Koniec meczu w Lubinie! Cracovia niespodziewanie wygrywa z Zagłębiem 2:1!

Sędzia dopatrzył się faulu Łukasza Janoszki w ofensywie.

Sędzia ponownie dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Zagłębiu zaczyna brakować sił na dalsze ataki.

85'

Dośrodkowanie Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego pewnie łapie Grzegorz Sandomierski.

83'

Słabo wygląda końcówka tego spotkania. Zagłębie wciąż jest bardzo nieskuteczne, a Cracovia skupia się na grze defensywnej.

81'

...a w zespole Cracovii byłego zawodnika Zagłębia Krzysztofa Piątka zmienia wychowanej Miedziowych, Mateusz Szczepaniak.

81'

Ostatnie zmiany. Sasa Balić zmieniony przez Łukasza Janoszkę...

79'

Arkadiusz Woźniak zmienia Patryka Tuszyńskiego.

77'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło na głowę Jakuba Świerczoka ustawionego kilka metrów od bramki, napastnik Zagłębia z kilku metrów trafia wprost w Grzegorza Sandomierskiego!

75'

Zagłębie nadal atakuje, ale wciąż brakuje w tym intensywności, a czasu coraz mniej.

73'

Lennard Sowah opuszcza boisko, wchodzi na nie Michal Siplak.

70'

Zagłębie wymienia szybko podania przed szesnastką Cracovii, gra wygląda na dynamiczną, ale nic z tego nie wynika.

68'

Za mocno zza pola karnego po rzucie rożnym uderza Javi Hernandez. Piłka przelatuje ponad poprzeczką.

66'

Krzysztof Janus pojawia się na boisku w miejsce Jarosława Jacha.

64'

Za moment zmiana w zespole Zagłębia.

62'

Doskonałe podanie w pole karne do niekrytego Alana Czerwińskiego, ten jednak nie potrafił celnym podaniem pod bramkę zaskoczyć gości.

60'

Akcja Cracovii kończy się dośrodkowaniem na głowę Krzysztofa Piątka, piłka trafia do siatki, ale były piłkarz Zagłębia był na spalonym.

58'

Nie wiemy, co trener Michał Probierz powiedział swoim zawodnikom w szatni, ale ich gra wygląda po przerwie dużo lepiej.

56'

Zagłębie miało okazję do dośrodkowania piłki w szesnastkę z rzutu wolnego, ale beznadziejnym wykonaniem stałego fragmentu gry "popisał się" Bartłomiej Pawłowski.

54'

Po błyskawicznym podaniu Cracovia wyszła z kontrą dwóch na jednego, sytuację psuje Jakub Wójcicki, który uderza za słabo z dystansu.

52'

Krzysztof Piątek zdołał uderzyć piłkę głową po dośrodkowaniu w pole karne, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko. Futbolówkę łapie Martin Polacek.

50'

Adam Deja z żółtą kartką za faul na Bartoszu Kopaczu.

49'

Kontratak Cracovii wyprowadzali Krzysztof Piątek i Matić Fink. Piłka ostatecznie trafia do tego drugiego, który tracił równowagę. Upadając zdołał jeszcze kopnąć piłkę, ta po uderzeniu z około 14 metrów wpada w samo okienko bramki!

48'

Matić Fink, gooool! Ależ uderzenie! Piękna bramka, Cracovia niespodziewanie na prowadzeniu!

47'

Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Bartłomieju Pawłowskim. Piłka zostaje jednak szybko wybita poza połowę Pasów.

46'

Mecz wznowiony, piłkę ma Zagłębie.

16:35

Piłkarze wrócili już na murawę.

16:21

Oglądamy bardzo wyrównane spotkanie. Z początku nieco lepiej wyglądało Zagłębie, lecz gdy padła bramka wyrównująca, poziom spotkania zamiast wzrosnąć nieco spadł. Czekamy na więcej emocji po przerwie!

45'

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

43'

Jarosław Jach ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Piątku na własnej połowie.

40'

Trwa krótka przerwa w grze, kibice Zagłębia rzucili na murawę serpentyny.

38'

A już wydawało się, że Cracovia na dobre dała się zdominować i przestała atakować, tymczasem wystarczyła jedna akcja, by straty zostały odrobione.

36'

Miroslav Covilo wyskoczył w polu karnym i zgrał piłkę głową pod nogi swojego kolegi z zespołu, ten zupełnie niekryty pewnym strzałem z woleja doprowadza do wyrównania.

34'

Efektowna akcja Cracovii i mamy remis, zdobywcą bramki Javi Hernandez!

31'

A jednak boiska nie opuszcza Niemiec. Schodzi z niego Piotr Malarczyk, zmienia go Oleksiej Dytyatev. Chodzi prawdopodobnie o jakiś uraz zawodnika Pasów.

29'

Zanosi się na tak zwaną "wędkę" - Michał Probierz już przygotowuje pierwszą zmianę w swoim zespole.

27'

Jakub Świerczok szuka dryblingu w polu karnym, pada w kontakcie z Lennardem Sowah, gwizdek sędziego jednak milczy!

25'

Ależ asysta Alana Czerwińskiego, palce lizać! Piłkarz Zagłębia przyjął piłkę na prawej stronie pola karnego, ośmieszył Lennarda Sowaha i posłał piłkę pod samą bramkę, gdzie formalności dopełnił Patryk Tuszyński.

23'

Bramka dla Zagłębia! 1:0 dla Miedziowych, piłkę do siatki kieruje Patryk Tuszyński!

21'

Michał Helik fauluje w ofensywie Bartłomieja Pawłowskiego na połowie Zagłębia.

21'

Bardzo mocne uderzenie Adama Matuszczyka przelatuje ponad poprzeczką.

19'

Do prostopadłego podania w pole karne Zagłębia ruszył Krzysztof Piątek, ale szybszy przy piłce był Martin Polacek.

17'

Doskonałe dośrodkowanie Javiego Hernandeza, strzał głową oddał Piotr Malarczyk, piłkę świetnie do boku odbił Martin Polacek!

15'

Odpowiada Cracovia. Szymon Drewniak faulowany 30 metrów od bramki przeciwnika.

13'

Niezłe dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego minęło wszystkich zawodników w polu karnym, bardzo bliski wbicia go do siatki był Patryk Tuszyński!

11'

Zagłębie zaczyna osiągać przewagę - Cracovia ma problemy z opuszczeniem własnego pola karnego.

9'

Kontratak Zagłębia, piłka ponownie trafia do Jakuba Świerczoka. Napastnik zdecydowanie za wcześnie zdecydował się na strzał, trafiając jedynie w obrońcę.

7'

Jakub Świerczok przyjął długie podanie na połowie gości, sędzia zatrzymał jednak akcję słusznie zauważając, że reprezentant Polski nie zdążył wrócić z pozycji spalonej.

5'

Alan Czerwiński odebrał piłkę Lennardowi Sowah i ruszył w kierunku bramki Pasów, jego rajd czystym wejściem zatrzymał Piotr Malarczyk.

4'

Dośrodkowanie Javiego Hernandeza trafiło na głowę kolegi z zespołu, który z około dziesięciu metrów uderzył bardzo niecelnie.

3'

Matić Fink ostro faulowany przez Sasę Balicia. Cracovia ma rzut wolny obok pola karnego gospodarzy.

2'

Jarosław Jach naciskany przez przeciwnika wybija piłkę poza boisko, daleko od własnej połowy.

1'

Sędzia gwiżdże i gramy, piłkę ma Cracovia!

15:27

Obie drużyny meldują się na murawie stadionu Zagłębia!

15:24

Zagłębie wygrywając dzisiejszy mecz może awansować nawet na trzecie miejsce, Cracovia w razie zwycięstwa może być trzynasta.

15:17

Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Michal Siplak, Oleksiej Dytyatev, Mateusz Szczepaniak, Mateusz Wdowiak, Sergei Zenjov i Milan Dimun.

15:12

Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hładun, Łukasz Janoszka, Krzysztof Janus, Kamil Mazek, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik i Arkadiusz Woźniak.

15:08

Sędzią meczu w Lubinie będzie pan Jarosław Przybył.

15:00

Dzień dobry, zaczynamy niedzielę z Ekstraklasą! Relację live z meczu Zagłębie Lubin - Cracovia przeprowadzi dla Państwa Piotr Bernaciak!

13:03

Faworytem dzisiejszego spotkania jest zespół gospodarzy, który świetnie spisuje się w tym sezonie, prezentuje efektowny styl gry i dziś postara się go pokazać na tle Cracovii.