lechiaLechia Gdańsk
90'

KONIEC MECZU! Lechia Gdańsk zwyciężyła w Derbach Trójmiasta!

96'

Zarandia nawinął obrońcę Lechii pod polem karnym, ale nie zdecydował się na strzał.

96'

Arka próbowała rozpaczliwie przetransportować piłkę pod bramkę Kuciaka, ale nieudanie.

95'

GOL DLA LECHII! Flavio Paixao strzałem z najbliższej odległości zamienił na gola dośrodkowanie z rzutu rożnego!

94'

Nunes ze Sławczewem dobrze zatrzymali wyprowadzającego kontratak Zarandię.

94'

Lechia zamknęła Arkę na własnej połowie, jednak nie potrafi skruszyć muru piłkarzy z Gdyni.

93'

Na połowie Arki faulowany był Marco Paixao. Łukasik będzie dorzucać piłkę w pole karne.

92'

Flavio podawał w pole karne do Marco, jednak ten został zatrzymany przez obronę. Aut dla Lechii.

91'

Sędzia doliczył aż 6 minut!

90'

Arka próbowała kombinacyjnego ataku, jednak na koniec Nalepa podawał w pole karne do nikogo.

89'

Błąd w środku boiska popełnił Sołdecki i zapowiadało się na groźną akcję Lechii, jednak dobrze interweniował Piesio, który przeciął podanie Krasicia i wybił piłkę

88'

Zmiana w Lechii. Boisko opuszcza Wolski, a pojawia się na nim Romario Balde.

87'

Nie Augustyn, ale Wojtkowiak był drugim awanturującym się graczem. Dla niego też żółta kartka.

87'

Żółtą kartką ukarany został Adam Marciniak.

86'

Kolejne przepychanki pomiędzy piłkarzami obu zespołów. W centrum wydarzeń Marciniak i Augustyn.

85'

Jurado wywalczył rzut z autu w narożniku boiska.

84'

Kuciak spokojnie łapie strzał z dystansu.

84'

Marco Paixao znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale był na spalonym.

83'

Zarandia popisał się świetnym prostopadłym podaniem na wolne pole do Nalepy, ale gracz Arki nie zdołał dośrodkować z prawego skrzydła nim piłka opuściła boisko.

82'

Paixao w świetnym stylu przyjął piłkę kosztem Marcjanika i obrócił się w stronę bramki, po czym oddał mocny strzał, jednak minimalnie niecelny!

80'

Z autu wrzucał piłkę Zbozień, obrońcy wybili pod nogi Piesio, który oddał bardzo niecelny strzał.

79'

Ostatnia zmiana w szeregach Arki. Ruben Jurado wchodzi w miejsce Patryka Kuna.

78'

Szwoch próbował strzału z dystansu, ale była to bardzo nieudana próba.

77'

Żółta kartka dla Nalepy.

77'

Żółta kartka dla Wolskiego.

77'

Utarczka między Nalepą i Wolskim. Będą kartki.

77'

Powodem nieuznania bramki Marco Paixao była pozycja spalona portugalskiego napastnika.

76'

Kun przekroczył przepisy w walce o piłkę z Wojtkowiakiem. Kuciak rozpocznie grę od rzutu wolnego.

74'

Piesio nie opanował piłki i tym samym zakończył się dobrze zapowiadający kontratak Arki.

73'

Pierwsza zmiana w Lechii. Milos za Stolarskiego.

72'

Zrobił się mecz po tej decyzji sędziego! Kontrę Lechii wyprowadzał Wolski, zagrał do boku do Krasicia który w polu karnym strzelał po długim rogu, ale Steinbors złapał piłkę!

70'

NIE MA GOLA! Sędzia po videoweryfikacji cofnął decyzję! Steinbors wznowi grę od rzutu wolnego!

68'

Wolski ponownie wszedł w drybling i ponownie wywalczył rzut wolny dla Lechii, tym razem z boku boiska.

65'

Piesio zauważył, że Kuciak jest daleko od bramki i spróbował go przelobować, ale uderzał za słabo i Słowak złapał piłkę.

64'

Ponownie z lewego skrzydła dośrodkowywał Piesio, tyle że tym razem płasko. Kun próbował strzału piętą, ale nie trafił w bramkę.

63'

Piesio za głęboko dośrodkował w pole karne i Kun nie miał szans sięgnąć tej piłki, która jednak przeleciała tuż obok dalszego słupka Kuciaka!

63'

Dzisiejsze spotkania ogląda na stadionie 14 113 widzów. To nowy rekord stadionu w Gdyni.

62'

Bardzo dobry strzał Wolskiego z rzutu wolnego i równie świetna interwencja Steinborsa, który odbija piłkę na rzut rożny!

61'

Rzut wolny dla Lechii tuż przed polem karnym Arki. Faulowany ponownie był Wolski, który ustawia sobie piłkę.

60'

Druga zmiana w Arce. Luka Zarandia pojawi się na boisku w miejsce Marcusa Da Silvy.

58'

Krasić pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki tuż przed polem karnym Arki.

57'

Zbozień wybija dośrodkowanie Wolskiego. Po chwili za głęboko w pole karne dośrodkował Łukasik i bramkarz Arki, choć naciskany przez Paixao, złapał piłkę.

55'

Wolski dobrze wszedł w drybling i wywalczył rzut wolny około 30 metrów od bramki Steinborsa.

53'

Marcus Da Silva przejął piłkę około 40 metrów od bramki Kuciaka, podbiegł bliżej i spróbował strzału z dystansu, ale został on zablokowany.

51'

Zła interwencja Marciniaka i piłka poleciała w pole karne do Marco Paixao. Dobre wyjście Steinborsa ratuje gospodarzy!

50'

Zza pola karnego uderzał Sołdecki, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką.

49'

Za mocne dośrodkowanie Piesio z lewego skrzydła. O utrzymanie piłki w boisku do końca walczył Da Silva, ale nieskutecznie. Aut dla Lechii.

48'

Zbozień posłał długie podanie do grającego teraz na szpicy Kuna, ale piłkę w polu karnym pewnie złapał Kuciak.

47'

Marco Paixao fauluje Marcusa Da Silvę pod polem karnym Arki.

46'

Arka rozpoczęła drugą połowę od długiego podania w pole karne Kuciaka. Strzału zza "szesnastki" próbował Kun, ale bardzo nieudanie.

46'

W przerwie zmiana w Arce. Grzegorz Piesio w miejsce Siemaszko.

21:34

Wróciła już też Lechia i sędziowie. Za chwilę zaczniemy drugą połowę.

21:33

Piłkarze Arki jako pierwsi wrócili na boisko.

21:30

45'

Koniec pierwszej połowy. Dużo walki, ale mało futbolu w pierwszej połowie Derbów Trójmiasta.

47'

Łukasik fauluje Kuna w kole środkowym.

46'

Kuciak łapie dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Arki.

46'

Sędzia doliczył 2 minuty.

45'

Zbozień podłączył się do akcji ofensywnej i po klepce z Kunem wywalczył aut na wysokości pola karnego.

43'

Krasić uderzał głową na dalszy słupek po dośrodkowaniu Wolskiego, ale piłka ani nie znalazła się w siatce, ani nie pomógł jej w tym żaden z graczy Lechii. Obrońcy wybijają piłkę.

43'

Marciniak blokuje dośrodkowanie Flavio Paixao. Korner dla gości.

41'

Wolski źle obliczył tor lotu piłki podanej przez Kuciaka i ta wychodzi na aut. Ku zaskoczeniu wszystkich, aut będzie miała Lechia.

40'

Żółta kartka dla Marcusa Da Silvy za faul na Sławczewie.

39'

Dośrodkowywana piłka wróciła do Wolskiego, który próbował strzału z dystansu, jednak został zablokowany przez Siemaszko.

38'

Na połowie Arki faulowany był Milos Krasić.

37'

Flavio próbował efektownego zagrania piętą, aby przelobować Marciniaka przy linii bocznej, ale piłka opuściła boisko. Aut dla Arki.

36'

Wolski świetnie dośrodkował w pole karne, a akcję zamykał Marco Paixao, który spudłował z bardzo bliskiej odległości!

35'

Krasić faulowany przez Nalepę około 40 metrów od bramki Steinborsa. Szansa dla Wolskiego na dobre dośrodkowanie.

34'

Prostopadłe podanie Siemaszko do Kuna na lewym skrzydle i gracze Lechii ratują się faulem. Będzie rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego.

34'

Środkiem boiska atakowali Łukasik i Krasić, jednak nie utrzymali się przy piłce i grę od bramki wznowi Steinbors.

34'

31'

Z prawego skrzydła dośrodkowywał Flavio Paixao i błąd popełnił Steinbors, który nie zdołał utrzymać piłki w rękach. Korner dla Lechii.

29'

Stolarski ręką blokuje dośrodkowanie Marciniaka. Rzut wolny dla Arki blisko pola karnego.

29'

Siemaszko próbował dograć na wolne pole do Nalepy, ale piłkę wybili gracze Lechii.

28'

Szwoch fauluje Sławczewa przy linii środkowej boiska. Z rzutu wolnego wrzucać piłkę będzie Rafał Wolski.

27'

Lechia przejęła piłkę w strefie środkowej, jednak nie ruszyła do natychmiastowej kontry. Stolarski wycofuje do Kuciaka.

26'

Siemaszko wpadł w pole karne pomiędzy dwójką obrońców Arki! W tłoku zdołał jeszcze trącić piłkę w kierunku bramki, jednak na posterunku był Kuciak. Nawet gdyby umieścił piłkę w siatce, sędzia nie uznałby gola - był spalony.

22'

Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce w ostatnich minutach, ale na razie nie wynika z tego absolutnie nic.

20'

20 minut za nami. Na razie dużo walki, mnóstwo emocji, ale jakoś mało futbolu. Poza szansą Krasicia, brakowało dobrych akcji podbramkowych.

18'

Znów gorąco, tym razem na trybunach! Po dośrodkowaniu w pole karne Arkowcy najpierw uważali, że doszło do zagrania ręką Augustyna, a później do faulu na graczu Arki.

17'

Zablokowany strzał Nalepy na bramkę Kuciaka, korner dla Arki.

15'

Siemaszko fauluje po raz kolejny, tym razem Wojtkowiaka.

14'

Siemaszko fauluje Stolarskiego w pojedynku powietrznym. Do arbitra od razu doskoczyli gracze Lechii, domagając się kolejnej kartki dla napastnika gospodarzy.

13'

... a także dla Rafała Siemaszko.

13'

Żółta kartka dla Stolarskiego...

12'

Jest gorąco! Siemaszko walczył o piłkę ze Stolarskim, a chwilę później obaj piłkarze doskoczyli do siebie, a do nich ich klubowi koledzy.

11'

Siemaszko faulowany przez Wojtkowiaka w środkowej strefie boiska. Mateusz Szwoch będzie dośrodkowywać piłkę w pole karne.

10'

Marcjanik oddala niebezpieczeństwo od własnej bramki, ale piłka nie miała żadnego adresata. Aut dla Lechii na własnej połowie.

7'

Nieudany drybling Wolskiego przy linii bocznej na połowie Arki. Aut dla gospodarzy.

6'

Wolski wyprowadzał kontratak Lechii, ale nie zauważył, że Marco Paixao, do którego dogrywał piłkę, był na spalonym.

5'

Ależ szansa Lechii! Krasić z najbliższej odległości trafia w Steinborsa po świetnym dograniu od Stolarskiego!

4'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Szwoch, ale obrońcy Lechii wybili piłkę i gdańszczanie wyszli z natychmiastową kontrą. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Flavio Paixao, a przewrotką próbował strzelać Marco, ale nie trafił w piłkę.

3'

Sędzia wyraźnie stara się uspokoić zawodników, na razie bez kartek.

2'

Arka od pierwszych minut ruszyła do ataku. Był faul przy linii bocznej, następnie Augustyn kopnął leżącego gracza Arki piłką w głowę i doszło do przepychanek!

1'

Marco Paixao jako pierwszy kopnął piłkę, Lechia rozpoczęła mecz!

20:27

Piłkarze wyszli już na murawę, rozbrzmiewa hymn Arki i zaczynamy lada moment!

20:27

Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy. W trakcie meczu arbiter będzie miał do dyspozycji system VAR.

20:21

W 14 meczach tego sezonu Arka wywalczyła 19 punktów, dzięki czemu plasuje się na 10 miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Lechia, z dorobkiem 14 punktów, jest 12.

20:19

20:19

W poprzedniej kolejce oba zespoły przegrały swoje mecze - Arka uległa 0:2 Legii w Warszawie, natomiast Lechia przegrała aż 0:5 na własnym stadionie z Koroną Kielce.

20:16

Najbliżej zwycięstwa nad lokalnym rywalem Arka była 1 maja 2010 roku. Gdynianie na własnym stadionie prowadzili 2:0 aż do 88 minuty meczu, jednak Lechia zdołała wyrównać dzięki bramkom Pawła Nowaka i Luki Vućko.

20:14

Arka jeszcze nigdy nie wygrała z Lechią w Ekstraklasie. Z 8 takich meczów gdańszczanie wygrali aż 6. W poprzednim sezonie w Gdyni padł remis 1:1, natomiast w Gdańsku lepsza okazała się Lechia, która wygrała 2:1.

20:11

20:11

20:06

Dobry wieczór! Niespełna pół godziny dzieli nas od rozpoczęcia meczu, na który czekało nie tylko całe piłkarskie Trójmiasto - przed nami 40 derby pomiędzy Arką a Lechią! Czy Lechia podniesie się po upokorzeniu, którego zaznała w meczu z Koroną? Czy Arka udźwignie rolę faworyta, w jakiej wiele osób widzi ją przed dzisiejszym meczem? Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk!