Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 0
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
19:59

Wisła Kraków pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:0. Bramki dla "Białej Gwiazdy" zdobywali Jesus Imaz, Carlitos i Victor Perez. Hiszpanie byli dzisiejszego wieczoru najaktywniejszymi zawodnikami na boisku. Goście z Nowego Sącza próbowali zaskoczyć Michała Buchalika głównie poprzez stałe fragmenty gry. Bramkarz Wisły zdołał zachować czyste konto. Po tym zwycięstwie, krakowski zespół awansował na szóste miejsce w tabeli.

90'

GOOOOOOOL! PEREZ!

90'

Gliwa fauluje w polu karnym Bartosza! Victor Perez podchodzi do jedenastki.

90'

Bartkowski ostro faulował wślizgiem. Słuszna kartka.

90'

Alarm przy Reymonta! Wisła bombarduje bramkę Michała Gliwy! Trzy niezwykle mocne strzały oddane przez Wiślaków lądują na rękawicach golkipera Sandecji

90'

Wojtkowski wdał się w dyskusję z zawodnikami Sandecji i otrzymuje żółtą kartkę.

90'

Arbiter "okradł" Carlitosa z gola, gdy ten był już poza linią boczną. Zmienił go Marko Kolar.

90'

Niecodzienna sytuacja. Carlitos był w idealnej pozycji, gdy otrzymał dogranie od Macieja Sadloka. Krzysztof Jakubik dostał informację z wozu obsługującego VAR, że Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej. Kamery Canal+ wychwyciły moment podania, w którym nie ma mowy o spalonym...

88'

Sandecja chyba pogodziła się już z wynikiem. Piłkarze Wisły na spokojnie rozgrywają piłkę.

86'

Jak tego nie trafił Imaz? Jakub Bartosz wrzucił piłkę w pole karne, ale Imaz - w sytuacji sam na sam - nawet w nią nie trafił!

81'

Bartosz zastąpił Boguskiego.

80'

Dośrodkowanie Mraza ląduje na głowie Piszczka, lecz jego strzał okazał się niecelny.

72'

Wojtkowski zmienił Ondraska.

70'

Fatalnie to wykonał Imaz! Hiszpan otrzymał podanie na 18. metr przed bramką od Boguskiego i uderzył z pierwszej piłki. Zawodnik o dobrym wyszkoleniu technicznym powinien lepiej strzelić w tak dogodnej sytuacji.

70'

Carlitos próbował przelobować Gliwę, ale bramkarz gości szybko wrócił na pozycję

69'

Korzym(!) zastępuje Kubana. Sandecja przechodzi do ustawienia 3-5-2

69'

Piłkarze Sandecji jakby stracili wiarę w zmianę wyniku. "Biała Gwiazda" bez problemu rozgrywa piłkę

66'

Uderzenie na długi słupek, gdzie ustawiony był Buchalik! Broni bramkarz Wisły, a przy dobitce nie musi nawet interweniować!

65'

Rzut wolny 19 metrów od bramki Buchalika. Brzyski czy Cetnarski?

64'

Dudzic w miejsce Danka

63'

CARLITOS! Gliwa rzucił się w inną stronę, a Hiszpan ze spokojem umieścił piłkę w bramce!

62'

Grzegorz Baran ściągnął w dół Arsenicia podczas dośrodkowania z rzutu wolnego i sędzia Jakubik podyktował "jedenastkę"!

61'

RZUT KARNY DLA WISŁY!

57'

Mamy chwilową przerwę w grze. Kibice gości rzucili race na murawę. Ktoś tu nie wie, jak się zachować...

56'

Ależ to była akcja Wisły! Carlitos wyczekał prostopadłe zagranie Ondraska. Ograł w polu karnym dwóch obrońców Sandecji i dośrodkował na głowę Imaza. Zdaniem arbitra Hiszpan był w trakcie podania na spalonym. Szczerze mówiąc - jeśli był tam spalony, to naprawdę minimalny.

54'

Piłka w siatce Sandecji! Krzysztof Jakubik podnosi rękę w górę! Przy wrzutce Carlitosa był spalony!

48'

Ondrasek przyjął piłkę na połowie rywali i próbował uruchomić prostopadłym pytaniem Macieja Sadloka. Napastnik zagrał bardzo niecelnie.

47'

Rzut wolny dla Wisły, dośrodkowanie Carlitosa w pole karne przerywa arbiter. Dopatrzył się faulu na obrońcy Sandecji.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

18:47

Koniec pierwszej połowy! Wisła zdobyła bramkę, ale - podobnie jak w Poznaniu - oddała inicjatywę rywalom. Do zobaczenia po przerwie!

45'

Halilović uderza z dystansu - chwyta piłkę Gliwa

45'

Perez przeszedł z piłką około 30 metrów i przedryblował co najmniej dwóch piłkarzy gości. Duże umiejętności techniczne ma Hiszpan.

44'

Zepsuł teraz akcję Danek. Otrzymał podanie na skraj pola karnego i z pierwszej piłki uderzył prosto w 15. rząd trybun.

42'

Imaz fauluje na wysokości pola karnego i ogląda kartkę.

41'

Piszczek pada w polu karnym! Krzysztof Jakubik nie dał się nabrać. Arkadiusz Głowacki jeszcze nie zdążył doskoczyć do napastnika gości, a ten już był w połowie drogi na ziemię. Piszczkowi upiekło się, mógł bowiem zobaczyć za takie zagranie żółtą kartkę.

40'

Imaz wyskoczył do piłki, gdy chciał uderzyć ją jeden z zawodników Sandecji.

39'

Halilović znów fauluje przed polem karnym. To szansa dla Sandecji

34'

IMAZ! Kapitalnie broni Gliwa! Carlitos zdążył do piłki na lewej stronie i wycofał na 16. metr w stronę Imaza. Hiszpan uderzył rogalem na dalszy słupek, ale jak struna wyciągnął się Michał Gliwa! Tylko dzięki bramkarzowi Sandecja nie przegrywa tego spotkania różnicą dwóch goli!

33'

Arsenić odważnie wkroczył na połowę rywali i rozpoczął akcję ofensywną. Wisła w ataku pozycyjnym.

31'

Perez posłał prostopadłą piłkę pod linię końcową, skąd Carlitos dośrodkował w pole karne. Nie było nikogo, kto mógł zamknąć tę akcję.

29'

Baran uderzył z dystansu! Mało brakowało, a piłka wpadła by za kołnierz Buchalikowi. Bramkarz Wisły przenosi futbolówkę nad poprzeczką

28'

Michał Buchalik zabawił się w polu karnym i o mały włos stracił piłkę na rzecz Piszczka! Niewiele zabrakło, by pomyłka kosztowała Wisłę stratę gola.

27'

Długa piłka posłana przez Halilovicia w pole karne. Carlitosowi zabrakło kilkunastu centymetrów, by ją dosięgnąć.

26'

Wiślacy chcieli wyjść z kontratakiem serią górnych podań, ale piłkarze Sandecji szybko ustawili szyki obronne.

25'

Cetnarski potężnie uderzył z dystansu, jednak trafił prosto w zawodnika Wisły.

24'

Halilović ostro fauluje Brzyskiego. Nastąpił mu na stopę, stąd decyzja o pokazaniu zawodnikowi Wisły żółtej kartki.

22'

Cetnarski traci piłkę na rzecz Pereza i wiślacy wychodzą z kontrą.

19'

Ondrasek chciał wykorzystać błąd Pitera-Bućko, ale Słowak uderzył napastnika w brzuch. Żółta kartka.

18'

Sadlok mocno dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wybił się Ondrasek. Czech nie trafił w bramkę, ale było groźnie.

15'

Sandecja próbuje szybko odpowiedzieć! Dwa strzały z dystansu lądują na trybunach za bramką Buchalika.

15'

Dlaczego Vullnet Basha nie gra od pierwszych minut? Tuż przed meczem poczuł się źle - jest zagrożenie grypy żołądkowej.

15'

Rafał Boguski przerzucił piłkę na lewą stronę do Carlitosa. Hiszpan zagrał w światło bramki, gdzie futbolówkę z najbliższej odległości wpakował Jesu Imaz! Piłkarze Sandecji domagali się spalonego, ale o nim nie ma mowy. Linię spalonego - w momencie zagrania - wyznaczała linia piłki.

12'

GOOOOOOOOOOL! JESUS IMAZ!

10'

Tuż przed meczem doszło do zmiany w zespole Wisły. Po raz kolejny.

9'

Carlitos próbuje przedryblować z piłką kilku rywali, ale na plaster kryje go jeden z zawodników gości.

6'

Boguski fauluje Kubana. Nici z ataku Wisły

4'

Brzyski pograł z Buchalikiem w "przekopki". Najpierw wrzutkę obrońcy piąstkuje bramkarz, rywal odpowiada mocnym strzałem z 40 metrów, lecz golkiper złapał futbolówkę do koszyczka.

3'

Wiślacy mają problem, by wyjść z własnej połowy. Kolejny faul na zawodniku Sandecji.

2'

A jednak Brzyski! Centra na 11. metr, ale żaden z zawodników gości nie przeciął tego zagrania w stronę bramki Buchalika.

1'

Pierwszy faul w tym spotkaniu - już w 16. sekundzie meczu. Rzut wolny dla Sandecji na wysokości pola karnego Wisły. Dośrodkowywał będzie Mateusz Cetnarski.

18:01

ZACZĘLI! Sandecja ze środka

17:59

Przypominamy, że podczas dzisiejszego spotkania Krzysztof Jakubik będzie mógł skorzystać z technologii VAR. Arbitrem, który nadzoruje system, jest Szymon Marciniak.

17:59

W międzyczasie Carlitos otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika w październiku

17:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Cały stadion śpiewa hymn "Białej Gwiazdy"!

17:55

Do składu Wisły wraca Zdenek Ondrasek. Dziś ustawiony będzie jako środkowy napastnik, a tuż za jego plecami zagra Carlitos.

17:52

Jeśli piłkarze Sandecji wygrają dzisiejsze starcie, dostaną się do pierwszej "ósemki" kosztem Wisły Płock. Jeśli wiślacy wygrają - doskoczą w tabeli do Lecha Poznań, który ma jednak jeszcze mecz w Zabrzu.

17:50

Wisła podchodzi do tego spotkania jako 7. drużyna w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Sandecja jest o cztery pozycje niżej i ma na koncie 17 oczek.

17:44

Kibice gości pojawią się dzisiaj w liczbie około 1000 osób. Na Reymonta zawitają bowiem również kibice Cracovii, którzy są w dobrych relacjach z fanami Sandecji.