Sandecji po centrze Damiana Zbozienia.

39'

Dobrze do akcji ofensywnej podłączył się Damian Zbozień. Centruje przed bramkę, gdzie Plamen Karachunov pewną główką wyjaśnia sytuację.

36'

Grzegorzowi Piesio nie udało się przedrzeć lewą flanką. Przypadkowo piłka trafiła go w rękę. Rzut wolny dla gości blisko swojego pola karnego.

34'

Gdynianie wywalczyli rzut rożny. Z dośrodkowaniem Siergieja Kriwca radzą sobie obrońcy gości.

Jeszcze na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Szwoch. Sporo brakowało do bramki

33'

Wojciech Trochim chciał napędzić akcję Sandecji prawą stroną. Podaje jednak nie w tempo do Adriana Basty.

31'

Ruben Jurado dąży do strzelenia swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Nie tym razem - posłał piłke obok lewego słupka.

18:31

W Gdyni już wiedzą, że nawet 4:0 to niebezpieczny wynik

26'

Adrian Basta popędził prawą stroną. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

24'

Po chwili mogła paść czwarta bramka dla piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego! Mateuszowi Szwochowi nie udało się skierować piłki piętką do pustej bramki rywala!

22'

Bilard przed bramką gospodarzy zażegnał bramkarz gospodarzy, który łapie piłkę tuż przed linią bramkową!

21'

Dalekie zagranie na wolne pole (karne) do Aleksandyra Kolewa. Ten nie sięga piłki, ale na wszelki wypadek Pavels Steinbors odbija piłkę na rzut rożny.

20'

Damian Zbozień blokuje nieprzepisowo wznowienie gry przez Sandecję. Sędzia nie reaguje

17'

Raz, dwa trzy. Mało!!!

- niesie się po trybunach. Kibice Arki domagają się kolejnych bramek.

15'

Nowosądeczanie rzucili się do ataku i "nadziali" się na kontrę w postaci "lagi" do Luki Zarandii. Ten ściągnął na siebie dwóch obrońców beniaminka, by podać prostopadle do Siergieja Kriwca. Ten "zabrał" się z piłką w pole karne, skąd uderzył płasko nie do obrony!

15'

CO SIĘ DZIEJE W GDYNI?1 SERGIEJ KRIWIEC PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

13'

MATEUSZ SZWOCH NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko przy prawym słupku, Michał Gliwa rzucił się w stronę lewego

12'

Po weryfikacji VAR, sędzia wskazuje na "wapno". Powodem tej decyzji było zagranie rkęką przez Dawida Szufryna.

9'

Stały fragment gry dla Arki. Zanim zostanie rozegrany, sędzia zbiega do "budki z VAR-em". Czekamy.

6'

Piłkarze Sandecji chcą szybko odrobić stratę. Tomasz Bryski wykonuje rzut wolny. Posłał ostrą piłkę w pole karne, którą z trudem piąstkuje łotewski bramkarz.

5'

Ustawiony na 30. metrze tyłem do bramki Mateusz Szwoch podaje w pole karne do Hiszpana! Ten uderza obok bezradnego bramkarza Sandecji!

Jeszcze sędzia Zbigniew Dobrynin czekał na werdykt z VAR-u. Gol zostaje uznany!

5'

GOL DLA ARKI! RUBEN JURADO!!!

2'

W odpowiedzi Mateusz Szwoch wbiega w pole karne! Jego strzał głową chwyta Michał Gliwa!

1'

Było ciekawie już po niespełna 60 sekundach. Aleksandyr Kolew dostaje dobre podanie w polu karnym gospodarzy. Strzela jednak nad bramką Pavelsa Steinborsa.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!

17:58

Obie ekipy wychodzą na murawę przy hymnie gdyńskiej drużyny

17:50

Przed tym spotkaniem Arka plasuje się na 8. pozycji z dorobkiem 22 punktów. Z kolei Sandecja, która traci do dzisiejszego rywala 4 "oczka", jest trzynasta. Obu ekipom komplet punktów jest dzisiaj niezbędny, ale może go zdobyć tylko jedna drużyna. Która?

17:48

Jubileusz Antoniego Łukasiewicza

17:46

Rezerwowi Arki: Krzysztof Pilarz - Adam Danch, Patryk Kun, Michał Nalepa, Szymon Nowicki, Rafał Siemaszko, Tadeusz Socha.

17:42

Rezerwowi Sandecji: Łukasz Radliński - Bartłomiej Dudzic, Michał Gałecki, Bartłomiej Kasprzak, Lukas Kuban, Maciej Małkowski, Jonatan Straus.

17:40

Z gorącego jak nigdy Zagłębia Ruhry, a dokładniej Dortmundu, przenosimy się szybciutko na polskie podwórko - za 20 minut Arka zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz!